Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2003., 14:53   #21
Bali: Godinu dana nakon napada na noćne klubove život se vraća

GODINU dana nakon terorističkih napada na klubove Sari i Paddys u Kuti na indonezijskom otoku Baliju, u kojima je poginulo 202 ljudi, živost se pomalo vraća u taj turistički kraj.

Turisti, uglavnom iz Australije i Japana, šeću uz butike, suvenirnice i trgovine pune surferske opreme.

Noću se ulice tresu od reggae glazbe, a lokali poput "Apache Bara" u kojima lokalni glazbenici sviraju "Buffalo Soldiers" i druge hitove Boba Marleya, puni su zapadnih turista koji piju pivo Bintang, a među njima mnoštvo "ayama" ili "koka", što je u Indoneziji sleng za prostitutke, traži mušterije.

Otvorio se čak i Paddys Bar, iako ne na istoj lokaciji, jer hinduistička tradicija brani gradnju javnoga sadržaja na mjestu groblja dok ne prođe dovoljno vremena.

Najčešće su dovoljne dvije godine.

Zato je na mjestu nekadašnjega Sari Cluba i dalje ledina, mračan podsjetnik na 202 uglavnom zapadna turista koji su ondje poginuli u ponoć 12. listopada 2002.

Broj turista koji dolaze na Bali u prvih je sedam mjeseci ove godine pao za 21 posto, zbog toga bombaškog napada, kao i zbog epidemije SARS-a.

I u Australiji su političari ozbiljnih lica i okićeni nacionalnim cvjetovima iskoristili zadnje zasjedanje prije prve godišnjice eksplozije na Baliju za komemoraciju i obećanje pobjede u ratu protiv terorizma.

Parlament je minutom šutnje odao počast za 88 Australaca poginulih na Baliju.

"Moramo nastaviti borbu protiv terorizma. Mi u tom ratu vodimo, ali nismo ga još dobili. Rat će potrajati i možemo očekivati i još gubitaka", rekao je ministar vanjskih poslova Alexander Downer.

Premijer John Howard zahvalio je Indoneziji za suradnju i podršku u izvođenju odgovornih pred sud.

Četvorica glavnih osumnjičenika osuđena su, trojica na smrt, a jedan na doživotni zatvor
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2005., 18:20   #22
Da ne otvaram novu temu, jel netko bio na Baliju prosle ili ove godine? Sto je sad sa sigurnoscu?

I dodatno pitanje: kakve su tamo cijene (primjeri...), kakva je usluga, prijevoz (taxi?) itd?
 
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 10:36   #23
Quote:
turist_5 kaže:
Da ne otvaram novu temu, jel netko bio na Baliju prosle ili ove godine? Sto je sad sa sigurnoscu?

I dodatno pitanje: kakve su tamo cijene (primjeri...), kakva je usluga, prijevoz (taxi?) itd?

Bila meni frendica prosle godine u 11 mjesecu......kaze da je totalno sigurno, nema baš nikakve opasnosti! Totalna je jeftinjava, najviše ti se isplati iznajmiti kuću ako vas ide više....njih je bilo 6 iznajmili su viletinu sa bazenom, strava je izgledala...a doslo ih je nekih 250 USD po osobi za mjesec dana!!! Sve u svemu, totalno se isplati!!!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 12:19   #24
bila sam prosle godine u 8.mj. i ako bog dragi da..opet cu i ove....ne da je jeftino nego je bezobrazno jeftino....otisli smo sa jednim koferom ,vratila sam se sa 4....u vrhunskom restoranu (francuskom) popapali smo ogromne obroke (janjetina punjena gljivama+ prilozi+ desert) pomlatili aperitiv i bocu vina i platili sve 300kn (uporedbe radi..restoran koji bi mogao konkurirati Nautici u Dubrovniku!)
skuplje je u Rock star caffeu i u jednom mondenskom restoranu gdje dobijes na tanjuru umjetnicku sliku (ali se ne najedes)...

Obavezno papati na Jimbaran bayu (znam -bombe-ali....),iskustvo je nenadmasno....noge u pjesku,zvijezde nad glavom,ocean pred tobom,papas sa papirnatih salveta,prstima,a klopa je....FENOMENALNA!

U prvom trenu smo se cudili zasto nas svaki taxist pita prvi put na <baliju> ? sad mi je jasnije..Tko ga jednom vidi,mora se vratiti! I ja cu...

Zalazak sunca,kod svetog hrama,kupanje na ogroooooomnim valovima na Dream landu (raj za surfere),plivanje sa tropskim ribicama ,ronjenje,jahanje na slonovima,hranjenje sismisa,spiranje grijeha u svetoj vodi....

I meni naj...toliko osmijeha,ljubaznosti unatoc siromastvu i bijedi....Ja ne dozivjeh!

Toplo preporucam ...Bali ce zbog tih novih napada biti narednih 4 godine naj jeftinija prekokrasna destinacija koju se svakako isplati vidjeti....
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 12:30   #25
Ovak...taxi---mi smo krenuli iz kute,kupali se sat vremena na Dream landu,posjetili park ogromnih skulptura,park leptira,rucali (mislim..obisli pol otoka),i vratili se u hotel-cifra:60,00kuna!

Za 100 eura se dobijalo 1 200 000 rupija ,a rucak za dvije osobe u odlicnom restoranu (ne francuskom) kosta 40 rp.
cijelo peceno pile kosta 15 do 20 Rp.
Na trznici se obavezno cjenkati (istina bude me sramota jer i osnovna cijena je vec bezobrazno mala).Savjet....ako na Ubud marketu (jel),ima istaknuta cijena onda se ona moze rusiti za eventualno 20%.no ako nema cijene i na pitanje koliko vam kazu cifru onda je ona 100% visa od prave vrijednosti...sto ce reci uduplana je pa mozes dobro rusiti.Ali postepeno..jer u tome i je gust!
Okvirno : tunike,kosulje i lan mozes dobiti za 15-20 kn..Japanke kostaju 12-15 kuna (one sa sljokicama). Sarong,ako je kvalitetan(ako ima indenticne šare sa obje strane) ,moze kostati 40rp,ali ovi bezvezniji kostaju od 10-pa na vise (ovisi koliko se iscjenkas). )))
Marihuana je strogo zabranjena (kao i ostale droge i ne salite se s tim jer je kazna smrtna-tu su opaki),ali vam se moze dogoditi da vam ju netko dva koraka od policajca nudi.To je trik.
Prostitucije ima u ogromnim kolicinama (i djecje),pa zauzdajte zelutce jer cete se stvarno svega nagledati..svi pricaju engleski i nema problema sa komunikacijom..brbljavi su otvoreni i veseli..
Usluga je odlicna....stvarno se ljudi trude...
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 08:54   #26
Bio sam na Baliju .Kuti u doba pada nebodera. rujan 2001 , tada su vodici pricali kako je pao promet u doba nemira u Djakarti. Moj utisak je da moze biti odmor jeftin i ugodan.
Zivili smo u jeftinom hotelu imai 5 izleta u 13 dana ,doputoavli smo na bracno puovanje bez prtljage koju je zagubio avio prevoznik i koja nije nikada stigla, nasli smo jeftin restorancic za klopu , kupili odjecu i dobro se proveli. arazman 8000 kn po osobi i jos 700US dolara.
Kvalitetnu robu treba kupovati u renomranim ducanima i nesto je jeftinija nego kod nas , bofl moze biti i skup i jeftin.
Piti iskljucivo flasiranu vodu !!!!!!(i prti zube sa njom , ne uzimati led jer je proizveden od lokalne vode). paket od 3 ili 5 izleeta pozeljno je uzeti te probati jos koji izlet.

Posjeetiti rock caffe vrlo je zanimljiv.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 12:15   #27
Quote:
georgehrri kaže:
Bio sam na Baliju .Kuti u doba pada nebodera. rujan 2001 , tada su vodici pricali kako je pao promet u doba nemira u Djakarti. Moj utisak je da moze biti odmor jeftin i ugodan.
Zivili smo u jeftinom hotelu imai 5 izleta u 13 dana ,doputoavli smo na bracno puovanje bez prtljage koju je zagubio avio prevoznik i koja nije nikada stigla, nasli smo jeftin restorancic za klopu , kupili odjecu i dobro se proveli. arazman 8000 kn po osobi i jos 700US dolara.
Kvalitetnu robu treba kupovati u renomranim ducanima i nesto je jeftinija nego kod nas , bofl moze biti i skup i jeftin.
Piti iskljucivo flasiranu vodu !!!!!!(i prti zube sa njom , ne uzimati led jer je proizveden od lokalne vode). paket od 3 ili 5 izleeta pozeljno je uzeti te probati jos koji izlet.

Posjeetiti rock caffe vrlo je zanimljiv.
Ja sam isto bila tamo u vrijeme pada nebodera također na bračnom, samo što smo mi kupili avio kartu( u ono vrijeme mislim malo i preskupu 850USD )i onda kud te noge voze.Spavali smo u bungalovima za 5$ sa doručkom. Prvi dan nism htijela piti ništa sa ledom, drugi dan dajte LEDA!!! Ništa ti neće biti jer znaju oni da žive od turizma.Što se zubiju tiće isto sam prala sa flaširanom.
Inače tamo je raj za jeftine cijene, obavezno spuštati cijenu čak i 100%.
Ljudi su ljubazni i što mi se najviše svidjelo uvijek imaju osmijeh na licu ( iako ne žive u jako dobrim uvjetima ).Jedino jedno upozorenje, ako jedete u nekim malim zabačenim restoranima jesti ćete super, ali nemojte gledati unutrašnjost kuhinje(božesačuvaj, kod nas bi to sanitarna odmah zatvorila ).Kad se vozite sa tuk tukom nemojte pitati vozača koliko ( jer će znati da neznate )nego mu u ruku daj zamotane novćanice( sića ) ovisno o relaciji.Promatrajte domaće ljude kako to rade.
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 16:57   #28
toplo preporucam Bali Dyana Villas.....mi smo bili sa klincima i bilo je prerkodivno .....ogromna vila sa vlastitim bazenom,cuvarom,domacicom,vlastitim parkingom,10 minuta od centra Kute....imas kombinacije za dvije osobe ili vise.....

PREDIVNO

savjet...kontaktirajte menangera sami...dogovorite cijenu i onda prepustite nasim agencijama da sve odigraju do kraja...mi isto radimo preko E-toursa i sljaka fantasticno
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 15:51   #29
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
toplo preporucam Bali Dyana Villas.....mi smo bili sa klincima i bilo je prerkodivno .....ogromna vila sa vlastitim bazenom,cuvarom,domacicom,vlastitim parkingom,10 minuta od centra Kute....imas kombinacije za dvije osobe ili vise.....

PREDIVNO

savjet...kontaktirajte menangera sami...dogovorite cijenu i onda prepustite nasim agencijama da sve odigraju do kraja...mi isto radimo preko E-toursa i sljaka fantasticno
hej zana, hoces reci da kartu kupite preko e toursa a ostalo sredite tamo direktno sa menagerom ili kako? daj molim te javi mi, ja planiram ici pocetkom 9 mjeseca i ovo mi se cini super sto ti kazes, planirala sam uzeti neki gotovi aranzman cca dodju oko 7500 kn po osobi (transport, nocenje s doruckom, 2 cjelodnevna izleta i jedna poludnevni, 10 dana, 7 nocenja) ali ako mogu proci jeftinije zasto ne
zokky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:38   #30
nemoj uzimat nikakve gotove aranžmane,puno ti je jeftinije kad sve tamo sama organiziraš,jedino kartu uzmite prije naravno..meni se osobno bali nije svidio NIMALO,čak mogu reći da mi je bio užasan..tamo nemaš šta raditi ako nisi australski surfer jer tamo sve podređeno njima..istina je ono što su pričali da je ubud super i monkey forest i celuk,al to su ti gradovi veličine jednog manjeg našeg kvarta i onda niš..imaš tri mjesta na kojima imaš šta vidit,plaže i to ti je to..ja sam ti tamo imala osjećaj stalno da sam u nekom ciganjskom selu..tamo imaš low budget bungalove di smo mi bili,za nekih 4 eura noćenje..a imaš i bogate resortove(tipa sheraton resort,hilton,šta god već) di dobiješ svog čuvara,ležaljke,vrtove,pizdarije i onda se kupaš na istoj plaži di i svi drugi..i ti resortovi su ti ono što je bali na slikama,kao neki rajevi,a stvarnost tamo van tog resorta je puno drugačija..bila sam tamo 12 dana i vjeruj mi da sam jedva čekala taj 12 dan da nastavimo dalje..inače tajland,čak i malezijski otoci su puno puno ljepši barem znaš da neče niko tlačit ko na baliju-kupi ovo,probaj ovo,plati ono..cijeli dan te neko vuče za rukav i pokušava izvuć pare od tebe..
inače ovo je moje mišljenje,da mi ne bi sad neka svađa započela ovdje
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:29   #31
ma kakva svadja..a i cemu....stvar je osobna dozivljaja....ja sam jos zaljubljena u Bali...da slazem se ima jako puno tuznih stvari koje tamo mozes vidjeti...ima puno stvari koje te mogu i iznervirati,no ovisi sve o tome koliko si spremna i otvorena za neke situacije...

u odnosu na stanje prije dvije godine Bali je za 30 %skuplji,jer je toliko otisla cijena goriva gore....
australski gosti su ti tamo kao mi u Madjarskoj...ili Italiji (nekada)..njima je to toliko blizu a onda jos i toliko jeftino da je nama to sada nepojmljivo...nije ih za osudjivati..i mi smo se nekad bahatili po okolnim zemljama( )

ja jos uvijek mislim da nisam dovoljno vidjela i iskusila,ostalo je toliko toga...
Bali nije samo Ubud i par plaza...Bali su i delfini i safari i ronjenje i jedrenje i ribolov..Bali je i udahnuti carobni duh Bedugula,osjetiti guzvu Denpasara,vecerati sa nogama u pijesku na Jimbaran plazi,popeti se na Kintamani i gledati zalazak sunca,sjesti u Kuti u zicanu kuglu i ispaliti se 45m u zrak,skupljati neobicne skoljke po crnom pjesku Lovina plaze,pojesti neobicno ljutu klopu u restoranu na vrhu hridi ,sa neopisivim pogledom na najstariji hram na Baliju,Uluwati....pa tek Tanah Lot.....uh....nemoj da dalje...
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:37   #32
i da ..zaboravih odgovoriti.....pokusaj sve osobno dogovoriti,a onda samo javis svojem agentu da to uprilici i uplati....ne znam da li je jeftinije,ali barem znas sto hoces i kako hoces...a ne da ti nude neki standardno glupo-turisticki posjet...onda dobijes upravo pomenute ture u kojima busom budes dovedena pred odredjene hramove ili bazare ili ne znam sta sve ne ...gdje te na izlasku iz busa spopada copor malih Balijaca ..ili zene (najcesce sa saronzima svih vrsta i upitne kvalitete)..jer ti si za njih lova...i vjeruj...koliko god im das ...za tebe je to jos uvijek malo a za njih cijeli svijet....


ne bih preporucila gotove aranzmane ...osim ako nemas 60 godina i pase ti da te vozaju....organiziraj si sama..klopa je jeftina i ukusna (istina malo ljuta ali....imaju i mc donalds i ostale svjetske lance brze hrane...pa)...
taxi je jos uvijek jeftin ali pokusaj birati taxi sa oznakama blue bird (nacrtana plava ptica) jer oni ukljucuju taximetar i ne vozaju te sa pricama ....sto ce reci...ne voze te okolnim putem i platis koliko stvarno kosta....ali ...stvarno ih ima na milijarde i jeftini su za poluditi...u krajnjem slucaju,ako te zanima kakav izlet po otoku imas njihove agencije u koje lijepo dodjes i dogovoris i vodica i cijenu ili samo kombi...
za male novce rade
ako zelis dat cu ti ja broj naseg jako dobrog prijatelja koji ima svoj kombi,odlicno govori engleski i mozes se s njim dogovoriti za cijeli dan...mislim da te voza cijeli dan..

tako se gleda Bali..ono sto je nama Ketut pokazao turisti ne dozive...
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:59   #33
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
ne bih preporucila gotove aranzmane ...osim ako nemas 60 godina i pase ti da te vozaju....organiziraj si sama..klopa je jeftina i ukusna (istina malo ljuta ali....imaju i mc donalds i ostale svjetske lance brze hrane...pa)...
taxi je jos uvijek jeftin ali pokusaj birati taxi sa oznakama blue bird (nacrtana plava ptica) jer oni ukljucuju taximetar i ne vozaju te sa pricama ....sto ce reci...ne voze te okolnim putem i platis koliko stvarno kosta....ali ...stvarno ih ima na milijarde i jeftini su za poluditi...u krajnjem slucaju,ako te zanima kakav izlet po otoku imas njihove agencije u koje lijepo dodjes i dogovoris i vodica i cijenu ili samo kombi...
za male novce rade
ako zelis dat cu ti ja broj naseg jako dobrog prijatelja koji ima svoj kombi,odlicno govori engleski i mozes se s njim dogovoriti za cijeli dan...mislim da te voza cijeli dan..

tako se gleda Bali..ono sto je nama Ketut pokazao turisti ne dozive...
Ja bih voljela vidjeti Indoneziju, ali nikako kao glupi turist ili nedajboze ispred nekog bazena u jednom od mnogobrojnih resortova.
Pa ako jos uvijek nudis informacije, ja sam zainteresirana (narocito za tog tipa s kombijem
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:29   #34
Bali je jedino mjesto na svijetu gdje bih se opet vratio,odnosno gdje cu se vratiti jer je predivno,jako dobro ljudi,jeftino i sve ostalo.Australaca vise nema jer su se zaratili sa njima u gvineji pa im nedaju vise vizu tako da su sada glavni gosti japanci i europljani.
Ja ti preporucam javu i bali i mi se vratili prije tri tjedna upravo sa tih tura,vodici super odlicni i isto tako ti mogu ako zelis dati email i brojeve.Java ti toplo preporucam jer je jedno od najljepsih mjesta na svijetu na kojem sa ja bio,outstanding.
Mi smo bili na fiksnim turama i bilo je odlicno pa se tako ne slazem sa predhodnicima jer smo imali puno lufta pa smo mogli u popodnevnim satima svrljati.Na baliju smo uzeli turu koja se zove otok bogova i trjala je pet dana i spvali smo na 4 razlicita mjesta na baliju i prosli kako sa vodicem tako i sami cijeli bali.Tamo nam je vodic bio odlican i preporucam ti ga,cak ti nece ja mislim nista niti naplatiti extra jer je toliko dobar.Ja sam ti jos pod dojmom jer je nama bilo odlicno pa ako te zanima samo pitaj jer neznam od kuda poceti.
Uglavnom ako mozes javu nemoj preskociti.Mi smo platili turu 425 eura za 7 dana po javi,****.Ja sam nasao ture a oni su sve organizirali.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 17:04   #35
Quote:
matija74 kaže: Pogledaj post
Bali je jedino mjesto na svijetu gdje bih se opet vratio,odnosno gdje cu se vratiti jer je predivno,jako dobro ljudi,jeftino i sve ostalo.Australaca vise nema jer su se zaratili sa njima u gvineji pa im nedaju vise vizu tako da su sada glavni gosti japanci i europljani.
Ja ti preporucam javu i bali i mi se vratili prije tri tjedna upravo sa tih tura,vodici super odlicni i isto tako ti mogu ako zelis dati email i brojeve.Java ti toplo preporucam jer je jedno od najljepsih mjesta na svijetu na kojem sa ja bio,outstanding.
Mi smo bili na fiksnim turama i bilo je odlicno pa se tako ne slazem sa predhodnicima jer smo imali puno lufta pa smo mogli u popodnevnim satima svrljati.Na baliju smo uzeli turu koja se zove otok bogova i trjala je pet dana i spvali smo na 4 razlicita mjesta na baliju i prosli kako sa vodicem tako i sami cijeli bali.Tamo nam je vodic bio odlican i preporucam ti ga,cak ti nece ja mislim nista niti naplatiti extra jer je toliko dobar.Ja sam ti jos pod dojmom jer je nama bilo odlicno pa ako te zanima samo pitaj jer neznam od kuda poceti.
Uglavnom ako mozes javu nemoj preskociti.Mi smo platili turu 425 eura za 7 dana po javi,****.Ja sam nasao ture a oni su sve organizirali.
Super mi to sve zvuci, jer si i ja isto uvijek sama volim izorganizirati, ne volim tipicna turisticka mjesta itd.
Voljela bih dobiti sve te tvoje informacije. Kako mi ih mozes poslati?
Kazes da ima negdje tvojih slika? Di da ih pogledam?
Znaci ti si pronasao tu turu od 5 dana i onda ti je agencija odavde to sredila, pa je sve skupa izaslo 7 dana s putem, jel?
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 18:40   #36
Slike si mozes pogledati na topicu "fotografije na ovom podforumu".Sve cu ti poslati na PM.Ja sam ti bio 22 dana sve zajedno a Balia 9 dana,5 dana tura i onda smo ostali jos 4 dana u resortu na odmoru jer smo znali da cemo biti umorni nakon 17 dana ture.Saljem ti sve na PM
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:12   #37
matija slazem se da su ture uglavnom fixne...i mi smo morali ponekad dijeliti bus sa ekipom,ali imas neke destinacije koje je bolje obaviti u solo aranzmanu (vjeruj mi,brze dodjes doma,ne cekas nikoga i ostane ti extra vremena,a kostaju tricavih 20 $ vise od klasike!),pa sad..tko voli...grupnjake..

si bio na Lembonganu?
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:01   #38
Da ozivim malo i ovu temu..kako se spremam nagodinu za Bali zanimalo bi me kada je najbolje ici tamo (u koje vrijeme) te sta i gdje se treba vidjeti..Zelim napomenuti da me ne zanima samo kupanje i suncanje nego i sam otok da vidim sve sta imaju jer me njihova kultura jako zanima. To mi je prioritet a sve dolazi nakon toga.
Thx!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:07   #39
Meni je osobno naj kraj kolovoza pocetak rujna

Kupanje i suncanje ti tamo ni ne moze biti prioritet jer je cijeli otok jedna prekokrasna kulturna galerija.Kud god mrdnes guz naletis na hram ,kip,bozanstvo,ceremoniju...nesto....Nema sanse da to mimoidjes,sve i da se trudis
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:14   #40
Ma ja ni to ne zelim..zelim tamo sve vidjeti sta se za vidjeti da...Nije malo kasno ici tamo tamo u 10, 11 mjesecu..ono da nije hladno ili kaj ja znam?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.