Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 13:09   #81
računaj sigurno 48-50 sati
duljina puta plus grane (ak si išo navijački onda znaš kaj mislim)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:20   #82
evo me

From Split
To Moskva


Total distance: 10450.5 km
Travelling time: 118h 39m
Average speed: 86 km/h

mislim da mi se toliko vremena jednostavno ne provodi u autobusu. vlakom je oko 55 sati, ali vlak je vlak. lipo legneš i spavaš, a u autobusu 118 sati provest ko srdela??!! ne hvala. u vlaku lipo moš čitat, moš na karte, moš ponit laptop pa igrat nešto ako te baš volja, na kraju krajeva možeš šetat gori doli dok te glava ne zaboli (vidi rimuje se)
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:26   #83
ma znam najbolje je vlakom
za laptop ti ne preporučujem da ga nosiš
jesi gledo kolko je interrail
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:27   #84
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma znam najbolje je vlakom
za laptop ti ne preporučujem da ga nosiš
jesi gledo kolko je interrail

rusija nije u interrailu

možda eurodomino
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:28   #85
MALO sam se preračuno
za daljinu znači od zagreba samo 1000 km
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:29   #86
evo tu piše 80€ za 5 dana al to mi se čini nekako prejeftino
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:42   #87
Quote:
Bilobrkster kaže:
jel tih 300$ povratna ili jednosmjerna karta? jesul uključene takse ili ne? jel problem rješit vizu?
To ti je sa svim taksama. Odi na www.kayak.com tamo mozes provjeriti cijene i tocne datume.
Za vizu nemam pojma. To ovisi od drzave do drzave.
Sto se vlaka tice, dobro je pogledati na www.bahn.de ondje mozes pretraziti sve moguce veze.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 13:54   #88
pogledaj na dnu stranice

Available until March 31, 2006
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 01:54   #89
kakvih 5 dana, do Moskve busom je 27-35 sati (zavisno od stajanja busa i prometa).... sta vam je ljudi....autom se stigne za 20h ako nema zastoja.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:33   #90
Odo ja u Moskvu za 2 tjedna
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 16:25   #91
ljudi, molio bih da ako netko zna da kaže koliko stoji viza za rusiju i ukrajinu, da li je teško dobiti i koliko se čeka?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:31   #92
Za Rusiju ne treba viza, samo garantno pismo a za Ukrajinu 30 eura turistička i 40 eura privatna viza. Za Ukrajinu nije teško dobiti (na osnovu gar. pisma ili rez. hotela), a čeka se oko 5 dana.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:59   #93
a što je garantno pismo?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:07   #94
Dokument kojim pozivatelj garantira (pod krivičnom odgovornošću) da će snositi troškove boravka, prehrane, med. troškova...osobi koju poziva. Za Ukrajinu pozivatelj treba otići na policiju i ispuniti obrazac, vjerovatno je slično i za Rusiju.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:50   #95
hm, a gdje da nabavim pozivatelja?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:17   #96
Zagreb-Moskva 30 sati po viamichelin.com
http://tinyurl.com/jytrn
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:20   #97
imam još pitanja o Rusiji jer izgleda da bih mogao ove godine konačno realizirati dugogodišnji san i posjetiti tu fascinantnu zemlju! dakle, sad pitam da li je prevelik bad ako odem zimi tamo, 11.-12. mjesec? jel ću se smrznut ko p..ka? da li je bolje otići u drugo vrijeme? frendovi mi kažu da ne bi ni ludi išli zimi, a meni nekako Rusija nije prava bez zime. što vi kažete na to?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2006., 23:28   #98
Teško je generalizirati, ovisi gdje ideš. A s obzirom na ove klimatske promjene i nema nekog pravila. Ja sam bio u ovom terminu u Ukrajini pa se i ono malo snijega otopilo. Bio sam i u maju u Londonu i dok je ovdje pljuštala kiša tamo ni "k" od kiše.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 00:02   #99
Quote:
x-type kaže:
imam još pitanja o Rusiji jer izgleda da bih mogao ove godine konačno realizirati dugogodišnji san i posjetiti tu fascinantnu zemlju! dakle, sad pitam da li je prevelik bad ako odem zimi tamo, 11.-12. mjesec? jel ću se smrznut ko p..ka? da li je bolje otići u drugo vrijeme? frendovi mi kažu da ne bi ni ludi išli zimi, a meni nekako Rusija nije prava bez zime. što vi kažete na to?
Ja sam bila prosle godine, 6 mjeseci, u zimu i ne kraju pravo pravo pravo hladno je bilo samo 2 sedmice pocetkom januara (tad sam vec i krenula kuci). Uglavnom decembar ne bude bas hladan, kraj januara i februar budu strasno gadni. Po temperaturama i ne toliko (-20ak, zna i kod nas biti toliko) ali imaju prvao gadan vjetar koji sve otpuha. Uglavnom nije toliko strasno, a stvarno sve je nekako puno magicnije i ljepse pod snijegom ... mada je i jesen u Moskvi jako lijepa
Ovako je bilo u Moskvi, u St,Petersburgu je mnogo drugacije. Bila sam u novembru 5 dana i bilo je od sunca do mecae koja kroz kosti probija ... brrrrr!
SteficaCvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 09:08   #100
Par informacija iz prve ruke za one koji zele putovati u Rusiju u privatnom aranzmanu i svojim vozilom. Prije par dana sam se vratio s 56 dnevnog putovanja motorom. Namjera mi je bila proputovati preko cijele zemlje sve do obale Tihog oceana tj. do Vladivostoka ali nazalost u tome nisam uspio jer sam nakon odvozenih 9000 km imao u Sibiru u blizini Krasnojarska, na jednoj makadamskoj cesti laksi ali nezgodan pad (polomjena kost ruke u ramenu) te sam morao prekinuti putovanje.

Za Rusiju vam je potreno pozivno pismo koje je vrlo lako naruciti online na adresi www. visatorussia.com Viza vam nije potrebna samo ako idete direktno avionom ali ako putujete kopnom treba vam. Turisticku cete dobiti bez problema i traje 1 mjesec. Meni je zbog duzine puta bila potrebna poslovna viza, imao sam malih problema ali sam je uspio dobiti. Za Ukrajinu ili Bjelorusiju vam je potrebna tranzitna viza a mozete i preko latvije ili Estonije i u tom slucaju vam tranzitna viza ne treba.

Od Zagreba do Moskve ima cca 2600 km, ceste su kroz Ukrajinu i Rusiju u velikom postotku u jako losem stanju, za prelazak granice u Rusiju vam treba min 3 sata (cista administracija, prtljagu i ostale stvari niko nije ni pregledavao), promet zna biti dosta gust, mnogo kamiona, pa probajte sami izracunati koliko vam vremena treba. Zelena karta vam za rusiju ne vrijedi i morate je kupiti na granici (3 mjeseca za motor cca 50 eura)

Sto se tice sigurnosti a to uglavnom mnoge zanima, nemate problema, ali se naravno morate drzati odredjenih sigurnosnih pravila, uostalom kao i u bilo kojim velikim gradovima u evropi. Nociti se moze relativno jeftino u motelima koje oni zovu Gostinica ali ne ocekujte zapadni standard i higijenu na velikoj razini (za one koje to brine mogu u hotele koji imaju zapadni standard ali i zapadne cijene) Tu su i "stajanke" tj placeni cuvani parking (za auto cca 2 dolara za noc) Uz cestu se moze jeftino jesti u gostionicama najcesce pod imenom "Stolovaja" za cca 2-3 eura. Gledajte gdje se zaustavljaju kamiondjije. Ako vozite po pravilima problema s policijom nece biti a ako i nacinite prekrsaj mozete se s njima lako dogovoriti. Natpisi su uglavnom na cirilici pa vam poznavanje tog pisma moze dosta olaksati putovanje. Naici na nekog tko zna engleski je vec teze ali posto su nasi jezici slavenski za osnovno sporazumijevanje nece biti problema. Gradovi su uglavnom skupi, gorivo je cca 0.6 eura i ima bezbroj benzinskih stanca i uglavnom sve rade i nocu. Predivna zemlja i ima se sta za vidjeti. Ljudi su komunikativni i vrlo prijazni... O dojmovima i dogadjajima bi naravno mogao pricati satima...
Nikola_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.