Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2016., 11:06   #1001
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Meni je svako mjesto gdje nisam bila, turistička destinacija. Vrijeme mi je najmanje bitno za izbor destinacije. Nisam tipični turista kojem je najbitnije da sja sunce i da vidi znamenitnosti sa naslovnica turističkih vodiča.

Isto tako, ja nikada neću shvatiti ljude koji cijeli život ljetuju na jednom te istom mjestu .
bravo za stavove :klap:
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 21:01   #1002
Pozdrav!

Planiram u 5.mjesecu put do Kirune u Švedskoj, ali letovi iz Zagreba nisu baš jeftini. Gledala sam raznorazne opcije, koje bi mi bile jeftinije, no da li netko od vas iskusnijih ima kakav dobar savjet?

Gledala sam čak i ludu ideju da idem Ryanairom do Stockholm Skavsta aerodroma, pa javnim prijevozom do Arlanda zračne luke jer od tamo sam samo našla letove za Kirunu. Koliko je zapravo ta ideja luda?
Selune is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:07   #1003
Sa Skavste u Stockholm i dalje za Arlandu ti voze Flygbussarna busevi. Pogledaj na njihovoj stranici , nije neizvedivo. Btw, što ćeš u Kiruni? Osim 24 satnog dana u to doba i nismo našli neku zabavu, više su nam se svidjeli Gallivare i Jokkmokk. Od prirode nas je jako dojmio NP Abisko i jedan krasan kanjon kod Jokkmokka (tamo je i najstarija hidrocentrala u Švedskoj).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 12:51   #1004
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Sa Skavste u Stockholm i dalje za Arlandu ti voze Flygbussarna busevi. Pogledaj na njihovoj stranici , nije neizvedivo. Btw, što ćeš u Kiruni? Osim 24 satnog dana u to doba i nismo našli neku zabavu, više su nam se svidjeli Gallivare i Jokkmokk. Od prirode nas je jako dojmio NP Abisko i jedan krasan kanjon kod Jokkmokka (tamo je i najstarija hidrocentrala u Švedskoj).

Hvala ti ! ^^ Imam jednog frenda koji je na semestru u Kiruni, pa imam tako sređen smještaj, zato idem baš tamo. Žao bi mi bilo to propustiti
Selune is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:28   #1005
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Fino, idemo svi na brodove! Lijepo izgleda i ovaj tvoj samo što nema 3-krevetne kabine a to nam treba. Baci neki osvrt kad se vratiš, neki hint za nas.
Evo ti tvoj brod kako izgleda danas uslikano

http://postimg.org/image/wrlu2gg5h/
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:33   #1006
Quote:
Selune kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Planiram u 5.mjesecu put do Kirune u Švedskoj, ali letovi iz Zagreba nisu baš jeftini. Gledala sam raznorazne opcije, koje bi mi bile jeftinije, no da li netko od vas iskusnijih ima kakav dobar savjet?

Gledala sam čak i ludu ideju da idem Ryanairom do Stockholm Skavsta aerodroma, pa javnim prijevozom do Arlanda zračne luke jer od tamo sam samo našla letove za Kirunu. Koliko je zapravo ta ideja luda?
Od Skavste do Stockholm City (T-centralen) ide Flygbussar.se
Putovanje traje 1.20h a kosta oko 20€
Od City do Arlanda je novi bus (isti prevoznik) 45 min i kosta oko 15€
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 15:54   #1007
Aaaa krasan je Stockholm

Tko voli puno hodati, uživat će. Mi bi na dan propješačili 20-25km. Imali smo odlično vrijeme pa je baš bio gušt. Zna dosta puhati, pa uzmite i kapu, nama je zlata vrijedila.

Evo par malih savjeta. Kupite Flygbussarna karte unaprijed, jer čim sletite nastane poveći red na ticket automatu. Dobit ćete kartu sa QR kodom koju samo pokažete vozaču na ulasku u bus. Povratna karta vrijedi mjesec dana.
U slučaju da se bus napuni, odmah dolazi sljedeći.
Do grada se vozite nekih sat i pol. Nama je pasalo imati smještaj čim bliže Stockholm central stanice, da možemo pješke do hotela jer smo dolazili kasno.
Javni prijevoz u gradu je odlično organiziran (tramvaj, bus i podzemna). Iako je bio blagdan, nije bilo nekih čekanja. Kupili smo 24h pass za prijevoz (pokriveni su i brodići koji su dio mreže gradskog prijevoza). Ja sam skužila na svakoj stanici podzemne kućicu sa djelatnikomu unutra gdje se može kupiti taj pass (Septy će me ispraviti ako griješim). Mi smo našeg kupili na St central stanici, odmah kod rampi za ulazak u podzemnu je kućica sa nekim unutra. Ima dosta kontrolora u javnom prometu, naletili smo na kontrolu karata i na izlasku iz podzemne. U busu uvijek ulazite na prednja vrata. U tramvaju je kontrolor sa aparatićem.
Engleski pričaju valjda svi i ljudi su vrlo ljubazni.

Gamla stan ćete sigurno proći (i krasan je), tu je najviše turista. Do 10 ujutro nema žive duše pa smo ga obišli u miru odmah nakon doručka u hotelu. Nama se strašno svidio Djurgården (Vasa muzej je must ), Skeppsholmen i Kastellholmen. Za sve drugo, najbolje vam je gledati koje vas atrakcije iz vodiča najviše zanimaju. Jako je lijep pogled sa Montelius Wagena. Slažem se s vama o ideji za odlazak van grada, jer skandinavska priroda je nešto što se mora doživjeti. Mi smo ranije prošli cijeli sjever Švedske pa nam nije bilo must ići van grada, ali da smo bili dan više, svakako bi otišli vidjeti nešto od arhipelaga (brojka od 24000 otoka me svaki put ostavi bez teksta).

Kao i svugdje u Skandinaviji, gotovina vam neće trebati (osim ako trebate u javni wc ili neki kiosci sa hot dogom nemaju POS). Nama je ovo četvrti put u Švedskoj, još uvijek ne znamo kako izgledaju švedske krune .

Nama je prvo jutro otišlo na posjet Barkarby outletu, ali to je bilo ciljano, jer jedan outdoor brand kojeg jako volimo ima ovdje outlet pa se to nije moglo propustit

Što se ideje o Helsinkiju tiče, možda vam je bolje odraditi ga jednom u budućnosti u kombinaciji Helskini - Tallinn. Oba grada su krasna, a izlet je bez problema jednodnevan.

Ovo mi je na brzinu palo na pamet, što god vam još treba, tu sam
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:37   #1008
Bas sam cekala izvjestaj pa da fino kopipejstam vikend Gdje ste klopali?
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 00:09   #1009
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Evo ti tvoj brod kako izgleda danas uslikano

http://postimg.org/image/wrlu2gg5h/
Ih kakvi je lipi. Hvala za sliku. A pošto li je ovaj parking ispred? Da nije možda za dž preko vikenda? :klasa optimista:

Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Aaaa krasan je Stockholm
To je lijepo čuti. A kilometri pod nogama se podrazumijevaju.

Quote:
Kupili smo 24h pass za prijevoz (pokriveni su i brodići koji su dio mreže gradskog prijevoza).
A pošto je taj pass?

Quote:
Nama se strašno svidio Djurgården (Vasa muzej je must ), Skeppsholmen i Kastellholmen.
Vasa je u planu a gledat ćemo da obiđemo i ove otočiće koje navodiš. Valjda ćemo stići u danu jer drugi idemo u đir a treći imamo samo prijepodne.

Quote:
Nama je ovo četvrti put u Švedskoj, još uvijek ne znamo kako izgledaju švedske krune .
Moramo uzeti malo kruna jer nam je to davno već glavni suvenir. Gdje god da odemo donesemo i nešto sitno para i trpamo u posebnu kasicu, do sada se već nakupilo sigurno 30-tak valuta u svim bojama i oblicima. Šta ćeš, svaka budala ima svoje veselje.

Quote:
Što se ideje o Helsinkiju tiče, možda vam je bolje odraditi ga jednom u budućnosti u kombinaciji Helskini - Tallinn. Oba grada su krasna, a izlet je bez problema jednodnevan.
Od Helsinkija smo odustali, to je već otpalo tako da se slažem, biće drugom prilikom.

Sada nam je plan za drugi dan Vaxholm koji je September predložila a mi smo ga mislili nadograditi i sa produžetkom do Uppsale. Čini se kao lijep gradić a samo je malo dalje od Vaxholma. Pitanje je stigne li se to u danu? Vjerovatno će September najbolje znati.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 11:16   #1010
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Bas sam cekala izvjestaj pa da fino kopipejstam vikend Gdje ste klopali?
Doručak smo imali u hotelu (napokon švedski stol u Švedskoj :klap, tamo bi se napucali pa smo bili mirni do 6-7 navečer. Inače nismo zahtjevni u pogledu prehrane, pa bi jeli usput, losos u nekom bistrou, nezaobilazni köttbullar drugi put (mi smo ga jeli u Vasa muzeju), imaš fast foodova na sve strane, turčini su također sveprisutni (falafeli su im odlični). Imaš po centru nebrojeno mnogo restorana i bistroa, čak smo vidili da i Jamie Oliver ima otvoren restoran ovdje (u prolazu mi se učinilo da je Jamie's Italian u pitanju, ali nisam ziher). Cijene su očekivano visoke za naš standad. U svakom slučaju, ponude ima za sve ukuse.

Vama sa djetetom će se sigurno svidjeti zabavni park na Djurgardenu (dodatna fora je što se do tamo može doći i trajektićem iz centra za 2 minute) tamo je i muzej na otvorenom. Meni se taj Djurgarden jako svidio, puno zelenila, svi se šeću, trče. Rekla bih nekakav pandam Maksimiru sa muzejima. E da, ima i Abba muzej, ako nekog zanima. Mislim da i jedan član grupe ima vilu na Djurgardenu.


Quote:
gileg kaže: Pogledaj post

A pošto je taj pass?
115 SEK + naknada za karticu 20 SEK

Quote:
Moramo uzeti malo kruna jer nam je to davno već glavni suvenir. Gdje god da odemo donesemo i nešto sitno para i trpamo u posebnu kasicu, do sada se već nakupilo sigurno 30-tak valuta u svim bojama i oblicima. Šta ćeš, svaka budala ima svoje veselje.
kužim, onda najbolje da dignete 200 SEK, pojedete 2 hot doga i popijete 2 kave (ima ih na sve strane) i ostatak spremite za suvenir

Ako netko namjerava ić na turneju po kanalima sa turističkim brodićima, isplati se kupiti kartu unaprijed. Nas je zanimalo vidjeti kuda se sve uopće prolazi, pa su nam na blagajni odmah rekli da su sold out for the day.
Ljeti se može rentati i kajak (to bi nam bila prva opcija, ali sad je još prerano za to).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 12:07   #1011
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Ih kakvi je lipi. Hvala za sliku. A pošto li je ovaj parking ispred? Da nije možda za dž preko vikenda? :klasa optimista:


Sada nam je plan za drugi dan Vaxholm koji je September predložila a mi smo ga mislili nadograditi i sa produžetkom do Uppsale. Čini se kao lijep gradić a samo je malo dalje od Vaxholma. Pitanje je stigne li se to u danu? Vjerovatno će September najbolje znati.
Parking sigurno nije za dz, cak mislim da ima ograniceno na max 4 sata, tak da ga zaboravis, onaj prvi sto sam ti rekla je valjda najpovoljniji i donekle blizu

Od Vaxholma do Uppsale vam je c:a 80km, moze sa za dan ali zavisi koliko se zadrzite na putu do V-holm?
Uppsala je onak simpa ali ne znam jeli vrijedno vremena i puta? Bolje vam je do DRH otici
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 13:16   #1012
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Doručak smo imali u hotelu (napokon švedski stol u Švedskoj :klap, tamo bi se napucali pa smo bili mirni do 6-7 navečer. Inače nismo zahtjevni u pogledu prehrane, pa bi jeli usput, losos u nekom bistrou, nezaobilazni köttbullar drugi put (mi smo ga jeli u Vasa muzeju), imaš fast foodova na sve strane, turčini su također sveprisutni (falafeli su im odlični). Imaš po centru nebrojeno mnogo restorana i bistroa, čak smo vidili da i Jamie Oliver ima otvoren restoran ovdje (u prolazu mi se učinilo da je Jamie's Italian u pitanju, ali nisam ziher). Cijene su očekivano visoke za naš standad. U svakom slučaju, ponude ima za sve ukuse.

Vama sa djetetom će se sigurno svidjeti zabavni park na Djurgardenu (dodatna fora je što se do tamo može doći i trajektićem iz centra za 2 minute) tamo je i muzej na otvorenom. Meni se taj Djurgarden jako svidio, puno zelenila, svi se šeću, trče. Rekla bih nekakav pandam Maksimiru sa muzejima. E da, ima i Abba muzej, ako nekog zanima. Mislim da i jedan član grupe ima vilu na Djurgardenu.




115 SEK + naknada za karticu 20 SEK



kužim, onda najbolje da dignete 200 SEK, pojedete 2 hot doga i popijete 2 kave (ima ih na sve strane) i ostatak spremite za suvenir

Ako netko namjerava ić na turneju po kanalima sa turističkim brodićima, isplati se kupiti kartu unaprijed. Nas je zanimalo vidjeti kuda se sve uopće prolazi, pa su nam na blagajni odmah rekli da su sold out for the day.
Ljeti se može rentati i kajak (to bi nam bila prva opcija, ali sad je još prerano za to).
Jeste Jamie ima Italian restoran na Sture Plan, cool je i dobra klopa, za svedske uslove normalno skupo
inace bas mi se svidja tvoj raport, zanimljivo je cuti od drugih kako dozivljavaju grad. ja tu zivim 20+ godina tak da sam poslatala "slijepa" za neke stvari
zabavni park na Djurgårdenu je Gröna Lund, i nije jos otvorio sezonu, tek zadnji vik u aprilu.

za vas sa djeteteom (ne znam koliko je dijete) je mozda zanimljiv Astrid Lindgren muzej koji je isto na Djurgården
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 14:50   #1013
Hvala Septy, drago mi je kad mogu pročakulati sa nekim lokalcem
Svakako se mislimo vratiti, tako da sljedeći put idemo sa tobom na fiku da čujem sve to uživo


Kako nisam jedna od onih koja samo ganja znamenitosti, volim uvijek pogledati svijet oko sebe i upiti što više dojmova sa ulica. Svidjelo mi se jako što je grad čist. Viđali smo puno šetača pasa, ali niti jednog drekeca nismo našli. (pred mjesec dana sam bila na jugu Italije, tamo moraš gledati gdje staješ, kao da si u minskom polju). Balkanski jezici se čuju na sve strane. (npr, pijemo kavu u Meku u Barkaby outletu, a čuješ sa stola iza: Aloooo rođače .). Ekipica taksista koja je stajala ispred Vasa muzeja je također bila iz ovih krajeva. Ne znam koliko je Švedsku pogodio ovaj izbjeglički val i ne znam da li je to povezano, ali vidi se i nešto prosjaka po cestama. U svakom slučaju, Stockholm mi se čini jako raznoliki grad u etničkom smislu a meni se to jako sviđa. Tko voli muzeje, ovdje će naći svoj raj, ima ih preko 80 (mislim da sam negdje pročitala da je to grad sa najviše muzeja na svijetu). Biciklistička infrastruktura je jako dobro razvijena, prometna kultura također (vozači se zaustavljaju čim vas vide da se približavate pješačkom prijelazu).

U sjevernim ( i razvijenijim) zemljama općenito mi se strašno sviđa činjenica da se sve plaća karticama a i način kako se to radi. Kod nas se kartica daje prodavaču, a tamo sami stavljate karticu u pos terminal i ukucavate pin.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 22:11   #1014
Da se ubacim sa dva komentara.
Do vase je tehnicki muzej koji je mene odusevio ali ja sam tehnicki tip. Ako vas tako nesto zanima, topla preporuka.
Stockholm ima i javne bicikle na ponudi, vade ih u 5 mjesec na ulice, neznam kad ste vi tamo. Meni su te bike bile fantasticne, cijeli grad uzduz i poprijeko predjes u jedan dan. Sezonska karta je bila jako povoljna ali se ne sjecam koliko je turisticka na dan ili dva. Staze su svugdje a auti te se na bicikli doslovno boje, jako je sigurnan i ugodan nacin obilaska. Na masu mjesta su stanice i uzmes/ostavis biku gdje god treba. 3h je max mozes drzat, al samo nadjes stanicu, ostavis i ponovo uzmes.

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:22   #1015
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Hvala Septy, drago mi je kad mogu pročakulati sa nekim lokalcem
Svakako se mislimo vratiti, tako da sljedeći put idemo sa tobom na fiku da čujem sve to uživo
Fika? Jaaaa, jätte gärna
Quote:
Kako nisam jedna od onih koja samo ganja znamenitosti, volim uvijek pogledati svijet oko sebe i upiti što više dojmova sa ulica. Svidjelo mi se jako što je grad čist. Viđali smo puno šetača pasa, ali niti jednog drekeca nismo našli. (pred mjesec dana sam bila na jugu Italije, tamo moraš gledati gdje staješ, kao da si u minskom polju). Balkanski jezici se čuju na sve strane. (npr, pijemo kavu u Meku u Barkaby outletu, a čuješ sa stola iza: Aloooo rođače .). Ekipica taksista koja je stajala ispred Vasa muzeja je također bila iz ovih krajeva. Ne znam koliko je Švedsku pogodio ovaj izbjeglički val i ne znam da li je to povezano, ali vidi se i nešto prosjaka po cestama. U svakom slučaju, Stockholm mi se čini jako raznoliki grad u etničkom smislu a meni se to jako sviđa.
da ima dosta balkanaca pogotovo po tim velikim trgovackim centrima,. sto se tice prosjaka, to su rumunji, koji vec 2 godine dolaze ciljano u prosjacenje.
novopridoslih izbjeglica ima jako puno, ali oni su po smjestajima, nisu prosjaci
Quote:
Tko voli muzeje, ovdje će naći svoj raj, ima ih preko 80 (mislim da sam negdje pročitala da je to grad sa najviše muzeja na svijetu). Biciklistička infrastruktura je jako dobro razvijena, prometna kultura također (vozači se zaustavljaju čim vas vide da se približavate pješačkom prijelazu).
vazan podatak da je od ove godine ulaz u 15-tak drzavnih muzeja besplatan
tu je lista:

http://stockholmtourist.blogspot.se/...stockholm.html

Quote:

U sjevernim ( i razvijenijim) zemljama općenito mi se strašno sviđa činjenica da se sve plaća karticama a i način kako se to radi. Kod nas se kartica daje prodavaču, a tamo sami stavljate karticu u pos terminal i ukucavate pin.
da toliko je to razvijeno da i najmanji trgovci na ulici/placu primaju karticu (imaju dodatak za citanje kartice na mobitelu)

btw ako placate karticom i ako dobijete pitanje o konverziji valute (takozvani DCC, neki POS imaju tu opciju) NE izaberite svoju domacu valutu nego SEK jer taj DCC je uvijek skuplji
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 10:26   #1016
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Da se ubacim sa dva komentara.
Do vase je tehnicki muzej koji je mene odusevio ali ja sam tehnicki tip. Ako vas tako nesto zanima, topla preporuka.
Stockholm ima i javne bicikle na ponudi, vade ih u 5 mjesec na ulice, neznam kad ste vi tamo. Meni su te bike bile fantasticne, cijeli grad uzduz i poprijeko predjes u jedan dan. Sezonska karta je bila jako povoljna ali se ne sjecam koliko je turisticka na dan ili dva. Staze su svugdje a auti te se na bicikli doslovno boje, jako je sigurnan i ugodan nacin obilaska. Na masu mjesta su stanice i uzmes/ostavis biku gdje god treba. 3h je max mozes drzat, al samo nadjes stanicu, ostavis i ponovo uzmes.
vasa muzej i tehnicki nisu bas pored

a za bajkove to se zove City bikes, ima ih od aprila do oktobra, a kosta 165kr za 3 dana
tu ima info
http://www.citybikes.se/home
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 11:13   #1017
Vrijeme leti, sjecanje bljedi... Ali jesu oba na djurgardenu ili sam i to zabucao?

Sent from my A0001 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 14:06   #1018
Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Vrijeme leti, sjecanje bljedi... Ali jesu oba na djurgardenu ili sam i to zabucao?

Sent from my A0001 using Tapatalk
ne bas

https://www.google.com/maps/d/edit?m...1E&usp=sharing
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 16:31   #1019
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
Parking sigurno nije za dz, cak mislim da ima ograniceno na max 4 sata, tak da ga zaboravis, onaj prvi sto sam ti rekla je valjda najpovoljniji i donekle blizu

Od Vaxholma do Uppsale vam je c:a 80km, moze sa za dan ali zavisi koliko se zadrzite na putu do V-holm?
Uppsala je onak simpa ali ne znam jeli vrijedno vremena i puta? Bolje vam je do DRH otici
Promjena plana, na kraju smo ipak uzeli stan, ima free parking pa nam u konačnici bolje tako izašlo. Kakva je lokacija, mi procijenili da je OK i centar lako dostupan našim dugim nogama https://www.airbnb.com/rooms/5923462...s=3&s=SdFs-qqK

Da, ova Uppsala i nije blizu koliko se čini, svejedno ako bude vremena otići ćemo inače preskačemo. Šta je DRH?

Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
vazan podatak da je od ove godine ulaz u 15-tak drzavnih muzeja besplatan
tu je lista:

http://stockholmtourist.blogspot.se/...stockholm.html
Ovo je super vijest, nešto besplatno u skupoj Švedskoj. :klap: Nešto ćemo sigurno odabrati. Imaš prijedlog? Gledam ovaj Livrustkammaren ili Sjöhistoriska museet, ili možda klasika Nationalmuseum. Nego šta će njima Mediterranean Museum?

A jel probao netko press karticu u Štokholmu?
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 15:46   #1020
Nationalmuseum bi još uvijek trebao biti zatvoren radi renoviranja, neka me netko ispravi ako griješim.
Od ovih na popisu, preporučujem Historiska ako te zanimaju Vikinzi - meni je baš bilo fora, vidiš originalne prikaze Tora, čekića, Lokija , hrpe zlata, naučiš malo o njihovim običajima i načinu života, i sve to na politički korektan način, osvrću se na to kako se mitologija zloupotrebljavala za ubermensch ideologije, a sad oni kao promoviraju i njihov miroljubiv način života... općenito mi je fascinantno bilo kroz njihove muzeje vidjeti kako provlače politički korektnu priču, na raznim mjestima.
i ostatak muzeja je zanimljiv, provedu te lijepo kroz švedsku povijest.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.