Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 00:58   #2421
Quote:
strijelčica kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,zanimaju me vasa iskustva sa agencijom putolovac
Moja prijateljica je s njima putovala, čini mi se u Rumunjsku i bila je zadovoljna.

Nego, vidim neki Algu hvale, neki kude. Ovo sa Sarajevom je prestrašno.

Ja sam putovala s Galileo travel (Varaždin) u Sarajevo 2 dana, 1 noćenje, sve pohvale i za bus, i za pratitelja i za smještaj, a imali smo i lokalnog vodiča. S time da nije bilo baš nešto jeftino, platila sam nekih 650kn, ali bolje 2 dana tako nego ono kao s Algom, da se ne mogu otvoriti vrata jer komšije nema doma, nasmijalo me do suza
__________________
I'm not insane, my husband had me tested.
_lolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:53   #2422
Netko iskustva sa azimut agencijom...(skandinavsko balticka tura) mislim se ici....pa eto da cujem necija misljenja
Duje23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:42   #2423
Frendica je išla, bila je oduševljena. Valjda sve ovisi o preferencijama, meni djeluje kao da bih se polomila.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:25   #2424
Azimut ima stvarno sve jeftino, ali je program dosta naporan. Inace, thumbs up

Sent from my E560 using Tapatalk
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 01:34   #2425
Pozdrav ljudi, možete li navesti neka ''svježa'' iskustva sa BEST TRAVEL agencijom?
Hvala!!!
LumosMaxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:31   #2426
Pozdrav,

cura i ja planiramo ici u Tajland za Uskrs s mondotravel agencijom. S obzirom da je dugo putovanje ,drugi kraj svijeta, zanima me jel netko putovao s njima i kakva su iskustva?

hvala i lp
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 13:41   #2427
Quote:
Ashkabad kaže: Pogledaj post
Pozdrav,



cura i ja planiramo ici u Tajland za Uskrs s mondotravel agencijom. S obzirom da je dugo putovanje ,drugi kraj svijeta, zanima me jel netko putovao s njima i kakva su iskustva?



hvala i lp
Ako je to to samo mali lesson o stvarnom trošku
http://www.mondotravel.hr/zrakoplovo...ok-phuket.html

2x aviokarte isti termin zagreb - bkk - zagreb 900€ = 6750kn
Bangkok- Phuket - bangkok za 2 osobe s prtljagom cca 1100kn

Ostaje vam 11000 za 10 noćenja koje bi platili 5000 uvrh glave kopirajuci standard hotela koji oni nude.

Bangkok 4 noći 1600kn

patong 4 noći cca ista cijena


Ionako ti ništa drugo nije ukljuceno u cijenu nego li avion + smjestaj.

Pa onda birajte agenciju za skoro 20000 ili sami za 12000
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:30   #2428
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Ako je to to samo mali lesson o stvarnom trošku
http://www.mondotravel.hr/zrakoplovo...ok-phuket.html

2x aviokarte isti termin zagreb - bkk - zagreb 900€ = 6750kn
Bangkok- Phuket - bangkok za 2 osobe s prtljagom cca 1100kn

Ostaje vam 11000 za 10 noćenja koje bi platili 5000 uvrh glave kopirajuci standard hotela koji oni nude.

Bangkok 4 noći 1600kn

patong 4 noći cca ista cijena


Ionako ti ništa drugo nije ukljuceno u cijenu nego li avion + smjestaj.

Pa onda birajte agenciju za skoro 20000 ili sami za 12000
kako si dosao do te racunice? sa pristojbama avionskim + razgledi ispadne negdje cca 11k po osobi. vidio sam tu ponudu to Phuketa, ali to solo mi je napor. tako sam putovao dosad. zelim mozak na pasu, da me vodič vodi za ruku pokazuje, da sam u grupi i to je to. tu je u cijenu ukljuceno dosta razgledavanja. kuzim tvoju poantu, dosta ljudi tako preferira, ali ja bas zelim da ne mislim o nicemu zato me samo zanimalo jesu ljudi u mondu dobri, tj. jel vodič ok i jel srede ok smjestaj ?

ali u svakom slucaju ti hvala na preporuci, prodiskutirat cu s curom.

pozdrav
Ashkabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:57   #2429
Quote:
Ashkabad kaže: Pogledaj post
kako si dosao do te racunice? sa pristojbama avionskim + razgledi ispadne negdje cca 11k po osobi. vidio sam tu ponudu to Phuketa, ali to solo mi je napor. tako sam putovao dosad. zelim mozak na pasu, da me vodič vodi za ruku pokazuje, da sam u grupi i to je to. tu je u cijenu ukljuceno dosta razgledavanja. kuzim tvoju poantu, dosta ljudi tako preferira, ali ja bas zelim da ne mislim o nicemu zato me samo zanimalo jesu ljudi u mondu dobri, tj. jel vodič ok i jel srede ok smjestaj ?



ali u svakom slucaju ti hvala na preporuci, prodiskutirat cu s curom.



pozdrav


Racunica je iskljucivo na ono što ukljucuje njihova cijena od 9700 po osobi, a to je povratni let za tajland, interni let te smještaj. Njima bi vas 2 to platili 19400 + izlete, transfere po gradu, hranu, pice itd

Da kupite to isto samostalno košta vas gore spomenutih cca 12000. Za preostalih 7000kn platit cete si vize, taxie, izlete jer i tako su nijihove cijene izleta napuhane.
Vi ni necete imati vodiča kao takvog jer on ne smije vas voditi po tamošnjim lokalitetima. On vas može uputitu u bar, hotel, gdje je što id, al sigurno neće biti vaš vodić ni na maya bay, ni grand palace niti igdje.
Za sve te izlete imat cete lolalnog vodica kojeg bi iovako imali da odete bez agencije. Jer imas tamo stotine agencija koje prodaju sve te navedene izlete po jeftinijoj cijeni, pokupe i vrate vas ispred hotel tako to možeš biti totalno tele po tom pitanju

Solo putovanje ne znaci da odes sam u saharu i pokušavas preživiti vec da neces nekom posredniku dati 7000kn jer si lijen uci u bilo koju tajlandsku agenciju i izabrati dnevni izlet koji te interesira

A za ostale dalje koje pitaš pojma nemam
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 17:42   #2430
Iskustava sa Tajlandom i njemu sličnim destinacijama: jeftini hoteli su u lošijim kvartovima, njihova higijena je upitna, cijena noćenja (individualno) je skuplja nego u grupi, oprez kod hrane zbog crijevnih bolesti.

Po meni je bolja opcija grupno putovanje nego individualna avantura - ali svako nek sam sebi bira, kako mu drago.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:30   #2431
Turističke agencije - iskustva, pitanja i rasprave

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Iskustava sa Tajlandom i njemu sličnim destinacijama: jeftini hoteli su u lošijim kvartovima, njihova higijena je upitna, cijena noćenja (individualno) je skuplja nego u grupi, oprez kod hrane zbog crijevnih bolesti.



Po meni je bolja opcija grupno putovanje nego individualna avantura - ali svako nek sam sebi bira, kako mu drago.


Jesi ti uopce bio u Tajlandu? Kakvi crni loši kvartovi? Nije da imaš kvartove gdje nosiš glavu u torbi.
U doslovno svakom kvartu imaš skupe 5* hotele i jeftine gueshouse.
A šta ako putuješ grupno higijena im se popravi? Pa je zato bolje. Ili za grupu prave poseban menu, pa nema bojazni za trovanje hranom?

Istina je da su grupne cijene za smjestaj jeftinije nego individualne, al tebi to baš ništa ne znaci. Jeftine cijene dobije agencija, a tebi ih i dalje proda po skupljoj cijeni. Osim ako se vas ekipa skupi, pa isposlujete sebi grupni popust. Sve ostalo pušiona.
Više puta sam pred sobom imao agencijske goste koji su toj agenciji placali x2 cijenu od onog što agencija plati nama. Tak da okaci mačku o rep.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr

Zadnje uređivanje ajvan : 08.01.2018. at 21:43.
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:19   #2432
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Jesi ti uopce bio u Tajlandu? Kakvi crni loši kvartovi? Nije da imaš kvartove gdje nosiš glavu u torbi.
U doslovno svakom kvartu imaš skupe 5* hotele i jeftine gueshouse.
A šta ako putuješ grupno higijena im se popravi? Pa je zato bolje. Ili za grupu prave poseban menu, pa nema bojazni za trovanje hranom?

Istina je da su grupne cijene za smjestaj jeftinije nego individualne, al tebi to baš ništa ne znaci. Jeftine cijene dobije agencija, a tebi ih i dalje proda po skupljoj cijeni. Osim ako se vas ekipa skupi, pa isposlujete sebi grupni popust. Sve ostalo pušiona.
Više puta sam pred sobom imao agencijske goste koji su toj agenciji placali x2 cijenu od onog što agencija plati nama. Tak da okaci mačku o rep.
Agencija ti nije mama i tata da ti plaćaju put već imaju profit od svakog putnika. Od toga žive ako nisi znao.

Loši hoteli-slabija higijena, slaba higijena gljivice na noktima i kornjaši u sobi...
Ishrana na ulici u Aziji; odličan način da provedeš put dehidriran sa proljevom ili doživotnim podstanarima u sebi, amebama.

Onaj koji ima više novaca a manje vremena i ne želi se zamarati sa masu tehničkih stvari već ide gdje ga program nosi, bira - agenciju.
Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 09:53   #2433
Turističke agencije - iskustva, pitanja i rasprave

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Agencija ti nije mama i tata da ti plaćaju put već imaju profit od svakog putnika. Od toga žive ako nisi znao.



Loši hoteli-slabija higijena, slaba higijena gljivice na noktima i kornjaši u sobi...

Ishrana na ulici u Aziji; odličan način da provedeš put dehidriran sa proljevom ili doživotnim podstanarima u sebi, amebama.



Onaj koji ima više novaca a manje vremena i ne želi se zamarati sa masu tehničkih stvari već ide gdje ga program nosi, bira - agenciju.

Amen!


Ok i zasto bi ja trebao njih financirati ako mogu to sam obaviti bez po muke? a uostalom ti tvrdiš da je s njima jeftinije jer oni dobiju group discount, a to tebi kao krajnjem korisniku ne znaci bas nista osim ako ti naravno nisi agencija.

Oh sorry nisam znao da si kao samostalni putnik limitiran na loš smještaj dok je dobar smještaj exclusive za agencije. Silly me.
Sad lijepo pročitaj ponovo i shvati da sa slicnim tipom/kategorijom hotela samostalno 2 osobe taj izlet košta 12000kn, a agencijom 19400.
Ako tebi ili bilo kome tih 7000kn ne znaci ništa go for it.

Oh silly me again. Pored dobrih hotela i restorani su otvoreni samo za agencijske goste. Dobijes posebnu karticu na kojoj piše " ja sam agencijski gost" i s njom možes uci u restorane. Inace jedes s poda.
Šteta za sve te milijune ljudi koji jedu street food.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:03   #2434
Spuštati razinu komunikacije na AD HOMINEM je suvišno.

Putuj sretno, ma kako odabereš!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:06   #2435
Ajmo malo spustit tenzije... (ajvan & Nemruth Dagi).

I ne zaboraviti, molim, onu staru dobru narodnu poslovicu: Moderiranje se NE komentira (posebno oni upisi napisani u boji, kao npr. baš ovaj)
__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 09.01.2018. at 16:03.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:47   #2436
Pozz ekipa, nadam se da ce mi netko pripomoci sa prijedlozima i sugestijama....
enihau, planiram nekakvo proljetno putovanje s mamom, znaci, nekako nam je komocija trenutno top priority i ne da nam se traziti, istrazivati, dogovarati i bookirati sve solo, pa gledam malo agencije.

Prvotna ideja je bio Maroko s Nikalom (bili smo s njima na Cipru i turske-selendre tura) al smo od toga odustali pa sad si mislimo mozda Italija, nekakva turnejica ili Rim ili mozda jug Francuske ili tako nesto, zenskasto i umjetnicki.

Vidim da Bravo ima dosta relativno okej opcija za ove busne ture, kaj mislit...
bilo kakav prijedlog za lokaciju i agenciju je dobrodosao, pucajte.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:18   #2437
a barem za to imate ponuda koliko vam srce želi. toskana, provansa, rim i pompeji, azurna obala...birajte što vam je zanimljivije i isplativije
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:31   #2438
Quote:
ratni profiter kaže: Pogledaj post
a barem za to imate ponuda koliko vam srce želi. toskana, provansa, rim i pompeji, azurna obala...birajte što vam je zanimljivije i isplativije
Ma vidim da i ima ponuda, zato se i gubim, tj. dosla sam ovdje malo prosnjufati recenzije agencija, ali kao sto je netko napisao prije, na jedno dobro iskustvo, dodje netko s losim tak da to sve ispadne li-la.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 22:34   #2439
Sve ti je to isto. Svakih par puta neka agencija zajebe s hotelom, a pratitelji ionako su freelanceri i rade za sve agencije.
Ne postoji nitko od ovih poznatijih da je bez greške. A valjda znaš koje su najpoznatije agencije: kompas, integral, mondo, bravo, alga travel, atlas...
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 03:23   #2440
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
Vi ni necete imati vodiča kao takvog jer on ne smije vas voditi po tamošnjim lokalitetima. On vas može uputitu u bar, hotel, gdje je što id, al sigurno neće biti vaš vodić ni na maya bay, ni grand palace niti igdje.
Za sve te izlete imat cete lolalnog vodica kojeg bi iovako imali da odete bez agencije. Jer imas tamo stotine agencija koje prodaju sve te navedene izlete po jeftinijoj cijeni, pokupe i vrate vas ispred hotel tako to možeš biti totalno tele po tom pitanju

Solo putovanje ne znaci da odes sam u saharu i pokušavas preživiti vec da neces nekom posredniku dati 7000kn jer si lijen uci u bilo koju tajlandsku agenciju i izabrati dnevni izlet koji te interesira

A za ostale dalje koje pitaš pojma nemam

čini mi se da nisi baš bio s agencijom, jer sam siguran da vodič i vodi po lokalitetima bez problema, i organizira da sve jkapa i da čovjek ne razmišlja, kao što kolega forumaš i traži
i ovako on ne mora znati koja je tajlandska agencija muljator a koja nije, ne mora se mučiti s engleskim nego eto mu netko na hr priča, itd.

svako bira kaj hoće
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.