Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 20:58   #1
Brisanje radnika iz baze

Dragi forumaši,
iza mene je jedan poprilično nesretan događaj pa molim nekog tko je dobro upoznat s funkcioniranjem HR-a u firmama da mi odgovori na pitanje.
Naime, ponuđen mi je posao u jednoj firmi, dogovorili smo uvjete i potpisivanje ugovora.
Budući da prvi puta mijenjam posao i nemam nikakvo iskustvo s tim, nakon što sam donijela odluku i potvrdno dogovorila poslodavcu, nastavila sam sa razmisljanjem da li je odluka ispravna ili ne što je rezultiralo sve većim strahom što se više približavao dan potpisivanja ugovora. Naposljetku sam u firmu javila da sam se predomislila i da ne želim taj posao.
Međutim, nakon što sam to napravila i stres je splasnuo, razum mi se vratio i shvatila sam što sam napravila. Ujutro sam odmah nazvala u firmu i pitala da li je još moguće potpisati ugovor. Gospođa s kojom sam dogovarala posao mi je rekla da je već proslijedila informaciju kadrovskima i da nažalost potpisivanje ugovora više nije moguće.

Zanima me što se u takvim slučajevima događa s podacima osobe (nadam se da nisam jedina na svijetu koja je to napravila ).
Da li postoji neka 'crna lista' na kojoj sam se našla i više nemam šanse za posao u toj firmi?
Vjerujem da sam ostavila iznimno loš dojam, pogotovo iz perspektiva ljuskih resursa, i zanima me da li je stanje ipak popravljivo u smislu da ću se u budućnosti ipak moći natjecati za posao?
__________________
Ne zanima me proslost,zanima me jedino buducnost jer u njoj planiram provesti ostatak svog zivota!
K@tj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 03:00   #2
Oladi, taman posla da imaju listu ljudi kojima je posao ponudjen pa se predomislili.

To je rekla bih cak i normalno i sastavni dio trazenja posla i pregovora - jer kad imas ponudjen drugi posao, razumno je razgovarati sa trenutnim nadredjenim, iznijeti mu situaciju, traziti bolje uvjete ... onda ti moze biti obecano pa povuceno sto rezultira posloprimcevim promjenama planova i kolebanjima.

Nemam pojma kakva je to firma i kakvo mjesto da je odgovor bio "e sad ne moze". Vjerojatno nije utrosen sa nihove strane nikakav znacajan angazman oko selekcijskog postupka pa im je svejedno ti il netko drugi...


U svakom slucaju, nema nikakve crne liste.


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 07:33   #3
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
.

Nemam pojma kakva je to firma i kakvo mjesto da je odgovor bio "e sad ne moze".


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Edit: (nesto sam stoto zabrijala da si napisala). Ne moze jer su imali spremnog drugog kandidata, jel..

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 21:44   #4
Vjerojatno su već javili drugom kandidatu pa si ti izvisjela s svojom neodlučnošću, bi nebi i na kraju ništa od svega skupa. A sad jel ima crne liste ili ne vjerojatno se budu sjetili, ako bude novi natječaj kroz godinu dvije, onda se budu sjetili tvog imena, prezimena i face.. ajoj ova se već bila jednom javila, primili smo ju pa je u zadnji čas odustala iz ko zna kojeg razloga pa smo morali uzeti drugog kandidata. Bolje da odmah uzmemo drugog kandidata.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.