Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 10:04   #41
Drage moje koke, razmaci u rečenici postoje s razlogom. Pliz, dajte malo editirajte svoje postove, ako želite da ih čitamo
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:07   #42
Quote:
violent_femmes9 kaže:
hm, da mi je svekrva kupila stan, bome bih bila prisiljena otrpjeti i puno gore stvari od upletanja u organizaciju svadbe.
zašto?
mislim ako nekome nešto poklonim zato što to želim i mogu ne očekujem zauzvrat da trpi moje pizdarije. da nam kupi stan sveki/svekar/punica, tko već, bili bi zahvalni ali ne bi dozvolili da upravlja nama, jebote, pa nisu natjerani na to, to je njihova volja.
ma štajaznam, bit će da smo zato još bez stana
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:11   #43
Quote:
tash@ kaže:
zašto?
mislim ako nekome nešto poklonim zato što to želim i mogu ne očekujem zauzvrat da trpi moje pizdarije. da nam kupi stan sveki/svekar/punica, tko već, bili bi zahvalni ali ne bi dozvolili da upravlja nama, jebote, pa nisu natjerani na to, to je njihova volja.
ma štajaznam, bit će da smo zato još bez stana
zato sto je stan malo prevelika stvarca. treba znati i primati - darovi nas ipak obavezuju na nesto. ti to zoves zahvalnoscu. e pa, kemicarkina sveki ocito (i ispravno) smatra da ima pravo na zahvalnost. koja se, po njoj, treba manifestirati u vidu dopustanja da se uplice u organizaciju svadbe, kupnju zavjesa, i sl. sto ne mora biti ispravno po tvojim, mojim i kemicarkinim kriterijima, ali igru diktira jaci igrac
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:22   #44
Quote:
tash@ kaže:
zašto?
mislim ako nekome nešto poklonim zato što to želim i mogu ne očekujem zauzvrat da trpi moje pizdarije. da nam kupi stan sveki/svekar/punica, tko već, bili bi zahvalni ali ne bi dozvolili da upravlja nama, jebote, pa nisu natjerani na to, to je njihova volja.
ma štajaznam, bit će da smo zato još bez stana
Pa mogli bi i odbiti stan i uzeti kredit na 25-30godina,ako im smeta svaka sugestija,i onda nitko ne bi mogao upravljati njima.Ali znam da to obično funkcionira jednostrano pokloni i pohvale-DA,primjdbe i sugestije-NE
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:28   #45
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ali igru diktira jaci igrac
ali ako si jak i zahvalan istovremeno, sigurno pobjeđuješ


moj svekar je dio love odvojio da nam da 'kao pomoć za kupnju stana' no nije nam tu lovu dao već ju je 'čuvao' i jednom prilikom rekao da će, kad odlučimo kupiti, doći vidjeti što smo odabrali. onog dana kada smo mi rekli da nam ta njegova 'pomoć' puno znači no da nama ta lova ne treba ako se on boji da ćemo je spizditi na nešto drugo, digao je lovu s banke. Ima tome godina dana, mi još nismo kupili stan, a on niti jednom nije upitao što je s lovom. Ne, nismo je spizdili, čekamo povoljni momenat
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:31   #46
Quote:
gven_s kaže:
Gle ako plača dio svadbe valjda smije nešto i sugerirati,ak ti to smeta plati si svadbu sama sa svojim budućim.Možda ona samo želi pomoći.I ona je uzbuđena i želi da sve dobro prođe,pa i ona ženi svoje dijete ne samo tvoji.Mislim da krivo shvaćaš njene sugestije oko štednje na sitnicama,čuj kuna sim kuna tam-nakupi se.Znam ja ljude koji su dizali kredite da bi im djeca imali "svadbu iz snova".To što imaju više love od tvojih nema nikakve veze(iako možda da razmisliš da je tako upravo zato što žana racionalno razmišlja,a ne troši nepotrabno),i ne kužim zakaj joj nisi dala pravo za ružmarin?Ona bi otišla po njega ,organizirala vezanje trakica i usput se zabavila s tim,a ti bi imala mira(mislim da to želiš)Možda se žena uz svu tu organizaciju osjeća suvišno i nedovoljno angažirano-vjerovatno sama sebi izgleda kao ogromna kasica prasica,jer dođete joj samo kad trebate lovu! Malo tolerancije i s tvoje strane ne bi škodilo!Ona je majka tvojeg budućeg muža i to će tako biti i nako svadbe;ona je odgojila i na noge stavila biće koje ti toliko voliš da si spremna s njim provesti ostatak života,razmisli o tome.Stereotipe svekrva-snaha zaboravi!!!Ja jesam,i nas dvije se odlično slažemo.Kad sam ju bolje upoznala shvatila sam da je ona izuzetna žena(makar ne dijelimo uvijek mišljenje oko svega),baš kao što je i moj suprug izuzetna osoba,usudim se reći baš zahvaljujući njoj!To što se dobro slažem s njom ne znači da svoje roditelje volim manje-mi smo svi jedna obitelj,ne suparničke ekipe.

Stvar je u tome da moji participiraju s jednakim udjelom za svadbu, ali žele da sve bude kako mi hoćemo. Imali su neke sitne prijedloge, neke smo prihvatili neke odbili, ali ne daju kometare tipa: Pa zašto u slovenskoj zlatarni kupujete prstenove?
I btw moj svekar je izuzetan čovjek i on se isto ne želi miješati, uvijek na njene prijedlge kaže da pusti djecu da rade kako oni hoće.
Imati ćemo svadbu za oko 130 ljudi zato što su naši starci to htjeli, odnosno njegovi malo više nego moji. Moji uvijek imaju stav: Kako vi mislite da je najbolje tako nek bude. U ništa se pretjerano ne miješaju. Kad smo počeli pričati o vjenčanju dragi i ja smo htjeli samo večeru s kumovima i roditeljima, pa je svekrva rekla da su to kao karmine i da ona neće doći i time pokazala da nimalo ne poštuje naše želje.
I to u vezi stana je smiješno. Meni i bratu su starci kupili stan u kojem smo živjeli za vrijeme studiranja. Pa kome će roditelji pomoći ako ne svojoj djeci?!Ja sam im beskrajno zahvalna na tome, i ne gledam na njih samo kao na kasicu-prasicu koja sere lovu. Trudim se za neke sitnice proći što jeftinije: super su cipele za 2000 kuna, ali kad se promislim da moram 7 dana raditi za njih nekako me prođe volja.
Nisam od onih cura koje misle udajem se jednom u životu pa hoću sve naj-naj. Ja samo želim kvalitetno prstenje, a za ostalo manje-više.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:32   #47
ja neman takvih problema jer moj dragi nema roditelje, ali mi moja mama puno pomaze. meni se isto malo cini da ti bas nevolis svoju punicu pa da niti ne bi razmislila o savjetima/prijedlozima koje ti daje. poslusaj savjet i onda razmisli o njemu, pa tek se onda zahvali i reci to je vec sredeno/ organizirano.
npr. kolaci (narocito suhi) se mogu napravit u cetvrtak i da do subote budu fini (dapace neki su kolaci jos bolji kada malo odstanu, breskvice, medenjaci...), a to da u restoran moras donit sa deklaracijom i racunom to prvi put cujem. sta ako doneses tortu koju ti je tvoja mama napravila, kako ces tu donit racun ili deklaraciju.
kuzim te jer si u stresu, ali bas zbog toga pokusaj ostat mirna, pokusaj je odbit na pristojan nacin! ipak ces sa njom bit u kontaktu do kraja (njenog) zivota
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:34   #48
Usput bila sam na probi benda gdje je bila cura s mamom, udaje se u 5. mj. sljedeće godine. Meni je bolesno organizirati svadbu godinu dana: švrljati uokolo i usklađivati boje, kao da o tome nešto ovisi. Svadbu organiziramo da se proveselimo s roditeljima, rodbinom i prijateljima. Zbog toga sam pristala na polu-klasičnu svadbu jer sam pomislila kad me djeca jednog dana pitaju gdje su mi slike i snimke da nešto ipak imam, ne samo s roditeljima, nego sa ostalim ljudima koji su mi dragi.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:34   #49
Quote:
molly* kaže:
dobro sam te razumjela. i ne znam zasto se ovo pretvorilo o raspravu o meni kad ja nemam problema?! zasto nije moglo biti 100? jer mu je obitelj ogromna--uska obitelj---ima 10 striceva pa je valjda ok da ih zove. kuzis? pa posto u zivotu treba postojati puno kompromisa zasto ne bi pristala na 50ak ljudi vise? sta bi onda ja mogla ocekivati od nje kad bih joj ja prigovarala za takve sitnice? meni su to sitnice. tebi mozda nisu. tebi je lijepo udati se u dvoristu. meni nije. ok?
Ti imaš pravo reći svoje mišljenje, tako i ja. Malo si razočarana jer ne napadaju svi "lošu stranu".
Shvatila si ovo kao napad na sebe što ni u bunilu nije bila namjera. žao mi je i ispričavam se.
Sve najbolje!
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:35   #50
ja zapravo mislim da se roditelji neki svakako upliću. barem malo. skoro svi. bez obzira jesu li ti kupili stan ili ne. mislim da bi moja mama meni svakako rekla da mi ovakve ili onakve zavjese pasu bez obzira sto mi nije ona kupila stan. a valjda bi tako i muzeva mama njemu. meni je to normalno. a oni roditelji koji ucjenjuju djecu s tim - ja sam ti kupio stan, pa sve mora bit po mom- nisu bas normalni. i normalno mi je skroz ako neceiji roditelji imaju novaca da djetetu sve priuste. pa i stan. sta je tu tako cudno?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:37   #51
Quote:
gven_s kaže:
Gle ako plača dio svadbe valjda smije nešto i sugerirati,ak ti to smeta plati si svadbu sama sa svojim budućim.Možda ona samo želi pomoći.
Može sugerirati, ali ne inzistirati. Možda i želi pomoći, nitko ne tvrdi suprotno. No nametati se ( obično to tako i biva ) i smatrati da je samo njezin prijedlog najbolji to ne

Quote:
gven_s kaže:
I ona je uzbuđena i želi da sve dobro prođe,pa i ona ženi svoje dijete ne samo tvoji.
ONI imaju SVOJU svadbu, ne ONA.
A ni kao ne žele da im bude taj dan najljepši, ako i bude propusta ... pa što onda ...

Quote:
gven_s kaže:
Znam ja ljude koji su dizali kredite da bi im djeca imali "svadbu iz snova".
Znam i ja ... vrlo inteligentno ... nemaju stan, ali za svadbu nije problem dići kredit od nekoliko desetaka tisuća eura ...

Quote:
gven_s kaže:
To što imaju više love od tvojih nema nikakve veze (iako možda da razmisliš da je tako upravo zato što žana racionalno razmišlja,a ne troši nepotrabno),i ne kužim zakaj joj nisi dala pravo za ružmarin? Ona bi otišla po njega ,organizirala vezanje trakica i usput se zabavila s tim,a ti bi imala mira(mislim da to želiš)
Mislim halooo, to je njihova svadba ... ako žele pomoć onda ju tražiš, ako želiš pomoći onda pitaš, ali ne odlučuješ umjesto njih
I zašto ružmarin ... to je dosadno

Quote:
gven_s kaže:
Možda se žena uz svu tu organizaciju osjeća suvišno i nedovoljno angažirano-vjerovatno sama sebi izgleda kao ogromna kasica prasica,jer dođete joj samo kad trebate lovu! Malo tolerancije i s tvoje strane ne bi škodilo!
Toleancije nikad previše, no ima je premalo ... a tolerancija sa svekrvine strane ???

Quote:
gven_s kaže:
Ona je majka tvojeg budućeg muža i to će tako biti i nako svadbe;ona je odgojila i na noge stavila biće koje ti toliko voliš da si spremna s njim provesti ostatak života,razmisli o tome.
To joj ne daje za pravo da sada kroji i miješa se u njihov život i njihove odluke.
A onda se i pitamo zašto su nam muškići takve lijenčine (čast izuzecima ) ... mamini sinovi

Quote:
gven_s kaže:
Stereotipe svekrva-snaha zaboravi!!!Ja jesam,i nas dvije se odlično slažemo.Kad sam ju bolje upoznala shvatila sam da je ona izuzetna žena(makar ne dijelimo uvijek mišljenje oko svega),baš kao što je i moj suprug izuzetna osoba,usudim se reći baš zahvaljujući njoj!To što se dobro slažem s njom ne znači da svoje roditelje volim manje-mi smo svi jedna obitelj,ne suparničke ekipe.
Svaka čast! Takvih odnosa je malo, ali hvala Bogu postoje.
Ali nije svugdje tako ... sve je stvar stava ( ne govorim o svađi), one (svekrive) općenito trebaju shvatiti da njihovi sinovi vjenčanjem osnivaju vlastitu (novu) obitelj i da imaju pravo i obvezu prema ženi i djeci i da se ne moraju za mami opravdavati za svoje postupke.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:38   #52
Quote:
njasa kaže:
ja neman takvih problema jer moj dragi nema roditelje, ali mi moja mama puno pomaze. meni se isto malo cini da ti bas nevolis svoju punicu pa da niti ne bi razmislila o savjetima/prijedlozima koje ti daje. poslusaj savjet i onda razmisli o njemu, pa tek se onda zahvali i reci to je vec sredeno/ organizirano.
npr. kolaci (narocito suhi) se mogu napravit u cetvrtak i da do subote budu fini (dapace neki su kolaci jos bolji kada malo odstanu, breskvice, medenjaci...), a to da u restoran moras donit sa deklaracijom i racunom to prvi put cujem. sta ako doneses tortu koju ti je tvoja mama napravila, kako ces tu donit racun ili deklaraciju.
kuzim te jer si u stresu, ali bas zbog toga pokusaj ostat mirna, pokusaj je odbit na pristojan nacin! ipak ces sa njom bit u kontaktu do kraja (njenog) zivota
Ja nemam ništa protiv svoje svekrve, mene samo nervira što u vezi svega misli da mora biti po njenom, i čak kad je njen suprug uvjerava da nije u pravu. Onda viče na njega, a on ode u šetnju i ne razgovaraju dan-dva. Ja takve situacije nisam imala prilike viđati doma. To mi je malo djetinjasto.

Nama su u Zagrebu u 2 hotela i 3 restorana tražili račune od kolača/torte. Pretpostavljam da se nitko neželi gnjaviti da se ljudi potruju salmonelom, pa da i oni budu osumnjičeni.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:39   #53
Quote:
ema1 kaže:
Ti imaš pravo reći svoje mišljenje, tako i ja. Malo si razočarana jer ne napadaju svi "lošu stranu".
Shvatila si ovo kao napad na sebe što ni u bunilu nije bila namjera. žao mi je i ispričavam se.
Sve najbolje!
nemas se zasto ispricavati! pa raspravljamo! sorry ako si dobila dojam da te napadam! samo sam malo prezustro izrazavala svoje misljenje!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:43   #54
Quote:
kemicarka kaže:
Stvar je u tome da moji participiraju s jednakim udjelom za svadbu, ali žele da sve bude kako mi hoćemo. Imali su neke sitne prijedloge, neke smo prihvatili neke odbili, ali ne daju kometare tipa: Pa zašto u slovenskoj zlatarni kupujete prstenove?
I btw moj svekar je izuzetan čovjek i on se isto ne želi miješati, uvijek na njene prijedlge kaže da pusti djecu da rade kako oni hoće.
Imati ćemo svadbu za oko 130 ljudi zato što su naši starci to htjeli, odnosno njegovi malo više nego moji. Moji uvijek imaju stav: Kako vi mislite da je najbolje tako nek bude. U ništa se pretjerano ne miješaju. Kad smo počeli pričati o vjenčanju dragi i ja smo htjeli samo večeru s kumovima i roditeljima, pa je svekrva rekla da su to kao karmine i da ona neće doći i time pokazala da nimalo ne poštuje naše želje.
I to u vezi stana je smiješno. Meni i bratu su starci kupili stan u kojem smo živjeli za vrijeme studiranja. Pa kome će roditelji pomoći ako ne svojoj djeci?!Ja sam im beskrajno zahvalna na tome, i ne gledam na njih samo kao na kasicu-prasicu koja sere lovu. Trudim se za neke sitnice proći što jeftinije: super su cipele za 2000 kuna, ali kad se promislim da moram 7 dana raditi za njih nekako me prođe volja.
Nisam od onih cura koje misle udajem se jednom u životu pa hoću sve naj-naj. Ja samo želim kvalitetno prstenje, a za ostalo manje-više.
Ma gle zaposli ju s nekim sitnicama koje tebe i tako opterećuju,daj joj to kao ozbiljan zadatak i reci kako znaš da će to upravo ONA napraviti najbolje.Mislim da ćete i ti i ona biti zadavoljne,a ti zadrži pravo konačne odluke oko važnih stvari(mislim da nije toliko važno jer budu salvete roza ili bijele,važnije je da svi budete dobre volje i u dobrim odnosima,ako vam napetost pokvari zabavu sve skupa nema smisla,ma kako raskošno bilo)
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:44   #55
Moj dragi ima objašnjenje za ovu situacijuošto je njegova sestra onako malo otkačena, izlazi u Močvaru, fura neki alternativni đir, on misli da nema apsolutno nikakve šanse da profura njoj neke ideje u vezi njene svadbe, i zna da joj je ovo jedina prilika. Usto od mog svekra sestra je udavala tri kćerke u 2 godine i te svadbe su bile megalomanske, pa se i ona želi malo pokazati.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:45   #56
Quote:
kemicarka kaže:
Ja nemam ništa protiv svoje svekrve, mene samo nervira što u vezi svega misli da mora biti po njenom
Daj pročitaj što si napisala. Daj molim te.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 10:48   #57
Dobro ) smiješna sam sama sebi. Ne znam kako vi, ali ja sam totalno pod stresom od svega toga, pa možda te neke njene prijedloge malo i preuveličajem.
Baš sam pričala sa šeficom, i kaže ona da se na dan svadbe isvađala sa sestrom i mamom i rasplakala se nakon šminkanja ko kišna godina jer se derala na njih. Valjda neke žene tako reagiraju.
Otkad su počele te pripreme ja stalno imam osjećaj da imam pms.
kemicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 11:09   #58
Quote:
kemicarka kaže:
Dobro ) Valjda neke žene tako reagiraju.
Otkad su počele te pripreme ja stalno imam osjećaj da imam pms.
Većina žena tako reagira zato i kažem ne se uzrujavat vjenčanja će biti živcirala se ti ili ne
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 12:12   #59
meni se ne uplice svekrva vec stara i ostarila sam zbog nje najmanje 10 godina ovih 12 mjeseci...njoj NISTA nije dobro sta ja odlucim. mjesa se cak u arhitekturu i dizajn te dekoraciju vjencanja (a to je moje podrucje!)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 12:25   #60
e sta da vam kazem ja imam malo drugaciji problem,moja mama se ne ne uplice ni tamo di bi trebala,ko da ju nije briga ,pred mojim dragim mudro šuti a onda kad izade mene zove i nes prigovara kad je to vec gotovo,hocu reci da sve moram sama i to mi je grozno....
luna57 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:57.