Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 12:14   #41
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
A ovako nije jadno? i odvratno? i ....

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
2) slomiti ću je, u tome je najveći problem, žao mi ju je jako
Tko će ga znati....bilo bi fora da ona tebi dođe i kaže slušaj ja već 2 godine razmišljam kako da te spucam i čitavo vrijeme glumatam...
Živiš laž - ne možeš znati što ona osjeća, nema tu iskrenosti...

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
Da li je to nešto za što si od starta znao pa te počelo smetati.....
u svakom slučaju nebitno.....skupiti muda i živjeti istinito.

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
Ipak kukavičluk, bezmudnost, bezkičmenjaštvo...

Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
5) sram, osjećao bih sram
Super ako ovako ne osjećaš sram, ako se možeš pogledati u ogledalo ....
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:21   #42
Je li život šarena mašna ili ipak sadržaj?
Što u biti želiš? Tu ti je odgovor na sve.
Ako želiš mašnu, ostani gdje jesi.
Možda imaš neki strah od ostavljanja/bivanja ostavljenim. Pročačkaj s nekim stručnim malo o tome.
Očito te nešto jako koči, možda nešto daleko otprije.

Na koncu, jesi pomislio da netko igra na tvoju empatiju i samoljublje? Nekad se život s nama našali na najjače, a mislimo da držimo sve konce.
Nitko za sebe neće reći da je manipulator, već zatrepće okicama i prebaci svu odgovornost na tebe. A ti opet uživaš biti vitezom i u savršenoj ste simbiozi.
Ili ne?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:03   #43
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
Ne bi. To bi spasilo i tebe i nju. Barem bi se požurio to završiti. To bi još bilo najbolje što bi vam se oboje moglo dogoditi.

Među svim navedenim razlozima nisi naveo jedan najvažniji: vjerojatno se pitaš hoćeš li ikad naići na nekoga tko će te voljeti kao ona i s kim ćeš biti u ovako dobroj poziciji. Zato i samo zato na kraju krajeva ti ostaješ u ovoj vezi.

Da, vrlo sebično. Ne ostaješ u vezi iz altruističkih razloga.

Ali, ja mogu pogledati i ovu drugu stranu. Ako je ona iole ukopčana u ovu vezu, primijetila je da nešto ne štima. I da razmišljaš ostaviti ju već gotovo dvije godine. Odnosno godinu. Koliko god. Ali ni ona vjerojatno ne poteže to pitanje iz podjednako sebičnih razloga... pa ok.

Jer jednostavno ne vjerujem da si toliko dobar glumac da si uspio doći od jako ju volim do čekam prvu priliku da ju ostavim, a da se to ni po čemu ne primjećuje.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:12   #44
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
Planiraš li se ubrzo odseliti?


Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
sram, osjećao bih sram
Razumljivo, ali nemaš se čega sramiti ako izlaziš iz veze u kojoj nisi sretan i jer ne voliš partnericu kako bi trebao. Bez sumnje će biti nekih osuda, ali tuđe priče te ne bi trebale zanimati, ionako će trač-babe ubrzo naći novu temu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:12   #45
Svi mi preuveličavamo vlastiti značaj za okolinu. Mislim, on postoji, nije zanemariv, ali zapravo je nevjerojatno koliko ljudi više misle o sebi, a koliko manje o drugima.

Tako da kakva bi to kataklizma bila da prekinete - da, bila bi za vaš krug isprva kataklizma, iskočili bi uz uhodane staze.

Ali iznenadio bi se kako bi malo vremena prošlo i to bi postala stara vijest, samo ako se prekid ne razvlači.

I da, malo mi čudno zvuči da cura ne naslućuje ništa, takve stvari se skuže.

Napravi ono što misliš da je ispravno za čovjeka kakvim se smatraš.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:59   #46
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ali, ja mogu pogledati i ovu drugu stranu. Ako je ona iole ukopčana u ovu vezu, primijetila je da nešto ne štima. I da razmišljaš ostaviti ju već gotovo dvije godine. Odnosno godinu. Koliko god. Ali ni ona vjerojatno ne poteže to pitanje iz podjednako sebičnih razloga... pa ok.

Jer jednostavno ne vjerujem da si toliko dobar glumac da si uspio doći od jako ju volim do čekam prvu priliku da ju ostavim, a da se to ni po čemu ne primjećuje.
Upravo sam i ja htela slicno napisati. Ako te ona voli, nema sanse da nije primetila da nesto nije u redu. Mozeti ti dobiti pet oskara za glumu, one medjusobne vibracije koje postoje medju zaljubljenima koji se vole, onu prisnost koja se oseca bez reci, to ne mozes odglumiti, pa da si andjeo s neba. Ali, to osecaju samo osobe koje zaista vole. Moguce je da je i ona nesrecna sa tobom, iako te voli, jer je sve to primetila. Najopasnije je u jednoj vezi podceniti drugu stranu i smatrati je glupom i neosetljivom. A ti upravo to radis. Toliko si pun sebe i lazne pozrtvovanosti, da ne vidis dalje od nosa. To sto ti smeta ili je njena neplodnost, ili neki neobican fizicki nedostatak ili je ona rezultat silovanja. Ovo zadnje bi bilo veoma specificno kako ti kazes, ali sam citala da postoje i takve osobe, kojima to smeta. Sta god da je u pitanju sto ti smeta kod nje, tvoj karakter je veoma upitan. Pustimo na stranu i nju i svet oko tebe, ali da li te nije sramota pred samim sobom, da nekome unistavas zivot na taj nacin? Da li si zaista toliko jednostavnog kova, da mislis, kako nesto moze za uvek da se sakrije, u ovom slucaju, tvoj stav prema njoj?

Razumem te da si uplasen od svega, a najvise od posledica. Ali, vreme je da odrastes i da sazris kao muskarac. Mislim, covece imas preko 30 godina, a ponasas se kao decacic koji se igra muskarca. Ne cine te polni organi muskarcem, nego odgovorno i zrelo ponasanje. To znaci, SNAGA da podneses i neprijatne posledice, ako bi time prestao da stetis drugome. Ti tu snagu nemas, isto kao neki decko od pet godina. Mislim da bi trebalo da te bude sram zbog toga. Kao da nisi svestan da stetis svojoj sadasnjoj devojci. Osecas se u ulozi Boga, jer mislis da si zamrznuo vreme i da si uspeo da za nju odrzis status quo. Nista nisi uspeo da odrzis, osim sto je lazes i vuces za nos. Iznenadices se veoma, da ona oseca da nesto nije u redu. Ali i ona se boji da je u pravu i zato nista ne kaze. Pocni makar sa malo vecom distancom prema njoj. Kazi da radis duze, da ides na neko doskolovavanje, tako da ne mozete vise cesto da se vidjate, onda produzavaj sve vise te periode kada se ne vidite. Nije ni ovo fer, ali ja verujem da ti nikada neces da skupis hrabrost da joj kazes istinu. Veoma je moguce da vise neces naci nekoga ko ce da te voli kao ona. Ali, tebi smeta to "nesto na njoj", jer trazis preko leba pogacu. Rastanak medju vama je neizbezan ili ako ti nadjes neku drugu, ili ako njoj pridje neko ko je vise postuje. Iako mislis da te voli, ako je nesrecna, vas spoj nije vise ono sto je bio. Vasa bajka nikada nije ni postojala. Postojala je jedna umisljena pricica u glavi malog decacica koji sanja o ljubavi. Da je vasa veza bila bajka, ona bi to i ostala, uprkos njenoj "nesavrsenosti" u tvojim ocima. Tako da nemoj ovde da prodajes nesto sto ne postoji.

S obzirom da ti je masa ljudi ovde rekla potpuno isto, trebalo bi da malo porazmislis da li je tako da su bas SVI u krivu, a samo si ti u pravu, jer poturas sebi i nama neke lazne obzire.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:09   #47
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
1) ne čekam na drugu pa da je ostavim, to bi bilo odvratno jadno
2) slomiti ću je, u tome je najveći problem, žao mi ju je jako
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
4) osude okoline bi bile kataklizmičke, živimo u istom kvartu, hrpu zajedničkih ljudi imamo u životu
5) sram, osjećao bih sram

Ipak cista sebicnost ,jer kako ce TEBE biti sram ,TEBE ce osudit ,Ti ces izgubit zajednicke prijatelje ,TEBI ovo TEBI ovo .Tebi je nje zao ?

Mislim AKO se ikada odlucis je ostavit pokazi joj ovu temu pa ce vidik koliko si lapan ,nece se slomit ...bit ce ti zahvalna .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:13   #48
Ok, ne mogu reći da ona ništa ne primjećuje, ali ona to pripisuje dugom stažu naše veze i da, vjerojatno nema hrabrosti dublje istraživati.


Ja sa gov.o, samo pitanje je u kojem obliku....., šta se god bude događalo uništavati će me ! Ni s jednim potezom neću se osloboditi grča u želudcu.
zbunjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:17   #49
O Bože, koja drama.

Hoćeš se onda oženiti njome? S takvim grčem? Oslobodit ćeš ga se ako prekineš vezu u kojoj ne želiš biti.

Ili kao što je netko napisao, pokaži joj temu. Ili „slučajno” ostavi otvoreno na kompu. Ona će napraviti ostatak.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:07   #50
Ne kužim onu točku “slomiti ću je...i meni je nje jako, jako žao”.
Koliko moraš biti uvjeren u svoj značaj da misliš da će nekog, ni više ni manje nego slomiti tvoj odlazak?
Tim više što, kao što je higi istaknula, žena najvjerojatnije na nekom levelu sluti da nešto nije u redu.

Mislim, svi mi volimo misliti kako smo partnerova alfa i omega, ali realnost je da ljudi prežive i gore tragedije od prekida s osobom koja ih više ne voli.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:14   #51
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Ok, ne mogu reći da ona ništa ne primjećuje, ali ona to pripisuje dugom stažu naše veze i da, vjerojatno nema hrabrosti dublje istraživati.


Ja sa gov.o, samo pitanje je u kojem obliku....., šta se god bude događalo uništavati će me ! Ni s jednim potezom neću se osloboditi grča u želudcu.
Ono što većina ljudi nikada ne kaže a zapravo je istinito je to da i druga osoba u vezi ima svoj mozak, osjećaje, razum i sve ostalo što je čini čovjekom.
Dakle, ne vjerujem da ona sama isto tako djelomično nije sukrivac za ovu lošu vezu, jer i dalje ostaje u istoj iz sebi poznatih razloga.
Meni pomalo ide na živce očekivanja drugih ljudi da ih zavolimo onako kako bi oni htjeli, pa ne odustaju od neke loše veze, ma kako god bili u istoj nesretni.
Dakle, par ste. Obadvoje ste odrasli i obadvoje možete donositi odluke.
I kako ti nemaš muda ostaviti nju, tako i ona nema muda za pročačkati po toj vezi...a realno kao što su drugi primijetili vjerujem da je svjesna.
To što gura glavu u pijesak je njezina odluka.
To što se ti brineš o utjecaju prekida vaše veze na okolinu, nju i na utjecaj iste na samog sebe je tvoj problem.
On će ostati kao takav i dalje.
Nadam se samo da nećete završiti u braku. Stvarno se toplo nadam. Zbog obadvoje.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:19   #52
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
Ok, ne mogu reći da ona ništa ne primjećuje, ali ona to pripisuje dugom stažu naše veze i da, vjerojatno nema hrabrosti dublje istraživati.
gle zavlačiš ju najmanje godinu dana i to svjesno, nisi fer
Razgovaraj s njom otvoreno i iskreno, reci joj da ju više ne voliš, da ju poštuješ i da ti je draga kao osoba samo ali da ju više ne voliš, sve joj reci...budi nježan ali iskren i otvoren...ostanite i bliski prijatelji neko kraće vrijeme ako ona želi, da se malo prilagodi na prekid i ako će tebi tada biti lakše, dogovorite se oko načina prekida

Ako ta cura bude željela nastaviti vezu s osobom koja ju ne voli i koja joj to jasno daje do znanja onda je obična manipulatorica i ne treba ti biti žao
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:50   #53
Sjećam se kad sam prošle godine bila u vezi u kojoj nije štimalo, osjećala sam se jadno jer je bilo preočito da stvari ne funkcioniraju i da se on polagano distancira, nekoliko puta sam otvoreno pitala o čemu se radi na što bi gospodin svaki put ispričao jednu te istu priču i pokušao me uvjeriti da je s nama sve u redu ali da on ima problema na poslu i da se distancira jer me ne želi opterećivati.

Bila bih sretnija i danas bih ga više poštovala kao čovjeka da mi je odmah rekao o čemu se radi, kakva god premišljanja da su bila u igri. Ovako sam se osjećala glupo jer sam vidjela znakove da stvari nisu ok a bila mi je servirana priča da ne vidim dobro. Znači on me je doveo u situaciju da glumim da je sve u redu i da pušim izgovore ili da ga nazovem lažovom i razjebem sve? Isto to ti sad radiš.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:20   #54
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
gle zavlačiš ju najmanje godinu dana i to svjesno, nisi fer
Razgovaraj s njom otvoreno i iskreno, reci joj da ju više ne voliš, da ju poštuješ i da ti je draga kao osoba samo ali da ju više ne voliš, sve joj reci...budi nježan ali iskren i otvoren...ostanite i bliski prijatelji neko kraće vrijeme ako ona želi, da se malo prilagodi na prekid i ako će tebi tada biti lakše, dogovorite se oko načina prekida

Ako ta cura bude željela nastaviti vezu s osobom koja ju ne voli i koja joj to jasno daje do znanja onda je obična manipulatorica i ne treba ti biti žao

Sigurno jedan od boljih savjeta...

Kada saznamo šta je to "Nešto", stvari će biti puno jasnije...jer to "Nešto" može biti "Svašta"...

Autor teme traži neku vrstu pomoći...savjet...a nije napisao ono glavno...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:02   #55
Quote:
zbunjan kaže: Pogledaj post
3) ona u vezi ništa nije zgriješila, niti na problem može utjecati
Onda zasto bi ju ostavio? To nije fer! Ako ju ne volis, to je druga stvar, ali kriv si zato sto si joj tako dugo davao nade.
Ako ne osjecas leptirice, nemoj se brinut, nije normalno da ih osjecas cijeli zivot.
Ako ju volis (iako bez velikih emocija), ako ti je stalo do nje, ako bi bila dobra zena i dobra mama vase djece, nema razloga za prekid.
Jesi li bio zaljubljen na pocetku?
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:39   #56
Znam za jedan slučaj u kojem je muž tako zavlačio ženu desetak godina. Imao je drugu, a kao ženu nije ostavljao jer se bojao da će si nešto napraviti pošto je bila na antidepresivima. Ona će patiti, što ako si nešto napravi, vrlo je depresivna, neće moći bez njega koji za nju brine...bla, bla. Kad ju je napokon ostavio, ova se preporodila. Skinula se s tableta, našla novi posao, dečka, žena procvala. Oslobodila se nakalemljenog vampira pa živi punim plućima.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:43   #57
Autore, je li tvoja cura isto svjesna tog svog "nedostatka" i kako se onda prema tome odnosi?
Jer nije mi to jasno, ako nešto postoji valjda pričate o tome ili se pravite da to ne postoji? Taj dio mi nije jasan.
Kako je moguće da je to nešto toliko važno i veliko, a vi o tome nikad niste pričali, ona to ne spominje, ti to ne spominješ. Ne kužim.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:06   #58
Vjerojatno ne može imati djecu, a on ih s vremenom želi ili ima u obitelji neku tešku psihičku nasljednu bolest koju djeca mogu imati... Jedino mi je to onako baš nepremostivo i da se gura pod tepih jer je neugodno, a kad su to izrekli/saznali onda mu je bilo neugodno zbog toga prekinut kao i sad.
Uglavnom, popriličan je beskičmenjak i možda se uopće ne radi o ovom, možda je napuhao skroz neku debilnu stvar.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:39   #59
Ja mislim da je irelevantno što je to "nešto", kada je njemu neprihvatljivo. Imamo samo jedan život i nije baš mudro kockati se s njim i trošiti ga stajanjem u mjestu nezadovoljan. Zvuči kao parola, da, ali tako je. Ili okrećeš pedale ili relativno brzo padaš, a popravka nema. Takve stvari treba rješavati kirurškim skalpelom, bez obzira na posljedice, jer rezultat teško da može biti puno gori nego prije promjene.
Znam da smo svi krvavi ispod kože, da je za svaku pohvalu svaka politička korektnost, razumijevanje tuđih problema, suosjećanje i sve slično, ali ipak, ponavljam, tratiti život u nezadovoljstvu je ludost!
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:50   #60
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je irelevantno što je to "nešto", kada je njemu neprihvatljivo. Imamo samo jedan život i nije baš mudro kockati se s njim i trošiti ga stajanjem u mjestu nezadovoljan. Zvuči kao parola, da, ali tako je. Ili okrećeš pedale ili relativno brzo padaš, a popravka nema. Takve stvari treba rješavati kirurškim skalpelom, bez obzira na posljedice, jer rezultat teško da može biti puno gori nego prije promjene.
Znam da smo svi krvavi ispod kože, da je za svaku pohvalu svaka politička korektnost, razumijevanje tuđih problema, suosjećanje i sve slično, ali ipak, ponavljam, tratiti život u nezadovoljstvu je ludost!
Ja mislim da je vrlo bitno znati kako se njegova cura odnosi prema tom nečem budući da je u uvodnom postu rekao da ona ništa ne sumnja.
Kako je to moguće? Nikad nisu o tome pričali, prave se da to ne postoji ili ona uopće nije svjesna te svoje "mane"?

Uglavnom, autor će vući ovu vezu dok ne naiđe neka druga koja će mu dati snage, motiva i hrabrosti da napokon okonča, a dotada će se to sve vući ko krepana, ali nepokopana kornjača.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.