Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 08:30   #21
Quote:
anža kaže: Pogledaj post
Mi smo uvijek uzimali kombinirana cijepiva jer su nuspojave vrlo rijetke, manje ih boli i manje je uboda. Za svako cijepivo postoji normalan period unutar kojeg se klinci mogu cijepiti. Npr. za MOPARU koje se prima s godinu dana može se dati od 12-18mj. Nakon tog cijepljenja dobro je izolirati djete (ako ide u jaslice ili je s dodiru s puno drugih) čak do mjesec i pol. Reakcije na koži uvijek je dobro provjeriti kod pedijatra. Naročito osipe.
A jel može malo detaljnije objašnjenje zašto?
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 10:22   #22
da sad ne skrecem sa teme, jos uvijek ne kuzim kako da uzmem mjesec i pol sa posla(kombinacije bolovanja, i svega opet je previse)? koliko sam skontala reakcija na to cjepivo je tek nakon 19dana(ili slicno)?
da imam pouzdanu osobu, tj tetu cuvalicu dijete mi ne bi islo u jaslice

kad dodemo do toga trazit cemo rjesenje
(ova tvoja kombinacija sa ljetom mi zvuci OK)
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:35   #23
inače, baš me zabrinjava cijela koncepcija svog tog cjepljenja...
ljetos sam pričala sa Njemcem doktorom, i Šveđanom doktorom, oba su se šokirala kad sam im rekla koliko, za šta i u kojoj dobi kod nas cijepe bebe, i to pod o-b-a-v-e-z-n-o. oba imaju djecu, sami su odlučivali za šta cijepiti (tamo roditelj na kraju odlučuje), to je uglavnom bio polio,mislim možda i di-te-per...
za cijepljenje hpb u rodilištu rekli su da je teški nonsens, jer jedna od stvari koja se kod djeteta ne razvije u maternici do kraja je imunitet, već se do kraja razvija naknadno. a cijepiti čovjeka čiji imunitet je nerazvijen da je teška glupost, jer poanta cjepiva je upravu u djelovanju na imuni sustav, izazivanju proizvodnje antitjela... (npr. ja sam rodila u Postojni, tamo djecu ne cijepe u rodilištu protiv NIČEGA, tek kasnije) i da oni misle da je neko dobro zaradio na našim bebama, a neko dobru proviziju pokupio. eto, malo prenosim, ne znam jel sam šta "falila"...
anyway, i onda se čovjek malo zapita, pa zabrine, pa ide raspitivat se, istraživat... pa naleti na mali milijun članaka, sitova, tekstova, filmića... o štetnosti cjepiva, koji su skoro protiv svakog cjepljenja. ono, ova moja 2 gorespomenuta liječnika ispadaju pravi dogmatici prema tim izvorima..
i ok, neki su teške "teorije zavjere", što je prosječnom čovjeku teško progutat, ali neki i nisu... u krajnjoj liniji, bila je i Latinica nedavno na tu temu.
A tih tekstova je TOOLIKO da čovjek ne može a da se ne zapita, ako ima tako puno dima, ima li bar malo vatre (ja bi osobno postupila vjerojatno slično ovoj dvojici sa svojom djecom), i da se ipak makar malo ne zabrine..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:19   #24
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
sta sa djecom koja idu u jaslice a roditelji rade?
mislim da ne mozemo dobiti bolovanje od 2mjeseca radi cjepiva
Preporučljivo je jedno vrijeme izolirati dijete, ali naravno da svi to nemogu. Bitno je da pratite bilo kakve promjene (temp, osipi, natečene limfe iza ušiju, crvenila...) i da obavjestite svog pedijatra. Reakcije su vrlo rijetke, ali su bebe osjetljivije nakon cijepljenja nego inače i naravno podložnije da poberu bilo koji vrag.
anža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:50   #25
podižem temu

sin je danas primio prva cjepiva u nogicu i rukicu. kada sam pitala koje cjepivo je dobio 5 u 1 ili 6 u 1 samo je nešto nervozno promrmljala tako da ju ništa nisam razumjela
rekla je da na nogicu mu stavljam hladni oblog sa sterilnom kompresom kod svakog presvlačenja. da li netko zna da li tu kompresu moram mu zaljepiti sa onim "medicinskim" selotejpom ili samo držati 10ak sec? i koliko dugo mu moram stavljati te hladne obloge?(sestra mi naravno nije ništa objasnila jer je bila sva nervozna...)
da li su moguće i neke reakcije na ta cjepiva i ako jesu koja?
hvala svima koji će mi odgovoriti
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:31   #26
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
sin je danas primio prva cjepiva u nogicu i rukicu. kada sam pitala koje cjepivo je dobio 5 u 1 ili 6 u 1 samo je nešto nervozno promrmljala tako da ju ništa nisam razumjela
rekla je da na nogicu mu stavljam hladni oblog sa sterilnom kompresom kod svakog presvlačenja. da li netko zna da li tu kompresu moram mu zaljepiti sa onim "medicinskim" selotejpom ili samo držati 10ak sec? i koliko dugo mu moram stavljati te hladne obloge?(sestra mi naravno nije ništa objasnila jer je bila sva nervozna...)
da li su moguće i neke reakcije na ta cjepiva i ako jesu koja?
hvala svima koji će mi odgovoriti
Ubuduće se nedaj van dok ti ne objasne sve što i kako-znam da su često bezobrazne i nervozne, ali to je tvoje djete i moraju ti sve objasniti. Vjeruj mi, ja inače nisam tip osobe koji se voli svađati, ali naučila sam da kad se postaviš odlučno sa stavom "ja ne idem dok mi ne kažete sve što me zanima" i oni se drukčije ponašaju.
Ja sam malome prva cjepiva uzela ona " pročišćena" i nakon 3 pikanja sam platila 150,00 kn, ali to je bilo prije 2,5 god pa se vjerovatno štošta promjenilo. Ako si uzela ono cjepivo koje doplaćuješ vjerovatno ti neće biti nikakva rekcija, a možeš bebaču za ponoći staviti hladni oblog i lagano omotati elastičnim zavojem. Ja sam obićno pratila dali se oko ranice zacrvenilo i ima li "kvrgicu" na mjestima uboda i ako je onda sam stavljala obloge. Obloge mijenjaš i stavljaš dok oteklina ne splasne (nemoj sad misliti da moraš cijelu noć mijenjati obloge) obično to traje 1 dan.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:33   #27
kikica02, 6 u 1 nije na listi HZZOa i ukoliko ga nisi sama kupila dijete ti je dobilo 5 u 1 i hepB
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:12   #28
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I mi smo s 2,4, 6, a Priorix ćemo s 14 mjeseci. Prije Priorix-a, tj. MoPaRu, dobro je da dijete proba jaja. Tako sam ja razumjela pedijatricu. Da li razmišljate o cijepljenju protiv pneumokoka i vodenih kozica? Ja ozbiljno razmišljam da cijepim i protiv toga u drugoj godini.
MOparu
pa oko njega je bilo diskusije,....zar on nije ukinut, meni je ped rekla da se u Hr vise ne koristi Moparu. pa od kad, 2008 jos se koristio ?

Inace mi je najveca greska sto sam dozvolila kod zadnjeg dijeteta da ga cijepe u rodilistu, zato bi se najrade

ja nerazmisljam o nicemu dodatnom, bar ne za sad, i ovo s godinu jos odgadam, strah me.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 08:26   #29
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
MOparu
pa oko njega je bilo diskusije,....zar on nije ukinut, meni je ped rekla da se u Hr vise ne koristi Moparu. pa od kad, 2008 jos se koristio ?

Inace mi je najveca greska sto sam dozvolila kod zadnjeg dijeteta da ga cijepe u rodilistu, zato bi se najrade

ja nerazmisljam o nicemu dodatnom, bar ne za sad, i ovo s godinu jos odgadam, strah me.
Nad nitko ništa nije niti pitao, niti obavijestio da su uopće cijepljeni. Znam da su nam tu noć klinci urlali, a tek poslije kad sam došla doma vidjela sam u knjižici cjepljenja da je cijepljen Prestrašno- naša rodilišta.....
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 14:23   #30
i nas čeka cijepljenje sa dva mjeseca kroz dva tjedna. Al meni nije jasno-pedijatrica mi je rekla da se odlučim da li želim cijepiti dijete onim cjepivom za Roto virus i ' ?? (zaboravila sam..) i da javim ranije da ona zna pripremiti.
KOje cjepivo se sada daje od HZZO-A ? I da li se ono cjepivo 6 u 1 još uvijek kupuje ili ga svi klinci primaju?Ja bih kupila cjepivo al naravno,kod pedijatra nestigneš ništa pitati...
__________________
stigla travanjska beba!! Male stvarčice
Lucijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:05   #31
rotarix (za rotu) nije na listi HZZOa kao ni 6u1 - na listi je 5u1 + hepB

i rotarix i 6u1 ti kostaju oko 500 Kn
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:44   #32
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
rotarix (za rotu) nije na listi HZZOa kao ni 6u1 - na listi je 5u1 + hepB

i rotarix i 6u1 ti kostaju oko 500 Kn
Hvala ti!
Zajedno 500 kn ili svaki?
Moja pedijatrica mi taj nije ni spomenula,naravno
__________________
stigla travanjska beba!! Male stvarčice
Lucijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:53   #33
Quote:
Lucijana kaže: Pogledaj post
Hvala ti!
Zajedno 500 kn ili svaki?
Moja pedijatrica mi taj nije ni spomenula,naravno
svaki

mi smo uzeli 6u1 iako je pedica rekla da ni sa HZZOovskim 5u1 nije imala losa iskustva
bebi sa 6u1 malo olaksas, umjesto dvije pikice (5u1 + hepB) dobije samo jednu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 22:27   #34
Quote:
Lucijana kaže: Pogledaj post
Hvala ti!
Zajedno 500 kn ili svaki?
Moja pedijatrica mi taj nije ni spomenula,naravno
Baš mi je frendica neki dan pričala.... svaki zasebno ti košta 500,00 kn. Ona ima 3 klinaca, a ja dvoje i konstatirale smo da nijedno od naše djece, a ni od jedne bliže frendice klinci nisu imali rotu... Činjenica da je dosta ružno kad je klinci pokupe, ali 3x po 500,00 kn malo mi se čini previše i nije nam baš jasno zašto pedijatri toliko guraju to rota cjepivo?
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:02   #35
Meni danas pedica rekla da moparu nije više u pedijatriji...tj da se cjepe djeca tek u školi, zbog previše nuspojava..ako sam je dobro shvatila
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:33   #36
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Meni danas pedica rekla da moparu nije više u pedijatriji...tj da se cjepe djeca tek u školi, zbog previše nuspojava..ako sam je dobro shvatila
pa moraju se prije cijepit sa godinu dana, neznam sada kako se zove cijepivo koje je zamijenilo moparu.

i sto to znaci da se u skoli ipak cijepe s moparu
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 01:07   #37
ima Priorix..ja sam stariju cijepila njime...mladji je 19 mj. i josh nisam..chekam da skola zavrshi pa cu obaviti preko praznika..Starija ima jos neka docjepljivanja pa cemo sve zajedno obaviti..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:07   #38
Quote:
Dodagoda kaže: Pogledaj post
Baš mi je frendica neki dan pričala.... svaki zasebno ti košta 500,00 kn. Ona ima 3 klinaca, a ja dvoje i konstatirale smo da nijedno od naše djece, a ni od jedne bliže frendice klinci nisu imali rotu... Činjenica da je dosta ružno kad je klinci pokupe, ali 3x po 500,00 kn malo mi se čini previše i nije nam baš jasno zašto pedijatri toliko guraju to rota cjepivo?
pa nasa pedijatrica recimo ne gura, sami smo je pitali
a svi cija su djeca imala rotu su nam preporucili da bebu cijepimo (pogotovo zato sto s godinu dana krece u jaslice)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:21   #39
mi smo rotu imali u bliskoj obitelji i djete se jako loshe provelo.. bolnichko ljechenje i ostalo..

tako da smo odluchili cjepiti rotarixom..nije bilo nikakve reakcije.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:25   #40
od frenda klinka je isto zavrsila u bolnici na infuziji

pediajtrica nam je rekla da rotarix ne garantira da dijete nece pokupiti rotu ali da su simptomi blazi
zasto da se dijete muci ako to mozemo sprijeciti
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.