Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2004., 09:32   #21
A ja sam se slikao na krovu twinsa

__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Old 03.04.2004., 10:38   #22
Re: A ja sam se slikao na krovu twinsa

Quote:
RobiKa kaže:
a ja ispred table na kojoj je pisalo '1-800-sue-a-doctor'. pojedi se..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 03.04.2004., 16:14   #23
Ma imam i ja neku smiješnu

fotku na kojoj je neki natpis. Mislim nesto s parkiranjem, ah sjetio sam se ... ispred Metropolitana 'Don't even think parking here'. Tako nešto.

__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Old 04.04.2004., 21:59   #24
Quote:
le coq sportif kaže:
Ne bih ni ja imao nista protiv zivljenja na Manhattanu, ali kazem ti, Brooklyn je in, tamo su hipsteri i Brooklyn ponovo ima attitude.
da, cula sam to za brooklyn.. tri-be-ca ili So-Ho mi se isto ne cine losi.. ali brate, gdje god da me stavis, samo da je nyc.. beggars can't be choosers..


Quote:
le coq sportif kaže:
Jedan vrlo koristan nusprodukt posete NYCu: mnogo bolje kapiram filmove koji se tamo dogadjaju. Gledam neki dan Summer of Sam od Spike Lee-a, a tamo TV reporter (Spike Lee) izvestava o neredima na uglu 125. ulice i 5. avenije. I odmah znam da je to Harlem i bas sam zadovoljan zbog toga.
da, tak i ja.. kad nekaj prepoznam u filmovima, onda se na sav glas derem 'joooooj, gle, to znam' i tak.. isto tak i za san francisco (ne daj boze da je na teve bullit, odmah pocnem)..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 05.04.2004., 18:40   #25
Hehe, makar to bio i deo Brooklyna, ja ne znam da li bih se tako rado ugnezdio u Bedford-Stuyvesantu. Ili, neka prijateljica moje prijateljice radi na Wall Streetu, a zivi na 180. ulici (ja nisam ni znao da to ide cak do tog broja). Ne znam koliko bi mi dugo sama cinjenica da sam New Yorker dizala moral. Idealno - radis kod Lincoln centra, a zivis u tom nivou na drugoj strani Central Parka.
le coq sportif is offline  
Old 05.04.2004., 22:46   #26
Quote:
le coq sportif kaže:
Hehe, makar to bio i deo Brooklyna, ja ne znam da li bih se tako rado ugnezdio u Bedford-Stuyvesantu.
to ti sad sigurno zovu 'up-and-coming area'..

Quote:
le coq sportif kaže:
Idealno - radis kod Lincoln centra, a zivis u tom nivou na drugoj strani Central Parka.
ili jos idealnije: zivis u dakota building i radis u metropolitan muzeju.. jebo, koji sam ja luzerski daydreamer..

a bilo mi je guba otic na coney island.. pustos jer sam bila pocetkom 12. mjeseca, skoro me otpuhalo na atlantik.. ali zgodno.. nikad se nisam nagutala pijeska ko onda..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 07.04.2004., 02:21   #27
Evo, spucala me nostalgija. KAzu da kad jednom prenocis u NYC da odmah postajes New Yorker, a ja se izgleda upecao.

Kad se ide opet? Ja dobio vizu na tri godine, dakle vazi mi jos 2 godine i 11 meseci. Nisam lud da je ne iskoristim bar jos jednom.
le coq sportif is offline  
Old 07.04.2004., 09:20   #28
Quote:
le coq sportif kaže:
Evo, spucala me nostalgija. KAzu da kad jednom prenocis u NYC da odmah postajes New Yorker, a ja se izgleda upecao.
a je li? jeeee.. jos imam i salicu sa natpisom 'i love ny'..

Quote:
le coq sportif kaže:
Kad se ide opet? Ja dobio vizu na tri godine, dakle vazi mi jos 2 godine i 11 meseci. Nisam lud da je ne iskoristim bar jos jednom.
ah, docim se skupi malo vise para.. srecom, meni ne treba viza, ali su me svejedno gnjavili na jfk pri ulasku ('step into this office ma'am')..
i drugi put idem malo i u ostale djelove, necu ko prosli put luftat guzicu samo na manhattanu..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 08.04.2004., 16:10   #29
Jao...NY....prije nekoliko godina...bilo je to par krasnih tjedana .
Smjestaj u lower Manhattan-u, muzeji, klubovi, setnje...
Zgrada ispred koje su ubili Lennona, CGBG iz kojeg su uglavnom trestali metalci, Arlene's groceries (svirao gitarista Buzz Cocksa tu vecer),male birtije u greenech Villageu, park u kojem je Nikola Tesla hranio golubove, sladoled u Ciao Bella, japanski fast food, hot dog na Coney islandu, kupanje na Long islandu.....jos i danas cvilim na svaku scenu NY na televiziji. ... New York....
shoosha is offline  
Old 09.04.2004., 02:05   #30
a mi smo se u nedelju kiss-ali na time square-u...sutra opet idem tam kupiti si pudercek....
AFRODITA69 is offline  
Old 09.04.2004., 03:17   #31
da iskoristim ovaj topic za link na citypass

Karte za:
• American Museum of Natural History
• Guggenheim Museum
• The Museum of Modern Art
• Intrepid Sea Air Space Museum
• Circle Line Sightseeing Cruises
• Empire State Building Observatory & NY SkyRide

su 48$ (prava vrijednost: $96.50)

Ja obicno prije putovanja napravim istrazivanje na netu i odaberem sto zelim vidjeti, tako da ne potrosim ni jednu minutu uzalud.

I svakako otici u turisticku centar ili neki veci mall jer imaju standove sa letcima koji cesto imaju kupone za popust
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 09.04.2004., 10:28   #32
Quote:
Issa kaže:
da iskoristim ovaj topic za link na citypass

Karte za:
• American Museum of Natural History
• Guggenheim Museum
• The Museum of Modern Art
• Intrepid Sea Air Space Museum
• Circle Line Sightseeing Cruises
• Empire State Building Observatory & NY SkyRide

su 48$ (prava vrijednost: $96.50)

Ja obicno prije putovanja napravim istrazivanje na netu i odaberem sto zelim vidjeti, tako da ne potrosim ni jednu minutu uzalud.

I svakako otici u turisticku centar ili neki veci mall jer imaju standove sa letcima koji cesto imaju kupone za popust
da, citypass je bio dobar pogodak, sve ulaznice sam iskoristila.. jedino kaj sam se smrzla ko picka na circle line sightseeing cruise-u, nije bilo vise mjesta za sjest se unutra, nego sam morala sjedit vani sa jos gomilom luzera poput mene. e, ako onda nisam crknula od hladnoce nikad necu (bio je 12. mjesec)..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 09.04.2004., 11:48   #33
Ja cu uskoro opet do NY. Ovaj put nemam sredjen smjestaj pa ako netko ima ideju gdje se jeftino smjestiti, po mogucnosti na Manhattanu (trebam smjestaj za 3-4 noci)...bit cu thankfull..
Ovaj put mislim laaagano...setnjice Greenich village-om, od muzeja samo MET (ali dobro isplaniran - zadnji put sam zaglavila i izgubila puno vremena, a vidjela malo) i prirodoslovni muzej (Rose space cenat je mrak)....ma bas onak gustanje, bez jurnjave kao prosli put....I ovaj put necu potrositi hrpu novaca na knjige i cd-e, a onda se vratiti u Zg i skuziti da je to ovdje znatno jeftinije...
shoosha is offline  
Old 09.04.2004., 15:46   #34
hm, pa sad, jeftini smjestaj na manhattanu je dosta tesko nac.. ja sam bila u hotel metro.

smrc, blago tebi, opet ides.. mogu i ja s tobom?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 09.04.2004., 17:24   #35
Ja bih ti rado pomogla, imam krevet viska, ali ja sam ti sat vremena od Manhattana

Quote:
e, ako onda nisam crknula od hladnoce nikad necu (bio je 12. mjesec)..
uuuuu, hebem ti, ja se smrznem i u 4 mjesecu kad zapuse na otvorenom, jos pored vode, brrrrrrrr
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 09.04.2004., 17:32   #36
Sad sam se sjetila, ima motela odmah cim sidjes sa Manhattana u NJ. I to oni bolji za 80$ na noc, a karta nazad na otok ti je oko 1.5$ ili 2$. Dobar Motel moze biti daleko bolji od loseg Hotela. Super 8 su jako cisti i fini moteli.

Ja sam jednom morala prespavati jednu noc u motelu za 40$
Prvo posteljina je bila koma, dlaka u svim bojama, no ja sam imala svoj poplun pa sam na njemu spavala (ujutro sam se odjavila prije 7 i do povratka na Manhattan sam sjedila u veseraju i prala poplun). Onda su mi oko 2 u noci dosli susjedi koji onak 'filmski' lupali naslonom kreveta o zid, pa mi je oko 3 mis upao u kantu za smece i nije znao izaci van, a oko 4.30 su mi neke protuhe lupale na prozor i trazile frajera koji je u toj sobi bio noc prije (kak sam se usrala). Eh koji su to dani bili
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 09.04.2004., 17:58   #37
a jel valja lower east side? meni se tak cinio guba, pa onda onaj tennement museum, kak su imigranti zivjeli tam.. a frajer nam rekao da je sad ultra skupo i u tom djelu nyc...

i slinila sam za nypd policajcima, ne znam koji mi je bio.. inace uopce ne padam na te fore, ali ovo..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 09.04.2004., 23:37   #38
Quote:
xiola bleu kaže:

i slinila sam za nypd policajcima, ne znam koji mi je bio.. inace uopce ne padam na te fore, ali ovo..
Jel oni na konjima
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 10.04.2004., 10:33   #39
Quote:
Issa kaže:
Jel oni na konjima
i oni na konjima, i oni on foot.. pa svako malo zatvarali neke ulice.. te macy's thanksgiving parade, te rockafeller centre christmas tree ceremony... pa sve vrvi od nypd-ovaca.. onako sve krsni momci, a meni jezik do poda..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 13.04.2004., 12:11   #40
80$ po osobi ili za sobu?
Uh...prosli put sam stanovala besplatno, tak da mi se sve cini puno...
Ne znam da li sam tocno napisala - lower east side - zapravo je to vise bio donji rub China towna. Meni je bilo odlicno - podzemna je bila blizu, a kad bih se navecer vracala doma, nije bilo predaleko pa taksi nije bio skup...Bas se veselim sto idem opet...u sestom bi mjesecu vrijeme trebalo biti ok pa ce biti setnjica po gradu...oni nadjindjani standovi u greenich village-u, malo po Broadway-u, lezanje na travi u Battery parku, malo trajektom do Staten islanda (da dragi baci oko na kip slobode)....
Imate li jos kakvih prijedloga kuda otici? Nesto bas specificno, sto vam je bilo super? Meni je npr, bio jako zanimljiv mali muzej usred Queensa- Issamu Noguchi-jev (mislim da se tako pise) - mali japanski vrt usred industrijske zone, zanimljive statue i hrpe Akari lampi. On je , navodno, prvi dizajnirao te lampe od papira. Odlican je muzej, mali i neobican...
shoosha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.