Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 12:28   #1741
Petra wb, znaš li možda ime tog preko puta Kaj Goce, jer sam čuo da ih ima dosta u okolici.
Coprnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 13:39   #1742
Quote:
Coprnja kaže: Pogledaj post
Petra wb, znaš li možda ime tog preko puta Kaj Goce, jer sam čuo da ih ima dosta u okolici.
Nisam nikad išao Kod Goce, ali pošto često idem u Staroj Čaršiji, mogu ti preporučiti :

https://www.google.com/search?client=opera&q=турист%20скопје%20чаршија&so urceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hs=4Cq&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=42001084,214 36762,76&tbm=lcl&rldimm=2253691351223749458&ved=0a hUKEwiwsvnui8_VAhXQERQKHZ5bAnoQvS4IPTAA&rldoc=1&tb s=lrf:!2m4!1e17!4m2!17m1!1e2!2m1!1e2!3sIAE,lf:1,lf _ui:2
OceansAway is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 13:41   #1743
To je ukoliko se mora jesti u Čaršiji.

Ako si negde blizu Gradskog parka, tu je i Debar Maalo sa 30ak kavanica, konoba.... i stvarno se dobro jede.
To ti potrđujem kao neko ko je ceo svoj život poveo u Skopju
OceansAway is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 20:30   #1744
Quote:
OceansAway kaže: Pogledaj post
To je ukoliko se mora jesti u Čaršiji.

Ako si negde blizu Gradskog parka, tu je i Debar Maalo sa 30ak kavanica, konoba.... i stvarno se dobro jede.
To ti potrđujem kao neko ko je ceo svoj život poveo u Skopju
Hvala još jednom, iako kad sam ja bio 80-tih godina kao mladi vojnik, znam da smo išli u Čaršiju negdje na ćevape i da smo se spuštali u podrumski dio tog objekta...

Ali hvala i na ovoj informaciji, veliki pozdrav Skopju.
Coprnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:41   #1745
Pozdrav!

Putujem sa kolegama u Skopje na pet dana gdje želimo dočekati Novu godinu.
Smještaj smo našli, privatan u centru tako da smo za to mirni.
Zanimaju nas cijene otprilike restorana, trgovina i slično? Gdje su najbolji izlasci i kakva se glazba općenito pušta? I na što najviše moramo paziti?

Hvala.
Nidalee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 00:24   #1746
Pozdrav!
Imam 2 pitanja za makedonce i bio bi sretan kad bi odg netko ....
Postoji izravna bus linija od Ohrida do Gevgelije?
I kako je najlakše stići iz Bitole do Skopja? Bus ili vlak šta preporućujete?
Ilre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 12:22   #1747
Quote:
Ilre kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam 2 pitanja za makedonce i bio bi sretan kad bi odg netko ....
Postoji izravna bus linija od Ohrida do Gevgelije?
I kako je najlakše stići iz Bitole do Skopja? Bus ili vlak šta preporućujete?
pozdrav i tebi

Direktna linija autobusom iz Ohrida do Gevgelije nisam siguran da postoji.Najbolja varijanta ti je da ideš do Bitole pa od tamo do Gevgelije.
Evo link, doduse na cirilici:
http://mktransport.mk/vozen-red/tt/b.../tsn/gevgelija ( Bitola Autobuska stanica).

Iz Bitole do Skopje moze se i na oba nacina.
Voz ti je standadna opcija sa tim sto je jako spor jer su kod nas vozovi jako stari.
Predlazem opciju sa busom:

http://transkop.mk/departure/

Cena je mislim oko 8 eura u jednom pravcu.
OceansAway is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 01:43   #1748
@OceansAway
Hvala na odgovoru, ali sam odustao od posjeta prijatelju u Gevgeliji.....
Plan je 4 dana Skopje, 2 Ohrid i 1 Bitola....
Skopje- Ohrid bus, Ohrid-Bitola bus a Bitola- Skopje vlak jer preferiram više vlak a i nisam bio nikad u Mk pa da se sve isproba
Ilre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2018., 08:19   #1749
Planiram na ljetovanje u Ohrid, pa me zanimaju iskustva, vi koji ste bili, kako vam je bilo? Kakve su plaze,interesiraju me urbane plaze sa kaficima i sl., ne divlje plaze, koliko su pjesice udaljene od centra? Da li je jezerska voda zaista puno hladnija od morske ( meni ni morska nije bas topla)? Da li je zaista navecer i ujutro hladno? Osim Ohrida mislim jos posjetiti Sv Naum, Debar, Strugu, Vevcane, Prespasko jezero. Mislim to prekp agencija je cu biti bez auta. Htjela bih i u Bitolu no da li netko zna da li tamosnje turisticke agencije organiziraju jednodnevni izlet u Bitolu? Ili akp ne kakve su veze od Ohrida do Bitole i da li se uopce do Bitole uopce isplato raditi izlet u jednom danu, s obzirom na 2 sata voznje od Ohrida?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:25   #1750
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Planiram na ljetovanje u Ohrid, pa me zanimaju iskustva, vi koji ste bili, kako vam je bilo? Kakve su plaze,interesiraju me urbane plaze sa kaficima i sl., ne divlje plaze, koliko su pjesice udaljene od centra? Da li je jezerska voda zaista puno hladnija od morske ( meni ni morska nije bas topla)? Da li je zaista navecer i ujutro hladno? Osim Ohrida mislim jos posjetiti Sv Naum, Debar, Strugu, Vevcane, Prespasko jezero. Mislim to prekp agencija je cu biti bez auta. Htjela bih i u Bitolu no da li netko zna da li tamosnje turisticke agencije organiziraju jednodnevni izlet u Bitolu? Ili akp ne kakve su veze od Ohrida do Bitole i da li se uopce do Bitole uopce isplato raditi izlet u jednom danu, s obzirom na 2 sata voznje od Ohrida?
Eto iz prve ruke ti mogu reči, da ako ideš na Ohrid nečeš požaliti taj dopust nikada u životu. Plaže u samom centru Ohrida nema, što znači, da do uređene lijepe plaže treba hodati oko 1 - 1,5 km (ovisi od lokacije apartmana). Po meni najljepše plaže: Cuba Libre i Cadmo, gdje imaš i istoimenske kafiče, u kojima ima i hrane i piča, a uveče i preko noči se pretovre u diskoteke sa živom muzikom.
Meni osobno u ljetnom periodu nikada nije bilo na Ohridu hladno, ni ujutro a ni preko noci. A voda ti ima oko 21 - 24 stepeni. Po meni najtoplija voda je svakako u Strugi ili u Svetom Naumu.
Eto ako ti trebaju još neke informacije ili kontakt nekog apartmana, slobodno mi se javi na PVT.
antrax25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 17:16   #1751
Smile Makedonija

Treba nam savjet... Nas 4 cure planiramo autom, već sljedeće srijede (ostajemo do nedjelje), za Bitolu. Mislile smo uzeti apartman i smjestiti se pa odatle jedan dan u Ohrid, jedan dan u Skopje, Prilep,... uglavnom obilazak. To je naš prvi odlazak u Makedoniju (na sličan način smo obišle Crnu Goru i Sloveniju.... Istina imale smo 7 dana... što ni sad nije isključeno...)
1. Gdje sigurno parkirati auto u Skopju (dok obilazimo grad i znamenitosti)?
2. Imate broj mobitela, mail adresu, od nekog apartmana u Bitoli (koga poznajete) gdje se nas 4 možemo smjestiti, a da je čisto i auto sigurno parkirano (znamo za booking i sl.)?
3. Da li nam je dosta ta 3 cijela dana ili bi bilo dobro ostati još koji dan kad već prevaljujemo toliki put.
4. Šta obavezno pojesti i popiti (za domaće rakijice, vino Vranac i pivo znamo) u Makediniji; probale bi sve od nacionalnih jela...?
Na svakom savjetu i panu putovanja kako bismo doživjele Makedoniju i danju i noću bile bi Vam zahvalne! Pogotovo Makedoncima i ljubiteljima Makedonije... HVALA!
mestrovica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 19:17   #1752
ljudi, jel se moze s osobnom iskaznicom u makedoniju?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 20:35   #1753
Vec 5 godina mozemo s osobnom u Mk. Jedino treba povesti racuna o tome da ista mora vrijediti jos najmanje 90 dana od datuma ulaska u drzavu.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2018., 21:16   #1754
hvala ti
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 08:43   #1755
Pozdrav,
planiram za novu godinu u Skopje, pa bih imao nekoliko pitanja ako mi netko može pomoći.
1. Može preporuka nekih dobrih i povoljnih restorana u Skopju.
2. Što je s plaćanjem, primaju li eure ili se svugdje plaća samo u makedonskom denaru?
3. Kakva je situacija u trgovinama/restoranima s jezikom, na hrvatskom/engleskom se može normalno komunicirati?
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 12:34   #1756
Mislim da su za nase pojmove svi njihovi restorani povoljni.
Jako mi je dobar Nacional, pored GTC-a, na strani gdje je Holiday Inn. Hrana je domaca, u to doba godine bude zive muziležžke, a restoran je klasik s brdo stolova.
Lakse bi bilo pomoci kada bi rekli kakvu hranu i atmosferu trazite.
Meni se tamo najdraze zavuci u male kafane sa par stolova i gustati kao doma.
Gradski park je zakon za to. Skupi mi trenutno ima najbolje sarske u gradu.
Kod njih je fiskalizacija davno uvedena i mnogi odbijaju primiti eure. Sto ne znaci da se to ne radi. Naravno, na stetu kupca.
Svi uglavnom jako dobro razumiju hrvatski/srpski i nema nikakve potrebe za engleskim koji bi bio veci problem
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2018., 13:16   #1757
Thx,
ma nismo izbirljivi što se tiče hrane, bitno da je fino . A i volimo probati domaće specijalitete kad smo negdje...
Ok, znači treba prije kupiti denare...
__________________
"Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh:NASTOJTE SVAKOME UGODITI!"
Herbert B. Swope
Linpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2018., 10:25   #1758
Quote:
Linpus kaže: Pogledaj post
Thx,
ma nismo izbirljivi što se tiče hrane, bitno da je fino . A i volimo probati domaće specijalitete kad smo negdje...
Ok, znači treba prije kupiti denare...
prije cega?

valjda treba doci s eurima i onda u mjenjacnici promijeniti u denare.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 10:40   #1759
Dan divni ljudi

Nešto sam si razmišljala i gledala posjet na Ohrid u 10 mj iz Zagreba.
Išla bi preko Sarajeva (jedno nocenje), Tirane pa na Ohrid. Da li je to ok ruta što se tice ceste?

O 5-6 dana je rijec

Nisam za nikakva skupa putovanja, više me zanima gastronomija i prirodne ljepote.

Da li je dovoljno 3000-3500 kn za takvo putovanje, dvije osobe s autom.
U tu cijenu racunam i bengu i hranu i cestarine gdje ih ima i sve ostalo što je potrebno putem.

Hvala od srca
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2019., 22:35   #1760
To bi trebalo biti dovoljno love ako niste zahtjevni i ak ti auto ne troši hektolitre goriva Makedonija je čak i za hrvatske pojmove jeftina zemlja pa si možete dosta toga priuštiti bez da se spiska bogatstvo.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.