Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 19:19   #81
Quote:
TEkut kaže: Pogledaj post
e ovo je pravo argumentirano

tako sam i mislio, hvala!
I uzmi u obzir da je 1 US$ oko 100 rupija, što je skroz dobra napojnica, i uvijek je dobro nositi sitne dolare, 1, 5, 10, kao i u svim ne Europskim zemljama. Vole dolare kao što naši još uvijek računaju u DM

Kad ideš? Gdje?
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:24   #82
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
I uzmi u obzir da je 1 US$ oko 100 rupija, što je skroz dobra napojnica, i uvijek je dobro nositi sitne dolare, 1, 5, 10, kao i u svim ne Europskim zemljama. Vole dolare kao što naši još uvijek računaju u DM

Kad ideš? Gdje?
21.10. putujemo za Colombo, pa do 27.10., nakon toga Maldivi do 2.11.

idemo preko TUI-a, tura od Colomba za Kandy i okolicu (Peradeniya, Matale), pa Sigirya, pa Pinnawela

zadnji dan smo u Negombu u hotelu čekajući let za Male

to je honeymoon, pa nije avanturistički nego onako, turistički

još jednom hvala na savjetima
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:37   #83
Quote:
TEkut kaže: Pogledaj post
21.10. putujemo za Colombo, pa do 27.10., nakon toga Maldivi do 2.11.

idemo preko TUI-a, tura od Colomba za Kandy i okolicu (Peradeniya, Matale), pa Sigirya, pa Pinnawela

zadnji dan smo u Negombu u hotelu čekajući let za Male

to je honeymoon, pa nije avanturistički nego onako, turistički

još jednom hvala na savjetima
pa sretno, i na putu i ranije
...
i mi smo na bračno otišli na Šri Lanku, 15 dana ali smo ostali tamo u svojoj organizaciji. Nemojte propustiti Pollonaruwu, a ako uspijete i Anuradhapuru. Ako tura ne bude išla u tom smjeru uzmite auto na dva dana (s vozačem) pa odite jer se isplati, a za Kandy je dosta 1 dan, 1 sat u Hramu zuba, 3-4 sata u botaničkom koji je stvarno dobar. Sigiriya obavezno. Dambulla, hmmm. Pronađite kobre, cool su.

Sprej protiv komaraca i kava u vrećicama, makar Nescaffe, jer smo jedva u Colombu našli normalnu kavu, sve ostalo je živo smeće (to je zapravo jedina mana, 15 dana bez kave

Sretno
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:01   #84
Dvije cure solo s vodićem na Šri lanci?

Frendica i ja letimo 28.10. tamo, imamo turu s vodićem po otoku,a čujem da su se oni njihovi Tamilski tigrići raspojasali, pa nam nije baš svejedno.
ivana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:35   #85
Quote:
ivana07 kaže: Pogledaj post
Dvije cure solo s vodićem na Šri lanci?

Frendica i ja letimo 28.10. tamo, imamo turu s vodićem po otoku,a čujem da su se oni njihovi Tamilski tigrići raspojasali, pa nam nije baš svejedno.
Tigrići su raspojasani već više od 25 godina. Nećete ni znati da postoje
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:24   #86
Sutra ujutro putujemo




pa se nadam da ću uskoro i ja davati savjete o Šri Lanki
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 15:35   #87
Quote:
ivana07 kaže: Pogledaj post
Dvije cure solo s vodićem na Šri lanci?

Frendica i ja letimo 28.10. tamo, imamo turu s vodićem po otoku,a čujem da su se oni njihovi Tamilski tigrići raspojasali, pa nam nije baš svejedno.
Isprazni si inbox i outbox, ne mogu ti poslati poruku
aeiou is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 16:45   #88
Quote:
aeiou kaže: Pogledaj post
Isprazni si inbox i outbox, ne mogu ti poslati poruku
Jesam
ivana07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:54   #89
Netko nedavno bio na Sri Lanci? Zanimaju me podaci o kupnji avionske karte, pa ako ima tko, neka se javi......
Hvala...
micamaca30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:25   #90
imas s air arabia kartu iz istambula za oko 300 eura, povratna! do istambula voz preko beograda i sofije.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:54   #91
ispričavam se ako sam preskočio već objavljene postove, ali (za sada) imam tek jedno pitanje: kakve su cijene različitih proizvoda i usluga namijenjenih bekpekerima? nažalost, financije mi još uvijek igraju ulogu pa se raspitujem. uglavnom, zanimame usporedba sa zemljama u okruženju, tipa indija, tajland i sl. pretpostavljam (i nadam se ) da je to tu negdje, pa
tnx
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:39   #92
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako sam preskočio već objavljene postove, ali (za sada) imam tek jedno pitanje: kakve su cijene različitih proizvoda i usluga namijenjenih bekpekerima? nažalost, financije mi još uvijek igraju ulogu pa se raspitujem. uglavnom, zanimame usporedba sa zemljama u okruženju, tipa indija, tajland i sl. pretpostavljam (i nadam se ) da je to tu negdje, pa
tnx
da, prilično je jeftino za naše pojmove, meni je u hotelima od 4 zvjezdice bilo jeftino (npr. coca cola u minibaru 5 kuna, ručak za dvoje s pićem u istom hotelu oko 60-70 kn) i bio sam uglavnom na nekakvim turističkim mjestima, tako da pretpostavljam da su trgovine i restorani "vulgaris" još dosta jeftiniji
TEkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 09:42   #93
pa da, tako si i mislih. hvala ti, premda mi informacije o 4 zvjezdice nisu baš važne, ali svejedno
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 02:31   #94
trenutno se nalazim u galle pa ako je netko tu moze se javit.na brodu sam tu vezani smo vec misec dana.tu sam vidia da niko nije napisa nista o galle pa evo malo.je da nije zanimljiv ka ostatak sri lanke ali eto tu sam.ovako pogledat tvrdavu na ulazu u grad,takoder tu je i stari dio grada.budisticke hramove ima na brdu priko puta grada velika pogoda,takoder veliki kip bude,ima takoder blizu centra budisticki hram star 1300 godina,stara katolicka crkva.tvornica nakita i slika.botanicki vrt sa ljekovitim biljkama-besplatan upad +besplatna masaza normalno mozes dat donaciju,takoder prodaju i prirodne ljekove..znam nije nesto ali eto kad vec ne mogu dalje iz galle bar to da sam vidia

Zadnje uređivanje zoranos : 05.03.2009. at 02:41.
zoranos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 09:13   #95
preporuka

ako idete na sri lanku a nemate nista organizirano mozete se javit na broj 0094776973201 covik se zove tuta.sve u vezi smjestaja,prijevoza,izleta,bas sve sta vam triba na sri lanci.di prominit lovu na crno,jeftiniji smjestaj,di ic na masazu bas sve sta vam triba.tuta inace zivi u galle,ali nije problem sredit ce on za cilu sri lanku.takoder mozete se javit i na 0094915685005 neznam ime on je vozac tuc tuca ali vozi samo u galle i okolici.inace samo je vozac,a tuta je za sve
zoranos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 20:51   #96
Hey ekipo, jel ima tko kakav vodic za posudit/skenirat/kopirat, il zna di bi se mogao kupiti...?
tre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 21:31   #97
Ako ti nije zgodno otići u neku poslovnicu Algoritma možeš npr. kupiti PDF verziju vodiča lonelyplanet s njihove web stranice. Vjerojatno možeš i za druge vodiče ali nisam siguran.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 12:23   #98
Drugarice i drugovi, putnici i turisti, krajem 10. mjeseca odlazim na SL na 15-tak dana.
Vidim da u zadnje vrijeme nitko nije nista konkretno pisao o Njoj, pa bih molio stare "Sri Lancane", ako im se da, da se prisjete tamosnjih ljepota i ostalog sto bi bilo korisno znati prije i za vrijeme puta tamo...

Naravno, procitao sam sve 3 stranice sa ovog foruma i koliko-toliko mi je pomoglo. Hvala svima!

S obzirom da sam se "jako frisko" odlucio za tu destinaciju nisam se stigao nesto puno informirati. Izasla je "ganc" nova edicija LP i narucio sam ju ali jos uvijek nije stigla. Neke infoe sam pokupio na netu pa imam i par konkretnih pitanja... vama "starim" gaziteljima SL tla...

Sto kazu, koliko je lijepo na sjevrnom dijelu otoka gdje se do sada pucalo (pitanje je u kakvom je stanju sjever nakon toliko "sranja")?

Da li jos uvijek istocna obala pati od posljedica tsunamija i sto bi tamo bilo zanimljivo za vidjeti?

U potrazi sam za ugodnom i mirnom plazom na kojoj se moze kvaliteno kupati i odmoriti? Unawatuna? Mirissa? Polhena? Hikkaduwa? Thangalle? Kalkuda/Pasikuda?

Da li se netko penjao na Adam's peak po noci?

Koliko je suvislo placati nesto skuplji smjestaj na brdu iznad Kandya?

Da li je netko bio u botanickom vrtu na putu iz Colomba u Kandy?

Koliko bi bilo kul izrentati motorin i proci jug na motoru?


Hvala svima na pomoci!
Sve informacije i preporuke su dobrodosle!!!
...a mogu i kavu platiti u ZGu...

Pozz!
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 23:25   #99
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post

Sto kazu, koliko je lijepo na sjevrnom dijelu otoka gdje se do sada pucalo (pitanje je u kakvom je stanju sjever nakon toliko "sranja")?
Najsjevernije sam bio u Polonnaruwi, i tamo se isplati otići. U Anuradhapuri nisam bio ali od ostalih sam čuo da je isto ok. Eh sad, kako danas izgleda sjevernije - ako budeš išao reći ćeš ti meni

Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Da li jos uvijek istocna obala pati od posljedica tsunamija i sto bi tamo bilo zanimljivo za vidjeti?

Mjesta gdje idu stranci su vrlo brzo obnovljena na južnoj obali tako da je vjerojatno isti slučaj i na istočnoj. Makar kuće običnih smrtnika izvan turističkih zona su vjerojatno još u poluruševnom stanju. Unawatuna je bila uništena, dvije godine kasnije potpuno obnovljena (priobalni dio, unutarnji neturistički nije)

Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post

U potrazi sam za ugodnom i mirnom plazom na kojoj se moze kvaliteno kupati i odmoriti? Unawatuna? Mirissa? Polhena? Hikkaduwa? Thangalle? Kalkuda/Pasikuda?
Bio u Unawatuni i Hikkaduwi. Preferiram prvu jer je plaža tipa uvale, ova druga je ravna višekilometarska plaža. Tek koji kilometar istočno od Unawatune ima jedna mirna i pusta plaža odmah ispod ceste - Dalawella, e ta nam se svidjela ali smo ju prekasno otkrili.


Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post

Koliko je suvislo placati nesto skuplji smjestaj na brdu iznad Kandya?

Ne znam, ali Kandy nije neki grad u kojem osim hrama ima nešto za vidjeti. Ako ti je usput isprobaj History restaurant. Nalazi se mislim sa sjeverne strane jezera. Bar kad smo mi bili hrana je bila ok i cijene pristojne. Ambijent, povijesni


Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio u botanickom vrtu na putu iz Colomba u Kandy?

Ako misliš na onaj na koji kilometar prije Kandya onda sam bio. I isplatilo se, bilo je to ugodno provedeno poslijepodne. Ako odeš tamo baci pogled na na visoke krošnje i vidjeti ćeš stotine šišmiša veličine mačke kako vise
Nisu vampiri nego se hrane voćem.
Quote:
iLQ kaže: Pogledaj post
Koliko bi bilo kul izrentati motorin i proci jug na motoru?

Nisam napravio ali mislim da je to dobra ideja. Mi smo sa tuk tukom putovali iz grada u grad i iako se ideja na prvi pogled čini suludom dobro smo se zabavili
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 01:36   #100
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Najsjevernije sam bio u Polonnaruwi, i tamo se isplati otići. U Anuradhapuri nisam bio ali od ostalih sam čuo da je isto ok.
Kad bi birao samo jedno išao bi u Polonnaruwu jer je koncentriranija i očuvanija, a i Gal Vihara je tamo. Anuradhapura je puno veći kompleks ali razrušeniji (ipak je starija) a zanimljivo je najstarije stablo na Zemlji, pod kojim je Buda ?doživio Nirvanu? Stablo ima cca 2300 g, piše na više mjesta, i ima jedna stara dobra velika stupa koju su obnavljali 2005. kad smo bili. Ima i jedna preogromna nova stupa blitu stabla, eto, kad si tamo OK.

Kako su njih dvoje u trokut sa Sigyrijom onda bi išao na tri dana, svaki po jedno mjesto (tako smo mi). Spavali smo pored Sigyrije, stvarno super oaza za turiste za odmoriti se.

Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali Kandy nije neki grad u kojem osim hrama ima nešto za vidjeti. Ako ti je usput isprobaj History restaurant. Nalazi se mislim sa sjeverne strane jezera.

Ako misliš na onaj na koji kilometar prije Kandya onda sam bio. I isplatilo se, bilo je to ugodno provedeno poslijepodne. Ako odeš tamo baci pogled na na visoke krošnje i vidjeti ćeš stotine šišmiša veličine mačke kako vise :
Evala; konačno da još netko kaže da je Kandy bez veze kao grad. Svi su "oduševljeni". Botanički je stvarno super, izgubi tih 2,3,4 sata, vrijedi. Mene su fascinirali ogromni bambusi.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.