Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 11:26   #61
Matičar u restoranu ili okolici restorana

Nisam našla posebnu temu pa sam otvorila.

Planiramo matičara dovest u restoran i tamo obaviti vjenčanje, možda u sjenici pred restoranom no to ovisi o vremenu.

Ukoliko netko ima iskustva sa sličnim pišite!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:01   #62
Mayo474 je pisala o tome.
moraš zvati matični ured pod koji spada restoran, pitati dal mogu doći tu i tad i kolika je cijena. mislim da je ona platila oko 2800kn, računa se i udaljenost na koju moraju ići.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:04   #63
Mi ćemo imati takvo vjenčanje s matičarom na otvorenom.
Svadba će biti u restoranu Se-Mi a oni imaju sjenicu i stolice na otvorenom, zapravo, odluka za Se-Mi je pala upravo zbog obreda na otvorenom.

Od sad si već mantram za lijepo vrijeme, ako treba idem i zapalit svijeću na Kamenita vrata, ali ružno vrijeme mi uopće nije opcija
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:12   #64
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
Mayo474 je pisala o tome.
moraš zvati matični ured pod koji spada restoran, pitati dal mogu doći tu i tad i kolika je cijena. mislim da je ona platila oko 2800kn, računa se i udaljenost na koju moraju ići.
jesam, zvala sam
cc oko 2.000,00 kn - udaljenost je oko 4 kn i mora se organizirati prijevoz matičara tamo i nazad, mogu doć
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:19   #65
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Mi ćemo imati takvo vjenčanje s matičarom na otvorenom.
Svadba će biti u restoranu Se-Mi a oni imaju sjenicu i stolice na otvorenom, zapravo, odluka za Se-Mi je pala upravo zbog obreda na otvorenom.

Od sad si već mantram za lijepo vrijeme, ako treba idem i zapalit svijeću na Kamenita vrata, ali ružno vrijeme mi uopće nije opcija
bravo

mi smo razmišljali o Se-Mi -ju, ali je otpao zbog udaljenosti jer mi je Taverna Kraljevec bliže, nekih 8 km od nas

U poetku je bila varijanta da matičar bude u restoranu, ali mi je fotograf koji i inaće tamo radi vjenčanja dao ideju da napravimo to u sjenici ili parkiću ako bude lijepo vrijeme, a to ćemo znat na dan svadbe

Ukoliko bude kišilo, što obično zna na naš datum onda bi opcija bio restoran.

Mislila sam da svi gosti sjednu na svoja mjesta, a mi da to obavimo na podiju gdje bi bio postavljen stol za taj obred i par stolica...

ili...
sve ideje su dobrodošle
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:24   #66
taverna ima onaj mali parkić, nisam bila jedno godinu i pol, al nije li to parkić za djecu? što ako imaju još jednu svadbu? jeste li gore ili dolje?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:36   #67
Jedna moja prijateljica ja imala svadbu u Spoonu i tamo im je dosao maticar. Obred je bio vani na terasi gdje su poslagali manji broj stolica, vecina nas je stajala iza sa casama aperitiva u rukama pa je sve djelovalo opusteno, a opet jako lijepo. Svirala im je jedna poznanica na harfi dok smo se svi skupili sto je isto bio pun pogodak.
Vjencanje u sjenici mi isto zvuci divno ali posto ne znam restorane o kojima pricate ne mogu reci nista konkretno...
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:41   #68
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
taverna ima onaj mali parkić, nisam bila jedno godinu i pol, al nije li to parkić za djecu? što ako imaju još jednu svadbu? jeste li gore ili dolje?
je, parkić za djecu..ali ima odostraga nasuprot parkinga jedan prostor gdje bi se moglo obavit, iako bi ja radije u restoranu ..možda za šankom

gornja sala, a možda i nova iza jer sredinom 6 mj. ju otvaraju!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:47   #69
heh, tada nam nisu rekli da imaju novu salu u planu. u parkiću mi se ne sviđa, ali ako imaju još koji prostor, zašto ne?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:50   #70
Naše mjesto izgleda ovako ima 60sjedećih mjesta, a ostatak će stajati tih 20ak minuta dok traje obred.

Kako nas još neće biti u restoranu kad će se gosti početi skupljati (neće biti dolaženja po mene i ostale procedure jer živim da zaručnikom, a nisam iz Zg pa nam je sve to bilo pre komplicirano i bespotrebno) tamo će ih na otvorenom čekati aperitivi i kokteli dok se čeka na nas.
Brat će nam svirati na klarinetu (sa razglasom) dok će me tata voditi do oltara.

Matičarka cca 2700kn
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:51   #71
a, da ja sam saznala slučajno :-)
vidjet ću, ali jedino što znam za sada da će matičar bit tamo, a gdje ne znam :-D
parkić je i meni malo offf, zato što je mali

Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Naše mjesto izgleda ovako http://i54.tinypic.com/16gwie.jpg
http://i55.tinypic.com/25j9gur.jpg ima 60sjedećih mjesta, a ostatak će stajati tih 20ak minuta dok traje obred.

Kako nas još neće biti u restoranu kad će se gosti početi skupljati (neće biti dolaženja po mene i ostale procedure jer živim da zaručnikom, a nisam iz Zg pa nam je sve to bilo pre komplicirano i bespotrebno) tamo će ih na otvorenom čekati aperitivi i kokteli dok se čeka na nas.
Brat će nam svirati na klarinetu (sa razglasom) dok će me tata voditi do oltara.

Matičarka cca 2700kn
prekrasnooo!
po mene će doći ali samo najuži dio zato što živim u svom stanu koji je od staraca udaljen 30 km (a i prvi puta su dolazili kod staraca )

ostatak gostiju dolazi u restoran, i sad nešto razmišljam kad vidim ovaj tvoj prostor tu barem ljudi imaju gdje sjedit, definitivno ćemo to obavit u restoranu, a tebi držim fige za sunce, jer moji bi zakuhali na njemu dok matičar svoje obavi.

Znaći restoran, neka gosti sjednu na svoja mjesta s aperitivom i laganini

Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
heh, tada nam nisu rekli da imaju novu salu u planu.
u kojem ste vi restoranu ?
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥

Zadnje uređivanje štemajzl : 31.08.2011. at 10:13.
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:04   #72
Quote:
kisicnosic kaže: Pogledaj post
prekrasnooo!
po mene će doći ali samo najuži dio zato što živim u svom stanu koji je od staraca udaljen 30 km (a i prvi puta su dolazili kod staraca )

ostatak gostiju dolazi u restoran, i sad nešto razmišljam kad vidim ovaj tvoj prostor tu barem ljudi imaju gdje sjedit, definitivno ćemo to obavit u restoranu, a tebi držim fige za sunce, jer moji bi zakuhali na njemu dok matičar svoje obavi.

Znaći restoran, neka gosti sjednu na svoja mjesta s aperitivom i laganini
Kako je vjenčanje u 6.mj kad je dugo dan, obred će biti oko pola 7, 7 kad sunce više nije jako pa se nadam da gostima neće biti pre vruće.

U slučaju laganije kiše (ako je prolom oblaka onda nam nema spasa) oni stave manji bijeli šator iznad mladenaca, a gosti jbg, stisnu se pod kišobranom
No ako će bit jače kiše onda će obred bit u restoranu i ja ću biti jako nesretna
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:08   #73
neće vam biti vruće. a i da je toplije, matičar drži kratko, ne kao svečenik, pa nitko ne bi zakuhao.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:13   #74
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Kako je vjenčanje u 6.mj

No ako će bit jače kiše onda će obred bit u restoranu i ja ću biti jako nesretna
Koji datum?

Držim za sunčeko!
__________________
Kad neko uđe u tvoj život, Bog ga je poslao s razlogom. Da ti bude lekcija ili da bude s tobom do kraja života ♥
kisicnosic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:36   #75
09.06. iduće godine

ali kakva je bila prognoza za 6 mj unatrag 2 godine još će nam trebat raliva i lopate za snjeg

Da ne budem totalno off: jako mi se sviđa opcija vjenčanja s matičarem van matičnog ureda.
Kako mi nemamo crkveno vjenčanje, opcija na otvorenom nam je bila jedini izbor, a sad, na vrijeme se ne može utjecat i ne ćelim se opterećivat time, nego vjerujem da će biti sunčano.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 14:38   #76
bit će sunčano

vjenčanje u Se-Miju na otvorenom je prekrasno, naši su gosti bili oduševljeni.. a predvečer je sunce taman zašlo iza brda pa nije bilo uopće vruće.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:02   #77
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
bit će sunčano

vjenčanje u Se-Miju na otvorenom je prekrasno, naši su gosti bili oduševljeni.. a predvečer je sunce taman zašlo iza brda pa nije bilo uopće vruće.
Naravno da će bit

U koliko sati ste vi imali obred??
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:18   #78
Naša je svadba bila 9.7., obred je počeo u 19.30, a okupljanje gostiju oko 19.00, iako ih je dosta došlo i ranije, već oko 18.30 (nije bilo dolaženja po mene, nego smo se s gostima našli tamo, a mi smo prije toga bili s kumovima u gradu na fotkanju).
Prije obreda smo imali piće, a nakon obreda piće i hladno predjelo vani do cca 20.45 (tamo na teniskom terenu, postavili su stol s klopom i nekoliko barskih stolova). Nakon toga smo ušli u dvoranu na juhu i ostatak.

Cijena matičarke točna - oko 2.700 kn.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:27   #79
Vjenčanje kod matičara...molim savjete!

Pozdrav svima!

Vjerovatno je otvoreno puno sličnih tema, ali nadam se da neće ova odmah pod ključ!

Trebao bih nekoliko savjeta oko vjenčanja kod matičara!
Oko potrebnih papira znam sve, i sljedeći tjedan idemo na određivanje datuma!

Naime, zanimaju me druge stvari, pa bih molio one koji su imali vjenčanje kod matičara, ili koji su bili na vjenčanju kod matičara da mi daju mali opis kompletnog tijeka.

Nikad nisam bio na takvom vjenčanju, ali kod mene/nas je situacija dosta zeznuta i crkveno vjenčanje nema smisla praviti!

Imat čemo oko 25-ero ljudi(roditelji, kumovi, braća i njihove obitelji)...vjenčanje planiramo napraviti u 18h, nakon toga "večera" u prekrasnom restoranu!

Zanimaju me sljedeće stvari(možda će pitanja zvučati smiješno, ali stvarno neznam kakav je običaj(ceremonija)):

1.ima li smisla praviti pozivnice i zahvalnice kao i za crkveno vjenčanje ili pošto je vj kod matičara se poziva bez toga?
2.što se tiće cvijeća...buketića, kitice itd...jel to potrebno za ovakvo vjenčanje?
3.buduća supruga bi htjela rezanje torte u ponoć...

itd, itd...

Najbolje bi bilo da mi oni koji su bili na vjenčanju kod matičara opisu malo tijek događaja...
AnđeliČakovec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 13:34   #80
stvarno ne znam kakve veze imaju pozinice i zahvalnice s crkvenim vjenčanjem ili vjenčanjem kod matičara ! to sve ovisi o vama.. što želite... lijepo je imati zahvalnice čak i ako je u pitanju 20-ak ljudi.. bar ja tako mislim.. ja sam se udala kod matičara i sve je bilo gotovo za manje od 10 minuta imali smo oko 70 ljudi i sve običaje kao i u svatovima od 300 ljudi ..
Helvete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.