Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 18:44   #1
Provociranje

zanima me vaš stav o ljudima koji stalno provociraju i ne prestaju dok ne dobe od vas reakciju koju su si oni zacrtali kako biste vi trebali reagirat?
može to bit direktno podbadanje - na što se nekad naravno i nasmijete, do nešto suptilnijeg 'pikanja u bolna mjesta'
budu sretni za kratko i onda opet iznova, i sa svima tako - familija, prijatelji, veze...
pokušavam si objasnit razloge takvog ponašanja pa mislim da je to vjerojatno zbog nekih nesigurnosti, a i nezrelosti
igra moći?
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:51   #2
kad vide da ne reagiraš onako kako su si zacrtali i, štoviše, da im znaš dostojno vratit, prestat će

neki su jednostavno takvi, mislim da nema lijeka, ne razbijam njima glavu nit se volim s njima družiti

na tebi je kako ćeš se prema njima postaviti
 
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:02   #3
ne pomaže ni vraćanje istom mjerom, ni ne reagiranje na provokacije, oboje je kao ulje na vatru
pa pričekaš i vidiš jel se isplati, ak ne, okreneš se i odeš i stoga budeš bezobrazna
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:21   #4
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182325

nekaj slično, možda pomogne
 
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:27   #5
Ako te dira, možda su u pravu?
A možda se samo zabavljaju
a možda su stvarno sjebani i iskompleksirani.

Najbolje je postati imun, što god da bilo. I ne analizirati kako i zašto.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:30   #6
Quote:
*RE* kaže:
zanima me vaš stav o ljudima koji stalno provociraju i ne prestaju dok ne dobe od vas reakciju koju su si oni zacrtali kako biste vi trebali reagirat?
Postoji tip ljudi koji provociraju i ne znate što im je draže:da ustuknute preplašeno pred njima ili da reagirate agresivno naspram njih.
Njima je skoro svejedno da li oni zadaju udarce ili ih primaju,bitno je samo da sve pršti od agresivnosti
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:34   #7
hvala nuša

tinchi - eh, jednog ću dana riješit tu svoju boljku previše analiziranja i pokušaja shvaćanja zašto je to baš tako
često je teško balansirat između suosjećajnosti i ravnodušnosti, eh
pa ak su u pravu onda se nakon durenja počnem sama sebi smijat

agresivnost, je, i to mi je palo na pamet
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 19:42   #8
a zakaj takvi ljudi u opce imaju potrebu provocirati?
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:09   #9
to su obično silno nesretni i nesigurni ljudi puni osobnih problema pa imaju potrebu te velike količine negativne energije prebaciti na drugoga.

tzv.liječenje. Osjećaju se manje vrijednima pa žele te druge koje provociraju napraviti još manje vrijednima od sebe da bi se bolje osjećali.

da, to je jedna vrsta igre moći

Najbolje je kaj te stalno vrte u krug i vraćaju u taj krug i najbolje bi bilo ne pristajati igrati te njihove igrice.

kad ti kažem kak se to dela - javim
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 12:35   #10
Ima ljudi koji provociranjem neke reakcije žele podiči svoj vlastiti ego...

Moja bivša je recimo imala potrebu činiti me ljubomornim svakih toliko... Jednostavno bi našla nekog lika i napikavala mi na nos onak suptilno spike dok ne bi isprovocirala reakciju. Time si je ona dokazivala da mi je stalo valjda... ne znam ni sam. Nesigurnost, nezrelost i opasno podivljao ego u svakom slučaju.

Kako reagirati... ja sam reagirao tako da je postala bivša.

S druge strane, ima ljudi koji provociranjem provode nasilje, cilj im je jednostavno navesti nekoga da se osjeća loše. Njihova je psihologija vrlo slična psihologiji razrednog bully-ja, samo što nemaju snage (ili hrabrosti) to činiti otvoreno, pa primjenjuju perfidnije metode.

Za njih je najbolja obrana totalni izostanak bilo kakve emocionalne reakcije. Neko vrijeme će ih to mučiti pa će udvostručili napore, ali vrlo brzo će im dosadilo pa će priječi na neku "zabavniju" žrtvu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 18:01   #11
ja ovog svog jadnog non stop provociram dok ne dobije živčani se ne smirim,gnjavim i podbadam dok ne dobijem željenu reakciju i onda prekinem..i bude mi žao i mrzim se i najrađe bi si kosu svu počupala i išamarala samu sebe pitajući se kako mogu bit takva i koji mi je..a malo me to sve čudi jer nisam baš osoba koja provocira kao da vrag uđe u mene,fuj gadim se sama sebi i nezaslužujem da me nitko voli jer sam odvratna i grozna osoba,eto..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 21:53   #12
Quote:
azrail kaže:
ja ovog svog jadnog non stop provociram dok ne dobije živčani se ne smirim,gnjavim i podbadam dok ne dobijem željenu reakciju i onda prekinem..i bude mi žao i mrzim se i najrađe bi si kosu svu počupala i išamarala samu sebe pitajući se kako mogu bit takva i koji mi je..a malo me to sve čudi jer nisam baš osoba koja provocira kao da vrag uđe u mene,fuj gadim se sama sebi i nezaslužujem da me nitko voli jer sam odvratna i grozna osoba,eto..
nisis, samo si možda malo nesigurna, pa hoćeš vidjet jel mu stalo slično Egovom postu
lina aja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:06   #13
stvarno,taj tip ljudi...
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:40   #14
protupitanje: zašto je tebi uopće stalo do toga kaj bilo tko nevažan u tvom životu misli i govori?

nije ok kad te recimo bliski ljudi na ružan način udaraju di boli, al to je dobar razlog da prestanu bit bliski, napokon i bez vlastitog upinajnja dobiješ pravu sliku o svijetu oko sebe, na tebi je samo da ga prilagodiš sebi
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:42   #15
il da se uclanish u neku stranku
jel da,purgerice?
po mogucnosti vladajucu
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 22:57   #16
Quote:
lepi kaže:
il da se uclanish u neku stranku
jel da,purgerice?
po mogucnosti vladajucu

imam samo dobre namjere, ostale ostavljam da se priključuju strankama
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:00   #17
ostale namjere,koje nisu dobre, ostavljash da se prikljucuju strankama?
a za sebe ljubomorno cuvash dobre namjere?
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:07   #18
Quote:
lepi kaže:
ostale namjere,koje nisu dobre, ostavljash da se prikljucuju strankama?
a za sebe ljubomorno cuvash dobre namjere?
dobre namjere sam uvrstila u svoj prvi post na ovoj temi

strankama se ne priključuju namjere nego ljudi
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:09   #19
Quote:
*RE* kaže:
zanima me vaš stav o ljudima koji stalno provociraju i ne prestaju dok ne dobe od vas reakciju koju su si oni zacrtali kako biste vi trebali reagirat?
može to bit direktno podbadanje - na što se nekad naravno i nasmijete, do nešto suptilnijeg 'pikanja u bolna mjesta'
budu sretni za kratko i onda opet iznova, i sa svima tako - familija, prijatelji, veze...
pokušavam si objasnit razloge takvog ponašanja pa mislim da je to vjerojatno zbog nekih nesigurnosti, a i nezrelosti
igra moći?
To su ljudi zvani Pičke.
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 23:09   #20
ja sam samo komentirao tvoj nacin da,citiram,"na tebi je samo da ga prilagodiš sebi"
i ja bash mislim da se strankama prikljucuju namjere,a ne ljudi
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.