Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 21:24   #1
Medicina specijalizacije

Zanima me da li ovdje ima netko tko si je sam platio specku?
Zanimaju me iskustva i jos neke stvari
puno hvala za svaki odgovor!

p.s. ako sam fulala podforum, molim da me prebacite. hvala

Zadnje uređivanje a1978 : 27.04.2010. at 21:33.
a1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:31   #2
Quote:
ana1978 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ovdje ima netko tko si je sam platio specku?
Zanimaju me iskustva i jos neke stvari
puno hvala za svaki odgovor!

p.s. ako sam fulala podforum, molim da me prebacite. hvala

Mžeš plaćati sebi specijalizaciju, ali to ful puno košta. Plus, to ti ne garantira da ćeš dobiti posao tamo gdje specijaliziraš. I za vrijeme specijalizacije nemaš plaću.

Drugo, možeš naći neku privatnu zdravstvenu ustanovu koja te može poslati u bolnicu na specijalizaciju za "vlastite" potrebe, tj. za potrebe te privatne institucije. U tom slučaju godišnje košta (čini mi se) oko 15.000-20.000 kuna. Ni tu ne dobivaš garanciju zaposlenja, a bolnica u kojoj vršiš specijalizaciju ti ne daje plaću. Može ti jedino plaću davati privatnik, ali s obzirom da troši velike pare na tvoju specku, bojim se da i tu ostaneš kratkih džepova.

I treća, najsretnija stvar je da se javiš na natječaj koji raspisuje bolnica, dobiješ besplatno mjesto specijalizanta, oni ti plaćaju plaću, računa ti se staž i sl. To možeš dobiti ili dobrim prosjekom (), ili dobrim parama, ili duuuubokim dekolteom.

Pa, biraj...

pozz, Fra Ante, dr.med.spec.psihijatar
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 23:47   #3
patologija

Zdravo.

Zanima me dali netko od vas studira tj. specijalizira patologiju ( pardon ako sam u krivu negdje , nisam previše upućena u to, još sam u srednjoj )
Od svih specijalizacija, ova mi je najprivlačnija
Dali je teško i kakvo je ?
FemmeFatale9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 13:33   #4
Patologija je specka u kojoj 98% radnog vremena provedeš gledajući u mikroskop, a uvjet je završen medicinski fakultet (ako govorimo o humanoj patološkoj anatomiji, jasno).
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 01:44   #5
Za svaku spec., ti prvo moraš završiti medicinu (6 godina), zatim zahtjev za odobr. spec. - patologije, inače manje je zainteresiranih za patologiju, više se traže oftalmologija, dermatologija, neurologija i sl...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:56   #6
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Za svaku spec., ti prvo moraš završiti medicinu (6 godina), zatim zahtjev za odobr. spec. - patologije, inače manje je zainteresiranih za patologiju, više se traže oftalmologija, dermatologija, neurologija i sl...
Upoznata sam sa zaključkom da je manje zainteresiranih za patologiju, zato me i privlači
Da nastavim o patologiji, trebao bi mi netko tko ju ju specijalizirao, da me može detaljno uvest u taj dio već vidim da bih se mogla rasplakat ako završim tih 6 godina medicine, a specijaliziram nešto što mi se neće svidjeti
__________________
Cocaine is for pussys. I snort gold.

Zadnje uređivanje FemmeFatale9 : 03.03.2012. at 13:57. Reason: krivi tekst
FemmeFatale9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 14:29   #7
Quote:
FemmeFatale9 kaže: Pogledaj post
Upoznata sam sa zaključkom da je manje zainteresiranih za patologiju, zato me i privlači
Da nastavim o patologiji, trebao bi mi netko tko ju ju specijalizirao, da me može detaljno uvest u taj dio već vidim da bih se mogla rasplakat ako završim tih 6 godina medicine, a specijaliziram nešto što mi se neće svidjeti
Takovoga ovdje sigurno ne ćeš naći. Raspitaj se zna li itko u tvojoj obitelji ili šire nekog liječnika koji radi u osječkom KBC-u tko je patolog ili tko zna nekog patologa, to ti je puno bolje rješenje.

Makar, ako nakon što ti je kolega Bat Kol napisao kako provodiš gotovo svo vrijeme,
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Patologija je specka u kojoj 98% radnog vremena provedeš gledajući u mikroskop,
ne znam kakvi ti još detalji trebaju. Preparate koje gledaš ti siugrno ne ćemo opisivati.
Fakultet prvo možeš i ne završiti, a možeš tijekom fakulteta otkriti da ti se sviđa nešto treće ili dvadeset peto, ne bi bila ni prva, ni zadnja.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:10   #8
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Takovoga ovdje sigurno ne ćeš naći. Raspitaj se zna li itko u tvojoj obitelji ili šire nekog liječnika koji radi u osječkom KBC-u tko je patolog ili tko zna nekog patologa, to ti je puno bolje rješenje.

Makar, ako nakon što ti je kolega Bat Kol napisao kako provodiš gotovo svo vrijeme,

ne znam kakvi ti još detalji trebaju. Preparate koje gledaš ti siugrno ne ćemo opisivati.
Fakultet prvo možeš i ne završiti, a možeš tijekom fakulteta otkriti da ti se sviđa nešto treće ili dvadeset peto, ne bi bila ni prva, ni zadnja.
Mama mi je doktorica, no nije baš oduševljena idejom da zamaram ljude po bolnici svojim "glupostima" pa , eto, rješenje tražim vamo

Bilo kako bilo, najviše od svega mi trebaju iskustva, no, hvala na svakom odgovoru
__________________
Cocaine is for pussys. I snort gold.
FemmeFatale9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:38   #9
Imam poznanike koji su na specki. Upravo to što ste već rekli, masu vremena za mikroskopom. Mala zainteresiranost je za patologiju, ali zato se odobrava i premali broj specijalizacija. Ova cura koja je upala imala je prosjek skoro 5.00 na faxu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 19:19   #10
Quote:
FemmeFatale9 kaže: Pogledaj post
Mama mi je doktorica, no nije baš oduševljena idejom da zamaram ljude po bolnici svojim "glupostima" pa , eto, rješenje tražim vamo

Bilo kako bilo, najviše od svega mi trebaju iskustva, no, hvala na svakom odgovoru
Ali je oduševljena idejom da pitaš na forumu.hr gdje sve vrvi liječnicima specijalistima patologije koji će ti povrh svega napisati svoja iskustva?

Gle, zamarati je jedno, lijepo pitati je drugo, ovdje ionako ne ćeš saznati ono što tražiš, dakle, objasni mami da promijeni mišljenje i da ti osigura 15ak minuta s nekim kolegom koji je patolog. U neko prikladno vrijeme dakako.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:18   #11
Inače, po meni (a nadam se da će tako i ostat), raspisuje se i više nego dovoljno mjesta, a ljudi tu specku jednostavno ne žele. Eto, na zadnjem natječaju u bolnici u Zadru nisu popunili ni jedno mjesto.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 21:14   #12
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ali je oduševljena idejom da pitaš na forumu.hr gdje sve vrvi liječnicima specijalistima patologije koji će ti povrh svega napisati svoja iskustva?

Gle, zamarati je jedno, lijepo pitati je drugo, ovdje ionako ne ćeš saznati ono što tražiš, dakle, objasni mami da promijeni mišljenje i da ti osigura 15ak minuta s nekim kolegom koji je patolog. U neko prikladno vrijeme dakako.
Sigurno mami govorim da ispitujem ljude po forumu :? :clap: inteligence.

@Bat Kol, hvala lijepa na informaciji
__________________
Cocaine is for pussys. I snort gold.
FemmeFatale9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 11:24   #13
Pozdrav, molila bih jednu informaciju ako tko zna...pri odrađivanju specijalizacije iz obiteljske medicine u Osijeku, da li se tamo odrađuje kompletna specijalizacija ili se mora ici u zagreb i na koliko dugo ?
Baby Donna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:37   #14
Quote:
Baby Donna kaže: Pogledaj post
Pozdrav, molila bih jednu informaciju ako tko zna...pri odrađivanju specijalizacije iz obiteljske medicine u Osijeku, da li se tamo odrađuje kompletna specijalizacija ili se mora ici u zagreb i na koliko dugo ?
95% sam siguran da ne ćeš morati ići u Zagreb, već da ćeš sve odraditi u Osijeku.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 15:50   #15
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
95% sam siguran da ne ćeš morati ići u Zagreb, već da ćeš sve odraditi u Osijeku.
Hvala
Baby Donna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 10:57   #16
zna li ko dali je tesko dobiti specijalizaciju klinicke farmakologije ili za psihijatra?
cici mici12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 11:36   #17
Quote:
cici mici12 kaže: Pogledaj post
zna li ko dali je tesko dobiti specijalizaciju klinicke farmakologije ili za psihijatra?
Gotovo jednako kao i za bilo koju drugu.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 19:30   #18
Koliko se godišnje raspiše mjesta u Zagrebu i koji je presudni faktor koji najviše pridonosi dobivanje specijalizacije?
N-dizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 19:36   #19
Ovisi. Veza.

Eto, kratko i jasno. Bez šale.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 19:36   #20
Ovisi. Veza.

Eto, kratko i jasno. Bez šale.
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.