Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 21:11   #21
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Ne ni tako. Ja sam rekao, da je kuca odmah 50/50 i tako i tako, znaci ako ja umrem njoj ide 50% njenog i tako i tako. Ostatak se dijeli kako je po zakonu. Al i to sam rekao da se moze napraviti da moze uzivati dok je ziva, al ako prodaje, razliku treba podijeliti kako je po zakonu.
jep. oš neš bangladeš.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:15   #22
Kod notara mozes ostaviti oporuku u kojoj pise da samo notar moze prodati kucu i on ce onda raspodeliti novac od prodaje kako ti odredis. Znaci, toliko procenata njoj, toliko procenata tvojoj deci. I onda ona moze samo da se uda za notara da bi te zeznula kad umres. E, sada, druga stvar je sto je nju bas briga za tvoju decu, a time je i jednim ogromnim delom bas briga za tebe. To bi trebao resiti pre kupovine kuce.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:16   #23
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post

Obzirom je ovo ŽUD , neću dalje pisati pravne stvari - samo ću reći da pokušate naći kompromis - ona je očito zabrinuta za svoju starost, iako je moguće na nespretan način izrazila svoj strah.

A možda stvarno ima otrovne planove ili je posve bezdušna - no nitko od nas ne može biti sto posto siguran niti u jednu varijantu ,možda čak ni ti

Znaš li ti zašto se ona bolji tvoje smrti i zašto je odlučila da će te sigurno nadživjeti ?
Kao sto sam rekao, postoji tu jos mnogih detalja koji su nas doveli do gdje jesmo. Govori da se ne osjeca sigurno, ja razumijem njen strah, otrovne planove siguran sam da nema.

Znaci postoji i predbracni ugovor, u kojem sam ja zastitio svoju imovinu koju sam stekao prije braka. Nadalje, nije "gold digger", nije bezdusna. Mislim da ju je samo strah od sta bude kako bude, jer je u prvom braku vjerovala muzu, na kraju ju ovaj presvukao (znam iz prve ruke, nisu njene price).

Al opet, bez obzira sto bi moja djeca bila obebjedjena i bez te kuce, tako izravno traziti nesto me je sokiralo.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:23   #24
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Al opet, bez obzira sto bi moja djeca bila obebjedjena i bez te kuce, tako izravno traziti nesto me je sokiralo.
mene bi takvi uvjeti šokirali da zajedno i podjednako ulažemo u tu novu kuću, a takvi uvjeti dok ulažem samo ja bi me mogli samo nasmijati

što ako ti ne pristaneš na njene uvjete?
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:28   #25
Ako je najebala u prošlom braku onda se valjda želi osigurati što bolje u ovome. Nema povjerenja u fer igru nasljednika. Vidi se iz tvojih postova da si povratnik u Hrvatsku. Možda žena smatra da djecu koja su izvan Hrvatske kuća ionako neće zanimati. Trebate otvoreno popričati o svemu tome. Možda ima neki pravni kompromis koji niste istražili.

Ali nekako nema smisla kupovati kuću i pripremati se za život ako niste sukladni u tome.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:30   #26
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ovo je i meni odmah palo na pamet.
I meni, prvo sam pomislio na trovanje.
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:33   #27
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Meni ta kuce nista materijalno ne znaci. Ima tu jos puno dinamike kao i u svakom braku. Ali meni je sama pomisao da netko trazi da djeca budu uskracena dijela nasljedstva, bez obzira na to sto bi djeca i bez toga, kako stvari stoje naslijedila dosta od mene, degutantno i nemoralno.
Hoće li tvoja djeca naslijediti otprilike jednako vrijednosti te kuće? Hoće li, u slučaju da je ona jedini nasljednik kuće, svi tvoji nasljednici dobiti podjednako vrijednu ostavštinu?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:41   #28
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Hoće li tvoja djeca naslijediti otprilike jednako vrijednosti te kuće? Hoće li, u slučaju da je ona jedini nasljednik kuće, svi tvoji nasljednici dobiti podjednako vrijednu ostavštinu?
Vjerojatno bi.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:42   #29
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ako je najebala u prošlom braku onda se valjda želi osigurati što bolje u ovome. Nema povjerenja u fer igru nasljednika. Vidi se iz tvojih postova da si povratnik u Hrvatsku. Možda žena smatra da djecu koja su izvan Hrvatske kuća ionako neće zanimati. Trebate otvoreno popričati o svemu tome. Možda ima neki pravni kompromis koji niste istražili.

Ali nekako nema smisla kupovati kuću i pripremati se za život ako niste sukladni u tome.
Pa neznam kakvu fer igru, ako sam predlozio da ima pravo uzivati dok je ziva.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:48   #30
Znaš ono, to su stvari na koje odmahneš rukom i kažeš, hahaha dobra fora.
Onda je usred noći probudiš i kažeš - ma nisi ono valjda STVARNO mislila, nisi zbilja TOLIKO pokvarena???

Ko vam je kriv kad svakakve pizdarije razmatrate kao ozbiljne prijedloge i o tome raspravljate.

Veće su šanse da tvoji klinci prvi ne dobiju ništa nego obrnuto jer žene uglavnom žive duže od muškaraca.

I jebem vam kuće da vam jebem, moja gerijatrija po kućama je otišla u starački dom jer im je bio pun kurac rada po kući, ovi u stanovima se i u stare dane brinu o održavanju donekle i sami.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Možda žena smatra da djecu koja su izvan Hrvatske kuća ionako neće zanimati.
Aha, ako su oni vani na svojem i ne misle se vraćati, onda to treba raspraviti i s njima, vjerojatno će ionak reći da neće kuću u nekoj pizdi materini.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:48   #31
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Pa neznam kakvu fer igru, ako sam predlozio da ima pravo uzivati dok je ziva.
ona, ali ne i njezina djeca iz prvog braka koja će btw valjda naslijediti svog ćaću uz kojeg je majka ostala kratkih gaća


nisi odgovorio što ako ne pristaneš na taj njen uvjet?
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:50   #32
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post

nisi odgovorio što ako ne pristaneš na taj njen uvjet?
RAZVOD
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:51   #33
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
Vjerojatno bi.
Onda bi bilo ispravno da ona osim kuće ne naslijedi ništa već da ostalo ostaje tvojoj djeci.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:52   #34
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
RAZVOD
I tebi je u redu biti u braku s osobom koja te ovako ucjenjuje?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:53   #35
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
RAZVOD
I ti jos uve mislis da nije zbog novca sa tobom i da joj je stalo do tebe? Pod maskom brige za svoju decu, onda ti pokazuje svoju veoma ruznu stranu. Kada joj budes udovoljio za kucu, doci ce sledeci zahtev, tako ti je to sa ucenjivacima, nikada neces imati mira....
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:55   #36
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
RAZVOD
To si morao odma napisati, bilo bi sve puno jasnije. Žao mi je, no ukoliko je tako onda je jako velika vjerojatnost (više od 97%) da je ta osoba s tobom iz interesa. Pa mislim ima li kakvog smisla brak s osobom koja te ucjenjuje na tako pokvaren način?
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:57   #37
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
I tebi je u redu biti u braku s osobom koja te ovako ucjenjuje?
Naravno da ne, zato sam joj rekao "sretno". Jos sam ju pismeno upitao, da ne bude zabune slijedce. Znaci da ne bude cuo sam a nisam razumio, ti trazis da od mojih para kupimo kucu, ulazemo tokom braka u nju, i da u slucaju da ja umrem prije tebe ti imas eksluzivno pravo nasljedstva te da moja djeca ne nasljede nista?

Na to je ona rekla da je naravno moralno jer moja djeca ce naslijediti puno toga. Dodala je usput kako drugi ljubavnici kupe stan a ne vlastitoj zeni.

Nakon toga sam se zahvalio na godinama provedenim zajedno.
enonenam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:57   #38
Quote:
enonenam kaže: Pogledaj post
RAZVOD
aha... sa time će uspješno riješiti pitanje svoje sigurnosti

ja bi joj pokazala gdje su vrata i poželjela sreću



edit... tek sada sam pročitala ovo zadnje... ispravno si postupio
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:01   #39
Evo ja ću napisat u slučaju da nije trol jednu stvar.

Zar ti je bitnija ona od vlastite djece?
Razmisli.

Svoje pare nećeš ostavit svojoj djeci nekog nečijoj drugoj, jer iz ovog je evidentno da nju za tvoju djecu nije pretjerano briga.

Moja pomajka nema kuću u kojoj živi na sebi, napravio je moj otac, zaradio je sam. Nema je niko osim njega u vlasništvu, kad umre imati će je ona kao njegova zena, njihovo zajedničko djete, i mi djeca iz prvog braka.

Nitko neće imati više od drugog vjerovatno. Osim ako otac ne odluči drugačije. Al mislim da ukoliko neko od njegove djece ili ona zatraže samo za sebe, tek tad nebi dobili ništa.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:09   #40
Ja nebi mogao s takvom osobom živjeti. Ako ona ne gleda i na tvoju djecu, nego samo na vlastitu guzicu i djecu - nije to-to! Žena u takvoj situaciji bi trebala realno sagledati situaciju i ne donijeti odluku koja ide u korist njoj - nego zajedno sa tobom donijeti odluku - da se svima ugodi. Znači pola-pola, na ništa drugo ni nebi pristao.
pecamribe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.