Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 16:06   #21
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Bila kod holističkog koji mi je rekao da se može pokušati spasiti živac jer kad se očisti karijes, živac se nekad može sam oporaviti.
meni je moj neholistički zubar također rekao da se živac zna sam oporaviti i da on ne bi prčkao ak baš ne mora s tim da ja nisam imala karijes na tom zubu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:09   #22
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Ne želim pisati u detalje jer su moderatori na ovom podforumu zaista prevršili svaku mjeru bezobraznog nastupa i ne želim da i ovdje počnu iskaljivati svoje frustracije, pa ako nekog zanimaju detaljniji principi i radnje, može me kontaktirati na privatne poruke.
- Ne vidim tko je od moderatora ovog pdf-a pisao na temi (ja sam mod drugdje), ai da jest kakve to ima veze - u raspravi su samo forumasi/diskutanti kao i svi drugi.

- neslaganje sa necim, kriticnost, postavljanje pitanja itd nije prevrsavanje nikakve mjere niti frustracija nego upravo ono cemu forumska diskusija sluzi, a to nije reklamiranje i promoviranje bez suprotnih misljenja i kritickih propitivanja vez upravo argumentirana rasprava na zadane teme.

Zadnje uređivanje Beljki : 03.05.2016. at 20:20.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:10   #23
Možda onda nema veze s holističnošću. Ovaj prvi je pogledao i rekao da je to velik karijes i naručio me sljedeći put na vađenje živca. Tako da nisam imala što izgubiti.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:21   #24
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
meni je moj neholistički zubar također rekao da se živac zna sam oporaviti i da on ne bi prčkao ak baš ne mora s tim da ja nisam imala karijes na tom zubu.
Ček, zapravo, nije mi jasno od čega bi se tebi onda taj živac trebao oporavljati ako nisi imala karijes? Ili je to ovako općenito rekao da generalno ne treba prčkati ako se ne mora?

Pitam, jer mene je ovaj zub jako bolio, toliko da sam dobila visoku temperaturu i potom me prestao boliti, što sam mislila da je većini stomatologa u takvoj situaciji protokol da se nema što više razmišljati i da se treba vaditi živac (jer je živac toliko već zahvaćen da više ni bol ne osjećaš preko njega) - takav stav sam i jedino nalazila na internetu dok sam tražila koje su mi opcije.

Zato sam mislila da je to vađenje jedina opcija, pa me zato ovaj trud da zub ostane živ razveselio. Bilo bi super ako je više stomatologa koji tako razmišljaju. A tko zna, možda se i ne može ništa više učiniti, možda mi je taj prvi pošteno rekao istinu.. tko zna, vidjet ću za par mjeseci.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
- Ne vidim tko je od moderatora ovog pdf-a pisao na temi (ja sam mod drugdje), ai da jest kakve to ima veze - u raspravi su samo forumasi/diskutanti kao i svi drugi.

- neslaganje sa necim, kriticnost, postavljanje pitanja itd nije prevrsavanje nikakve mjere niti frustracija nego upravo ono cemu forumska diskusija sluzi, a to nije reklamiranje i promoviranje bez suprotnih misljenja i kritickih propitivanja vez upravo argumentirana rasprava na zadane teme.
Dobro, ovo je sad skroz off:
Dapače, skroz sam za argumentiranu raspravu, ali mislim da postoji način za iznošenje vlastitog mišljenja i argumenata, a koji nije agresivan i uvredljiv. Ja sam iskreno izgubila volju za čitanjem svoje omiljene teme zbog agresivnosti s jedne i druge strane i prepucavanja koje ničemu ne vodi i nije konstruktivno. Ni ne znam je li moguća ikakva smislena rasprava kad su ne samo stajališta nego i načini formiranja spoznaje/stjecanja znanja toliko različiti.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:26   #25
iz svojeg, a i iz tuđih iskustava mogu reći da svi imaju neki svoj pristup. jedan će ti reći da neki zub treba vaditi, a drugi će ti ga liječiti. jedan će ti sve krivo napraviti, pa kad odeš kod drugoga taj bu se isčuđavao da kaj je ovom prvom, a nitko od njih nije holistički zubar. i tak...

kaj se tiče mojeg zuba ne znam ti baš detalje. bolio me je, otišla sam ga slikati, zubar rekao živac, ali kak i nije bilo tak strašno rekao je da ga on ne bi otvarao ak se ne pogorša. to je bilo prije 2-3 god. sad sam kod drugog zubara. nedavno me opet zabolio taj zub- neki karijes koji je saniran, no osjetim da me i dalje štrecne, pa bumo vidjeli kak bu bilo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 22:28   #26
Ako je zubar ok (npr. moj privatni, neholistički zubar kojeg plaćam suhim zlatom ), onda će prije vađenja živca napraviti test vitaliteta (test na hladno i/ili test sa onim aparatom na struju - nemam pojma kak se zove ) te rengen da vidi dal ima granulom. Ako se pokaže da je zub avitalan, sasvim je razuman zahvat čišćenja kanala.

Naravno, postoje i kretenski zubari poput mojeg bivšeg hzzo zubara koji je krenuo vaditi živac na zubu koji me nikad nije bolio, bez rengena da vidi dal ima granulom i bez testa na vitalitet te na kraju još i to sfušao jer nije do kraja zapunio kanale


Tako da odluka o vađenje živca ne ovisi o "holističnosti" zubara, nego o znanju, iskustvu, opremljenosti kao i angažmanu zubara
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 00:11   #27
Htjela bih update-ati situaciju s mojim zubom i liječenjem kod holističkog stomatologa. On se stvarno potrudio i stavljao mi lijekove (ne "lijekove" za umrtviti zub - što obično nazivaju lijekom, nego neke kalcije i čuda), ali upala se samo još više razbuktala i sve je nateklo, tako da idem kod običnog zubara punit kanale (jer ovaj to ne radi). A ništa, bar sam pokušala, mada to je već vrlo vjerojatno bilo u stanju za vaditi živac.

Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Naravno, postoje i kretenski zubari poput mojeg bivšeg hzzo zubara koji je krenuo vaditi živac na zubu koji me nikad nije bolio, bez rengena da vidi dal ima granulom i bez testa na vitalitet te na kraju još i to sfušao jer nije do kraja zapunio kanale
Katastrofa, ali puno njih radi na taj način. U biti nadam se da se s vremenom poboljšala situacija s njihovim načinima rada.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 10:14   #28
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Htjela bih update-ati situaciju s mojim zubom i liječenjem kod holističkog stomatologa. On se stvarno potrudio i stavljao mi lijekove (ne "lijekove" za umrtviti zub - što obično nazivaju lijekom, nego neke kalcije i čuda), ali upala se samo još više razbuktala i sve je nateklo, tako da idem kod običnog zubara punit kanale (jer ovaj to ne radi). A ništa, bar sam pokušala, mada to je već vrlo vjerojatno bilo u stanju za vaditi živac...
IMHO Ako se upala razbuktala tolko da je sve nateklo, postoji mogućnost da će "običan" zubar procjeniti da je prekasno za endodontski zahvat i da je jedina mogućnost vađenje zuba

Ako imaš ikako mogućnost biranja, odi zubaru koji ima endometar tako da bude sigurno očistio i zapunio korijen do vrha.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 10:41   #29
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
IMHO Ako se upala razbuktala tolko da je sve nateklo, postoji mogućnost da će "običan" zubar procjeniti da je prekasno za endodontski zahvat i da je jedina mogućnost vađenje zuba

Ako imaš ikako mogućnost biranja, odi zubaru koji ima endometar tako da bude sigurno očistio i zapunio korijen do vrha.
Potpuno se slažem s tim da odeš kod doktora endodoncije da ti napravi taj zahvat ,ako se upala toliko razbuktala.
Nemoj se igrati , zubi su ipak u glavi ( nije da podcjenjujem tegobe na ostatku tijela )
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 11:10   #30
Pa dobro da, postojala je i ta opasnost da čekanjem dođe do toga da se više ništa ne može učiniti nego izvaditi.
Al eto, još me i bolilo dok su mi to radili jer su živci još bili živi očito.
I tako sad imam antiseptik u zubu.
Nitko mi nije uopće radio test vitaliteta.

Ma imaju taj mjerač, ali meni to sve nekako djeluje odokativno. Još kaže da na RTG izgledaju ravni kanali, ali da ona MISLI da su ipak zavijeni pri vrhu. Super, totalno egzaktno.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 05:40   #31
Problem sa zubarskom profesijom odnosi se ponajprije na koristenje amalgama: "Mercury is the most poisonous, non-radioactive, naturally occurring substance on our planet. There is no safe level of mercury because even one atom of it in your body is doing some harm to it. There is no debate about the toxicity of mercury and every knowledgeable scientist and health professional understands how poisonous mercury is. Yet even today the American Dental Association (ADA) and pro-amalgam dentists who support its insane, logic defying position, continue to say that the mercury released from these fillings is not a health hazard."

Materijal je otrov koji dugorocno i cesto ne tako ocito uzrokuje masu problema. Mozete procitati vise ovdje: http://www.dentalwellness4u.com/layperson/symptoms.html

Nadalje, broj samoubojstava u zubarskoj profesiji je medju najvisima a neki to pripisuju koristenju tih stetnih kemikalija. Ima na mrezi jako puno izvora informacija pa koga zanima moze se informirati.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 05:42   #32
Problem sa zubarskom profesijom odnosi se ponajprije na koristenje amalgama: "Mercury is the most poisonous, non-radioactive, naturally occurring substance on our planet. There is no safe level of mercury because even one atom of it in your body is doing some harm to it. There is no debate about the toxicity of mercury and every knowledgeable scientist and health professional understands how poisonous mercury is. Yet even today the American Dental Association (ADA) and pro-amalgam dentists who support its insane, logic defying position, continue to say that the mercury released from these fillings is not a health hazard."

Materijal je otrov koji dugorocno i cesto ne tako ocito uzrokuje masu problema. Mozete procitati vise ovdje: http://www.dentalwellness4u.com/layperson/symptoms.html

Nadalje, broj samoubojstava u zubarskoj profesiji je medju najvisima a neki to pripisuju koristenju tih stetnih kemikalija. Ima na mrezi jako puno izvora informacija pa koga zanima moze se informirati.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:46   #33
Ja sam procitala ovaj clanak i bas me uznemirio:

https://matrixworldhr.com/2012/05/16...opasan-zahvat/

Kaze da svatko tko ima ispunjene kanale ili mu je izvadjen zub na neispravan nacin, bez parodontnog ligamenta (sto je uobicajena praksa u stomatologiji), riskira razvoj vrlo opasnih bakterija koje tijekom zivota mogu pogubno utjecati na imunitet i pridonijeti razvoju puno raznih bolesti.

Da li netko ima kakva saznanja o tome?
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:41   #34
meni ispao onaj pokrov a zatim i ispuna kanala koja je od amalgama i ostale dve gadne rupetine.

s obzirom na prilike još to nisam sanirao. pa uzmem tu i tamo zapper pa spojim posrebrenu žicu i minus ide na tu žicu koja se stavi u kanal od živca a druga ruka drži plus (pogledat temu o ionizirajućoj četkici za zube) pa ako se ove bakterije ubijaju zapiranjem valjda se buju i ove u kanalima (koje se stvore tokom dana)

https://www.youtube.com/watch?v=kELJ...HjIhKckemAfRaT

zatim ima ova vloggerica koja kaže da je riješila karijes kolioidnim srebrom i uljem:

Quote:
I was told I would need two root canals- but check out what happened after oil pulling! Before and after x-rays included.
In case you don't know, oil pulling is an ayurvedic technique where you swish the oil around your mouth, pulling it through your teeth, for 20 minutes a day. I did it twice a day, not always for 20 minutes per sitting, but 10-20.
https://www.youtube.com/watch?v=oPCu-0yysH8
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:51   #35
Quote:
Lleena kaže: Pogledaj post
Pa dobro da, postojala je i ta opasnost da čekanjem dođe do toga da se više ništa ne može učiniti nego izvaditi.
Al eto, još me i bolilo dok su mi to radili jer su živci još bili živi očito.
I tako sad imam antiseptik u zubu.
Nitko mi nije uopće radio test vitaliteta.

Ma imaju taj mjerač, ali meni to sve nekako djeluje odokativno. Još kaže da na RTG izgledaju ravni kanali, ali da ona MISLI da su ipak zavijeni pri vrhu. Super, totalno egzaktno.
Kaj je bilo na kraju sa zubom?
Jel ga trebalo vaditi?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 01:39   #36
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Kaj je bilo na kraju sa zubom?
Jel ga trebalo vaditi?
Pa gdje si se nakon više od godinu dana sjetio mog zuba?

Mislila sam da je jasno iz odgovora, nisu ga vadili, još je na mjestu i eto hodam s mrtvim zubom. Nisam nakon toga imala nikakvih problema.

(ps. saznala sam da moja prijateljica koja ima 30 godina nikad nije imala karijes!)
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 20:56   #37
Super da je spašen zub, pa makar i mrtav
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:48   #38
Quote:
UlanBator kaže: Pogledaj post
Ja sam procitala ovaj clanak i bas me uznemirio:

https://matrixworldhr.com/2012/05/16...opasan-zahvat/

Kaze da svatko tko ima ispunjene kanale ili mu je izvadjen zub na neispravan nacin, bez parodontnog ligamenta (sto je uobicajena praksa u stomatologiji), riskira razvoj vrlo opasnih bakterija koje tijekom zivota mogu pogubno utjecati na imunitet i pridonijeti razvoju puno raznih bolesti.

Da li netko ima kakva saznanja o tome?
Da, imam ja. Kod holističkog liječnika dentalne medicine sam povadila 6 devitaliziranih zubi plus još jedan - očnjak koji mi je pravio probleme sa okom - oticanje , probadanje ... ispalo je da je vrh super dugog korijena ( jednog od tri korijena koji je urastao u sinuse ) pokvaren. Zdravstveno stanje nakon vađenja svih tih zubi mi se popravilo za 50%, što znači da sam bila napokon van životne opasnosti i mogla prekrižiti problem br. 1 i nastaviti dalje sa pronalaženjem slijedećih uzroka bolesti za koje nisam znala. Kod holističkog zubara ( da skratim naziv ) bitno je što se neće ismijavati iz opisa raznih simptoma koje imate, no svejedno morate znati da su i oni ipak iz medicinske branše i da je rijetko tko od njih u pravom smislu holistički zubar. Neki fantastično vade zube dok ne znaju popravljati, a pogotovo imaju loše zastarjelo znanje o protetici, posebno ako nisu u kontaktu sa raznim strancima ( Kanada je tu opet vođeća ). Kako na koga naletite. Bit svega je da pokušate izbjeći koliko god je moguće vađenje živaca kod zubara jer bakterije u kanalićima počinju ludovati stvarajući vam razne simptome raznih bolesti uslijed nevidljivih oku infekcija. Ne postoji takav ispun kanala koji može spriječiti dotok zraka ili hrane da se ne počnu stvarati bakterije. Problemi sa srcem, simptomi MS sa čak i trenutnim gubitkom vida, sve to može biti posljedica bujanja infekcije devitaliziranih zubi. Meni se ni granulom nije vidio na masi rtg snimki, pa čak ni na ortopanu koliko god sam uvjeravala dr. da imam granulom ispod 100%, a kad smo izvadili zub, eto silnog smrada zajedno sa granulomom. Sve devitalizirane zube dobro je povaditi posebno ako imate već puno zdravstvenih problema. Ali onda dolazimo do slijedećeg problema, a to je proteza. Koje materijale koristiti koji nisu toksični, koji ne rade alergijske upalne procese u usnoj šupljini ? Ja još nisam pronašla pa ako netko ima kakvih saznanja o tome neka se javi. Valplast zaobiđite u širokom luku jer je po kemijskom sastavu jedan oblik najlona. Kad dođe u kontakt sa kiselinama iz sline topi se lagano i otrovi ulaze u zubno meso.
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 18:11   #39
super informacije o holističkoj stomatologiji

Žao mi je što je sadržaj na engleskom jeziku radi svih onih koji ne razumiju engleski jezik. Možda netko i prevede na hrvatski. Ovaj video i slijedeći su po mom mišljenju više nego fantastični i ove informacije nećete nikad od nikoga dobiti.
Dr. Brian Clemet je odličan predavač. Što god tko pisao o njemu apsolutno me ne zanima jer je masa savjeta osobno isprobana tijekom zadnje četiri godine i definitivno pozitivno djeluje.

https://www.youtube.com/watch?v=g50hzi-meug
https://www.youtube.com/watch?v=R7Zs3Mz98nI

I evo još link na sadržaj koji objašnjava što se točno događa u ljudskom tijelu kada dođe do vađenja živca tj. postupka devitalizacije zuba i nakon toga.
http://mudrepredaje.com/?page_id=893
otrovna Anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 15:42   #40
http://www.curetoothdecay.com/

Eto ako koga zanima, vjerojatno mozete naruciti online. Imate grupu na FB pod istim imenom, mislim da je Cure Tooth Decay.

Moguce je, samo vam treba love, odricanja i strpljenja. Jer je sve u prehrani...
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.