Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2014., 12:35   #141
Zna netko dali je potrebno skupljati bodove ako si nezaposlen?
counter88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 16:32   #142
Treba.
mamaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 21:43   #143
Znači ove godine završavam srednju školu, gimnaziju i imam namjeru upisati fizioterapiju u Splitu. Je li veliki minus što nemam završenu srednju medicinaku školu, smjer fizioterapija? Izbor je isključivo na Splitu jer je preddiplomski studij i mislim da mi je to pametnije jer planiram završit i diplomski, nebitno dal vani il tu, a budući da je ovo po bolonji smatram da će biti lakše s tim vani. Ili se možda varam? Imate li neki savjet, preddiplomski/stručni? Željela bih poslije svega raditi u području sportske medicine, možda se pokušati probiti do nekog kluba i raditi izravno sa sportašima. Možda je razlog tome što nikad nisam prežalila što se nisam više pokazala i dokazala u sportu kojem se bavim dugi niz godina i sport mi je nekako ostao tiha patnja. Sada je već prekasno pa tražim druge načine, voljela bih definitivno ostati u sportu kroz život. Ili je možda bolje da završim medicinu i kasnije specijaliziram sportsku medicinu. Iako je to već druga priča. Ima li netko iskustva u tome i koliko je to teško? Imam želju i volju da učim i da se stvarno trudim na faksu. Također svjesna sam koliko su jezici bitni u cijeloj priči te uz engleski, učim talijanski i pokušavam naučiti španjolski budući da mi je zapravo želja na kraju završiti tamo. Napominjem da su to nekakve moje želje i ambicije i nemam neku sliku koliko je teško ostvariti ovo. Uz sve to svjesna sam da i fizička spremnost igra ulogu, radim i radit ću i na tome. No, na kraju krajeva žensko sam i znam da ću se teže probiti u sportskoj medicini, zapravo ima li uopće muških klubova koji zapošljavaju ženske fizioterapeute? Ovime ne ciljem na nogomet, već općenito. Znam da za sve treba puno truda i rada i zapravo, isplati li se sve to? Hvala
LalaLoo195 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 01:09   #144
Bok, zanima me da li sa završenom srednjom školom za fizioterapeute, staž mogu ići odraditi u Njemačku ili ne, jer ne znam kako to ide radi diplome o završenom školovanju?

Unaprijed se zahvaljujem
antonija3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 23:35   #145
njemačka

Quote:
antonija3 kaže: Pogledaj post
Bok, zanima me da li sa završenom srednjom školom za fizioterapeute, staž mogu ići odraditi u Njemačku ili ne, jer ne znam kako to ide radi diplome o završenom školovanju?

Unaprijed se zahvaljujem
pa okreni par brojeva pa ćeš saznat, usput zašto ne bih odradio staž u hr ili gdje jesi em si kući em su manje financije. preporučujem ti da odeš na višu školu ako hoćeš u njemačku ići radit. prije mjesec dana kolega (završio fiziot. višu) bezveze poslao natječaj na par mjesta u njemačkoj i odmah dobio poziv na skype za dogovor za posao. otišao je tamo pitali ga ima li curu/ženu rekao ima curu isto fiziot. pitali treba li ona posla? - obadvoje dobili posao u istoj bolnici plaća je 1 800 eura početna ... računaj da će rasti samo polako. i da obavezno je imati onaj B2 položen za jezik inaće ti je plaća puno manja.

obadvoje žive u njemačkoj, imaju zajedno 3 800 eura, kažu njima super oni zadovoljni
cpt J Cook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 12:30   #146
Smile

Quote:
cpt J Cook kaže: Pogledaj post
pa okreni par brojeva pa ćeš saznat, usput zašto ne bih odradio staž u hr ili gdje jesi em si kući em su manje financije. preporučujem ti da odeš na višu školu ako hoćeš u njemačku ići radit. prije mjesec dana kolega (završio fiziot. višu) bezveze poslao natječaj na par mjesta u njemačkoj i odmah dobio poziv na skype za dogovor za posao. otišao je tamo pitali ga ima li curu/ženu rekao ima curu isto fiziot. pitali treba li ona posla? - obadvoje dobili posao u istoj bolnici plaća je 1 800 eura početna ... računaj da će rasti samo polako. i da obavezno je imati onaj B2 položen za jezik inaće ti je plaća puno manja.

obadvoje žive u njemačkoj, imaju zajedno 3 800 eura, kažu njima super oni zadovoljni

Aha, razumijem ali me zanima kako to ide sa diplomom jer bih se sljedece godine preselila u njemacku, a tijekom 4.razreda bi upisala skolu njemackog tako da to imam polozeno. Hvala puno na odgovoru
antonija3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 02:07   #147
Pozdrav! Zanima me da li je zakonski dozvoljeno da fizioterapeut sa polozenim drzavnim ispitom i licencom za samostalan rad moze obavljati posao po kucama, tj.privatno pruzati usluge rehabilitacije ako nije nigdje zaposlen?? Iskljucivo me to zanima sa strane zakona ili barem kome mogu da se obratim sa tim pitanjem? Hvala unaprijed!
Fizioterapeut20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 21:41   #148
Pozdraaav,
ovako, sad ću upisati 3.godinu studija fizioterapije... i nakon toga bi htjela odraditi staž u Splitu, pa me zanima kako stoje stvari tamo s tim. koliko dugo se čeka staž, primaju li ovako privatnici stažiste ili samo bolnica?

puno, puno fala unaprijed!
001Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:37   #149
Većina medicinskih radnika se vraća iz Njemačke u Hrvatsku; u Hrvatskoj iz ekonomskih (finacijskih) razloga:

Razočaranje u inozemstvu: U Njemačkoj mu snizili status i dali 600 eura manju plaću

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke – ispričala je članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara

dok prema podacima Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara velik broj tog osoblja odlazi raditi u inozemstvo, mnogi se, čini se, ipak na kraju vrate u Hrvatsku.

Članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, koja je željela ostati anonimna, rekla je za Glas Slavonije da je točno da velik broj medicinskih sestara odlazi u inozemstvo, no da se rijetko tko tamo zadržava. Rekla je da se radi o mladim ljudima koji nisu u radnom odnosu, a u inozemstvo odu nakon što dobiju licenciju.

– Problem nastaje u tome što zemlje Europske unije ne poznaju srednju i višu sestru, već je medicinska sestra ondje s trogodišnjim studijem i prvostupnica je sestrinstva, dok srednje sestre sukladno obrazovanju dobivaju licenciju ili odobrenje za samostalan rad, no u inozemstvu ne može dobiti status kao prvostupnica sestrinstva. Činjenica je da srednja sestra može dobiti odobrenje za rad, ali primjerice ne može je dobiti za rad u elitnoj klinici. Zato EU omogućuje doškolovanje – ispričala je članica županijskog HKMS-a.

Dodala je da je medicinskim sestrama rad omogućen u staračkim domovima, a one to uglavnom izbjegavaju i žele ući u bolnički sustav. Problem je, primjerice, što u europskim zemljama transfuziju pacijentu uključuje liječnik, a ne medicinska sestra, što kod nas nije slučaj. Prema tome, venoznu terapiju medicinske sestre u inozemstvu mogu dati u domovima za starije, dok im to u bolnicama nije dozvoljeno.

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke. Imam kolegu na odjelu koji je završio Medicinsku školu u Osijeku. Molila sam ga da ne da otkaz i naposljetku je otišao u Njemačku, no ostao je tamo samo nekoliko dana. Kako dobro govori njemački jezik, odmah je zamijetio da mu je poslodavac u ugovoru uz medicinski brat dodao riječ ''pomoćni'', a plaća nije prvotno rečenih 2000, već 1400 eura. Kad je uzeo u obzir koliko ga stoji smještaj i kredit za automobil, vratio se u Osijek. Rekao je kako ne bi imao novca ni da si kupi poštenu zimsku jaknu – ispričala je ova članica HKMS-a.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/razo...B+page+statusi
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 14:40   #150
Jel zna netko nekakvog dobrog fizioteraputa u Zagrebu za vježbe sa osobom koja ima spuštena stopala i poteškoće sa hodanjem zbog toga?

Može na pp ako netko zna, hvala
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:30   #151
Question Fizioterapeut u Šibeniku za stariju osobu

Pozdrav,

dvije molbe, vezano uz tretman oporavka od operacije kuka i natkoljenice (ponovna ugradnja proteze) za stariju žensku osobu.
Lokacija: Šibenik, Šubićevac; u privatnom stanu.

1. Iskustva sa fizioterapeutom Goranom Černakom iz Drniša (http://ordinacija.vecernji.hr/adresa...-goran-cernak/)
2. Molim preporuku, idealno 3 puta tjedno; po mogućnosti preko HZZO-a , ali može i po dogovoru.

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 03:54   #152
Sto ustvari radi fizioterapeut?Jeli on masira ili samo diagnosticira i daje/pokazuje vjezbe?
Koji se predmeti boduju za upis?
Jeli teska skola(visa)?
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:48   #153
Quote:
Johnny Bronson kaže: Pogledaj post
Sto ustvari radi fizioterapeut?Jeli on masira ili samo diagnosticira i daje/pokazuje vjezbe?
Koji se predmeti boduju za upis?
Jeli teska skola(visa)?
Provodi vjezbe, elektroterapiju, parafin,krioterapiju....itd. Ali nikada ne dijagnosticira, to radi specijalist fizijatar.
Ne pamtim koje predmete se bodovalo, no studij fizioterapije nije nesto prezahtjevan, traje 3 godine.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 15:46   #154
Koliko je tesko fizioterapeutima naci posao u RH? Kolike su place za pocetnika? Konkretno pitam za Split.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 14:32   #155
Mene zanima koje bi knjige/blogove/clanke/stranice preporucili za daljnu edukaciju i samoucenje pored fakulteta
Ovo na fakultetu mi nije dovoljno i smatram da mogu vise ali ne znam di da pocnem.
Ralph2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 22:47   #156
Ja radim kao fižioterapeut u Švedskoj.

Imam neka pitanja o radu kao fižioterapeut u Hrvatskoj:

Je li teško dobiti posao?

Koliko dobivate plaća?

Što je najobicniji, raditi u privatnoj klinici ili velikoj bolnici?
oldfashioned is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2020., 09:21   #157
Pozdrav!
Kćerka planira upisati Medicinsku srednju školu u Puli, smjer fizioterapeutski tehničar. Ima li ovdje možda netko tko polazi tu školu da joj da par savjeta? Super bi bilo ako netko ove godibe završava 1. razred pa da i kupimo knjige 😊
Hcala!
mlesic4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.