Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 23:52   #1101
Thumbs up

Pozdrav svima,
Koristim Miles&smiles karticu od Turkish-a, te mi krajem godine istice dio milja. Zanima me je li ih ikako moguće produžiti ili moram kupiti neke od njihovih proizvoda za taj iznos milja? Postoje li druge opcije što se može učiniti s njima?
Hvala!
Underscore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:26   #1102
Quote:
Underscore kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Koristim Miles&smiles karticu od Turkish-a, te mi krajem godine istice dio milja. Zanima me je li ih ikako moguće produžiti ili moram kupiti neke od njihovih proizvoda za taj iznos milja? Postoje li druge opcije što se može učiniti s njima?
Hvala!
Možeš produžiti: A member may pay 10 dollars for every 1000 Miles that are about to expire to extend the validity of those Miles by another three years.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:40   #1103
Bok ljudi, jedno pitanje samo...
Jel znate jel mogu ako sam kupila kartu online i nisam iskoristila M&M karticu, preuzeti te milje dok na salteru preuzimam kartu?
Bluue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:47   #1104
Quote:
Bluue kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, jedno pitanje samo...
Jel znate jel mogu ako sam kupila kartu online i nisam iskoristila M&M karticu, preuzeti te milje dok na salteru preuzimam kartu?
Da, možeš registrirati na šalteru.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 13:55   #1105
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, možeš registrirati na šalteru.
Hvala puno!
Bluue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 19:58   #1106
Quote:
Bluue kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, jedno pitanje samo...
Jel znate jel mogu ako sam kupila kartu online i nisam iskoristila M&M karticu, preuzeti te milje dok na salteru preuzimam kartu?
ako i zaboraviš na check inu onda možeš nakon 14 dana od leta (najkasnije 6 miseci) zatražit online. CA-u triba par tjedana da dodaju bodove, Lufthansa doda skoro isti dan.
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:17   #1107
Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings and SWISS are introducing a revenue-based system for the calculation of award miles for flight bookings. For flights booked from 12 March 2018 onwards, the fare will form the new basis for the calculation. 

For you, as a Miles & More member, this will mean: fare (ticket price + surcharges levied by the Miles & More partner airline¹) x 4 = number of award miles earned. For example, if you have paid a fare of 500 euros, this amount will be multiplied by 4. So you will receive 2,000 award miles for your flight. 

Should you achieve frequent flyer status at some point in the future, you will also receive an Executive Bonus. This is worth 50% on flights operated by Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, United Airlines, Air Canada, LOT Polish Airlines, Croatia Airlines, Adria Airlines and Air Dolomiti, and 25% on flights operated by Eurowings, Brussels Airlines and all other Miles & More partner airlines¹. 

Please note: the new system does not apply to status, select and HON Circle miles. These will continue to be awarded in the usual way in accordance with the present system. 

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ivan1902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 11:25   #1108
Može li mi netko objasnit kako funkcioniraju ovi programi?

Koliko sam opazio za povratni let unutar europe u MilesMore se dobije 250 milja u najjeftinijim tarifama a karte se kreću od 15000 i više milja.

Dakle za besplatnu kartu treba obavit 60 takvih letova i onda doplatit takse ?
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 12:04   #1109
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko objasnit kako funkcioniraju ovi programi?

Koliko sam opazio za povratni let unutar europe u MilesMore se dobije 250 milja u najjeftinijim tarifama a karte se kreću od 15000 i više milja.

Dakle za besplatnu kartu treba obavit 60 takvih letova i onda doplatit takse ?
Pa... tu negdje, pogodio si, jedino što s ovim Europskim kompanijama (i mnogim drugima) moraš platiti taxe i prostojbe povrh milja. A kao što vidiš i po upisu prije tvojega, i to se izgleda uskoro mijenja (na lošije, čini mi se).

Milje se ne moraju zaraditi samo letenjem (mogu se i kreditnom karticom, rentanjima auta, spavanjima po hotelima itd...).

Provjeri si detalje s programima koji te zanimaju.

To su uglavnom, na kraju, marketingški programi, pogotovo za one koji ne lete dovoljno. No, onima koji dosta lete i skupljaju ih kroz druge načine, milje mogu biti sasvim fina blagodat!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 13:23   #1110
S tim da Miles and More ima zgodni feature (ne znam vrijedi li jos), da s 30 segmenata letova u godini dana postajes Frequent Traveller, sto ti daje neke prednosti - pristup dosta loungeva plus prednost pri ukrcaju gdje je to moguce, a i bonus milje.

Cesto mozes i takse miljama platiti (barem za Europske letove).

Pa, meni se cini ova promjena i OK, znaci jos direktnije cijena koju si platio utjece na awards milje, a status ostaje kao i prije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:28   #1111
Koja je tocno prednost pri ukrcaju?? Ovako i onako imaš garantirano sjedalo, pa nemam pojma zasto bi ušao prvi da duže camim u avionu.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:09   #1112
Itekako ima prednost sto mozes staviti svoju rucnu prtljagu sebi iznad glave, a ne da nema mjesta, pa ti je stave 10 redova iza, pa cekaj da svi redovi za tebe izadju iz aviona da dodjes do torbe.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 00:28   #1113
Moje frustracije s miles&more programom se nastavljaju - uvijek neke idiotske sitnice... Ovaj put je za bukiranje flight awarda - htio sam za nas i djecu.

Jednosmjerni let je 17000* + takse (33 eura). Sve online naravno ALI mora se zvati zato sto

Please note that we cannot give any discounts for children for flight awards booked online. To make this booking, please contact your local Miles & More Team.

Sto znaci bukiranje preko telefona i potrošio sam valjda 15 eura dok sam bio s njima na telefonu... Moj prvi telefonski buking u životu...

Preko ljeta ću fino potrošiti ostalih 100k milja i fala lijepo...

Ionako sam dobio neku obavijest da PBZ Amex još radi samo do 31.12.2019, pa mi se čini izgledno da sam gotov s njima...
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:05   #1114
To od PBZ Carda je samo upozorenje da moze doci do promjene, jer ljudi ce procitat i bez njih sto se desava s Americanom. Mozda nastave ili se preimenuju.

Ja sam isto dobila obavijest, ali ne korstim karticu za Miles and More, nego imam samo MM.

Ja obicno iskoristim bodove kad je akcija, pa ih treba manje i odmah i takse s bodovima. A mozes nesto kupiti i u njihovom ducanu, npr na aerodromu nekom.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 12:22   #1115
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Moje frustracije s miles&more programom se nastavljaju - uvijek neke idiotske sitnice... Ovaj put je za bukiranje flight awarda - htio sam za nas i djecu.

Jednosmjerni let je 17000* + takse (33 eura). Sve online naravno ALI mora se zvati zato sto

Please note that we cannot give any discounts for children for flight awards booked online. To make this booking, please contact your local Miles & More Team.

Sto znaci bukiranje preko telefona i potrošio sam valjda 15 eura dok sam bio s njima na telefonu... Moj prvi telefonski buking u životu...

Preko ljeta ću fino potrošiti ostalih 100k milja i fala lijepo...

Ionako sam dobio neku obavijest da PBZ Amex još radi samo do 31.12.2019, pa mi se čini izgledno da sam gotov s njima...
I jesi li dobio discount za child ticket ili su ti prodali po ceni za odrasle?
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 02:05   #1116
ispada da oni koji lete ne znam 5-6 puta godišnje ta miles & more (ja imam od lufthanse) baš ništa ne znači
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 05:20   #1117
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ispada da oni koji lete ne znam 5-6 puta godišnje ta miles & more (ja imam od lufthanse) baš ništa ne znači
Istina, isplati se skupljati jedino potrošnjom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 06:41   #1118
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Istina, isplati se skupljati jedino potrošnjom.
Zapravo je najisplativije kombinacijom - letovi + potrošnja + bonus milje + "trikovi"...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 16:16   #1119
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Zapravo je najisplativije kombinacijom - letovi + potrošnja + bonus milje + "trikovi"...
Da, jedino što u Hrvatskoj od letova dobijaš jako malo a i nemaš puno trikova na raspolaganju.
btw. kad bi ja živio u USA ne bi ništa drugo ni radio u životu nego živio od "trikova"
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 21:39   #1120
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da, jedino što u Hrvatskoj od letova dobijaš jako malo a i nemaš puno trikova na raspolaganju.
btw. kad bi ja živio u USA ne bi ništa drugo ni radio u životu nego živio od "trikova"
to je istina
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.