Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 11:45   #21
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Neverbalna komunikacija čini barem pola komunikacije sa sugovornikom. (Barem si ja tako mislim.) - tu se slažemo. Ali živimo u vrijeme kad vremena baš i nemamo. Kada postajemo sve zaposleniji, sve opterećeniji, pod sve većim stresom. Evo ja ću iz ososbnog kuta; meni je puno lakše neke stvari napisati nego reći ih nekome oči u oči. Ovdje ne postoje niti lica, niti imena - ovdje postoje nickovi i nepoznati ljudi koji sjede možda blizu, možda daleko, ljudi koji će (ako će htjeti) pročitati neku temu, odgovoriti na nju, dati konstruktivnu kritiku ili savjet ili te jednostavno popljuvati (life is bitch). Na forumima ne moram biti opterećena što će sugovornik misliti o meni, o mom problemu, kakve će zaključke izvesti iz moje priče. (hipotetski govorim). Ovdje su moji sugovornici neka virtualna bića / prijatelji pred kojima ne moram imati masku.
A mislim da svi mi pred ljudima od krvi i mesa barem malo glumimo kako bi smo sebe prikazali u boljem svijetlu.
Što naravno ne znači da bih na forumu tražila odgovore na krucijalna pitanja koja se tiču mog života.
Svatko svoje odluke donosi sam.
Forum je mjesto na kojem se te odluke preispituju.
Osim LJES-a gdje eventualno možeš dobiti ponekad odgovor na neko pitanje koje ti je bruka postaviti doktoru opće prakse.

OffT. :Aleksa ne ignoriram te, zahvaljujem na komplimentima ali se još uvijek ne želim udati za tebe.
Ti si kao neki hodajući čovjek sastavljen od suprotnosti, učiniš takvu glupost da je to stvarno prebedasto, a onda napišeš nešto pametno...
Ah, muškarci...
a slicica ta ttvoje jer opisuje tebe,onak neverbalno jer mi je mozes poslat na PM i ko je autor iste slikice....a i nick ti je savrsen.....citao sam tvoje postavljene teme kao i onu najskoriju...i sta ti mogu rijeci....nije da to sto se ti meni dopadas barem u slici koju sam stvorioo u glavi...ali osmjehe na licu nemas zato sto jos nisi naisla na pravog...ali bas pravog, zanimljivog momka,zato i analiziras sve zat i jesi kirurg bez diplome,...neces analizirrat onog momenta kada naidje pravi... ni ja nisam vjerovao u to kada su ljudi pricali koliko je bitno naici na pravu osobu...pravu ljubav...tebi to fali...ljubavi, vreme provedeno sa pravim za tebe stvorenim bicem...mozda cak ponajvise bi ti trebala sada platonska ljubav da nekoga gledas i mastas i prepustis se osjecanjima....

Analiziras i mjeris...zato sto si inteligentnija od prosjecnih cura lijepo pises... do skora sam mislio da su inteligentni ljudi gordi i sebicni(emotivno) i da se nemeru vjezati i da su nesretni... a znas sta sam onda shvatio ... da veliki i inetligentni ljudi duboko dozivljavaju sve stvari i dogadjaje i da samo veliki ljudi mogu dozivljavati velike (prave) ljubavi, a mali ljudi .....pa zakljuci ces ostalo...
Zato i ja citajuci tvoje postove mislim da si ti jedna idealna cura ali da moras ipak nac nekoga ko ce ti promenit razmiljsanja i tvoje poglede na ovaj isprazan danasnji svijet....

Misli Aleksa81 na Tebe pocesto....salji mi ako mozes slikicu na Pm Bok
aleksa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 01:04   #22
Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post
kaj vi mislite o tome?
Mislim da na forumu, kao i u stvarnom životu, ljudi vode dijalog prvenstveno sami sa sobom.

Ranije sam uvek u svojim postovima naglašavala da je ono što napišem odraz mog ličnog iskustva i mišljenja i da neko drugi može imati sasvim drugačiji doživljaj od mog, dok mi jedna osoba nije skrenula pažnju da na taj način omalovažavam sagovornika, jer treba stvarno biti sasvim nezreo i budalast, pa ne biti svestan toga da kadgod neko nešto kaže ili napiše - govori i piše o sebi i vlastitom doživljaju stvarnosti, koji niko drugi sa njim ne mora deliti. Od tada to više ne radim.

Slušati i čitati druge znači zaviriti na kratko u njihov privatni svet. Nešto od rečenog/napisanog možda otključa neke nepoznate dvorane u nama, možda osvetli zatamnjene delove nas samih, a možda i ne. Tuđi svetovi su raznoliki - nekad grubi, surovi, sirovi, nekad nežni, lepršavi, tanani... Svaki ima svoju vrednost, svaki svoj značaj i nikad se ne zna kakvu bravu u sebi nosimo, kakav ključić joj odgovara, koja je šifra može otvoriti. Osluškujmo sebe dok slušamo druge.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:15   #23
Ovaj forum, kao uostalom i drugi tipa "zivot u dvoje, ljess..." bi mogli da budu velika pomoc (ili jos veca nego sada) za mnoge koji traze odgovore na svoje probleme cak i ako vecina nas nisu psiholoski... strucnjaci, pod uslovom da ljudi puno vise pisu ne samo o svom problemu vec i o onim problemima koje su uspeli prevazici kao i o nacinu na koji im je to uspelo !
Isto tako ako neko opise problem mislim da bi za njega a i za ostale bilo veoma poucno ako bi s vremena na vreme dao uvid u dalje dogadjanje "na terenu".

Ovako se cesto ponavljaju ista pitanja od razlicitih forumasa i uglavnom su tu odmah i isti odgovori (svako tera svoje). Dakle sto konkretnije i prakticnije to bolje.
Ja "na zalost" nemam bas licnih iskustava sa (svojim) psihickim problemima tako da nisam dobar primer za analizu, ali se bavim yogom i cini mi se da bi ona u izvesnoj meri mogla pomoci mnogima od vas.
PS
Zasto nemam psiholoskih problema (u nekoj vecoj meri)?
Ne zato sto sam imao idealno i srecno detinjstvo, savrsenu okolinu i srecu da izaberem odgovarajucu partnerku... vec zato sto sam u jednom trenutku shvatio da je ta oblast psihe samo jedan sloj moga bica, cak ne ni najvazniji ili najsnazniji. Nesto sa cime covek moze da se "igra" a ne da bude u vrtlogu koji preti da ga odvuce na dno. Mi mozemo biti gospodari u svojoj kuci a ne da nas osecaji i misli (+lose navike) gnjave kako hoce. Isto tako svakog trena imamo slobodu izbora bez obzira na proslost i prosla iskustva (mada ta proslost ima izvesni uticaj) i mozemo promeniti svoja osecanja, misli, delovanja, komplekse... Ali najcesce mi "uzivamo" u nasoj specificnoj patnji.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:21   #24
Meni je dosta pomogao, dosta stvari koje su me mučile i koje sam držala u sebi jer ih nisam nikome smjela povjeriti, sam iznjela ovdje i puno mi je lakše, dobila sam tako lipi savjeta... super mi je ovaj forum!
Siillva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.