Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 23:44   #261
molim malu pomoć

koeficijent složenosti poslova 1,232
prirez zadar 12%
13 godina staža

jel zna netko kolila bi bila netto plaća?

hvala unaprijed
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:08   #262
5.170kn, pod uvjetom da nemaš nikakve dodatke na plaću i djecu/uzdržavane osobe na poreznoj kartici; u tom slučaju je veća.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 14:36   #263
Molim pomoć

Krajem 12. mj. 2017.g. javila sam se na hrpu oglasa koji su bili objavljeni na stranici zavoda za zapošljavanje. uglavnom su to bili u ministarstvima, kbc sestre milosrdnice itd... Ali bi mi to bilo da steknem iskustvo i uštedim nešto pa ili tražim bolje plaćen posao ili odoh van države.

Eh, sada od svih na koje sam poslala pozvana sam zasada na samo jedan i to u ured pučke pravobraniteljice na mjesto administrativne referentice - tajnice. Znate li koja bi bila plaća za to mjesto?

Drugo, neki od oglasa za koje ispunjavam formalne uvjete ali za koje još nije objavljen datum testiranja su objavili popis materijala za testiranje i info o plaći.

1. koeficijent složenosti poslova =0,854 uvećan za 0,5% za svaku godinu rana.

2. koeficijent složenosti poslova = 0,854 a osnovica bruto 5,421,54

Znate li koliko bi bila plaća? Ili kako da je izračunam sama kad imam samo koeficijent?
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:35   #264
Quote:
unruly kaže: Pogledaj post
Znate li koliko bi bila plaća? Ili kako da je izračunam sama kad imam samo koeficijent?
Oko 3900 kn, ovisno o prirezu, godinama staža, dodacima itd.
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 15:40   #265
Quote:
unruly kaže: Pogledaj post
Molim pomoć

Krajem 12. mj. 2017.g. javila sam se na hrpu oglasa koji su bili objavljeni na stranici zavoda za zapošljavanje. uglavnom su to bili u ministarstvima, kbc sestre milosrdnice itd... Ali bi mi to bilo da steknem iskustvo i uštedim nešto pa ili tražim bolje plaćen posao ili odoh van države.

Eh, sada od svih na koje sam poslala pozvana sam zasada na samo jedan i to u ured pučke pravobraniteljice na mjesto administrativne referentice - tajnice. Znate li koja bi bila plaća za to mjesto?

Drugo, neki od oglasa za koje ispunjavam formalne uvjete ali za koje još nije objavljen datum testiranja su objavili popis materijala za testiranje i info o plaći.

1. koeficijent složenosti poslova =0,854 uvećan za 0,5% za svaku godinu rana.

2. koeficijent složenosti poslova = 0,854 a osnovica bruto 5,421,54

Znate li koliko bi bila plaća? Ili kako da je izračunam sama kad imam samo koeficijent?
Plaća = 3.703,20 (bez djece, bez uzdržavanih članova, prirez ZG 18%) , ako ne živiš u ZG-u plaća ti može biti za koju kunu veća zbog manjeg prireza, 0,5% po godini staža ti je nekih 23kn bruto po godini, neto mozda 10 kn veca plaća

negdje postoje dodaci na uvjete rada, pa ti može to isto malo povečat plaću...al to ovisi od radnog mjesta na kojem radis i kolektinog ugovora

koef. složenosti poslova x osnovica (5421,54) = brutto iznos

brutto u netto pogledaš na link-u
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:23   #266
@Plavoki & Grimble Gromble: tenks!

Sada još malo računati kako bi s time mogla preživiti mjesec kad se poplačaju podstanarstvo (morala bi se preseliti u Zg), režije, pokaz i hrana.
unruly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 21:01   #267
Quote:
unruly kaže: Pogledaj post
@Plavoki & Grimble Gromble: tenks!

Sada još malo računati kako bi s time mogla preživiti mjesec kad se poplačaju podstanarstvo (morala bi se preseliti u Zg), režije, pokaz i hrana.



teško češ sama preživit , no nije nemoguće. S tom plaćom radis samo za stan režije i hranu. Za krpice i ostale luksuze morat ćeš ili radit nešto nakon posla ili radit na poslu prekovremene sate ako imas mogučnost .

Ili naći cimera /cimericu

Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 23:42   #268
Ako ukinu dodatak na staž 0,5 po godini to znači da ljudima padaju plaće, a ocjenjivanje je ismijavanje ako ima kvota za bolje ocjene i ovisi i financijama i politici.
Akropola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:25   #269
Izbalansirati će sistem nekako I opet će doći na isto.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:12   #270
Quote:
Akropola kaže: Pogledaj post
Ako ukinu dodatak na staž 0,5 po godini to znači da ljudima padaju plaće, a ocjenjivanje je ismijavanje ako ima kvota za bolje ocjene i ovisi i financijama i politici.
Kod:
Ako bi nakon razvrstavanja u platne razrede i platne stupnjeve iz članka 27. ovog Zakona
državnom službeniku plaća bila manja od plaće koju je imao prema dosadašnjim propisima,
državni službenik zadržava dosadašnju plaću dok ne ispuni uvjete za rast plaće ili raspored u
niži platni stupanj temeljem odredaba ovog Zakona.
Kod:
Državni službenici koji imaju:
1. manje od 6 godina radnog staža – razvrstat će se u 2. platni stupanj;
2. od 6 do 12 godina radnog staža – razvrstat će se u 3. platni stupanj;
3. od 12 do 18 godina radnog staža – razvrstat će se u 4. platni stupanj;
4. od 18 do 24 godina radnog staža – razvrstat će se u 5. platni stupanj;
5. od 24 do 30 godina radnog staža – razvrstat će se u 6. platni stupanj;
6. od 30 do 36 godina radnog staža – razvrstat će se u 7. platni stupanj;
6/8
7. više od 36 godina radnog staža – razvrstat će se u 8. platni stupanj.
(3) Iznimno od stavka (1) ovoga članka vježbenici će se razvrstati u 1. platni stupanj platnog
razreda u kojem se njihovo radno mjesto nalazi.
Kvaka 22 je u tome da recimo mene bi razvrstali u 2 platni stupanj, i koeficijent po nekoj tam predloženoj tablici iz koje sam nasao ove podatke bi bio 0,91 ,kad bi se taj keficjent primjenjivo odmah od svrstavanja meni bi plača porasala za cca 100 kn netto (200 brutto) odmah, dok bi kod o,5 po godini staža nakon tek 6 godina bila tek 150 brutto , cca 75 kn netto.

Prijedlog je da kad te svrsta u platni razred/stupanj, da tebi plaća ne raste 0,5 svake godine , nego ostaje na trenutačnoj na kojoj si zatečen cca 4000kn , tak dugo dok te recimo 4.put ne ocjene ocjenom 3 , tek onda stekneš uvjet za podizanje u novi platni stupanj , gdje će ti recimo koef. biti 0,93.


To su sve podaci iz prijedloga zakona o državnim službenicima iz 2008, bilo je tam negdje 2014/2015 za vrijeme Milanovića također isti prijedlog , a ovaj novi je od gđe. Dalić, no niti jedan sad nemogu naći na googlu, ili nemam živaca za to
Plavoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:21   #271
imaju li: HZMO/HZZ/HZZO iste koeficijente za isti rang radnih mjesta? tipa- čistačica vamo i čistačica tamo s istim stazem- hoće li imati iste plaće u sve tri firme?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 17:53   #272
Što je na kraju s tim dodatkom na staž? Jesu li to ukinuli ili samo nekima ukinuli ili još planiraju ukinuti?

Prijavila sam se na neki natječaj i tamo u opisu posla od 01.08.2018. i dalje uredno stoji “…uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža”. Nadam se da im nije to greškom ostalo od prije u špranci.

I da li se taj dodatak odnosi na cjelokupni staž, a ne samo staž u državnoj službi?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 11:10   #273
Fina pravnik
4700 kn
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 15:42   #274
Ekipa, pitanje...
Kolika bi bila plaća za koeficjent 1.523 za Veliku Goricu i jedno dijete. 4 godine radnog staža.
Ono što me buni u računici je to uvečavanje za 0.5 po godini staža i dijete. Naime i moj suprug je dobio povecanje plaće zbog djeteta. On je zaposlen u privatnom sektoru. Pa me zanima da li se onda meni dijete uopće računa ili može samo jednom roditelju.
Hvala unaprijed.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 16:43   #275
Ako ti muž već ima dijete prijavljeno na svojoj poreznoj kartici, onda ga ti ne možeš koristiti kao olakšicu, pa bi ti plaća bila oko 6.095kn.
S djetetom kao olakšicom plaća bi ti bila oko 6.565kn. Morate vidjeti kome se više isplati da mu dijete bude na poreznoj kartici, pa to lako promijenite.


Inače, iznos plaće računao sam ti s povećanjem osnovice od 3% koliko ide od idućeg mjeseca za sve javne i državne službe.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 17:14   #276
Hvala najljepša na brzom i detaljnom odgovoru.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 13:06   #277
Pozdrav, molim vas ako netko zna plaću za koeficijent složenosti poslova 1.232, grad zg., dvoje djece s prijevozom, 7 god. staža. Hvala unaprijed
mahagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 17:35   #278
5.696kn + 290kn prijevoz.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 12:58   #279
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
5.696kn + 290kn prijevoz.
Hvala vam na pomoći i brzom odgovoru
mahagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 08:08   #280
Quote:
Plavoki kaže: Pogledaj post
Kod:
Ako bi nakon razvrstavanja u platne razrede i platne stupnjeve iz članka 27. ovog Zakona
državnom službeniku plaća bila manja od plaće koju je imao prema dosadašnjim propisima,
državni službenik zadržava dosadašnju plaću dok ne ispuni uvjete za rast plaće ili raspored u
niži platni stupanj temeljem odredaba ovog Zakona.
Kod:
Državni službenici koji imaju:
1. manje od 6 godina radnog staža – razvrstat će se u 2. platni stupanj;
2. od 6 do 12 godina radnog staža – razvrstat će se u 3. platni stupanj;
3. od 12 do 18 godina radnog staža – razvrstat će se u 4. platni stupanj;
4. od 18 do 24 godina radnog staža – razvrstat će se u 5. platni stupanj;
5. od 24 do 30 godina radnog staža – razvrstat će se u 6. platni stupanj;
6. od 30 do 36 godina radnog staža – razvrstat će se u 7. platni stupanj;
6/8
7. više od 36 godina radnog staža – razvrstat će se u 8. platni stupanj.
(3) Iznimno od stavka (1) ovoga članka vježbenici će se razvrstati u 1. platni stupanj platnog
razreda u kojem se njihovo radno mjesto nalazi.
Kvaka 22 je u tome da recimo mene bi razvrstali u 2 platni stupanj, i koeficijent po nekoj tam predloženoj tablici iz koje sam nasao ove podatke bi bio 0,91 ,kad bi se taj keficjent primjenjivo odmah od svrstavanja meni bi plača porasala za cca 100 kn netto (200 brutto) odmah, dok bi kod o,5 po godini staža nakon tek 6 godina bila tek 150 brutto , cca 75 kn netto.

Prijedlog je da kad te svrsta u platni razred/stupanj, da tebi plaća ne raste 0,5 svake godine , nego ostaje na trenutačnoj na kojoj si zatečen cca 4000kn , tak dugo dok te recimo 4.put ne ocjene ocjenom 3 , tek onda stekneš uvjet za podizanje u novi platni stupanj , gdje će ti recimo koef. biti 0,93.


To su sve podaci iz prijedloga zakona o državnim službenicima iz 2008, bilo je tam negdje 2014/2015 za vrijeme Milanovića također isti prijedlog , a ovaj novi je od gđe. Dalić, no niti jedan sad nemogu naći na googlu, ili nemam živaca za to
rasprava je bila otvorena na ministartsvu Uprave u prosincu.zaključci se ne znaju..cilj bio bio da se izjednače plaće tj koeficijenti za sva ministartsva...strašan je nerazmjer.ima li tko spoznaja što se događa.Također mi nije jasno zašto se javne službe ne dira. djelatnicima u zdravstvu i školstvu se plaću podižu kad god zaprijete štrajkom , a drž službenike ko j...e!
Bero3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.