Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2010., 17:46   #1
Role - kada početi, koje kupiti...

Mala će za 2 mjeseca napunit 3 godine. jel prerano za role?
Kada ste vi svoju djecu prvi put stavili na njih? I kakve preporučujete one sa 4 kotača (ako toga uopće još ima za kupit) ili ove moderne?
Kako sam čula što su manji to im je lakše savladati rolanje, istina?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:44   #2
...mene isto zanima kada na role...ok, pretpostavljam da to ovisi od djeteta do djeteta kao i sve ostalo uglavnom, al onako okvirno...

...jer moja ih je već poželila, baš nekidan, kad smo se ispred zgrade igrali s malo starijim curicama na rolama...one su taman krenule u školu, već voze ko lude...a šta tek izvode s njima

...gledala sam u turbo limača, i najmanje su bile za nogicu 28, a moja je tek na 26-27...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:16   #3
ja bi rekla da ovisi kak je dijete spretno. ja sam s nepune 3 okolo jurila po parku na rolama i ganjala dečkiće na biciklima, da mama nema snimljeno na kameri ne bi joj vjerovala kolko sam brza is pretna bila. moja sestra s 18 još ne zna rolat i jednostavno joj nejde, nije tip za to.
svoju malu ću stavit čim vidim da je dovoljno spretna da održi ravnotežu i da joj to bude zabava a ne muka.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:23   #4
ja sam nećakinji kupila role negdje kad je imala 3 godine.. prvo se rolala uz moju pomoć po stanu, a na ljeto, kad je imala 4 počela se aktivnije vozati po vani..
sad ima 6 i pol i rola bez problema, jedino baš ne jurca kao klinci iz vaših postova- al ona je takav tip djeteta. Niš na brzinu, sve na sigurnjak-malo je plašljiva.
ali kad se rolam s njom- redovito vidim klinkice od 3-4 godine koje barataju s tim roalma ko da su rođene s njima na nogama.

tako da- slažem se sa Mrs B.- ovisi koliko je dijete inače spretno, aktivno i sigurno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 21:51   #5
ja sam isto razmišljala o tome...obožavam se rolati i želim da moja curka čim prije to savlada (naravno,ako bude ona to sama htijela)
baš sam gledala najmanje brojeve rola i nisam našla manji od 27...
ali mame...ne zaboravite da za role nema veze ako su br-dva,pa čak prevelike jer se one mogu dovoljno stisnut i zakopčat ...a i preporučuje se kupovat 2 br prevelike da ih djeca mogu duže nosit.jer role ne kupuješ kao i cipele (mada su već i toliko jeftine da bi h čovjek mogao kupovati kao cipele )
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:20   #6
Quote:
extreme; kaže:
ovisi koliko je dijete inače spretno, aktivno i sigurno...
..i motivirano...
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:26   #7
moj sin je imao oko 4 godine kad je stao na role i to je savladao u jednom danu ... sada je u pubertetu i to mu nije in
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 22:32   #8
Quote:
Daydream kaže: Pogledaj post
..i motivirano...
slažem se.
nadam se da će naša malecka biti motivirana kad vidi mamu i tatu kako piče u rolama
još se nije ni rodila, a ja jedva čekam dan kad ćemo joj kupiti prve role..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:13   #9
Wink

Quote:
extreme; kaže:
još se nije ni rodila, a ja jedva čekam dan kad ćemo joj kupiti prve role..
..nacekat cete se (i ludi ste)
Daydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:51   #10
Znam jednog Kanađanina koji veli da je prije naučio klizati nego hodati. A led nije ništa mekši od asfalta.
Ako ti dijete ima dovoljno veliku nogu za role, možeš mu ih dati.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:27   #11
nikad nisam naučila voziti role.
treba početi što ranije...ja ih prvi put primila u ruke kad sam imala 13 godina.

moram li reći da je to bio prvi i zadnji put?

a žao mi je... jer rolanje super oblikuje bedra... tj. noge kompletno.
za razliku od bicikla kaj samo bilda listove.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:30   #12
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nikad nisam naučila voziti role.
treba početi što ranije...ja ih prvi put primila u ruke kad sam imala 13 godina.

.
ja sam ih dobila tek sa 16- jer mi ih mama nikad nije htjela kupiti, smrtno se bojala da ću pasti i slomiti kičmu..
al od prvog dana kad sam stala na njih mi je to išlo bez problema.. i danas mi je to najdraži sport..
jedva čekam da rodim da se mogu opet vratiti na njih, izluđuju me ova razna ograničenja u trudnoći..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:33   #13
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam ih dobila tek sa 16- jer mi ih mama nikad nije htjela kupiti, smrtno se bojala da ću pasti i slomiti kičmu..
al od prvog dana kad sam stala na njih mi je to išlo bez problema.. i danas mi je to najdraži sport..
jedva čekam da rodim da se mogu opet vratiti na njih, izluđuju me ova razna ograničenja u trudnoći..
ma ja sam pala i zveknula i svi mi se smijali.

pametnom i jedna dosta!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:36   #14
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ma ja sam pala i zveknula i svi mi se smijali.

pametnom i jedna dosta!
ma jbg, nisi smjela dopustiti da te to obeshrabri.. moji najgori ožiljci na nogama su baš od rolanja- , al nisam se dala..
kasnije sam i muža naučila rolat
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 00:36   #15
kupila sam si prve role s 20 i nešto godina i svladala ih bez problema. uživancija čista. sad ih povremeno vučem preko pola grada na posao, pa se rolam s klinkicama koje čuvam. nije mi padalo na pamet išta ih nagovarati. vidjele su stariju djecu da se rolaju, upilale mamu, dobile role. mislim da je taj dio ključan - imale su strašnu volju za rolanjem. mlađa je bila oko trećeg rođendana tada. svladala je brzo, starija još brže i bolje. nakon prijeđenih prvih deset metara na rolama, više nisu dale nikome ni blizu... smrtno bi se uvrijedile ako bi ih netko htio pridržati. a sad ih već nije jednostavno ni uloviti.
lajava gnjavatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:04   #16
Moja ima 5, nedavno je pitala kad će ona dobiti role.

Ja joj još muljam kako nema tako malih...

Strah me je jer sam ja uvijek imala dvije lijeve, i role i bicikl sam jedva vozila. Za mene je jedino auto, ne'š ti ravnoteže bez 4 točka...

A znam da pretjerujem i da nema nikakvog razloga da naslijedi moju smotanost. Morat ću pregrmiti i kupiti joj te nesretne role. I štitnike. I kacigu...

__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 12:07   #17
Shefty, mi imamo role s tri uzdužna ali široka kotača i podesive po veličini noge.
sad ima 2god i 8 mjeseci i uskoro planiramo probati jer već dugo pita...
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:43   #18
mi smo bratu uvalili role kada je imao godinu i pol... nije se sam rolao, ali smo ga vukli i super mu je to bilo
Lois is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 16:59   #19
Imate i manje role za kupit, moja ima role koje se mogu podesit od broja 25-28. Kupljene su u Intersportu u Mercatoru... (Kupio joj je djed koji je usput rečeno išao sebi kupiti prve role u 56. godini i uz početne muke, plavih nogu i guzice djed je već pravi virtuoz na rolama ) a moja Lena je počela rolat sa 4. god. (dijete sa sindromom Down) i ne mogu reči da je super rolerica, ali ide polako, bar se više ne boji ako ništa drugo. Ne juri, ali polako i sigurno i sve 5.

Evo ovo su naše role...

http://i40.tinypic.com/11rvx92.jpg
__________________
AlbOOm
mura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 08:40   #20
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Shefty, mi imamo role s tri uzdužna ali široka kotača i podesive po veličini noge.
sad ima 2god i 8 mjeseci i uskoro planiramo probati jer već dugo pita...
To mi zvuči baš za paničara kakav sam ja!

Gdje si to kupila? Ima i većih veličina, mi smo sada sa obućom na 28?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.