Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 12:15   #41
zaboravih...od 5 do 8 je dry sezona...znaci temperature od ili oko 31 i jako jako niska vlaznost (isparavajuce)..

naj kisa ti je oko prosinca pa do veljace....e tu ti ja ne bi tamo....ali za sve ostale mjesece je cist oke...

no...ako ti je kupanje zadnja stvar na koju zelis misliti mozes otici kad god (sam ponesi neki kabanic ,a noge mozes slobodno u nekim gumenim japankama ostaviti)

informiraj se na www.bali-paradise.com ili na www.baliguide.com ,ako ti ovo tu nije zadovoljilo apetit....

baj d vej..lakse bi mi bilo odgovoriti da si napisala sto ne treba vidjeti..

osim toga..nemoj da ti itko daje velike savjete....odi i uzivaj i vjeruj mi dozivjet ces ga samo na svoj nacin !

pss. obavezno ponesi prazan kofer (tam ti nista ne treba,a vratit ces se sa dva viska) GARANT
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:39   #42
Mi smo mislili ici tamo 9,10, mozda 11 mjesec..ne znam...koji bi ti odabrao mjesec?
Thx na stranicama, malo cu pogledati cim stignem..
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 13:54   #43
Probaj s Meteoroloskim informacijama na:
http://worldweather.wmo.int/043/m043.htm
samo ne znam koji grad predstavlaj Bali.
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 14:13   #44
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
matija slazem se da su ture uglavnom fixne...i mi smo morali ponekad dijeliti bus sa ekipom,ali imas neke destinacije koje je bolje obaviti u solo aranzmanu (vjeruj mi,brze dodjes doma,ne cekas nikoga i ostane ti extra vremena,a kostaju tricavih 20 $ vise od klasike!),pa sad..tko voli...grupnjake..

si bio na Lembonganu?
Nismo bili na lembonganu jer smo bili vec umorni od tih silnih tura pa smo zadnjih par dana samo odmarali u hotelu i na plazi u Nusa Dui.Steta jer je taj otok tocno preko puta Nuse.Ali imamo u planu jednoga dana nazad pa ukljuciti i lombok.
Sto se tice aranzmana mi i idemo samo u solo odnosno privatnim aranzmanima na fikso privatnim turama koje mozes sa lokalnim vodicem mijenjati u granicama normale.Mi ih platimo malo vise kako kazes ali vrijedi i bez gnjavaze.Mislio sam na te fiksne ture ali u privatnim aranzmanima gdje sve ovisi o tebi a ne drugima ili grupi.Koliko vidim ljudi na ovom forumu mijesaju te dvije razlicite ture,ne mislim na tebe zana.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:17   #45
Kuzimo se Matija...totalno sam alergicna na grupne ture (uvijek nekoga cekas,nemas slobode i gnjave te neki davezi glupim pitanjima,sto tebe,sto vodica ).

Ovako...rentas i kombi,vozaca i vodica (ili kak je nama uletio Ketut,vozac sa znanjem engleskog -platis jednog dobis dva ) i mir bozji..

Istina priznajem ,jednom sam nasjela i u Londonu se prikljucila nekoj turi po gradu (ono centar,pa palaca,pa smjena straze,pa park)

Bilo je strahotno,stalno smo nekoga gubili,vodic nam je bio raspamecen (japanci su nas ubijali :2up: ),uglavnom se sve svelo na trcanje od tocke do tocke uz kratki brifing tipa...tu je kraljica štucnula,ovdje je konj posrao...ma ...

NIKAD VISE
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 10:30   #46
Znaci imam datum 31.10 u vidu i sa tim 4 dana proputovanje, 8 dana suncanje i to, i dva dana Singapur..Kaj mislite o tome?!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 10:38   #47
E da i to na plazu Nusa Dua...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:38   #48
Da li je fakat tamo sve tako jeftino i kolko bi covijek novaca uzeo jos za klopu?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:44   #49
Zeljka plaze na Baliju nisu bas dobre pa je vecina ljudi po bazenima.Tura ti je dobra mada bih ja umjesto 8 dana suncanja na baliju napravio turu po javi koja je no.1 a jako jeftina.
Bali kao i cijela indonezija je super jeftina.Nas je vecera znala doci oko 100 kuna za dvoje u super restoranima.
Zana ti je dobro napisali za prazan kufer mada cu je malo ispraviti i napisati prazne kufere
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:23   #50
a znam..ali kak ja bas nisam dobra u organiziranju putovanja a agencija nam ne nudi javu?!
Znaci nije bad ako uzmem samo dorucak pa onda vani klopamo, nije skupo...
A kaj se tice vremena?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:38   #51
Obicno ti hoteli dole i nude samo nocenje sa doruckom sto je po meni i bolje jer je klopa vani odlicna i raznovrsna,a jeftina da i ne pricam.Vrijeme ti moze biti kisno posto je pocetak kisne sezone u to vrijeme.
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:53   #52
Pa daj mi reci kad je onda najbolje ici tamo?!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 15:38   #53
Top sezona je od 6-8 mjeseca kao i kod nas.Po meni je najbolje otici dole krajem 5 ili pocetkom 9 mjeseca kada je isto toplo i suho a nema toliko guzve.Kisna sezona im je stvarno jako kisna
matija74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:48   #54
hm..moram jos vidjeti...pa kaj mislis da bu tak lose tad vec?!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 06:51   #55
Željka pogledaj malo linkove . Apsolutno se slažem da je 9. mjesec najbolji za posjet Baliju. U svezi Jave i Singapura,savjetujem Ti da sama napraviš plan puta ,a onda odeš u agenciju i zatražiš da Ti ga oni odrade.

Sve informacije imaš na internetu,od jeftinijih hotela,vremenske prognoze,savjeta i sl.

Bali je još uvijek jeftin,meni osobno draži i manje opasan od Jave (poplave,potresi,vulkani).

__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 07:04   #56
www.baliguide.com

www.baliblog.com

www.TripAdvisor.com

www.budgetbali.com

U svezi plaza na Baliju,ne bih se slozila da su lose.Gosti se kupaju u bazenima hotela zato sto im je tako lakse.

Plaze su javne i u tome je problem.Znaci nema cuvara ,pa je za turiste sigurnije kupati se u bazenima (osim toga onda na hotelskom baru uz ili u bazenu placas poprilicno skupe koktele).

Nikada nismo imali problema kupajuci se na plazama. Dapace!
toplo Ti preporucam Seminyak plazu (predivni valovi za surfanje).
Plaza u Kuti je sasvim oke za kupanje (mozda malo guzvastija ,ali cista).

Uostalom baci pogled- http://www.baliblog.com/beaches/

I definitivno meni na prvom mjestu Dream Land. Zakon !!! The rull !!!!!

Ostavim ti sliku
__________________
Danas je normalno,biti nenormalan..
Zana666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 12:01   #57
Zana, thx..daj mi reci kaj ti mislis o putovanju 31.10..da li je to malo rizicno tada zbog vremena i kak izgleda tada sa kisom, jel to po cijele dane ili kak? U agenciji mi kazu da moze padati ali i da ne mora, ali i ako pada da je to na kratko?!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:36   #58
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
Željka pogledaj malo linkove . Apsolutno se slažem da je 9. mjesec najbolji za posjet Baliju. U svezi Jave i Singapura,savjetujem Ti da sama napraviš plan puta ,a onda odeš u agenciju i zatražiš da Ti ga oni odrade.

Sve informacije imaš na internetu,od jeftinijih hotela,vremenske prognoze,savjeta i sl.

Bali je još uvijek jeftin,meni osobno draži i manje opasan od Jave (poplave,potresi,vulkani).

jesi li bila na javi? mislim prije nego pocnemo pricu, voljela bih da ista ipak bude na osnovi vlastitog iskustva, a ne rekla kazala
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:47   #59
Ajd me savjetujte zbog vremena dolje!
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 13:48   #60
Quote:
Zana666 kaže: Pogledaj post
www.baliguide.com

www.baliblog.com

www.TripAdvisor.com

www.budgetbali.com

U svezi plaza na Baliju,ne bih se slozila da su lose.Gosti se kupaju u bazenima hotela zato sto im je tako lakse.

Plaze su javne i u tome je problem.Znaci nema cuvara ,pa je za turiste sigurnije kupati se u bazenima (osim toga onda na hotelskom baru uz ili u bazenu placas poprilicno skupe koktele).

Nikada nismo imali problema kupajuci se na plazama. Dapace!
toplo Ti preporucam Seminyak plazu (predivni valovi za surfanje).
Plaza u Kuti je sasvim oke za kupanje (mozda malo guzvastija ,ali cista).
nebih se slozila, iako je to stvar osobnog dozivljaja....nama su se plaze na baliju najmanje svidjele od svih ostalih mjesta na kojima smo bili, dakle kada bi se zeljela kupati na rajskim plazama nebih niposto otisla na bali (ali i tako ne putujemo da bismo lezali na plazi)...i to neovisno o sigurnosti koju spominjes, ne smeta mi sto su plaze javne, a i volim vise plazu i more od bazena...isto tako, ne surfam pa mi valovi nisu plus nego minus....da sad nebi bilo rata, govorim o svom vidjenju i afinitetu....mozda ce zeljki poslije maldiva plaze na baliju biti razocaranje...meni bi bile, a na drugu stranu, neke druge stvari na baliju su fascinantne i radi njih bi se uvijek vracala na bali...radi plaza sigurno ne
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.