Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Smatarate li da je Muhamed božji poslanik ili tek povijesna ličnost?
Povijesna ličnost 22 62.86%
Božji poslanik 13 37.14%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 14:14   #21
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Po kršćanskim kriterijima Muhamed je patio od opsjednuća demonskim silama. Stiskanje, gušenje, opetovani pokušaji samoubojstva koji su okrutno prekidani, nagla alergija prema svemu što podsjeća na križ, nije s Božje strane. Čak je sam Muhamed mislio da je opsjednut dok ga njegova okolina nije uvjerila da nije.

PS: Di je treća opcija u anketi, "Opsjednut demonima"?
Sta drugo krscani da kazu, da se mozda sloze da je Boziji poslanik? Moraju se drzati neke teorije. Muhammed je na pocetku samo mislio da je opsjednut jer on nije bio musliman prije poslanstva da bi znao sta je to melek, sta je to objava i islam, znao je jedino ono sto je naucio medju svojim narodom, pa mu je prva misao bila ospjednutost jer to je jedino u sta su oni tad vjerovali.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:17   #22
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Naravno da je lažni prorok. U Kuranu piše da ak Muhamed izmisli neku priču o Bogu da će mu Bog otkinuti aortu. Muhamed je umro otrovan i opisao svoje bolove kao da mu netko otkida aortu. Tu je sve jasno. Muslimani se trebaju okrenutu Isusu kao jedinom putu i istini, pa i ako umru živjet će vječno. Amen
I sad ti na osnovu jednog ajeta argumentujes nesto sto se suprostavlja ostatku Kur'ana u kojem se taj ajet nalazi? Takodje nalazis jedan hadis gdje se kaze da je Muhamed bio otrovan i time musimanima ukazujes da je on bio lazni poslanik pri tom zanemarujuci hiljade drugih hadisa iz istog izvora koji govore i dokazuju njegovo poslanstvo? Pa nisi za svedskim stolom pobogu
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:27   #23
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Sta drugo krscani da kazu, da se mozda sloze da je Boziji poslanik? Moraju se drzati neke teorije. Muhammed je na pocetku samo mislio da je opsjednut jer on nije bio musliman prije poslanstva da bi znao sta je to melek, sta je to objava i islam, znao je jedino ono sto je naucio medju svojim narodom, pa mu je prva misao bila ospjednutost jer to je jedino u sta su oni tad vjerovali.
Drugim riječima, nije bio u stanju razlikovat anđela i demona. Na kraju se utješio da se radi o anđelu.

Židovi i kršćani imaju iskustva s tim stvarima. Da sam na vašem mjestu, vjerovao bih što oni kažu (da je Muhamed zaveden demonskim prikazama).
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:22   #24
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, nije bio u stanju razlikovat anđela i demona. Na kraju se utješio da se radi o anđelu.

Židovi i kršćani imaju iskustva s tim stvarima. Da sam na vašem mjestu, vjerovao bih što oni kažu (da je Muhamed zaveden demonskim prikazama).
Kako ce razlikovati vizuelno kada nikad prije nije vidio ni jednog ni drugog, on je bio obican covjek prije poslanstva. Da li je andjeo ili demon dokazalo se kasnije. Muhamed i njegovi drugovi su bili otvoreni protivnici sejtana ili demona i radili su na pozivanju svemu onome sto demon kao vodja zla ne voli.

Bog je pruzio mnogo dokaza da je Muhamed njegov poslanik, Kur'an je najbolji dokaz tome, cudo kojem ne moze parirati nijedna druga knjiga. Knjiga koja govori o naucnim cinjenicama koje ni NASA nije znala do skora.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:47   #25
Kako se dokazalo?

Jedan od dokaza da je bio zaveden demonima je činjenica da je islamski Mahdi kršćanski Antikrist.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:50   #26
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Kako se dokazalo?

Jedan od dokaza da je bio zaveden demonima je činjenica da je islamski Mahdi kršćanski Antikrist.
Raznim nadnaravnim djelima kojima je Poslanik potvrdjivao svoje poslanstvo. Ajeti koji govore o naucnim cinjenicama koje nauka tek od skora potvrdjuje. Stil pisaja Kur'ana kojem ne moze parirati nijedna knjiga na svijetu, lahkoca pamcenja Kur'ana gdje djeca od 3 godine postaju hafizi Kur'ana i to djeca nearapi kojima arapski nije maternji jezik. Razna cuda koje i danas vidjamo na djelu poput ove iz Rusije gdje se bebi na kozi ocitava ajeti iz Kur'an

https://www.youtube.com/watch?v=mVx2uqtCiG0

Otkud to da je Mehdi vas antikrist?
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 01:24   #27
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
islamski Mahdi je kršćanski Antikrist.
nije! otkud ti to da je mahdi antikrist?! inače nikakav antikrist ne postoji niti učeni muslimani vjeruju u nekakvog "antikrista", isto kao u svetog grala, ili djeda mraza, i tome slično.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:14   #28
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a što se tiče najava Muhammeda, najavljen je u Bibliji,i to ne jednom, ali oni koji ne poznaju biografiju poslanika ne mogu ni prepoznati njega kao najavljenog. u biblijijeije najavlje i Muhamed, i sveta Kaba, i sveti Kur'an, i jošmnogo toga... samo treba ne biti lijen, pa istraživati.
Ako dovoljno istražuješ bibliju možeš naći najavu čega god zaželiš.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:25   #29
Ja znam samo jednu osobu koja putuje kroz prostor i vrijeme koristeći letjelicu koja može poprimiti bilo kakav oblik, bilo policijske telefonske govornice, bilo letećeg konja sa lijepim licem. Pitate se Tko?

Moguće da ga je netko zamjenio sa prorokom i odlučio iskoristiti taj brand u svrhu ujedinjenja plemena i ratovanja. Ali Tko?

uglavnom, ako postoji bog onda postoji i muhamed.
i isus onda.
i JHWH
i elohimi
i demoni
i panovi
i dioniz
i zeus
i heraklo
i perzej
i pegaz, hej evo opet letećeg konja.
uglavnom zaključak je ako postoji bog onda konji lete! a ako konji lete onda je muhamed poslanik.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:38   #30
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Raznim nadnaravnim djelima kojima je Poslanik potvrdjivao svoje poslanstvo. Ajeti koji govore o naucnim cinjenicama koje nauka tek od skora potvrdjuje. Stil pisaja Kur'ana kojem ne moze parirati nijedna knjiga na svijetu, lahkoca pamcenja Kur'ana gdje djeca od 3 godine postaju hafizi Kur'ana i to djeca nearapi kojima arapski nije maternji jezik. Razna cuda koje i danas vidjamo na djelu poput ove iz Rusije gdje se bebi na kozi ocitava ajeti iz Kur'an

https://www.youtube.com/watch?v=mVx2uqtCiG0

Otkud to da je Mehdi vas antikrist?
Istina, nauka još kaska za činjenicama koje pišu u Kuranu, znanstvenici diljem svijeta još uvijek nisu potvrdili da Sunce zalazi u blatnoj bari kao što to piše u Kuranu, ali vrlo vjerojatno će to ubrzo napraviti.

Isto tako, anatomija i medicina te biologija će upravo potvrditi da sjeme nastaje između čovjekovih rebra i kičme, kao što to piše u Kuranu.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:59   #31
Meni je upitna Muhamedova humanost, jer je kamenovao neke ljude, i uspostavio takav propis da se obavlja i poslije njega.
Javno kamenovanje do smrti nekih ljudi je po meni nehumani postupak.

Hadisi kažu:
(zapisi svjedočenja o Muhamedovim postupcima):

IZVOR
https://sunnah.com/search/?q=stoning


"Poslanik (Muhamed) (ﷺ) je kamenovao dva Židova, a ja sam bio među onima koji su ih kamenovali. Vidio sam (čovjeka) koji je pokušava štititi (ženu) od kamenja."


It was narrated from Ibn`Umar:

The Prophet (ﷺ) stoned two Jews, and I was among those who stoned them. I saw (the man) trying to shield (the woman) from the stones.”

حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ، حَدَّثَنَا عَبْدُ اللَّهِ بْنُ نُمَيْرٍ، عَنْ عُبَيْدِ اللَّهِ بْنِ عُمَرَ، عَنْ نَافِعٍ، عَنِ ابْنِ عُمَرَ، أَنَّ النَّبِيَّ صلى الله عليه وسلم رَجَمَ يَهُودِيَّيْنِ أَنَا فِيمَنْ رَجَمَهُمَا فَلَقَدْ رَأَيْتُهُ وَإِنَّهُ يَسْتُرُهَا مِنَ الْحِجَارَةِ ‏.‏

Grade : Sahih (Darussalam)
English reference : Vol. 3, Book 20, Hadith 2556
Arabic reference : Book 20, Hadith 2653


Kazna za "bludnika" je kamenovanje.

"Dijete je za krevet, a za bludnika je kamen".

“The child is for the bed, and for the fornicator is the stone.”
Abu Hurairah narrated that The Messenger of Allah said:
“The child is for the bed, and for the fornicator is the stone.”

Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1157
In-book reference : Book 12, Hadith 12
English translation : Vol. 1, Book 7, Hadith 1157


10. Poglavlje: Ono što je rečeno o kamenovanju ljudi Knjige

Govori Ibn 'Umar:

"Da je Allahov Poslanik () kamenovao Židova i Židovku."


Chapter: What Has Been Related About Stoning The People Of The Book(10)
Narrated Ibn 'Umar:
That the Messenger of Allah (ﷺ) stoned a Jew and Jewess.

Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1436
In-book reference : Book 17, Hadith 18
English translation : Vol. 3, Book 15, Hadith 1436


Homoseksualce kamenuj:

"Kamenuj i gornjega i donjega, kamenujte ih obojicu."


It was narrated from Abu Hurairah that the Prophet (ﷺ) said concerning those who do the action of the people of Lut:
“Stone the upper and the lower, stone them both.”

Grade : Hasan (Darussalam)
English reference : Vol. 3, Book 20, Hadith 2562
Arabic reference : Book 20, Hadith 2659


Poglavlje: Ono što je povezano s potvrdama za postupak kamenovanja

Umar bin Al-Khattab je rekao:
"Allah je poslao Muhameda s istinom, a On mu je objavio Knjigu. Među stvarima koje su mu objavljene bila je Ayah kamenovanja, pa je Allahov Poslanik () kamenovao /ljude/ i kamenovali su /ljude/ poslije njega. Doći će vrijeme da će netko reći: 'Ne vidimo nikakvo kamenovanje u Knjizi Allahovoj.' Oni će biti zavarani napuštanjem obveze koju je Allah objavio, a kamenovanje je odmazda za preljubnika ako je oženjen i dokaz je utemeljen, ili zbog trudnoće ili priznanja. "

Chapter: What Has Been Related About Confirming Stoning(7) باب مَا جَاءَ فِي تَحْقِيقِ الرَّجْمِ ‏.‏
'Umar bin Al-Khattab said:
"Verily Allah sent Muhammad (ﷺ) with the truth, and he revealed the Book to him. Among what was revealed to him was the Ayah of stoning. So the Messenger of Allah (ﷺ) stoned, and we stoned after him. I fear that time will pass over the people such that someone will say 'We do not see stoning in the Book of Allah.' They will be misguided by leaving an obligation which Allah revealed. Indeed stoning is the retribution for the adulterer if he was married and the evidence has been established, or due to pregnancy, or confession."

Grade : Sahih (Darussalam)
Reference : Jami` at-Tirmidhi 1432
In-book reference : Book 17, Hadith 12
English translation : Vol. 3, Book 15, Hadith 1432

**********************
Kako možeš biti human i napredan, "produhovljen" čovjek, ako uvodiš i podržavaš i izvršuješ postupak kamenovanja ljudi na smrt, za nekakve prijestupe tipa seks izvan braka ili slično? Nikakvo opravdanje tu nije prihvatljivo. To je odvratna i brutalna nazadnost u bilo kojem vremenu i prostoru.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:43   #32
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Istina, nauka još kaska za činjenicama koje pišu u Kuranu, znanstvenici diljem svijeta još uvijek nisu potvrdili da Sunce zalazi u blatnoj bari kao što to piše u Kuranu, ali vrlo vjerojatno će to ubrzo napraviti.

Isto tako, anatomija i medicina te biologija će upravo potvrditi da sjeme nastaje između čovjekovih rebra i kičme, kao što to piše u Kuranu.
Kriva interpretacja ajeta. Prvi ajet govori o tome da se covjeku ucini kao da Sunce zalazi u mutan izvor i zaista se tako cini kad gledas golim okom. Sto se tice toga gdje sjeme nastaje, Kur'an je perfektno objasnio sve u vezi toga za ljude iz tog vremena koji nisu znali o medicini i medicinskim terminima kao mi danas. Da je Allah detaljno opisivao kako sjeme nastaje vjerujem da bi 0% recenog bilo shvaceno. To je mnogo puta vjerujem ovdje pojasnjeno i ti to vjerovatno i sam znas

@nepoznati

jesi li ti krscanin ili sta? S obzirom na taj avatar. Ako si krscanin nemas sta o tome uopste debatirati kad je kamenovanje u bibliji toliko puta spomenuto da sam pojedine citate citajuci napamet naucio
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:23   #33
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Istina, nauka još kaska za činjenicama koje pišu u Kuranu, znanstvenici diljem svijeta još uvijek nisu potvrdili da Sunce zalazi u blatnoj bari kao što to piše u Kuranu, ali vrlo vjerojatno će to ubrzo napraviti.
ovo je opis nečega što se može vidjeti ništa naučno u smislu da se sunce stvarno pokiseli u neku blatnu nema

to je isto kada bismo mi vidjeli kako sunce zalazi u jadransko more.
opis ništa više.
onaj ko tvrdi da je ovo naučna činjenica ima ozbiljan izljev krvi u mozak.
Quote:
Isto tako, anatomija i medicina te biologija će upravo potvrditi da sjeme nastaje između čovjekovih rebra i kičme, kao što to piše u Kuranu.
sto se tiče ovog drugog mislim da ne piše baš ovako. u svrhu intelektualnog poštenja bilo bi dobro da navedeš gdje i kako tačno piše.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:30   #34
Quote:
MrMagic kaže: Pogledaj post
Kriva interpretacja ajeta.
Ili tvoja apologetika?

Quote:
Prvi ajet govori o tome da se covjeku ucini kao da Sunce zalazi u mutan izvor i zaista se tako cini kad gledas golim okom.

Alah nije mogao reć da se okrugli planet Zemlja vrti oko Sunca (koji je ustvari zvijezda kao i druge zvijezde) i tako potvrdi nešto točno, nego je morao reć što se nekom čovjeku učinilo da "Sunce ulazi u blato". Jako bitan i "mudar" podatak...

Quote:
Sto se tice toga gdje sjeme nastaje, Kur'an je perfektno objasnio sve u vezi toga za ljude iz tog vremena koji nisu znali o medicini i medicinskim terminima kao mi danas. Da je Allah detaljno opisivao kako sjeme nastaje vjerujem da bi 0% recenog bilo shvaceno. To je mnogo puta vjerujem ovdje pojasnjeno i ti to vjerovatno i sam znas
Opet perfektne besmislice.. Allah tumači ono što su ljudi s malo znanja mislili da je, a ne što je stvarno. A nismo još niti spomenuli Muhamedivo rascijepljenje Mjeseca. Vjeruješ li i u to kao neotrivenu znanstvenu činjenicu?

Quote:
@nepoznati
jesi li ti krscanin ili sta?
Kakve to ima veze s kamenovanjima koja je provodio Muhamed?

Quote:
S obzirom na taj avatar.
Što te briga moj komični avatar. Raspravljamo o Muhamedu i kakav je on čovjek.

Quote:
Ako si krscanin nemas sta o tome uopste debatirati kad je kamenovanje u bibliji toliko puta spomenuto da sam pojedine citate citajuci napamet naucio

Što hoćeš reć? Da ako u Bibliji su neki davno kamenovali ljude i Bog Jahve to naredio, da je onda OK i da Muhamed kamenuje ljude i ostavlja to u naslijeđe svojim štovateljima kao propis koji se ne smije ukidati?

Lik Isus barem nije nikoga kamenovao, a i Židovi su to odavno ukinuli. A islamisti kamenuju i odrubljuju glave i dan danas. I pritome se pozivaju da je i Muhamed kamenovao za blud.

Osuđuju li taj Muhamedov postupak današnji umjereni Muslimani???
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:43   #35
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ovo je opis nečega što se može vidjeti ništa naučno u smislu da se sunce stvarno pokiseli u neku blatnu nema

to je isto kada bismo mi vidjeli kako sunce zalazi u jadransko more.
opis ništa više.
onaj ko tvrdi da je ovo naučna činjenica ima ozbiljan izljev krvi u mozak.
Je li Muhamed imao to po tebi?

"Sjedio sam iza Allahova Poslanika (ﷺ) koji je jahao na magarcu dok je Sunce zalazilo. On je upitao: Znaš li kuda Sunce zalazi? Odgovorio sam: "Allah i njegov Poslanik najbolje znaju." Rekao mi je: "Ono zalazi u izvor tople vode (Hamiyah)."


Narrated Abu Dharr:
I was sitting behind the Messenger of Allah (ﷺ) who was riding a donkey while the sun was setting. He asked: Do you know where this sets ? I replied: Allah and his Apostle know best. He said: It sets in a spring of warm water (Hamiyah).
حَدَّثَنَا عُثْمَانُ بْنُ أَبِي شَيْبَةَ، وَعُبَيْدُ اللَّهِ بْنُ عُمَرَ بْنِ مَيْسَرَةَ، - الْمَعْنَى - قَالاَ حَدَّثَنَا يَزِيدُ بْنُ هَارُونَ، عَنْ سُفْيَانَ بْنِ حُسَيْنٍ، عَنِ الْحَكَمِ بْنِ عُتَيْبَةَ، عَنْ إِبْرَاهِيمَ التَّيْمِيِّ، عَنْ أَبِيهِ، عَنْ أَبِي ذَرٍّ، قَالَ كُنْتُ رَدِيفَ رَسُولِ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم وَهُوَ عَلَى حِمَارٍ وَالشَّمْسُ عِنْدَ غُرُوبِهَا فَقَالَ ‏"‏ هَلْ تَدْرِي أَيْنَ تَغْرُبُ هَذِهِ ‏"‏ ‏.‏ قُلْتُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَعْلَمُ ‏.‏ قَالَ ‏"‏ فَإِنَّهَا تَغْرُبُ فِي عَيْنِ حَامِيَةٍ ‏"‏ ‏.‏
Grade : Sahih in chain (Al-Albani) صحيح الإسناد (الألباني) حكم :
Reference : Sunan Abi Dawud 4002
In-book reference : Book 32, Hadith 34
English translation : Book 31, Hadith 3991
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:48   #36
nepoznati, taj hadis kojeg si napisao, je (ko zna odakle) zapisao Ebu David, koji je inače živio skoro 300 god. nakon muhammeda a.s. to je bilo vrijeme velike smutnje. ebu davud je sabrao skoro pola miliona "hadisa" a tada je vrag odavno bio odnio šalu.. npr. prije njegova rođenja su ubijena trojica od prve četvorice pravednih khalifa, zatim je došlo do tragedije na kerbelii i do preuzimanja vlasti u ruke nasilnika... tako npr. imaš hadise koji tvrde da je koza pojela list iz kur'ana, pa je on sada navodno zbog toga manjkav (i to je, zamisli, sadržano u SAHIH zbirkama)... ili, imaš drugi "hadis" koji naglašava muhammedovu potenciju.. u njemu se veli da je mogao spavati stotinama puta za jednu noć. takav ti je i navodni "hadis" o mutnom izvoru.. dakle, radi se o legendama koje su prepričavali maštoviti ljudi, na žalost a neke od njih je zapisao ebu davud. to ti je istina o tome.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 02:55   #37
koza pojela list iz Kurana

Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nepoznati, taj hadis kojeg si napisao, je (ko zna odakle)
Kako sad "tko zna"? Zapisao sam detaljno odakle je, iz pouzdanog sajta, i vjerodostojan je (sahih). Zašto mutiš bistru vodu?

sunnah.com

Quote:
... tako npr. imaš hadise koji tvrde da je koza pojela list iz kur'ana, pa je on sada navodno zbog toga manjkav (i to je, zamisli, sadržano u SAHIH zbirkama)...
Što ti je tu čudno? Većina sahih i ostalih hadisa je ionako prepuna praznovjerica i smiješnih stvari, a opet su hadisi temelj mnogim muslimanskim ritualima, spisi važni za islam i njegove prakse odmah poslije Kurana. Zvuči sasvim realno da je koza pojela stranicu Kurana, što ne bi? Svaka čast svakome tko je to se usudio staviti na papir.

I što vrijeme više odmiče, to je više hadisa i Kuranskih ajeta zastarjelo i smiješno u svakom pogledu, posebice moralnom i znanstvenom. A ovi koji nas uvjeravaju "da su u Kuranu čudesno sačuvane znanstvene istine", možemo im se samo grohotom smijat.

Hej, držiš li svojima takvima svijeću? Ne sjećam se da si im se suprotstavio, kaj ne?

Quote:
ili, imaš drugi "hadis" koji naglašava muhammedovu potenciju.. u njemu se veli da je mogao spavati stotinama puta za jednu noć.
STOTINAMA puta? Nisi li ti to ipak izmislio da budeš uvjerljiviji u diskusiji?

Ovaj sahih hadis kaže da je Muhamed običavao imati seks sa svim svojim ženama u jednoj noći.
Sahih Bukhari (5:268) - "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, 'Had the Prophet the strength for it?' Anas replied, 'We used to say that the Prophet was given the strength of thirty men.' "
Neki se na ovom forumu od muslimana zaklinju da je stvarno Muhamed posjedovao veliku seksualnu moć. Jer, ako negiraju jedne vjerodostojne hadise, kao ti npr., onda koji su pravi? Kako se kome sprdne? Ima li ih uopće pravih? Po čemu bi onda i Kuran imao vrijednost?

Quote:
takav ti je i navodni "hadis" o mutnom izvoru..
Nije navodni hadis (i zašto ga stavljaš u navodnike?), nego je vjerodostojan, sahih, iz pouzdanih izvora i lanca tradicije. Iako se tebi ne dopada, pa bi ga želio gurnuti ispod ćilima.

Jesi li vidio kolike sam hadise već objavio na topiku o hadisima? Koliko bi ih ti još rado izbrisao, jer su u svjetlu moderne racionalne misli glupi i zastarjeli? A koje bi ti zadržao? I odakle ti pravo da biraš sad?

Zalaženje Sunca u mutni izvor, što je naglasio Muhamed, to ti ne paše, jer je svima smiješno i po tome Muhamed ispada neuka budala, ali nisi ni spomenuo ono gdje isti kamenuje neke ljude... rascjepljuje Mjesec itd.

Sad ćemo prebirat koji nam se hadisi sviđaju a koji ne?
Nemere to tako u religijama.

Quote:
dakle, radi se o legendama koje su prepričavali maštoviti ljudi, na žalost a neke od njih je zapisao ebu davud. to ti je istina o tome.
Pa i Kuran su legende koje su prepričavali maštoviti ljudi, baš kao i ti zapisi o Muhamedu od njegovih štovatelja, čak i više, a koji su pobožno čuvali spomen na njegove riječi i prenosili ih od uha do usta.

Ako negiraš sahih hadise, cijelu tradiciju hadisa dovodiš u pitanje. Ti si muslimanski heretik?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 23.09.2017. at 03:06.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:09   #38
Ja se ne bi bavio upitnoscu Muhamedovog statusa kao Božjeg poslanika.
Posebno ne u nekim djelovima svijeta.
Za ostale, cemu nam treba poslanik (kad je ionako upitno, postoji li neko ko salje poslanike) ?
Da se spasimo, da svijet postane bolje mjesto za zivljenje ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 03:17   #39
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Za ostale, cemu nam treba poslanik (kad je ionako upitno, postoji li neko ko salje poslanike) ?
Allah ima pametnijeg posla nego da se bakće s nama ljudima.
On šalje iz svoje dvorske svite na nebesima, iznad zvijezda, Anđela Gabrijela predstavnika Njegove Visosti, da kontaktira s poslanikom Muhamedom, i šapuće mu u uho Allahove ajete u knjigu Kuran.
Koliko je tu već posrednika....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:18   #40
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Alah nije mogao reć da se okrugli planet Zemlja vrti oko Sunca (koji je ustvari zvijezda kao i druge zvijezde) i tako potvrdi nešto točno, nego je morao reć što se nekom čovjeku učinilo da "Sunce ulazi u blato". Jako bitan i "mudar" podatak...


Opet perfektne besmislice.. Allah tumači ono što su ljudi s malo znanja mislili da je, a ne što je stvarno. A nismo još niti spomenuli Muhamedivo rascijepljenje Mjeseca. Vjeruješ li i u to kao neotrivenu znanstvenu činjenicu?

Što hoćeš reć? Da ako u Bibliji su neki davno kamenovali ljude i Bog Jahve to naredio, da je onda OK i da Muhamed kamenuje ljude i ostavlja to u naslijeđe svojim štovateljima kao propis koji se ne smije ukidati?

Lik Isus barem nije nikoga kamenovao, a i Židovi su to odavno ukinuli. A islamisti kamenuju i odrubljuju glave i dan danas. I pritome se pozivaju da je i Muhamed kamenovao za blud.

Osuđuju li taj Muhamedov postupak današnji umjereni Muslimani???
Trebalo je da tebe stvori prije 1400 godina pa da te upita kako da ajet glasi, vjerovatno bi onda osoba poput tebe bila zadovoljna i prihvatila islam zar ne?
Ljepota i smisao ajeta se ne vidi toliko kad ga gledamo u prijevodu, kompletan Kur'an u prijevodu nije Kur'an jer samo ako se cita na arapskom poznavajuci arapski shvatis ljepotu svakog ajeta, shvatis koliko stil pisanja Kur'ana odskace od ljudskog nacina govora.

Trebalo je da i taj ajet glasi kako Nepoznati kaze, jest nema sta...

Ako si krscanin onda cinjenica da je to i u bibliji spoomenuto treba ti biti dovljno. Ako nisi krscanin onda s tobom ima precih stvari za diskutovati i dokazivati krupnije stvari, npr da Bog postoji pa tek onda kad postaness monoteista ima smisla objasnjavati smisao kamenovanja pogotovo u to doba.

Zidovi i krscani danas vise ne kamenuju a kao muslimani kamenuju i sad sta to treba da znaci? Da su zidovi i krscani dosli pameti? Ne, to samo znaci da se ne pridrzavaju svoje svete knjige i naredbe koju su im ostavili Mojsije i Isus zbog cega nece uci u carstvo nebesko kako kaze sam Isus, jer ko svjesno zanegira i ne priznaje biblijski zakon bice najmanji u carstvu nebeskom, to su rijeci Isusa.

Inace kamenovanje za najteze prijestupe je po islamu dozvoljeno samo u serijatskoj zemlji gdje vlada cisti serijat, gdje je halifa na vlasti a ne da se skupina cobana talibana skupi u cosak i kamenuju ljude ko biva po serijatu, to tako ne moze. Gdje je priznati serijatski sudija, gdje je vijece koje ce saslusati i utvrditi cinjenice....takve stvari u islamu nisu priznate.
MrMagic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.