Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Smatarate li da je Muhamed božji poslanik ili tek povijesna ličnost?
Povijesna ličnost 22 62.86%
Božji poslanik 13 37.14%
Glasovatelji: 35. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 01:39   #281
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Tako ne misle Židovi. Njih, istini za volju, ni ne interesira kršćansko viđenje njihovog pisma.
Oni ne vjeruju u Novi Zavjet pa koga briga.

Quote:
A Muhammed a.s. nije ništa od toga. OOn je poslenji Božiji poslanik čovječanstvu.
Normalno da nije. Samo zato što je naređivao ubojstva i masakre, pljačkao, spavao sa devetogodišnjakinom ne znači ništa.
Tigarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 01:49   #282
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Oni ne vjeruju u Novi Zavjet pa koga briga.
Svako neka vjeruje kako je on time zadovoljan. Ja sam za to.
Quote:
Tigarx kaže: Pogledaj post
Samo zato što je naređivao ubojstva i masakre, pljačkao,
spavao sa devetogodišnjakinom ne znači ništa.
Nije on ništa od toga, kažem ti. Nemoj učiti o Muhammedu a.s. od onih koji ga mrze (i među onima koji sebe predstavljaju kao muslimani ima mnogo takvih). Trebaš učiti od dobrih ljudi, iskrenih, čestitih. Evo ti jedan lijep video: www.youtube.com/watch?v=9yi5sI5MhOA Misliš li da bi iko na svijetu volio Muhammeda a.s. da je on zaista takav, kako ti to kažeš? Naravno da ne bi. Nas boli vaša sljepoća, čudno zar ne?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 02:28   #283
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ne znam na koje to, "samo posebne situacije", misliš? I šta znači: "Koje su davno prošle"?
Navedene su u Tori. U Izraelu odavna prošle, u nekim muslimanskim zemljama po zakonu te mogu kamenovati zbog homoseksualnosti.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 07.12.2017. at 02:29. Reason: z
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 02:11   #284
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Navedene su u Tori. U Izraelu odavna prošle, u nekim muslimanskim zemljama po zakonu te mogu kamenovati zbog homoseksualnosti.
Izrael ni nije teokratska država, vlastitu religiju ne poštuju i njome se bave samo kad treba da postognu neki ovosvjetski interes.

A islamske zemlje koje spominješ.. ne znam na kome misliš, ali po meni je više islamska zemlja jedna Njemačka, nego jedna Saudija. Dovesti islam u zemlju ne znači kamenovati i sjeći ruke, nego znači uvesci sicijalni mir, red, poštovanje zakona, podići naobrazbu, itd.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 00:03   #285
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Izrael ni nije teokratska država, vlastitu religiju ne poštuju i njome se bave samo kad treba da postognu neki ovosvjetski interes.
Daj se čuj što pričaš, muslimanu.

Živiš li tamo pa da poznaješ sfere? Rečeno vam je, iziđite vi muslimani iz Izraela, iziđite i ostavite Izrael na miru.

Što uopće tražite u Izraelu?, ne valjda Muhameda.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:24   #286
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Daj se čuj što pričaš, muslimanu. Živiš li tamo pa da poznaješ sfere? Rečeno vam je, iziđite iz Izraela, iziđite i ostavite Izrael na miru. Što uopće tražite u Izraelu?, ne valjda Muhameda.
A poslije se čudiš kad si TwoFish prilično opravdano zalijepi etikete.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 02:01   #287
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
A poslije se čudiš kad si TwoFish prilično opravdano zalijepi etikete.
Kome prilično opravdano?, ajd prošeći pa promisli, ne priča on meni nego onima koji stoje iza mene. On se njih boji, jer najjači su.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:13   #288
jedino što stoji iza tebe jesu farmaceutske kompanije
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:42   #289
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
jedino što stoji iza tebe jesu farmaceutske kompanije
svejedno, naprednije od muhme pećine
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 01:36   #290
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
svejedno, naprednije od muhme pećine
gora, pustinja, pećina... sve neka turobna mjesta.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 01:50   #291
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
gora, pustinja, pećina... sve neka turobna mjesta.
Vidi ga, koketira. Pa mislim ono.

Idi pa pročitaj post prije
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 18:21   #292
Žrtve farmacetskih kompanija, te kompanija za proizvodnje salame i šunke, kao i oni koji žive u stambenim blokovima, osobito samci, teško da mogu shvatiti duh pustinje, gore, pećine.... duh Istoka. Jedino ako im se dragi Bog dž.š. smiluje. Oni su žrtve pokvarenih vremena; žrtve smutnje političara i politikanata... Zaboravili su kako je udisati svježi zrak. Udišu osiromašeni amonijak vlastite praznine, i misle da su na čistom zraku. Pričati njima je isto kao pričati zidu. Musliman jedino može doviti za njih.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:12   #293
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Žrtve farmacetskih kompanija, te kompanija za proizvodnje salame i šunke, kao i oni koji žive u stambenim blokovima, osobito samci, teško da mogu shvatiti duh pustinje, gore, pećine.... duh Istoka. Jedino ako im se dragi Bog dž.š. smiluje. Oni su žrtve pokvarenih vremena; žrtve smutnje političara i politikanata... Zaboravili su kako je udisati svježi zrak. Udišu osiromašeni amonijak vlastite praznine, i misle da su na čistom zraku. Pričati njima je isto kao pričati zidu. Musliman jedino može doviti za njih.
Ne uči li islam da je Muhamed dobio spoznaju u pećini? Dakle, u črnom mraku bez svjetlosti. I onda, o kakvom to čistom zraku pričate?


Muhamed je (u hadisu) rekao "Onaj koji čuje moje ime i ne vjeruje u mene, neće imati izgovora na Sudnji Dan i dan uskrsnuća", zbog čega muslimani vjeruju da je on 'dokaz protiv svih koji ne vjeruju i ne prihvate njegovu volju i način života i islam - vatra će im biti sudbina.'

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:01   #294
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ne uči li islam da je Muhamed dobio spoznaju u pećini? Dakle, u črnom mraku bez svjetlosti. I onda, o kakvom to čistom zraku pričate?


Muhamed je (u hadisu) rekao "Onaj koji čuje moje ime i ne vjeruje u mene, neće imati izgovora na Sudnji Dan i dan uskrsnuća", zbog čega muslimani vjeruju da je on 'dokaz protiv svih koji ne vjeruju i ne prihvate njegovu volju i način života i islam - vatra će im biti sudbina.'

Zar ti,PŽ,nisam rekao da javno ne govoriš o materiji koju ne znaš ni u osnavama -naročito ne o Islamu,kako bi mogla spoznati/osjetiti upućeni Selam.

Pa,Poslanik Islama se je prije Objave sklanjao po 1 mj./god., u pečini Hira,kraj rodnog grada Mekke,i daleko od izopačenih ljudi,u dubokoj tišini,razmišljao o-
Bogu,čovjeku,ženi,životu,vremenu,suncu,maslini,kiš i,cvjetnim bašćama,vodi,borbi, ljudima Knjige,budućim vremenima,Dženetu,pobjedi...

Ljudi su prije imali skloništa u pečinama kojih 1 milion godina,a Poslanik sve skupa jednu godinicu.Vidiš, svi smo potekli iz pečina,rodno mjesto prapradjedova.

Da te nije onaj (znaš koji) podučavao o krivim hadisima?
Muslimani vjeruju samo u Allaha i Nejgovu Knjigu Kuran,i u neke autentične inserte iz Evanđelja i hebrew. Bible i ništa više,ni u kakva čovjeka.

Nema u Islamu nikakva Dana uskrsnuća.
Dan Vjere-neki ga zovu Sudnji Dan,
biće kada Bog odluči za sve ljude,baš sve,
i tamo ćeš polagati račun kakv si bio čovjek/žena!
a obzirom na Božije odredbe!

Zadnje uređivanje Bosniac1 : 13.12.2017. at 22:17.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:05   #295
Ako je za muslimane dobar Muhamed treba poštovati taj odabir muslimana.

Ja ne vidim svrhu zašto bi se koga to ticalo tko nije musliman je li Muhamed ovo ili ono.

Svatko ima svoje vjerovanje.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:09   #296
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Ako je za muslimane dobar Muhamed treba poštovati taj odabir muslimana.

Ja ne vidim svrhu zašto bi se koga to ticalo tko nije musliman je li Muhamed ovo ili ono.

Svatko ima svoje vjerovanje.


XPangel,imaš za praf!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:16   #297
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Zar ti,PŽ,nisam rekao da javno ne govoriš o materiji koju ne znaš ni u osnavama -naročito ne o Islamu.
Nijesi rekao, učitelju.


Čuj, za najozbiljnije: meni islam-mentor ne treba.

Islam kad priča o svojim vrijednostima, za koje smatra da su božanske, tada ih po tradicionalnom protokolu naglašava u odnosu na zapadnjačke vrijednosti a manje se bavi istočnijima od sebe za koje je geografskim položajem također zapad i on sam. Skoro pa nikad se islam osvrće na dalekoistočne višebožačke zemlje imale one zapadnjački stil života ili ne. Iz tog razloga drugima ne izostane primjedba da težište na geografske teritorije je ono što zanima islam, a ne nzv. iskorjenjivanje mnogobožačkog stila življenja po uputama iz Kurana.

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:32   #298
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nijesi rekao, učitelju.


Čuj, za najozbiljnije: meni islam-mentor ne treba.

Islam kad priča o svojim vrijednostima, za koje smatra da su božanske, tada ih po tradicionalnom protokolu naglašava u odnosu na zapadnjačke vrijednosti a manje se bavi istočnijima od sebe za koje je geografskim položajem također zapad i on sam. Skoro pa nikad se islam osvrće na dalekoistočne višebožačke zemlje imale one zapadnjački stil života ili ne. Iz tog razloga drugima ne izostane primjedba da težište na geografske teritorije je ono što zanima islam, a ne nzv. iskorjenjivanje mnogobožačkog stila življenja po uputama iz Kurana.

Evo da ti kažem,PŽ,-nije Jevropa od interesa za Islam,iznemogla kroz 2 tisuće ratova međuse,i protiv svih drugih,naročito Levanta i Dalekog Istoka,nema prirodnih resursa, ni žita da ishrani svoje stanovništvo,ni energet. resursa,ostarila,izumire zbog grijeha iz burne mladosti.

Islam. Strela vremena je uperena prema Kini,vrijednim ljudima,gdje sad već ima kojih 120 mil. muslimana,a korjeni su im još iz samog početka Islama.
Islam. zemlje imaju što ponuditi Kinezima-energet. i prirodne resurse,praktičan život,egzotične,historijske predjele-turizam.

Ali,to sve Allah određuje,a mi,ljudi samo smo sudionici događaja.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:09   #299
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Evo da ti kažem,PŽ,-nije Jevropa od interesa za Islam,iznemogla kroz 2 tisuće ratova međuse,i protiv svih drugih,naročito Levanta i Dalekog Istoka,nema prirodnih resursa, ni žita da ishrani svoje stanovništvo,ni energet. resursa,ostarila,izumire zbog grijeha iz burne mladosti.

Islam. Strela vremena je uperena prema Kini,vrijednim ljudima,gdje sad već ima kojih 120 mil. muslimana,a korjeni su im još iz samog početka Islama.
Islam. zemlje imaju što ponuditi Kinezima-energet. i prirodne resurse,praktičan život,egzotične,historijske predjele-turizam.

Ali,to sve Allah određuje,a mi,ljudi samo smo sudionici događaja.
Što da mi kažeš? A pa što bi mi reko a što jA tebi već nisam rekla.

Evropu islam zanima kolko i kršćanstvo. Makar, oni tamo nešto bla bla o Isusu. Računaj si, pričaju o grčkom i skandinavskom bogu. A ak im ti misliš uletit s pričom o Muhamedu, velim ti, nebu prošlo.



De reci, jel vas vaš Poslanik učio kako zemlje okupirat svjetskim energentima?
Čuj
očito mu prifalilo ozbiljne duhovnosti. On sve nešto 'kupi-preprodaj' kanda ga samo lova zanimala. Materijalist.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:19   #300
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što da mi kažeš? A pa što bi mi reko a što jA tebi već nisam rekla.

Evropu islam zanima kolko i kršćanstvo. Makar, oni tamo nešto bla bla o Isusu. Računaj si, pričaju o grčkom i skandinavskom bogu. A ak im ti misliš uletit s pričom o Muhamedu, velim ti, nebu prošlo.
-----------------------
Viš,kak ti sve znaješ!
Tko ti te tako važne,strateške društveno-polit. promjene/kretanja Jevrope šapuće?!
Bu se to zgodilo!

Bok!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.