Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 17:03   #4781
Romi su otišli sami po noći. Isključeni su im bili struja i voda, ulaz u zgradu blokiran, čeklao se samo da iziđu zbog bilo čega van zgrade tako da im se onemogući ponovan ulazak. Iz satna ih se nije smjelo izbaciti. Na kraju su skužili i sami da to više nema smisla i odlučili su otiči U stan su se navodno ubacile dvije trudne žene sa još nekoliko starije djece, bez ikakvih dokumenata, koja nisu njihova... Možda ih je Nicloas Sarkozy uputio u Jelkovec Sretno im bilo i neka im naš vrli načelnik osigura smještaj negdje drugdje, po mogućnosti negje blizu sebe...
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 18:02   #4782
Quote:
Reformator kaže: Pogledaj post
Jel to bio holdingov stan ili od Grada Zagreba?
Na kojem ulazu su provalili? Jesu li ušli u zgradu kroz garažu ili na glavni ulaz?
stanovi u vlasništvu holdinga koje će grad uzeti u lizing
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 18:29   #4783
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
stanovi u vlasništvu holdinga koje će grad uzeti u lizing
Nekak mi se čini da to prije bude pušing .,kao i više manje sve kaj bandić dela .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 22:16   #4784
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
Romi su otišli sami po noći. Isključeni su im bili struja i voda, ulaz u zgradu blokiran, čeklao se samo da iziđu zbog bilo čega van zgrade tako da im se onemogući ponovan ulazak. Iz satna ih se nije smjelo izbaciti. Na kraju su skužili i sami da to više nema smisla i odlučili su otiči U stan su se navodno ubacile dvije trudne žene sa još nekoliko starije djece, bez ikakvih dokumenata, koja nisu njihova... Možda ih je Nicloas Sarkozy uputio u Jelkovec Sretno im bilo i neka im naš vrli načelnik osigura smještaj negdje drugdje, po mogućnosti negje blizu sebe...
Navodo nova provala se desila u A bloku iznad Euroherca.
čistač is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 12:17   #4785
i Jelkovcani, kakvo je stanje danas? jel ima novih provala? mozda sada intenzivnije provaljuju zbog ove hladnoce...
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 21:05   #4786
Quote:
malasara kaže: Pogledaj post
svi holdingovi stanovi su predani gradu zagrebu prije dva tjedna!
Nisu svi.
istajdoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 21:15   #4787
Quote:
snobica kaže: Pogledaj post
i mi smo predali zahtjev, i sad cekamo.. iako nam jelkovec nije bas dio grada koji nam pase, ne mozemo birat.. pa se bar nadamo da ce stan bit lijep (ak dodjemo na listu)
Držim fige svima nama koji smo predali.Nije da i meni paše,zbog posla..a i nemam nikoga na toj strani grada.I taman kad sam se pomirila nekako s time,jer sam si svaki dan ponavljala,ma moje kolege putuju i iz Siska,iz Zeline,iz Dugog Sela,sada se pojavi priča s provalama,s romima koji pokradoše sve živo...i opet se pojavi onaj crv sumnje,je li to ispravna odluka?Vidim da neki ljudi otkazuju najam,odlaze...Ima i onih koji su zadovoljni..Više nisam pametna što mi je činiti...
pepita27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 22:47   #4788
Ljudi svi koji mislite dođi živjeti u naselje, toplo vam preporučam, zbog par sitnica kojih ima doslovno u svim kvartovima mislim da netreba pridodavati puno pažnje. Naselje je iz dana u dan sve bolje, sve na jednom mjestu, ima super ljudi, ima i onih koji nisu super, ma okreni glavu od njih i samo pozitiva imam dvoje male djece, kvart je ko stvoren za mlade obitelji,često susrećem druželjubive ljude u parkićima i nekim zgradama je postavljen video nadzor. Već živim 3.god u naselju i svaki dan sam sve sigurniji da ću ostati u naselju........
__________________
...a ljudi ko ljudi... uvjere sebe da su u pravu i žive, tobože, život...
tomo&tona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 07:45   #4789
Quote:
čistač kaže: Pogledaj post
Navodo nova provala se desila u A bloku iznad Euroherca.
Zar ne postoji neka šablona, po kojoj se može i mora odmah postupati da ih se odmah izbaci? Oni će nastaviti tako dalje, dok ne dođu do željenog cilja. Mora ih se nekako novčano kazniti; a ako ne mogu platiti- zatvoriti.

Može li udruga postaviti nekakve uvjete kod Bandića?
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 07:49   #4790
Quote:
pepita27 kaže: Pogledaj post
Držim fige svima nama koji smo predali.Nije da i meni paše,zbog posla..a i nemam nikoga na toj strani grada.I taman kad sam se pomirila nekako s time,jer sam si svaki dan ponavljala,ma moje kolege putuju i iz Siska,iz Zeline,iz Dugog Sela,sada se pojavi priča s provalama,s romima koji pokradoše sve živo...i opet se pojavi onaj crv sumnje,je li to ispravna odluka?Vidim da neki ljudi otkazuju najam,odlaze...Ima i onih koji su zadovoljni..Više nisam pametna što mi je činiti...
Ja sam u naselju 4 i pol godine kupio sam stan kupio bih ga i opet samo po ovoj nižoj cijeni koja sada je.Svi vi koji iznajmljujete stan u pricipu nemate što izgubiti,sviđa vam se ostanete ne sviđa vam se pokupite prnje i odete.Prednost najma je mobilnost.Samo budite sigurni da ovakve stanove za ovoliko malo novaca nećete nigdje naći.Ja prvi svoga nebi iznajmio za toliki novac.Naselje ko naselje ima svojih dobrih i loših strana.U principu 95% ljudi je ok.Što se tiče Roma nema njih toliko puno da bi oni bili nekakav značajniji čimbenik.Ja osobno nisam ni s kime imao nikakvih problema niti bilo kakvih neugodnosti.Ovdje ima i visokoobrazovanih ljudi i onih koji to nisu.Moja djeca su velika tako da ne koriste brojna dječija igrališta,stan nam više služi kao spavaonica.Kad sam ja došao nije bilo ničega po kruh sam išao u Getro sada ima zbilja svačega.Još kada bude gotova srednja škola,otvorena igrališta,dvorana i baten.Dođite prošećite se naseljem i odlučite sami.
VLADO1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 08:24   #4791
čitam vaše opise naselja, i što više razmišljam shvaćam da u svim kvartovima ima svakakvih ljudi.
Dubrava je ozloglašena, a ja sam u samom 'centru' Dubrave živjela nekoliko godina i nisam doživjela ništa loše osim kvrcnutog auta na parkingu, što se može dogoditi svugdje.
A plašili su me da ne smijem hodati sa Iphoneom u ruci jer bi se moglo dogoditi da mi ga 'mrknu' - wtf?

O Jelkovcu sam čula puno loših stvari, od ljudi koji su živjeli tamo, i od onih koji još žive... naselje je prekasno zamišljeno, kao grad u malom, ali mislim da ovo što se događa sa pojedinim obiteljima definitivno treba riješiti, jer će naselje zbog njih biti na lošem glasu (već i je nažalost), i ljudi će ga izbjegavati. Šteta...
Muž i ja smo se nekoliko puta prošetali po kvartu, doslovno po svim ulicama... parkinga ima, okoliš je uređen, vrtić izgleda moderno...
Žao mi je što tih nekoliko problematičnih obitelji narušava mir i sklad ostalih stanara koji bi zapravo i trebali činiti onakvu zajednicu kako je i zamišljeno da bude.

Mi smo se ipak odlučili za najam stana u Jelkovcu. I pokušat ću ugrabiti stan u c ili d bloku. Zato vas molim da mi napišete ako netko zna, koje zgrade imaju video nadzor?
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 09:54   #4792
pa B7 ti ima video nadzor i tu su ti sve 3,5-sobni stanovi cca 80-85 m2.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:15   #4793
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
pa B7 ti ima video nadzor i tu su ti sve 3,5-sobni stanovi cca 80-85 m2.
Hvala. Ta kvadratura nam i je ok. Samo, koliko sam vidjela oko B bloka je malo gužva sa parkingom. a mi se moramo smjestit sa 2 auta ...

da li c i d blok imaju kamere? nešto sam čitala da je nekoliko kamera postavljeno još prošle godine. da li je taj nadzor još uvijek u funkciji?
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 11:26   #4794
Draga Ana, svugdje je gužva sa parkiranjem, u svako naselju...
Walkira34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 11:31   #4795
Quote:
anna1501 kaže: Pogledaj post
Hvala. Ta kvadratura nam i je ok. Samo, koliko sam vidjela oko B bloka je malo gužva sa parkingom. a mi se moramo smjestit sa 2 auta ...
pa ispod zgrade su garažna parkirna mjesta, koja također uskoro idu u najam.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 11:52   #4796
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
pa ispod zgrade su garažna parkirna mjesta, koja također uskoro idu u najam.
čula sam da će cijena biti oko 300kn mjesečno. Što vi mislite, jel to ok cijena?
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 12:52   #4797
prema ovome bi ipak trebalo biti 3 puta jeftinije od ove tvoje cifre?

Quote:
udruga NJ kaže: Pogledaj post
Poštovani susjedi,

Uvidom u Službeni glasnik Grada Zagreba broj 1 od 14.1.2014., u kojem je objavljen Zaključak o kriterijima za određivanje zakupnine za poslovni prostor u koji ulaze i garaže,
i kojim je između ostalih promjena (umanjenja visine zakupnine u svim zonama za 20%) uvedena još jedna posebna zona 5. (odnosno 6. zona, budući imamo 0. zonu) za naselje Novi Jelkovec u kojem je visina zakupnine umanjena za 20% u odnosu na prethodnu zonu, ne možemo ništa drugo nego izraziti svoje zadovoljstvo predloženom cijenom najamnine jer to je upravo ono za što smo se i sami od početka zalagali i na što smo apelirali u Gradu nebrojeno puta.

Ovaj tjedan su ovlaštene osobe Gradskog ureda za imovinsko-pravne poslove i imovinu Grada zajedno s djelatnicima Stanogradnje, Zag. hodlinga krenuli u postupak primopredaje poslovnih prostora, pa će nakon što se obavi preuzimanje poslovnih prostora krenuti u prezimanje garaža i garažnih mjesta.

Po okončanju toga posla, Grad će raspisati natječaj za davanje u zakup poslovnih prostora i garaža pod uvjetima propisanim Odlukom o zakupu i kupoporodaji poslovnih prostora.
Sigurni smo da će predložena cijena pobuditi veliki interes među stanovnicima Novog Jelkovca te će se na taj način riješiti problem praznih garaža kao i poslovnih prostora.

Link na kojem možete pronaći Službeni glasnik Grada Zagreba:

http://www.zagreb.hr/default.aspx?ID=2105

Lijepi pozdrav,

Udruga Novi Jelkovec
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:04   #4798
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
prema ovome bi ipak trebalo biti 3 puta jeftinije od ove tvoje cifre?
Početkom godine bio je ovaj članak u kojem piše da su cijene garaža bile 615,00kn, što je previše:
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/mr...tek-tri-506657

Ovim novim pravilnikom kad se okvirno računa (recimo da garaža ima cca 17kvadrata (nisam previše istraživala, ovo je moja pretpostavka), i da je Jelkovec najjeftinija Zona, cijena bi bila 13,96 * 17,00 = 237,32kn.

Meni prihvatljiva cijena
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:23   #4799
manje,
8,93 kn * 60% * 17 m2 = 91,09 kn ?


Quote:
udruga NJ kaže: Pogledaj post
Navedi dokument je dostupan na linku sluzbenog glasnika Grada Zagreba pa objavljujemo ispravak:
http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/...D?OpenDocument
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:49   #4800
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
manje,
8,93 kn * 60% * 17 m2 = 91,09 kn ?
Pa onda će te garaže biti razgrabljene ..

Hajde, barem sam pogodila da je Jelkovec u 5.Zoni

Hvala ti! Stavljamo jedan + za Jelkovec!!
anna1501 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.