Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2014., 10:35   #4901
Budimo realni nitko ne uči svoju djecu da rade nerede po ulici, svi su nevinašca kada su doma a čim zatvore ulazna vrata pretvore se u ono kako to odgovara ekipi. Imam i ja 2 djece, da ne mislite da nemam djecu i trudim se učiti ih lijepom ponašanju ali ne garantiram i ne dajem ruku u vatru za njih kada izađu van. Voljela bi vidjeti roditelja koji ima toliko povjerenja u svoje pubertetlije…tko nije kriv neka prvi baci kamen… Mislim da to nema veze tko je kupio stan a tko ne. Mi smo kupci ali stojim iza svega što sam napisala!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 11:35   #4902
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Budimo realni nitko ne uči svoju djecu da rade nerede po ulici, svi su nevinašca kada su doma a čim zatvore ulazna vrata pretvore se u ono kako to odgovara ekipi. Imam i ja 2 djece, da ne mislite da nemam djecu i trudim se učiti ih lijepom ponašanju ali ne garantiram i ne dajem ruku u vatru za njih kada izađu van. Voljela bi vidjeti roditelja koji ima toliko povjerenja u svoje pubertetlije…tko nije kriv neka prvi baci kamen… Mislim da to nema veze tko je kupio stan a tko ne. Mi smo kupci ali stojim iza svega što sam napisala!
Slažem se sa svime ovime ali ja jednostavno neću dopustiti da mi netko nabija loptu pod prozorom bez obzira čiji on bio pa makar i moj
VLADO1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:23   #4903
Thumbs up

Quote:
VLADO1966 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime ovime ali ja jednostavno neću dopustiti da mi netko nabija loptu pod prozorom bez obzira čiji on bio pa makar i moj

Slažem se !!!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 13:45   #4904
Čini mi se da je ovo ipak pretjerivanje, pa tko to može zabraniti djeci da se igra sa loptom ispred zgrade? Postoji kučni red i treba ga se pridržavati kako u zgradi tako i oko zgrade. Naravno da se nitko normalan neće napucavati loptom u 23 sata al po meni je normalno da se djeca igraju oko zgrade tokom dana bila ta djeca kupci stanova, u najmu ili socjala... Ima ovdje puno većih problema od djece koja se igraju sa loptom
STAN B7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:05   #4905
Quote:
lyles kaže: Pogledaj post
Hej buduci susjedi,

jel moze mala pomoc?
Buduci da su u gradskom uredu skrti sa informacijama, da li netko zna da li u C i D bloku ima jos 3,5 sobnih stanova koje bi mogli dati sad u najam.
Imamo malo dijete i nekako nam se ta dva bloka cine najboljim za klince.
Hvala unaprijed!
http://www.zgstanogradnja.hr/UserDoc...onaD/D2_23.jpg
http://www.zgstanogradnja.hr/UserDoc...ZonaC/C5S1.jpg

prvi je D2 a drugi C5 i takvih ima više komada slobodnih
nadam se da sam pomogao
Franjo Šafranek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 14:07   #4906
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je ovo ipak pretjerivanje, pa tko to može zabraniti djeci da se igra sa loptom ispred zgrade? Postoji kučni red i treba ga se pridržavati kako u zgradi tako i oko zgrade. Naravno da se nitko normalan neće napucavati loptom u 23 sata al po meni je normalno da se djeca igraju oko zgrade tokom dana bila ta djeca kupci stanova, u najmu ili socjala... Ima ovdje puno većih problema od djece koja se igraju sa loptom
Naravno da ima većih problema od djece ali udaranje loptom o susjedov vanjski zid nije ok. Ja nisam u prizelju ali podtžavam to !!!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:30   #4907
Quote:
Reformator kaže: Pogledaj post
Kakvi su ti roditelji čija djeca nabijaju loptu o fasadu i prozore?! Jedan klinac od nekih 12 godina s nekom pločicom lupa po drvenoj kučici na dječijem igralištu, dvojica drugih se natječu tko će pljunuti kroz otvoreni prozor u prizemlju zgrade B9...!
a u B10 se neki malci (jedan u žutoj jakni) natjeću u subotu tko će rabiti više pivskih boca o trafostanicu između B9 i B8. Samo mi žao što ne znam tko im je ćać da ja njemu tu bocu razbijem o glavu.
Smia - B8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:31   #4908
Quote:
STAN B7 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je ovo ipak pretjerivanje, pa tko to može zabraniti djeci da se igra sa loptom ispred zgrade?
Hvala Bogu da se djeca moraju igrati. Meni ne smetaju ni djeca, ni galama. Nitko ne brani djeci da se igraju. Ali jedno je igra a drugo je svjesno uništavanje i namjerno gađanje roleta i žarulja javne rasvjete s loptom. Lupanje pločicom skinutom sa terase po dječijim spravama za mene nije igra nego mentalni poremećaj. Je li to liječenje frustracija, loš kućni odgoj ili neki pedagoški hiperaktivni sindrom, mene ne zanima. Ja samo vidim da se uništava moja imovina i moje životno okruženje.
Naravno da ima većih problema, ali ne treba ni banalizirati divljanje pojedinih mladih delikvenata. Meni smeta kad vidim grafite po novim fasadama i uništene klupice i razvaljena nova dječija igrališta. Kako će sve ovo izgledati za 5-10 godina?
Uvjeren sam, da imam djecu, da se tako nebi ponašala, niti sam se ja kao dijete tako ponašao.
Reformator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:32   #4909
hmm spada li u dječju igru bacanje kamenja kroz limenu cijev tobogana? spada li u dječju igru nabijanje loptom i urlikanje u noćnim satima? spada li u dječju igru bacanje petardi pod prozorima? spada li u dječju igru galama, treštanje nečeg (što teško mogu nazvati muzikom) iz mobitela još popraćeno zvukovima razbijanja boca? - je li to sve doista dječja igra jer se odvija na dječjem ili sportskom igralištu? Za neupućene, i jedno i drugo je udaljeno od prozora nekih 50 metara zračne linije.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 08:57   #4910
A spada li u dječju igru bacanje snježnih gruda u prozore? Živim u prizemlju i eto to sam ove zime doživjela.

Ne znam šta bih rekla.
spring2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:47   #4911
Kaj je ovo forum je skoro zamro? Evo jedna budnica,susedi kaj velite na najavu nam najdražeg vođe da bude uveo naplatu parkiranja u cijelom gradu,mene je nekak strah da nas nebu zaboravil. Nego ima li tko kakvu info o najmu garaža i garažnih mjesta,ima kakav natječaj ili se još čeka?
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 12:31   #4912
http://www.jutarnji.hr/bandic-razves...inga-/1172939/

najdraži vođa plasira laži, a Jutarnji ga još podržava - za većinu Zagrepčana će parkiranje poskupiti jer ga sad ne plaćaju, a ubuduće će morati.
ili su pravi Zagrepčani samo oni koji žive u sadašnjim parkirnim zonama?
bolje bi mu bilo da plaćanje parkiranja potpuno ukine, pa bi ljudi parkirali na asfaltiranim obilježenim parkinzima, a ne na divlje odmah pored tih danas praznih parkirališta
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 20:31   #4913
Pozdrav ljudi.
Evo dragi i ja razmišljamo u selidbi u Novi Jelkovec i sad imamo puno pitanja i nedoumica.
Pročešljala sam ovaj forum,ali vas molim za odgovore na slijedeća konkretna pitanja:
1. Da li postoji razlika između prijave za najam stana direktno preko Gradskog ureda za imovinsko pravne poslove ili preko APN-a?
2. Da li prijavom za najam preko grada Zagreba stječemo pravo da nakon 5 godina uđemo u otkup stana?
3. Da li postoji kakva razlika u bodovanju ako smo izvanbračna zajednica ili ako smo bračni par?
4. Da li postoji uvjet koliko dugo moramo biti podstanari ako se kao takvi prijavljujemo na natječaj i da li netko provjerava da li stvarno živimo na adresi koju smo naveli u prijavi?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 06:22   #4914
luckasta,

mislim da je APN podijelio što je imao, bar što se tiče NJ
otkup se za sada ne spominje za stanove koje izdaje Grad. vjerojatno će to ići kad bude išlo na nivou cijelog grada, a ne samo tu u NJ
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 09:01   #4915
Samo komentar na ginekologicu u naselju, žene je definitvno super i tko još nema ginekologa ili ne zna gdje se prijaviti možete kod nje !!! Samo pohvale !!! Jedno ne znam kakva je dr. opće prakse pa ako netko ima komentar neka podjeli !
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 09:58   #4916
Da, kontaktirala sam APN i oni nemaju više stanovu u NJ
a stvarno ne znam kako to funkcionira s gradom ZG, da li možemo u nekom trenu ako ćemo moći baš kupiti stan koji nam je iznajmljen?
Da li je netko to već pokušao s njima dogovoriti?
I koliko izađe najam za stan od otprilike 80 m2 i kolike budu režije?
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 10:10   #4917
Pozdrav! Nitko mi nije odgovorio na moja pitanja, pa ću opet postaviti
.kad bih ja ipak išla sad predati papire, da li bi to imalo kakvu svrhu? I da li bi svi ti ovjereni papiri vrijedili kod novog natječaja? da ih ne ovjeravam ponovno, pošto vidim da ih ima dosta i dosta će i koštati... i još jedno pitanje...vi koji ste već useljeni u dvoipolsobni stan, da li je takav stan prikladan za četveročlanu obitelj? Čitala sam da je po kvadraturi, ali bih voljela čuti i iz iskustva... I također me zanimaju koliki je najam i režije da dvoipolsobni stan... Hvala!!!
__________________
"...meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne!!"
Bebolina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 10:40   #4918
ne možeš predati papire mimo natječaja,a idući natječaj će biti u 5.mjesecu vjerojatno, pitala sam ja danas.
luckasta88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:44   #4919
Odlično!! Hvala ti!
__________________
"...meni niko ukrest ne more ovu moju škatulu za sne!!"
Bebolina86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 13:47   #4920
Quote:
Bebolina86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Nitko mi nije odgovorio na moja pitanja, pa ću opet postaviti
.kad bih ja ipak išla sad predati papire, da li bi to imalo kakvu svrhu? I da li bi svi ti ovjereni papiri vrijedili kod novog natječaja? da ih ne ovjeravam ponovno, pošto vidim da ih ima dosta i dosta će i koštati... i još jedno pitanje...vi koji ste već useljeni u dvoipolsobni stan, da li je takav stan prikladan za četveročlanu obitelj? Čitala sam da je po kvadraturi, ali bih voljela čuti i iz iskustva... I također me zanimaju koliki je najam i režije da dvoipolsobni stan... Hvala!!!

6.5. broj članova obiteljskog domaćinstva
dokaz: rodni list za samca, vjenčani list za supružnike (ne stariji od 3 mjeseca), za
izvanbračnu zajednicu kod javnog bilježnika ovjerena izjava podnositelja prijave,
izvanbračnog supružnika i dva svjedoka dana pod kaznenom odgovornošću o postojanju
izvanbračne zajednice i njenom trajanju i rodne listove za oboje izvanbračnih supružnika,
rodni listovi za sve ostale članove obiteljskog domaćinstva (za malodobnu djecu mogu biti
stariji od 3 mjeseca).


znači papiri ne smiju biti stariji od 3 mjeseca,što znači da ti stari pairi ne vrijede,ali oopet provjeri sa njima u gradskoj upravi za imovinsko pravne odnose,nazovi kad bude sl natječaj i pitaj,ne znam baš zašto isključivo tražiš dvoipolsoban stan ali mislim da na takav možeš slobodno zaboraviti jer ni za ove što su u ovom natječaju zatražili neće moći svi dobiti jer ih ima manje nego što ih je zatraženo,odnosno mnogi su zatražili dvosobni a morat će uzeti ili dvoipolsobni li trosobni,tak da se previše ne nadaš za dvoipolsobne,ostaje ti trosobni i četverosobni,ali i taj će teško biti dobiti jer mnogi nisu znali za ovaj natječaj a druga stvar sad kad su pojeftinili za 20% kažu da ih se do sada javilo preko 500 ljudi koji bi predali zahtjev na sljedećem natječaju što opet znači da će najmanje 200-300 i koji budu na listi otpasti jer neće biti dovoljno stanova
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.