Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 12:02   #1
Holesterol

Bok ljudi!
Očajna sam!
Dakle, dokotrica mi je zadnji puta rekla, da imam previsok holesterol, 6, 8
I da moram uzimati tablete. Ali ja imam i šećernu i štitnjača mi ne radi dobro, i pritisak, uzimam već sad puno lijekova, pa sam tražila alternativu, makar mi je ona već napisala tablete za jedan mjesec, a onda kontrola, i rekla da ih budem morala stalno uzimati. Imam 57 godina.
Dakle ja nađem na spletu lijek.... tri cijela češnjaka, pet bio limuna. Očistiš češnjak, limun sa korom, zmiksaš i dodaš vode tek toliko da pokrije i daš malo na vatru, ali ne smije zavreti. procijediš i daš u flašu. Sve sam ja to tako napravila i pila svako jutro natašte i navečer 0,3.
Tri tjedna se radi kura, da ne pominjem, da stalno kuham na maslinovom ulju, jedem oraščiće, najčešće orahe, ne poham nego na roštilju, odnosno bez ulja. prije sam jela i čvarke i jaja i pohano, i na svinjskoj masti ponekad. Sve prestala, da ja uvjerim doktoricu, da ne trebam tablete, ja ću to sama.
Danas prošlo tri tjedna i odem ja danas ujutro u apoteku, gdje mjere holesterol.
Žena mi namjerila 7,5
Ne mogu vjerovati.
Jel laže ta njena aparatić, ili šta ???
Dobro, nisam bila natašte pojela ujutro bananu i komadić kruha, zbilja najmanji.
Pomozite
Sutra idem natašte u laboratorij, da vidim što će tamo reći
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:04   #2
ukupni kolesterol ne znači puno bez vrijednosti ldl-a, hdl-a i triglicerida. meni je zadnje mjerenje ukupnog pokazivalo 7,3, pa mi nitko nije spominjao nikakve lijekove. doduše ja nemam problema sa štitnjačom i šećerom.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:12   #3
To znači, da imam možda dobrog holesterola više, jer kak imam viši kao prije kad nisam pazila?
Aaa ionak idem sutra u labolatorij pa ću sama platiti, nek mi oni vele šta je to
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:34   #4
Prestani jesti sol za početak. U svakoj količini i mjeri. Što neće biti fino bez soli i nakon tjedan dana, slobodno možeš prestati jesti. Vidi gdje će te odvesti, možda se iznenadiš.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:07   #5
Da prestanem jesti sol? Pa jako sam je smanjila, ali priznajem da nikad nisam jela posve neslano, ne znam, mogla bih pokušati.
Ionako je posvud dodana pa mi valjda neće biti niš, ali kad je jako vruće i čovjek gubi puno tekućine, pa i minerale, da nije to štetno?
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:17   #6
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
To znači, da imam možda dobrog holesterola više, jer kak imam viši kao prije kad nisam pazila?
iskreno sumnjam. definitivno bi trebala pripaziti na prehranu, pogotovo jer spominješ štitnjaču i šećer. recimo banana i kruh ti zaista nisu bili potrebni za doručak. izbaci svu rafiniranu hranu, brašno i šećer (šećer u svakom smislu), štetne (rafinirane i umjetne) masnoće, pa buš vidjela. prouči malo principe ketogene ili lchf prehrane.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 18:20   #7
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Da prestanem jesti sol? Pa jako sam je smanjila, ali priznajem da nikad nisam jela posve neslano, ne znam, mogla bih pokušati.
Ionako je posvud dodana pa mi valjda neće biti niš, ali kad je jako vruće i čovjek gubi puno tekućine, pa i minerale, da nije to štetno?
Sol grebe krvne žile (kao i svi "minerali" iz vode etc...) i zato se stvara mast na žilama, da zaštiti tkivo od ostećenja. Zbilja je tako naivno i mehanički - moderna medicina se previše bavi mikrobiologijom, ne gleda širu sliku jer farmaceutska industrija (odnosno pravni sustav koji zahtijeva da sve bude predvidljivo i shodno time unovčivo) zahtijeva da se sve mjeri. A mjeriti ljudsko tijelo toliko precizno možeš samo kroz mikrokozmos. Tijelu treba pristupiti holistički. Ja bih ti preporučio da se ne zamaraš mineralima s obzirom da se ni oni ne zamaraju sa tobom.

Što da jedeš? Idealno bi bilo eksluzivno voće (plodove) - tada nećeš trebati ni vode ako ne pušiš, piješ alkohol etc...ali ako nisi došla do tih spoznaja sama, najbolje jednostavno maknuti sol i vidjeti kuda će te vlastito tijelo odvesti. Da, sve u što je sol dodana, ne bi trebala jesti. U stvari, nikada nećeš ozdraviti dokle god jedeš obrađenu hranu.

Zadnje uređivanje MadMarx : 01.06.2017. at 18:31.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:02   #8
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
iskreno sumnjam. definitivno bi trebala pripaziti na prehranu, pogotovo jer spominješ štitnjaču i šećer. recimo banana i kruh ti zaista nisu bili potrebni za doručak. izbaci svu rafiniranu hranu, brašno i šećer (šećer u svakom smislu), štetne (rafinirane i umjetne) masnoće, pa buš vidjela. prouči malo principe ketogene ili lchf prehrane.
E vidiš, ja mogu komotno pojesti bananu za doručak, to nema veze, šećer mi je bio dobar, danas ujutro, pošto mi je i šećer izmjerila. A kruh je bio sa sjemenkama, i bilo ga je ne pol kriške, čak niti četvrtina, nego još manje, ne jedem prerađenu hranu paštete, kobase, mesni doručak i slična sr..., inače, jer je ne volim, ja sama doma kuham, hranu sa svog vrta, i dosta radim, kopam, plijevem, zalijevam šetam se sa psom i vjeruj mi da me zaista zanima ova razlika u vrijednosti holesterola i to sam pitala, jer da ponovim: pazila sam na prehranu i holesterol je slabiji, to me zbunjuje, a banana se neću odreći sigurno.
Nije sve prehrana, duge godine život mi je bio sam stres, a sada je bolje, ali bolesti ostaju.
Danas svako govori drugo, ipak možda najbolje da slušam liječnicu, jer jedni pišu nemoj ovo, drugi nemoj ono, i bog zna šta je istina. Valjda mora biti čovjek znanstvenik da bi znao.
Nekad smo jeli zdravu domaću hranu, a toga danas nema. sve je pošpricano i otrovano. Neko ima sreće, pa je zdrav a neko nema. I još ovo, ne pijem i ne pušim
Ipak na kraju je za sve isti kraj
Ipak, hvala svima na odgovorima
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:08   #9
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Danas svako govori drugo, ipak možda najbolje da slušam liječnicu, jer jedni pišu nemoj ovo, drugi nemoj ono, i bog zna šta je istina. Valjda mora biti čovjek znanstvenik da bi znao.
Slušaj sebe i svoje tijelo - ono zna bolje od ikoga. Ali moraš početi od negdje. Jedino što u sebe voljno stavljaš su hrana i uvjerenja. Uvjerenja se teško mijenjaju jer je čovjek tvrdoglav. Stoga najbolje početi sa hranom. Imam zagonetku za tebe. Ako pretpostavimo da je priroda pametnija od čovjeka i ako pretpostavimo da je čovjekovo mlado apsolutno nesposobno brinuti se o sebi i ako pretpostavimo da se to mlado nađe u situaciji gdje nema roditelja i bude prepušteno samo sebi i ako pretpostavimo na temelju svega toga da ne smije umrijeti s obzirom da se bog ne kocka, a interes vrste je uvijek primarno pravilo - što jede to krezubo mlado dok puže šumom?

Sretno.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:13   #10
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Sol grebe krvne žile (kao i svi "minerali" iz vode etc...) i zato se stvara mast na žilama, da zaštiti tkivo od ostećenja. Zbilja je tako naivno i mehanički - moderna medicina se previše bavi mikrobiologijom, ne gleda širu sliku jer farmaceutska industrija (odnosno pravni sustav koji zahtijeva da sve bude predvidljivo i shodno time unovčivo) zahtijeva da se sve mjeri. A mjeriti ljudsko tijelo toliko precizno možeš samo kroz mikrokozmos. Tijelu treba pristupiti holistički. Ja bih ti preporučio da se ne zamaraš mineralima s obzirom da se ni oni ne zamaraju sa tobom.

Što da jedeš? Idealno bi bilo eksluzivno voće (plodove) - tada nećeš trebati ni vode ako ne pušiš, piješ alkohol etc...ali ako nisi došla do tih spoznaja sama, najbolje jednostavno maknuti sol i vidjeti kuda će te vlastito tijelo odvesti. Da, sve u što je sol dodana, ne bi trebala jesti. U stvari, nikada nećeš ozdraviti dokle god jedeš obrađenu hranu.
A da li ti ne trošiš sol? Da to tvrdiš. Kako da sol grebe žile, kad se otopi prije nego uđe u organizam , a ribe žive u slanoj vodi i preporučuju ih, uostalom sol koju trošim je morska i nerafinirana, znam da je za niži pritisak potrebno smanjiti količinu soli, ali to se moram još pozanimati, što ti veliš
Voće volim, a opet ne smijem previše. Recimo jednu voćku na dan, ili šaku jagoda
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:16   #11
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
A da li ti ne trošiš sol?
Trošim samo voće (nakon pola godine prebacivanja kroz sirovu prehranu koja se sastojala samo od voća, zelenja i orašastih plodova...ulje, sol i ocat sam prekinuo u prvih mjesec dana) i nikada nisam izgledao i osjećao se bolje. Sve što pričam, pričam na temelju osobnog i direktnog iskustva. Ne pada mi na pamet promovirati išta osim toga.

Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
kad se otopi prije nego uđe u organizam
Kristalizacija. Bez fenomena kristalizacije ne bi imala ni kosti ni zube. Što se događa kada tijelo potegne vodu iz hrane? Zato što izgleda otopljeno ne znači da je uvijek takva. Sve se mijenja, sve teče.

Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
a ribe žive u slanoj vodi
Čovjek živi u zraku, ne u vodi. Nema mjesta usporedbi.

Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Voće volim, a opet ne smijem previše. Recimo jednu voćku na dan, ili šaku jagoda
Budi zahvalna, vjerojatno si samo i zbog te šake danas živa. Što bi tek bilo da prilagodiš probavu da probavi kantu istoga svaki dan?
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:48   #12
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Slušaj sebe i svoje tijelo - ono zna bolje od ikoga. Ali moraš početi od negdje. Jedino što u sebe voljno stavljaš su hrana i uvjerenja. Uvjerenja se teško mijenjaju jer je čovjek tvrdoglav. Stoga najbolje početi sa hranom. Imam zagonetku za tebe. Ako pretpostavimo da je priroda pametnija od čovjeka i ako pretpostavimo da je čovjekovo mlado apsolutno nesposobno brinuti se o sebi i ako pretpostavimo da se to mlado nađe u situaciji gdje nema roditelja i bude prepušteno samo sebi i ako pretpostavimo na temelju svega toga da ne smije umrijeti s obzirom da se bog ne kocka, a interes vrste je uvijek primarno pravilo - što jede to krezubo mlado dok puže šumom?

Sretno.
Zanimljivo pričaš, znam da bi dijete pojelo bobice, možda, a opet ne možeš odraslog čovjeka uspoređivati sa bebom, beba prvu godinu skoro preživi na majčinom mlijeku, jer joj se probava tek ustvaruje, i beba dobije u majčinom mlijeku sve što treba.
E vidiš, ja se nadam da ćeš ostati zdrav, jer vidjela sam na svoje oči ljude koji su živjeli od sirove hrane, poznam lično čovjeka, godinama je jeo hrpe sirove hrane, na kraju je izgledao kao mrtvac i nije imao uopće snage u sebi, ali govorim o petnajst godina i više. Jednom je poželio pečenog odojka i samo liznuo, nije smio ni komadić.
Oprosti ne zamjeri, nadam se da ti bolje jedeš i da se ti to neće dogoditi. To je za mene krajnost u koju nikad neću ići.
Volim prije umrijeti, nego ne živjeti i stalno gledati šta da pojedem
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:02   #13
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post


Budi zahvalna, vjerojatno si samo i zbog te šake danas živa. Što bi tek bilo da prilagodiš probavu da probavi kantu istoga svaki dan?
Ajdee, pa nemam sto godina, ne brini tako bolesna ipak nisam. Da pojedem kantu voća svaki dan, te mogućnosti nemam, odakle mi toliko voće, a znam da bi se mi priviđali po jednom tjednu pečeni piceki
Dobri ste vi koji to možete, svaka čast.
Ja sam slaba na hranu, volim dobro jesti, a trudim se da je zdravije. I to šta veliš da slušam tijelo, to ti kod mene ne pali, moje tijelo veli: pečeno meso, nekad mi baš zamiriši. A nekad nešto drugo.
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:23   #14
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ukupni kolesterol ne znači puno bez vrijednosti ldl-a, hdl-a i triglicerida. meni je zadnje mjerenje ukupnog pokazivalo 7,3, pa mi nitko nije spominjao nikakve lijekove. doduše ja nemam problema sa štitnjačom i šećerom.
A koliko imaš ti godina, ako smijem pitati?
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:24   #15
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
E vidiš, ja se nadam da ćeš ostati zdrav, jer vidjela sam na svoje oči ljude koji su živjeli od sirove hrane, poznam lično čovjeka, godinama je jeo hrpe sirove hrane, na kraju je izgledao kao mrtvac i nije imao uopće snage u sebi, ali govorim o petnajst godina i više. Jednom je poželio pečenog odojka i samo liznuo, nije smio ni komadić.
Oprosti ne zamjeri, nadam se da ti bolje jedeš i da se ti to neće dogoditi. To je za mene krajnost u koju nikad neću ići.
Volim prije umrijeti, nego ne živjeti i stalno gledati šta da pojedem
Sirovojestvo nije isto što i plodojedstvo. Sirovo zelenje, sirovo ulje, sirovi orašasti plodovi...sve su to jednako štetni proizvodi. Dobro si odgovorila na zagonetku, drago mi je da si prihvatila izazov - u njoj je i odgovor na ovo - što je bebi bobica na podu, tebi je malo veća bobica koja pada sama sa drveta. U narodu ju zovu voćem.

Inače, to što je čovjek napravljen da jede mlijeko ne znači da može samo to. U prirodi je uvijek moguće da mlado ostane samo - priroda se brine i za takve. Za sve postoji sekundarni mehanizam. Nismo bez razloga ovdje gdje smo danas kao vrsta.

Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
a znam da bi se mi priviđali po jednom tjednu pečeni piceki
Dobri ste vi koji to možete, svaka čast.
Ja sam slaba na hranu, volim dobro jesti, a trudim se da je zdravije. I to šta veliš da slušam tijelo, to ti kod mene ne pali, moje tijelo veli: pečeno meso, nekad mi baš zamiriši. A nekad nešto drugo.
Ne znaš dok ne probaš. Nismo mi ništa dobri, samo nam je dopizdilo biti bolestan i dopustili smo tijelu da nam pokaže što i kako. Ništa preko noći, prvo osvjestiti trenutne navike i malo po malo eliminirati. Sve drugo je jednak zločin prema tijelu kao i loša hrana.
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:32   #16
Volim ja voće, možda budem probala. Baš smo lijepo popričali. Svako dobro
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:35   #17
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
A koliko imaš ti godina, ako smijem pitati?
pa polako se približavam 40.
kad si već spomenula šećer, si radila OGGT test?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 07:06   #18
Moram priznati da nemam pojma kaj je to? Sad idem malo pogooglati
Aaa to, više puta, uvijek sam bila nekak ma granici, ali su me strpali unutra
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 07:49   #19
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
Moram priznati da nemam pojma kaj je to? Sad idem malo pogooglati
Aaa to, više puta, uvijek sam bila nekak ma granici, ali su me strpali unutra
U svakom slučaju je dobro slušati liječnicu, ali ni oni svi nemaju iste stavove. Prije svega mislim da trebaš smanjiti tablete a ne još dodavati nove. Pođi po drugo mišljenje.

Imam slične godine i sličan kolesterol i osjećam se zdrava kao dren.

A što se tiče šećera - kakva banana i kruh ?????

A tijelo je glupo, nije ga baš pametno slušati....evo npr moje bi popilo bačvu vina da ga pustim
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:03   #20
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju je dobro slušati liječnicu, ali ni oni svi nemaju iste stavove. Prije svega mislim da trebaš smanjiti tablete a ne još dodavati nove. Pođi po drugo mišljenje.

Imam slične godine i sličan kolesterol i osjećam se zdrava kao dren.

A što se tiče šećera - kakva banana i kruh ?????

A tijelo je glupo, nije ga baš pametno slušati....evo npr moje bi popilo bačvu vina da ga pustim
Pa i ja se super osjećam, pa šta fali, imala sam dobar šećer sa bananom, to se mi je našlo pri ruci, nisam imala vremena
Da i ja mislim što manje tableta, i tražim drugu doktoricu, ova bi mi samo tablete davala, a nikud me ne šalje
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.