Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 07:46   #581
Stvar je u tome da sam ja iz Krapine, a tu nema servisa - trebala bi ju nositi u Zagreb, a to mi je malo komplicirano. Znaš li možda za ulje, može li ulje s kojim se podmazivaju Jukice?
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:15   #582
Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da sam ja iz Krapine, a tu nema servisa - trebala bi ju nositi u Zagreb, a to mi je malo komplicirano. Znaš li možda za ulje, može li ulje s kojim se podmazivaju Jukice?
Sva ulja za masine su ista, i sa svakim mozes nauljiti masinu.
Nije posebno bagat ili pfaff, treba biti samo ulje za masinu.
Trebas i gornji i donji dio, onda pustis neko vrijeme, i sijes po nekom otpadnom materialu, jer se moze poznat fleke...
Imas na ytobe fulmice o tome.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:26   #583
Hvala, pokušati ću je očistiti sa zrakom i nauljiti, pa ću viditi.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:38   #584
Ovak, stalno mi se događa to isto. Mašina počne lagano zujiti kao da se muči i kad zategnem kotačić na zamašnjaku i stavim iglu u gornji položaj kratko ( cca 5 sekundi ) šiva dobro, a onda sve ispočetka!
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:57   #585
Quote:
pattemille kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da sam ja iz Krapine, a tu nema servisa - trebala bi ju nositi u Zagreb, a to mi je malo komplicirano. Znaš li možda za ulje, može li ulje s kojim se podmazivaju Jukice?
Bilo koje za šivaće mašins odnosno finu mehaniku. Bez bojazni.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 19:30   #586
Pozdrav, Kerbi koju ti imas masinu?
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:27   #587
Bagat ruža u stolu, ali model od prije 50 g otprilike. Jedan od prvih na struju koji su imali motor s vanjske strane. I jednu noviju u kutiji iato Bagat ali za talijansko tržište pa nisam siguran našeg naziva. Nju rjetko koristim.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:38   #588
Moja mama je imala isto Bagat na stolu na nozno bez struje. Posto te masine vise nema, ja bi si kupila nesto za mene sada sivat. Vidla sam po forumu da je Visnja ocigledno najbolja u danasnje vrijeme?

Sta mi ti predlazes?
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:29   #589
Ima tih starih bgatica još uokolo na prodaju. Za početnike su super jer ih zbilja nije lako uništiti. Da si negdje u okolici siska dao bih ti broj svog majstora koji ih i osim servisa i prodaje. A da se kod njega naći i singerica i sl.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:58   #590
Nisam, u okolici Vukovara sam. Ali ionako ne bi vise nju nego nesto novo.

Pojma nemam koje su sada najbolje na trzistu a za isto tako kucno sivanje trikotaze i sl

Nesto sto bi bilo u rangu sa Bagaticom (ili bolje ako je to moguce)

Singerica nije ni jedna jel?

Zadnje uređivanje lapalomma : 27.09.2017. at 23:18.
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 05:36   #591
Bogme neznam. Ovo danas sve plastika. Možda ti se javi netkompametniji tko se kuži u ove današnje mašine bolje. Ja sam ti tu amater. Onako za kućne prepravke, popravke i djećje kostime za fašnik i sl.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:23   #592
Dobro, budem jos i ja razmislila jel budem nesto polovno kupila ili novo. Isto sam skepticna radi toga sto je sve plastika danas.

Nista, hvala ti svejedno
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:13   #593
Lapalomma,
bagatica je super jer je tesko razvaljiva. Za pocetnike "Ojeeeeaaa!" masina.
Sto se tice novih, cuj, ono sto kosta 100 eura vrijedi 100 eura (ove lidl masine i sl).
No, to ne znaci da u rangu izmedu 300njak-500 eura ne mozes naci odlicnu masinu. I to si iz Vukovara nije problem danas, naime postoji dostavna sluzba.
I nemoj se zanositi da skupa masina je bolja, ona ima samo vise programa i vise elektronike sto u koncu znaci da sve te krasne uzorke-savove vjv. neces korisititi ali popravak ces skuplje platiti.
Meni se desilo da sam trazila masinu mjesecima i kada sam nasla onu koja mi se svida dizajnom i programima i kupila je (soma eura) skuzila bi koju godinu kasnije da nema rucno prilagodavanje gornje stopalice sto je veliki problem kod sivanja jerseya (nisam skuzila ranije da ju vratim jer sam bila u zg di imam industrijsku masinu).

Meni je ova preprefora za retro ljubitelje i ova modernija.

Kada sam kupovala NOVU industrijsku masinu u Kranju prodavac me nagovarao na Janome masine, ali ja se nisam dala ja sam htjela bas industrijsku, sada opet mislim da sam malcice fulala -.- (imam dvije u dve drzave!)
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:12   #594
Ruža Bagat ili druga opcija

Htjela bi se početi baviti šivanjem, iščitavajući forum skužila sam da bi za mene bilo najbolje nabaviti Bagat Ruža mašinu. Znate li koga u Zadru da servisera i usput prodaje Ruža Bagat mašine?
Ako ne nađem što mislite ovoj ponudi Peveca?
http://mojkatalog.hr/pevec-katalog-285-805-9 na stranici 10
dian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:20   #595
Gleda se neka šivača mašina za kučnu upotrebu. Valjaju li one šta u elipsa toyote i bernette? Moglo bi se izdvojiti 1500kn-2000kn? Uvjet bi bio i da može sašiti Jeans, kad se več kupuje.
Iduči tjedan sam vjerovatno u Zagrebu, ima tamo šta bolje izbora i gdje? Šta da gledamo uopće, ili je Bagat alfa i omega?
Znači večina za tanje materijale kao tilovi i zavjese ali da može i đins kad treba koju sitnicu.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:52   #596
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Gleda se neka šivača mašina za kučnu upotrebu. Valjaju li one šta u elipsa toyote i bernette? Moglo bi se izdvojiti 1500kn-2000kn? Uvjet bi bio i da može sašiti Jeans, kad se več kupuje.
Iduči tjedan sam vjerovatno u Zagrebu, ima tamo šta bolje izbora i gdje? Šta da gledamo uopće, ili je Bagat alfa i omega?
Znači večina za tanje materijale kao tilovi i zavjese ali da može i đins kad treba koju sitnicu.
Bagat mi forsamo jer su jake, robusne i jeftine. Problem kod tih jeftinih novih masina je sto su njezne ko pahuljice. Moj prijedlog je da pogledas di u ZG ima ducana specijaliziranih za prodaju masina,(znam da je na kaptolu bagatov servis, u Ilici 180 je Cvek. Vidi koji ti je usput. Oni imaju prodaju i servis, mozda se nade neka u tom cjenovnom rangu koja je polovna i jaca i oni ti najbolje znaju savjetovati ili odi barem u specijalizirani ducan jer ovi u Elipsu i slicnim ducanim nemaju pojma, njima je samo da prodaju.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 11:28   #597
I još jedna mana tih Lidl i ostalih jeftinijih mašin: To kad se pokvari, rjetko je popravljivo jer u pravilu nema djelova, nezna se tko je zastupnik i postoji li više uopće. Tako da ako se uzima nova, treba ipat dobro pogledati kakva im je servisna mreža i tko je zastupnik.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:05   #598
Ima li zivih na ovoj temi?
Masine elna i toyota? Koja je bolja?
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:41   #599
Quote:
Mariachi1007 kaže: Pogledaj post
Ima li zivih na ovoj temi?
Masine elna i toyota? Koja je bolja?
Stavi link, da vidimo sta se trazi 😊.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:55   #600
evo linkici

https://www.mall.hr/sivaci-strojevi/...uper-jeans-j34
https://www.mall.hr/sivaci-strojevi/...tab=discussion
https://www.mall.hr/sivaci-strojevi/...520-experience

prvenstveno me zanima da li je ova prva toyota dobra i za sve drugo, ili je namjenjena bas samo za jeans? Totalni sam tudum za masine tek sam naucila nesto malo sivati

i da li su ove druge dvije sasvim dovoljne i za drblje slojeve i materijale?
HVALA
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.