Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2007., 14:57   #1
Koliko je forum "zdrav"?

ljudi postaju svoje probleme, dileme, traže savjete, mišljenja ili se jednostavno žele izraziti na taj način.

ponekad ljudi postaju o svojim ozbiljnijim ljubavnim problemima (ljes) ili o psihološkim dvojbama (psihologija) i neki im daju vrlo pristrane savjete temeljene na vlastitom (negativnom) iskustvu zbog čega ta osoba kasnije piše kako je poslušala savjet i ostavila npr. ljubav svog života (jer se npr. kasnije vratio doma) il će npr. netko počet pit tablete, jer je pročitao da to neki ljudi tu na psihologiji rade.

zakaj neki ljudi ne mogu razlučit da je ovo forum i da se ničji savjet ne smije uzet previše k srcu, jer te ta osoba 1. ne poznaje, 2. ne može reći koliko je taj tvoj problem zaista takav kakvog si ga u svom jednom i pol postu predočio. zakaj neki ljudi daju takve savjete (npr. ostavi ga, vara te, ti si bolestan, nenormalan...) i još se čude zakaj ih netko ne želi poslušati?

ok, svatko kaže svoje mišljenje, ali dijeljenje rigoroznih savjeta osobi koju ne poznaješ... nikad ne znaš tko te može stvarno poslušati i ponijeti se na zapravo krivi način...

kaj vi mislite o tome?
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:09   #2
forum je zdrav kolko su zdravi forumasi
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:10   #3
a čuj, svatko dolazi tu na vlastitu odgovornost.
ja osobno nisam agresivna u davanju savjeta i valjda svatko razumije da ljudi samo iznose svoja iskustva, nema apsolutnih istina i rješenja.

s druge strane, nekad ljudi dođu na forum kad su ispucali već sve moguće metode pa im dobro dođe nečiji savjet, a zašto ga i ne poslušati?
ja imam mamu i sestru koje će mi dati najpametnije savjete na svijetu, ali ako se netko osjeća potpuno sam pa naiđe na forumu na nečiji dobronamjeran i pametan savjet, zašto ga ne bi poslušao i učinio dobro sebi?
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:21   #4
ajde kad ste vec tu radje mi recite
kak da se nabrzinu rijesim podocnjaka od jucer
nemrem na sunce takav
kaj se ono stavi krumpira,hladne zlice il cega vec?
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:22   #5
Ha cuj...sigurno nije zdravo izolirati se od normalnih druzenja i svoje probleme raspravljati napismeno sa neznancima! Ali znas sto - lakse je! I bolje i to nego da se pojedinci potpuno zatvore.. Ako su vec toliko asocijalni i toliko u bedu, mislim da im i lijepa rijec ili smajlic od neznanca itekako puno znace, jer im je to dokaz da nisu sami, u smislu da i drugi imaju problema i da je i drugima tesko.. ali da se ipak moze izvuci.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:33   #6
trebalo bi zaposlit pravog psihijatra koji
bi cenzurirao i prepravljao odgovore,ne...
tak da forum dobije i na funkcionalnosti
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:36   #7
ma super ti je idea
btw., za podočnjake - krastavci!
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:43   #8
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
ma super ti je idea
btw., za podočnjake - krastavci!
hvala,,,kaj dvije kriske bacim na oko??
onak ko na filmu kad se vidi
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:46   #9
tako je
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:21   #10
pa nadam se da niko ovdje nije tolko glup da sasluša biločiji savjet.
i opet se nikad neće desit da većina ljudi kaže nešto jako jako krivo, (osim ako je tema krivo postavljena)
i općenito, nebi smjeli slušat ni savjet najboljeg prijatelja, ako nam se ne sviđa taj savjet. pa moramo sebe slušat čovječe!

ne znam, možda tu postoje i takvi ljudi koji su tak neupućeni pa će svakoga poslušat, al jebiga.

ja inače na forumu uopće ne želim pisati bilošta iz moga života, tipa-upomoć, šta da radim?! (osim ak je nešt u vezi kompa ili tak nečega),
ono-znam sama šta i kako trebam radit,
a ovdje mogu postavit temu tipa-šta mislite o takvim i takvim ljudima bla bla, neću ništa direktno.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:22   #11
a još me živcira što na psihologiji, kogod da ima bilokoji problem, nasrat će se neko ko će odma reć-to je taj i taj poremećaj, idi kod psihijatra.
ono-de daj! nismo svi poremećeni i da imamo neke sindrome i fobije čovječe!
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:29   #12
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
ljudi postaju svoje probleme, dileme, traže savjete, mišljenja ili se jednostavno žele izraziti na taj način.

ponekad ljudi postaju o svojim ozbiljnijim ljubavnim problemima (ljes) ili o psihološkim dvojbama (psihologija) i neki im daju vrlo pristrane savjete temeljene na vlastitom (negativnom) iskustvu zbog čega ta osoba kasnije piše kako je poslušala savjet i ostavila npr. ljubav svog života (jer se npr. kasnije vratio doma) il će npr. netko počet pit tablete, jer je pročitao da to neki ljudi tu na psihologiji rade.

zakaj neki ljudi ne mogu razlučit da je ovo forum i da se ničji savjet ne smije uzet previše k srcu, jer te ta osoba 1. ne poznaje, 2. ne može reći koliko je taj tvoj problem zaista takav kakvog si ga u svom jednom i pol postu predočio. zakaj neki ljudi daju takve savjete (npr. ostavi ga, vara te, ti si bolestan, nenormalan...) i još se čude zakaj ih netko ne želi poslušati?

ok, svatko kaže svoje mišljenje, ali dijeljenje rigoroznih savjeta osobi koju ne poznaješ... nikad ne znaš tko te može stvarno poslušati i ponijeti se na zapravo krivi način...

kaj vi mislite o tome?
bez brige, skuži se ko ti da dobar savjet jer je stručnjak u tome, ili ima iskustva, a ko piše samo da piše....
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:29   #13
[QUOTE=seronjaa;8868453].... pa moramo sebe slušat čovječe!


ne ne ne.. neki ljudi ne znaju sto je za njih dobro
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 16:52   #14
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
ljudi postaju svoje probleme, dileme, traže savjete, mišljenja ili se jednostavno žele izraziti na taj način.

ponekad ljudi postaju o svojim ozbiljnijim ljubavnim problemima (ljes) ili o psihološkim dvojbama (psihologija) i neki im daju vrlo pristrane savjete temeljene na vlastitom (negativnom) iskustvu zbog čega ta osoba kasnije piše kako je poslušala savjet i ostavila npr. ljubav svog života (jer se npr. kasnije vratio doma) il će npr. netko počet pit tablete, jer je pročitao da to neki ljudi tu na psihologiji rade.

zakaj neki ljudi ne mogu razlučit da je ovo forum i da se ničji savjet ne smije uzet previše k srcu, jer te ta osoba 1. ne poznaje, 2. ne može reći koliko je taj tvoj problem zaista takav kakvog si ga u svom jednom i pol postu predočio. zakaj neki ljudi daju takve savjete (npr. ostavi ga, vara te, ti si bolestan, nenormalan...) i još se čude zakaj ih netko ne želi poslušati?

ok, svatko kaže svoje mišljenje, ali dijeljenje rigoroznih savjeta osobi koju ne poznaješ... nikad ne znaš tko te može stvarno poslušati i ponijeti se na zapravo krivi način...

kaj vi mislite o tome?
Zašto bi u tome bio nekakav problem?Ljudi uistinu svašta pišu.Pa šta?
I dobijaju svakakve savjete.Pa šta?Ako mi već osoba koju ne poznajem priča svašta iz svoje intime zašto ja nebi dao savjet bez da budem obziran?
Nem tu stručnjaka profesionalaca za savjete ili već ako osoba hoče savjet od stručnjaka onda neka na njega i naslovi post.
Nemam utisak da ima na forumu zlonamjernih savjeta zbog kojeg bi neko bio u još većem bedu.Pa nećemo valda sad paziti na svaku riječ.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 19:16   #15
Svatko je ovdje zbog nekih svojih razloga i kad stavi temu dao ja za pravo svakome tko je član ovog foruma da napiše gotovo svašta kao odgovor. Zato postoje i pravila Foruma i podforuma i moderatori koji su tu da nadgledaju te odgovore....

E, sad, ako ništa drugo, ovdje ima svakakvih ljudi sa svakakvim iskustvima i osobno smatram da su "dvije glave pametnije nego jedna"...Nije zgorega čuti druga mišljenja i eventualno neka uzeti u obzir. Sad, koja su mišljenja iskrena, a koja su zajebancija, to je svakome da si sam zaključi...

Uostalom, kako znamo tko je ovdje "profesionalac" a tko nije? Ja imam završeno Neurolingvističko programiranje i Kibernetiku psihoterapije i kaj s tim? Hoće li moji odgovori biti vrjedniji od drugih? Ne, ako netko drugi ima više iskustva na nekom polju od mene...

Svaki odgovor samo treba uzeti u obzir, ali ne davati pretjerano veliko značenje....jer nitko s foruma nije odgovoran za konačnu odluku postavljača teme...

Cika Strile
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:02   #16
Ovisi koji PDF.

Vidim da tebe zanima onaj sa ljubavi, sex, dro....,...

Ak se osvrnes na pravo, stanovanje,....e tu imas vrlo korisnih i zahvalnih odgovora.

A ljubav? Neznam kolko pomaze, imas nac neke dobre i konkretne odgovore (ja sam ih nasao),

ali u vecini ljudi pitaju,

u nadi da ce netko odgovorit onako kako bi i oni sami htjeli.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:27   #17
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
ljudi postaju svoje probleme, dileme, traže savjete, mišljenja ili se jednostavno žele izraziti na taj način.

ponekad ljudi postaju o svojim ozbiljnijim ljubavnim problemima (ljes) ili o psihološkim dvojbama (psihologija) i neki im daju vrlo pristrane savjete temeljene na vlastitom (negativnom) iskustvu zbog čega ta osoba kasnije piše kako je poslušala savjet i ostavila npr. ljubav svog života (jer se npr. kasnije vratio doma) il će npr. netko počet pit tablete, jer je pročitao da to neki ljudi tu na psihologiji rade.

zakaj neki ljudi ne mogu razlučit da je ovo forum i da se ničji savjet ne smije uzet previše k srcu, jer te ta osoba 1. ne poznaje, 2. ne može reći koliko je taj tvoj problem zaista takav kakvog si ga u svom jednom i pol postu predočio. zakaj neki ljudi daju takve savjete (npr. ostavi ga, vara te, ti si bolestan, nenormalan...) i još se čude zakaj ih netko ne želi poslušati?

ok, svatko kaže svoje mišljenje, ali dijeljenje rigoroznih savjeta osobi koju ne poznaješ... nikad ne znaš tko te može stvarno poslušati i ponijeti se na zapravo krivi način...

kaj vi mislite o tome?
100 % TOCNO i u pravu si 1001% ja sam cak zbog nekih problema na LJES-u dobio pogresna misljenja i sudio sam curi na osnovu tih drugih misljenja...da bi se vremenom pokazalo da ona UOPCE NIJE BILA TAKVA ...svi forumi pa i ovaj su ZARAZNI na svoj nacina i svatko na njima dolazi i prica o svim stvarima jer u krajnjoj liniji nije SIGURAN U NESTO (svoja osjecanja, stavove, razmisljanja...) jer ako je covjek siguran u sebe ne bi trazio misljenja drugih ... svakako ovaj forum kao i svaki drugi donose vise NEGATIVNIH nego pozitivnih efekata!!! (naravno to vazi za one koji OZBILJNO primaju k srcu misljenja drugih forumasa) iskreno...najradije bi volio da mi je ovaj post posljednji...jer je forum uistinu neki vid ovisnosti pojedinca a prije svega njegove nesigurnoosti u sebe samog...
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:34   #18
Forum mi služi kao mjesto na kojem izražavam svoje (u 90% slučajeva) već unaprijed određeno mišljenje o određenoj životnoj situaciji /dilemi.
Ako otvaram topic tj. temu otvaram je da bih vidjela i druga mišljenja koja se razlikuju ili ne od mojih, da bih problem / dilemu sagledala iz više kuteva.
A ponekad je ljudima i potrebno poslati par pozitivnih virtualnih rečenica tek toliko da ih se malo utješi. Mogu to razumijeti...
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:57   #19
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Forum mi služi kao mjesto na kojem izražavam svoje (u 90% slučajeva) već unaprijed određeno mišljenje o određenoj životnoj situaciji /dilemi.
Ako otvaram topic tj. temu otvaram je da bih vidjela i druga mišljenja koja se razlikuju ili ne od mojih, da bih problem / dilemu sagledala iz više kuteva.
A ponekad je ljudima i potrebno poslati par pozitivnih virtualnih rečenica tek toliko da ih se malo utješi. Mogu to razumijeti...
E FRIKUSCHA pa sto mi nikada ne odgovaras ...? naravno ono sa brakom je sala ali dajes lijepe postove a i tvoja slicica mi se neverovatno svidja...tak ponekad i van foruma pomislim na tebe..stvarno

A sada na osnovu ove teme...ja kazem da ti forumi su svakako bez veze (u vecini slucajeva) jer ja misim da je toliko bitno kako ko u prirodi prica,kako se ponasa pokreti tela ...gestikulacija...i sve ostalo...pa nije nas neki tvorac ili jeli ti Bog stvorio i dao nam tjela da bi se krili iza tastatura racunara i razmenjivali iskustva...fizicki kontakt oci,pogledi...je jako bitno ako ne i presudno... mozda svi i mislimo na ovom forumu da nem nesto fali upravo zbog kompjutera i interneta ,,mozda su bas oni ti uzroci,jer vise vremena provodimo za njima nego u druzenju sa drugim ljudima...


P>S Frikuscha javi se...
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 12:08   #20
Quote:
aleksa81 kaže: Pogledaj post
E FRIKUSCHA pa sto mi nikada ne odgovaras ...? naravno ono sa brakom je sala ali dajes lijepe postove a i tvoja slicica mi se neverovatno svidja...tak ponekad i van foruma pomislim na tebe..stvarno

A sada na osnovu ove teme...ja kazem da ti forumi su svakako bez veze (u vecini slucajeva) jer ja misim da je toliko bitno kako ko u prirodi prica,kako se ponasa pokreti tela ...gestikulacija...i sve ostalo...pa nije nas neki tvorac ili jeli ti Bog stvorio i dao nam tjela da bi se krili iza tastatura racunara i razmenjivali iskustva...fizicki kontakt oci,pogledi...je jako bitno ako ne i presudno... mozda svi i mislimo na ovom forumu da nem nesto fali upravo zbog kompjutera i interneta ,,mozda su bas oni ti uzroci,jer vise vremena provodimo za njima nego u druzenju sa drugim ljudima...


P>S Frikuscha javi se...
Neverbalna komunikacija čini barem pola komunikacije sa sugovornikom. (Barem si ja tako mislim.) - tu se slažemo. Ali živimo u vrijeme kad vremena baš i nemamo. Kada postajemo sve zaposleniji, sve opterećeniji, pod sve većim stresom. Evo ja ću iz ososbnog kuta; meni je puno lakše neke stvari napisati nego reći ih nekome oči u oči. Ovdje ne postoje niti lica, niti imena - ovdje postoje nickovi i nepoznati ljudi koji sjede možda blizu, možda daleko, ljudi koji će (ako će htjeti) pročitati neku temu, odgovoriti na nju, dati konstruktivnu kritiku ili savjet ili te jednostavno popljuvati (life is bitch). Na forumima ne moram biti opterećena što će sugovornik misliti o meni, o mom problemu, kakve će zaključke izvesti iz moje priče. (hipotetski govorim). Ovdje su moji sugovornici neka virtualna bića / prijatelji pred kojima ne moram imati masku.
A mislim da svi mi pred ljudima od krvi i mesa barem malo glumimo kako bi smo sebe prikazali u boljem svijetlu.
Što naravno ne znači da bih na forumu tražila odgovore na krucijalna pitanja koja se tiču mog života.
Svatko svoje odluke donosi sam.
Forum je mjesto na kojem se te odluke preispituju.
Osim LJES-a gdje eventualno možeš dobiti ponekad odgovor na neko pitanje koje ti je bruka postaviti doktoru opće prakse.

OffT. :Aleksa ne ignoriram te, zahvaljujem na komplimentima ali se još uvijek ne želim udati za tebe.
Ti si kao neki hodajući čovjek sastavljen od suprotnosti, učiniš takvu glupost da je to stvarno prebedasto, a onda napišeš nešto pametno...
Ah, muškarci...
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.