Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 19:44   #81
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
jel sad vidiš šta sam mislija pod pojmom da "kompjuteri" rade posa umisto ljudi (ne doslovno naravno)... ako uzmemo npr. produciranje iste pisme u obzir, napravit pismu sa instrumentima je stostruko teže nego je napravit u programima na kompjuteru... tu staje rasprava o kompleksnosti električne glazbe naspram dosta drugih vrsta u glazbi, jer da voliš "najkompliciraniju" elektronsku stvar, roker ili metalac npr. će ti uvik moć prigovorit i reć da je to goli kurac...
Ne, ovo gore baš i ne stoji. Za mene će uvijek biti glazbeno kompleksnije ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=Dxx3NOS1gU8

od npr. ovog:

http://www.youtube.com/watch?v=MeP220xx7Bs

Ajde, možda malo jeftin primjer, ali kužiš što hoću reći

Usput, u prvoj linkanoj stvari se najbolje vidi zašto je kvalitetna goa glazbeno superiornija od nekakvog komercijalnog trancea. Nema oslanjanja na već prožvakane semplove i uvijek iste zvukove, jeftine melodijice i sl. Istraživanje glazbe i zvuka, to je ono što je važno.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 20:08   #82
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Ne, ovo gore baš i ne stoji. Za mene će uvijek biti glazbeno kompleksnije ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=Dxx3NOS1gU8

od npr. ovog:

http://www.youtube.com/watch?v=MeP220xx7Bs

Ajde, možda malo jeftin primjer, ali kužiš što hoću reći

Usput, u prvoj linkanoj stvari se najbolje vidi zašto je kvalitetna goa glazbeno superiornija od nekakvog komercijalnog trancea. Nema oslanjanja na već prožvakane semplove i uvijek iste zvukove, jeftine melodijice i sl. Istraživanje glazbe i zvuka, to je ono što je važno.
poslušaj naprimjer ovo: http://www.youtube.com/watch?v=hFJMNo8r8Xo

i sad reć da je bilo koja elektronička pisma kompliciranija (ja sam svo vrime mislija na kompliciranost pravljenja pisme, ne na kompleksnost melodije ako se nismo razumili) je ravno ludilu! i usto je prelipo...

Goa je stara i originalna, zato je posebna, al sve u svemu pravi tradicionalist uvik gleda trud producenta, ka i ja, tako i ti vjerojatno, a to niko ne može znat osim njega samoga, zato reć da je nešto superiornije od drugoga je glupo, jer ne znaš je li producent stvarno oznoija jaja radeć pismu ili je sklepa "u 5 minuti"... istu stvar sam mrzija kod hrvatskog u školi... čitaš prozu ili poeziju i moraš napisat šta je pjesnik/pisac mislija! ono wtf, kako da ja znam šta je on mislija sa svojim djelom, možda se saživija sa njim, a možda se uboja u žilu i napisa ga pod nekom lažnom inspiracijom... a trance općenito (osim progresive koja više naginje house-u nekad) nije nešto popularan, čak ni onaj šta sam ja naveja... priča sam s jednim poznatijim producentom hands up-a (priko fejsa) i on mi je reka da je lova koju zaradi samo pristojan pocket money... usto i studira...

a "prožvakani semplovi" i "uvik isti zvukovi" nisu istina, svaki DJ ima svoj stil i drži se istoga, po tome je i prepoznatljiv, a to šta pisme zvuče "poznato" je logično, jer od nastanka glazbe do danas dobro da originalnost uopće postoji...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 20:31   #83
Ja sam samo htio reći da ne možemo generalizirati, zato sam posegnuo i za primjerom Pistolsa kao ekstremno jednostavnog glazbenog izričaja, a opet instrumentalnog. Mislio sam i ja na kompleksnost izrade, zato sam i dao onu stvar od Hallucinogena gdje ima masu totalno originalnih samplova, više kao odgovor na ono kad si spomenuo servirane samplove.

Sad, ja sam mišljenja da je potreban jednak trud, vještina i talent za znati se dobro koristiti semplerima, VSTi-ma, DAW-ovima, raznim klavijaturama i sl. kao i za naučiti svirati instrument. Ima i elektronska glazba svoje velike skladatelje kao što je Jean Michel Jarre čiji se glazbeni talent ne može umanjiti u odnosu na neke druge glazbenike samo zato što je "elektroničar".
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 21:02   #84
Dobro, sad si dao Hallucinogena, koji je stvarno strucnjak za glazbu. Njemu malo tko tko se bavi glazbom moze konkurirati...
Inace, meni vec neko vrijeme prolazi ta misao kroz glavu, i mislim da je elektronicka glazba najkompleksnija sto se tice zvukova. Pa sam se zapitao, zasto ljudi koriste jos instrumente, kada se sav potreban ritam i melodija moze proizvesti na compu/synthu, a isto tako vecinu prirodnih zvukova sintetizirati.
No, zapravo, dosao sam do zakljucka da nije sve u kompleksnosti, vec u "duhu" te glazbe. Jedna jednostavna melodija na flauti moze srusiti u vodu sav trance koliko god on kompleksan bio...

Sto se tice tezine stvaranja glazbe, ne mislim da je jednu trance pjesmu lakse napraviti od jedne rock pjesme, ukoliko se radi o samostalnom programiranju synthova i proizvodnji originalnih semplova.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 21:59   #85
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Sto se tice tezine stvaranja glazbe, ne mislim da je jednu trance pjesmu lakse napraviti od jedne rock pjesme, ukoliko se radi o samostalnom programiranju synthova i proizvodnji originalnih semplova.
o itekako je lakše... govoreći o jednako cijenjenim pismama, svaka od svoje klijentele, teže je napravit e.g. rock pismu od trance... jer tu se govori o usklađenosti 4-5-6, nije bitno, ljudi svakog sa svojim instrumentom ili vokalom... zato tu dolazi do izražaja prvenstveno sluh i razumijevanju glazbe, a da ne spominjem upotrebu vokala... Goa i nijedan skoro trance ne koristi vokale jer ih je teško ubacit u onakvu strukturu i to bi ispalo Bože sačuvaj... tu ne govorimo o nadarenosti pojedinih umjetnika, nego o njihovom trudu i dolaskom do "bit dobar"... tako da "slaganje" melodija po raznoraznim programima je puno lakše od RL izvedbe... izmislit te melodije i pismu općenito, tu je podjednak trud i zalaganje...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:12   #86
Quote:
evamattiolo kaže: Pogledaj post
uglavnom, smatram da trance glazbu treba osjetiti, a to se osjeti odmah ili nikako
Krivo. Meni je trance (psihodelija) bio isprva jako cudan i nije mi bilo ugodno ga slusati. No malo po malo, poceo mi se sve vise svidjati sto sam ga vise slusao (cak i na silu).
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:25   #87
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
o itekako je lakše...
Ne vidim zasto bi izmjena par akorda na gitari kroz cijelu pjesmu, pracena relativno jednostavnim ritmom bubnjeva bila teza od svih tih raznovrsnih zvucnih segmenata koje cujemo u goi npr.
Dobro, melodiju solaze, koja zauzima mali dio pjesme, je vjerojatno podjednako tesko izmisliti kao i neku od goa trance melodija.
Zapravo, nisam strucnjak, tako da bih volio znati sto vi svi mislite sto se tice toga, kompleksnosti glazbe... Nisam siguran, ali mislim da je usavrsiti baratanje synthom (tako da znas dobiti bilo koji zvuk koji si zamislis), teze nego usavrsiti sviranje gitare.

Live izvedbe rock izvodjaca su svakako fizicki teze od izvedbe trensa, no ja sam mislio bas na samu kompleksnost glazbe i koliko je tesko istu izmisliti.
No opet, ljudi koji slusaju rock takodjer dozive impresiju kada cuju/vide nekoga kako odlicno svira gitaru ili kad cuju neki dobar vokal uzivo, sto u trensu nije moguce jer se sva muzika vrti na kompjuteru i uvijek je relativno ista ovisno o mixu, a mixanje i nije toliko tezak posao. Tako da rock moze zvucati vise "ljudski" nego elektronicka glazba, upravo zato jer se osjeti taj neki trud i improvizacija.

Zadnje uređivanje Ser Mark : 31.05.2011. at 22:36.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:38   #88
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Ne vidim zasto bi izmjena par akorda na gitari kroz cijelu pjesmu, pracena relativno jednostavnim ritmom bubnjeva bila teza od svih tih raznovrsnih zvucnih segmenata koje cujemo u goi npr.
Dobro, melodiju solaze, koja zauzima mali dio pjesme, je vjerojatno podjednako tesko izmisliti kao i neku od goa trance melodija.
Zapravo, nisam strucnjak, tako da bih volio znati sto vi svi mislite sto se tice toga, kompleksnosti glazbe... Nisam siguran, ali mislim da je usavrsiti baratanje synthom (tako da znas dobiti bilo koji zvuk koji si zamislis), teze nego usavrsiti sviranje gitare.

Live izvedbe rock izvodjaca su svakako fizicki teze od izvedbe trensa, no ja sam mislio bas na samu kompleksnost glazbe i koliko je tesko istu izmisliti.
Slažem se. Naravno da dodatnu težinu izvođenju ne-elektronske glazbe daje činjenica da bendovi moraju biti dobro usvirani, ali svladati instrument i svladati proces izrade elektronike jest jednako vrijedno. Kao Jasenko Houra bi trebao biti jači glazbenik od npr. Simona Posforda jer zna odvrtit četiri akorda. Kako da ne, Jajo, kako da ne.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:49   #89
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Krivo. Meni je trance (psihodelija) bio isprva jako cudan i nije mi bilo ugodno ga slusati. No malo po malo, poceo mi se sve vise svidjati sto sam ga vise slusao (cak i na silu).

ja slusam ono sto mi se sviđa. ne pada mi napamet slusati nesto na silu, ne vidim smisao toga

btw, taj psihodelicni trance i hard tehnjava i rave mi idu na zivce, ali razumijem da se ljudima koji su pod supstancama sviđa

i opcenito ne volim to kategoriziranje trancea i glazbe generalno, postoji samo dobra i loša glazba
__________________
One for the money two for the show
evamattiolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:52   #90
U prilog neelektronskoj glazbi moram pridodati jos i tekstove. Ne slusam samo trens i elektroniku, nit bih mogao samo to slusati. Trens mi je odlican kao glazba i uzivam u njemu, no ono sto mi nedostaje su emocije kroz rijeci. Zato uvijek slusam na periode, mjesec dana mi dodje da slusam psihodeliju, trens, elektroniku, a drugi mjesec nesto s tekstom. Mislim da ne bih mogao ni bez jednog ni bez drugog.
To su 2 posebne dimenzije, i svaka ima svoje cari...
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:53   #91
Quote:
evamattiolo kaže: Pogledaj post

btw, taj psihodelicni trance i hard tehnjava i rave mi idu na zivce, ali razumijem da se ljudima koji su pod supstancama sviđa
A razumiješ li i da se sviđa i ljudima koji nisu na drogama?
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:53   #92
Quote:
evamattiolo kaže: Pogledaj post
ja slusam ono sto mi se sviđa. ne pada mi napamet slusati nesto na silu, ne vidim smisao toga
Da, ok to stoji. Samo sam htio reci kako sam se zarazio u pocetku meni neslusljivom glazbom i postao ovisan o njoj
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 23:31   #93
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
A razumiješ li i da se sviđa i ljudima koji nisu na drogama?
iskreno, ne mogu to shvatit, ali prihvacam

iako nađe se par dobrih stvari ali vecina mi se ne sviđa...

i u vezi kategoriziranja glazbe bi htjela pojasniti, naravno da glazbu treba definirati, ja sam mislila na kategorizaciju tipa 'goa je bolja od vocal trancea i ocenlaba' ili 'rock je dobra glazba, pop je smece', e takva kategorizacija mi ide na zivce i zato sam rekla da postoji samo dobra i losa glazba, u svim zanrovima
__________________
One for the money two for the show
evamattiolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:43   #94
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
Ne vidim zasto bi izmjena par akorda na gitari kroz cijelu pjesmu, pracena relativno jednostavnim ritmom bubnjeva bila teza od svih tih raznovrsnih zvucnih segmenata koje cujemo u goi npr.
Dobro, melodiju solaze, koja zauzima mali dio pjesme, je vjerojatno podjednako tesko izmisliti kao i neku od goa trance melodija.
Zapravo, nisam strucnjak, tako da bih volio znati sto vi svi mislite sto se tice toga, kompleksnosti glazbe... Nisam siguran, ali mislim da je usavrsiti baratanje synthom (tako da znas dobiti bilo koji zvuk koji si zamislis), teze nego usavrsiti sviranje gitare.

Live izvedbe rock izvodjaca su svakako fizicki teze od izvedbe trensa, no ja sam mislio bas na samu kompleksnost glazbe i koliko je tesko istu izmisliti.
No opet, ljudi koji slusaju rock takodjer dozive impresiju kada cuju/vide nekoga kako odlicno svira gitaru ili kad cuju neki dobar vokal uzivo, sto u trensu nije moguce jer se sva muzika vrti na kompjuteru i uvijek je relativno ista ovisno o mixu, a mixanje i nije toliko tezak posao. Tako da rock moze zvucati vise "ljudski" nego elektronicka glazba, upravo zato jer se osjeti taj neki trud i improvizacija.
ti opet govoriš o prejednostavnoj neelektronskoj glazbi i "vrhunskoj" elektronskoj glazbi... a di su npr. modulacije i live improvizacije kad si se već dotaka akorda? puno puuuuno teže od baratanja synthovima viruj mi... spomenija si još samo bubnjara i to uz jednostavan ritam, a di je bas, vokal i eventualno klavijature, a kod nekih i puhački instrumenti koji su po meni najteži za naučit, uz gudačke... pa sve to uskladit...

reka sam ti da je izmislit kvalitetnu i pristojnu pismu jako teško, to vridi za svaku vrstu glazbe, tako da tu nema teže lakše...

Quote:
Kao Jasenko Houra bi trebao biti jači glazbenik od npr. Simona Posforda jer zna odvrtit četiri akorda. Kako da ne, Jajo, kako da ne.
a di si njega naveja? taj nema veze sa životom, kamoli s gitarom!

spomeni drugi put dylana, claptona, satrianija...

Quote:
i u vezi kategoriziranja glazbe bi htjela pojasniti, naravno da glazbu treba definirati, ja sam mislila na kategorizaciju tipa 'goa je bolja od vocal trancea i ocenlaba' ili 'rock je dobra glazba, pop je smece', e takva kategorizacija mi ide na zivce i zato sam rekla da postoji samo dobra i losa glazba, u svim zanrovima
e to ja pokušavam pokazat nonstop! čemu pričanje tipa moja glazba je bolja od tvoje glazbe? toga nema, pogotovo ne u el. glazbi... nemoš mi reć da je Goa bolja od Hands-Upa kad ja uživam u njemu više nego šta ću ikad uživat u Goi... a o kvaliteti sam se bome nasra u prijašnjim postovima, pa da se ne ponavljam, čitajte ako niste! poanta ove teme je o vrsti trance-a koji je najbolji za klubove, di se skuplja običan puk kojem triba servirat nešto "upadljivo" i poznato...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 04:26   #95
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
ti opet govoriš o prejednostavnoj neelektronskoj glazbi i "vrhunskoj" elektronskoj glazbi... a di su npr. modulacije i live improvizacije kad si se već dotaka akorda? puno puuuuno teže od baratanja synthovima viruj mi... spomenija si još samo bubnjara i to uz jednostavan ritam, a di je bas, vokal i eventualno klavijature, a kod nekih i puhački instrumenti koji su po meni najteži za naučit, uz gudačke... pa sve to uskladit...
pa ja sam rekao da je fizicki (znaci od koordinacije dijelova tijela do uskladjenosti cijelog benda) teze svirati neelektronsku glazbu od sviranja syntha, ali sviranje syntha zahtjeva vece znanje od sviranja instrumenta. Baratanje synthovima ne znaci trkeljanje po klavijaturi i pogadjanje tonova da ispadnu koliko toliko dobro i eto ti pjesme. Nego to znaci da ti mozes prakticki sve sto hoces s njim... zamislis neki ljudski glas pa da mozes proizvesti na synthu isti takav glas, zamislis zvuk el. gitare pa ga proizvedes na synthu ili zamislis zvuk vjetra, vode, macke, psa, aviona i tako dalje. To je jako tesko. Neki ljudi rade godinama el. glazbu i nisu ni blizu tom stupnju.

No, opet smo odmakli od kompleksnosti glazbe. Dakle, mislio sam na kompleksnost glazbe koju cujemo, bez obzira koju je teze izvesti.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 07:22   #96
Decki , nemoj te se svadati

Nego poslusajte ovo

http://www.youtube.com/watch?v=ZV1dWFD-j3Y

http://www.youtube.com/watch?v=cIkkMiLKOLI

http://www.youtube.com/watch?v=vGrspVJ5FKs

http://www.youtube.com/watch?v=u0ati...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=P905l...eature=related

Znam da sam zaspamao decki ali stari moj , ove stvari razvaljuju na bilo kojem partyu.
Kakve stvarcine.......

Guiseppe je novo ime u trance sceni ( relativno ) ali decko ima presjajan zvuk i svoj still, stvarno ga pogada.

Zadnje uređivanje Cobra_hehe : 01.06.2011. at 07:32.
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:07   #97
Quote:
Ser Mark kaže: Pogledaj post
pa ja sam rekao da je fizicki (znaci od koordinacije dijelova tijela do uskladjenosti cijelog benda) teze svirati neelektronsku glazbu od sviranja syntha, ali sviranje syntha zahtjeva vece znanje od sviranja instrumenta. Baratanje synthovima ne znaci trkeljanje po klavijaturi i pogadjanje tonova da ispadnu koliko toliko dobro i eto ti pjesme. Nego to znaci da ti mozes prakticki sve sto hoces s njim... zamislis neki ljudski glas pa da mozes proizvesti na synthu isti takav glas, zamislis zvuk el. gitare pa ga proizvedes na synthu ili zamislis zvuk vjetra, vode, macke, psa, aviona i tako dalje. To je jako tesko. Neki ljudi rade godinama el. glazbu i nisu ni blizu tom stupnju.

No, opet smo odmakli od kompleksnosti glazbe. Dakle, mislio sam na kompleksnost glazbe koju cujemo, bez obzira koju je teze izvesti.
nije istina prijatelju! uzmi za primjer likove koji vrhunski sviraju klavijature... oni moraju imat isto znanje ka producenti koji rade u komp. programima (šta se tiče slaganja melodija) plus šta moraju to znat "fizički" izvest... to ti je samo banalni primjer jednog od danas lakših za naučit instrumenata... ja nisam povlačija fizikalu u raspravu, jer nije pošteno uspoređivat ljude koji je moraju imat i one koji side uz kompjuter... ali izvedba sviranja instrumenta zahtjeva vještinu i to bolesnu... i upravo ta usklađenost cilog benda je najteži dio...

glazba može zvučat kompleksno, al to ne znači nužno da je bilo teško napravit... to može bit i slaganje i ispreplitanje melodija, koje je (opet govorim) lakše nego da to moraš napravit s bendom s kojim sviraš... a šta se tiče kompleksnosti zvuka, da, Goa prednjači u tome!
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:23   #98
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
nije istina prijatelju! uzmi za primjer likove koji vrhunski sviraju klavijature... oni moraju imat isto znanje ka producenti koji rade u komp. programima (šta se tiče slaganja melodija) plus šta moraju to znat "fizički" izvest... to ti je samo banalni primjer jednog od danas lakših za naučit instrumenata... ja nisam povlačija fizikalu u raspravu, jer nije pošteno uspoređivat ljude koji je moraju imat i one koji side uz kompjuter... ali izvedba sviranja instrumenta zahtjeva vještinu i to bolesnu... i upravo ta usklađenost cilog benda je najteži dio...

glazba može zvučat kompleksno, al to ne znači nužno da je bilo teško napravit... to može bit i slaganje i ispreplitanje melodija, koje je (opet govorim) lakše nego da to moraš napravit s bendom s kojim sviraš... a šta se tiče kompleksnosti zvuka, da, Goa prednjači u tome!
Mmmm, ne baš.
Pijanisti izvode određene skladbe i pojedini pijanisti pišu svoje, ali za SAMO JEDAN INSTRUMENT.

Producent, s druge strane, mora uskladiti sve instrumente u pjesmi.
Maky993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:08   #99
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
i nisi konzervativan? voliš Gou, u redu, al čemu pljuvat po nečemu o čemu vjerojatno nemaš pojma? (to govorim za tvoje prijašnje postove)
ne, skroz sam liberalan. Ak mogu slušat Rozgu, Stavrosa, Nižetića, Deicide, Elvis Hitlera, Oi Polloi, Slayer, Al Greena, Alice in Chains, itd. Mogu slušat apsolutno svaku glazbu osim ovih 67 milijardi indie bandova

Ne znam zatebe kolko imaš godina al ja elektronsku glazbu pratim od samog početka 90ih a to je bome dosta godina tak da dobro znam o čemu govorim, jer nemam namjere ulazit u rasprave i diskutira na temama o kojima nemam pojma.

http://www.youtube.com/watch?v=3p_4pYS_T-4
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 12:26   #100
Quote:
Maky993 kaže: Pogledaj post
Mmmm, ne baš.
Pijanisti izvode određene skladbe i pojedini pijanisti pišu svoje, ali za SAMO JEDAN INSTRUMENT.

Producent, s druge strane, mora uskladiti sve instrumente u pjesmi.
samo šta se tiče melodija sam reka, jer moraš znat osnove na klavijaturama da bi se uopće moga bavit elektronskom glazbom...

a Willard da sam stariji možda bi i ja pratija trance od tih godina, a ovako, ne mogu ti reć... a sad linkaš uplifting trance?
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.