Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 10:54   #1
Vice Batarelo, predsjednik udruge Vigilare

vice batarelo:
'Predsjednica nije grčka boginja koja hoda po svijetu'

Ona je predsjednica Hrvatske i normalno je da se sastaje s drugim državnicima. Moja primjedba je bila na tu zakladu, a to je prvi neformalni sastanak predsjednice pomirljiv je sada

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vice...svijetu-995444
---

Batarelo - sakriveni SDPov provokator ili zaštitnik konzervativnih vrijednosti, koji uzaludno troši vrijeme da educira balkansku desnicu?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:03   #2
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
vice batarelo:
'Predsjednica nije grčka boginja koja hoda po svijetu'

Ona je predsjednica Hrvatske i normalno je da se sastaje s drugim državnicima. Moja primjedba je bila na tu zakladu, a to je prvi neformalni sastanak predsjednice pomirljiv je sada

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vice...svijetu-995444
---

Batarelo - sakriveni SDPov provokator ili zaštitnik konzervativnih vrijednosti, koji uzaludno troši vrijeme da educira balkansku desnicu?
Nije Vigulare, nego Vigilare. tip je dosadio i bogu i ljudima. zamisli da VL svakodnevno prepisuje tko je što napisao na FB-u ili ovom forumu. zamisli da svi tako krenu kritizirati svaki korak naših političara. promašio je metu i neka ušuti.
Rinčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:17   #3
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
vice batarelo:
'Predsjednica nije grčka boginja koja hoda po svijetu'

Ona je predsjednica Hrvatske i normalno je da se sastaje s drugim državnicima. Moja primjedba je bila na tu zakladu, a to je prvi neformalni sastanak predsjednice pomirljiv je sada

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vice...svijetu-995444
---

Batarelo - sakriveni SDPov provokator ili zaštitnik konzervativnih vrijednosti, koji uzaludno troši vrijeme da educira balkansku desnicu?
Vice Batarelo - attention whore?
Samwell Tarly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:24   #4
Vice Batarelo je, izmedu ostalog, sudjelovao u dovodenju gospode Reisman u Hrvatsku, sudjelovao je u organiziranju referenduma o obitelj, sudjelovao je u ispravljanju ideoloskih zabluda, kako obiteljskog zakona, tako I zdravstvenog odgoja.

Ne slazem se sa vecinom kritika upucenim Kolindi Grabar Kitarovic, ali ih razumijem...
, Vice Batarelo je sasvim na mjestu, Kolinda je kao I svi ostali podlozna kritici a zabranjivanje govora I drugacijeg misljenja spada u neka druga vremena.

I naravno treba naglasiti da je tkz. sukob na relaciji Kolinda-Batarelo obicni podmodajlz nekih lijevih krugova, a kojeg su poneki 'desni` krugovi naivno popusili.
Uglavnm, sukoba nema, a Kolinda I Batarelo su si ok...
Pametni tako rezoniraju..
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:40   #5
Čovjek došao u Hrvatsku kad je bilo najteže, promiče tradicionalne, katoličke vrijednosti koje definitivno nisu mainstream, dapače, izrugivane su od strane većine medija ili prikazivane kao ekstremizam, a jednom kad si etiketiran od strane istih kao ekstremist, poruke koje šalješ više nisu bitne. Također, kako dolazi iz Australije, zna i zalaže se za vrijednosti zapadnih demokracija sa slobodnim tržištem kao pokretačem.
Doduše, ne znam zašto bi ga itko prikazao kao sakrivenog SDPovog provokatora?

Po meni pitanje je gdje se u svom aktivizmu smješta na političkoj sceni,
- da li pruža podršku HDZ koji je demokršćanska stranka, ali s tisućama koji su materijalno-interesno vezani uz njih, što premješta fokus s nekih pitanja koja su Batarelu bitna, te s Karamakom na čelu (bivši agent službi totalitarnog režima, suradnja s Mesićem, itd.), dok je Batarelo u svom djelovanju i aktivizmu izrazito principijelan,
- da li daje podršku nekoj drugoj stranci konzervativne orijentacije, u kojoj će moći doći do izražaja u većoj mjeri i oblikovati njene stavove, mislim da je i nastupao na nekoj tribini Hrvatske konzervativne stranke,
- ili ostaje neutralan po tom pitanju, isključivo nastupajući kao aktivist svoje udruge bez aktivnog političkog uključivanja, ali dijeleći moralne packe
jammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:54   #6
pridružujem se podršci batarelu. čovjek ima potpuno pravo na kritiku predsjednice ili bilo kog drugog, ma koliko se mi neslagali s njim u ovom slučaju.

nadam se da će nastavit s promicanjem tradicionalnih vrijednosti i to još uspješnije nego prije, sad kad je stekao simpatije i tzv. lijeve javnosti.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 12:01   #7
Vice Batarelo je - konzervativac
I kao takav - nisam baš njegov fan

No, čovjek, bar do sada ima čvrste stavove. I drži ih se.

Moram priznati da su mi dost zanimljva ova tumačenja

Čim nešto malo odmakne od podrške Predsjednici, HDZ-u, ili ako netko javno izjavi da , kao Batarelo sada, da je njegovo mišljenje da Predsjednica baš ne ide u prvacu obećanja koje je dala - već u prvom postu imamo kako je ili zaštitnik konzervativnih vrijednosti ili - skriveni SDP-ov provokator? Nema neke treće opcije ili mogućnosti? SDP, ili ljevičari ili jugoudbo ili već nekaj... Nekak mi se čini da bi se Batarelo našao uvrijeđen na ovo SDP-ov provokator

Quote:
Rinčica kaže: Pogledaj post
Nije Vigulare, nego Vigilare. tip je dosadio i bogu i ljudima. zamisli da VL svakodnevno prepisuje tko je što napisao na FB-u ili ovom forumu. zamisli da svi tako krenu kritizirati svaki korak naših političara. promašio je metu i neka ušuti.

???
ne moramo ništa zamisliti.
Pa samo pogledaj forum.
Svi kritiziraju/mo naše političare.

ne znam jel itko u stanju napisati išta pozitivno (zanemarimo hvalospjeve i ljubljenje tla pod nogama) o ikome

Dodatno si svi uzimamo za pravo ovakve i slične komentare
Quote:
promašio je metu i neka ušuti
koji su prije svega pomno istraživanje stanja i duboka analiza

Batarelo je samo lijepo obrazložio gdje se on ili stranka/udruga osjećaju prevarenim. Dosta često u životu taj osjećaj ide i zbog naših očekivanja koja jesu ili nisu bila realna, ili smo mi protumačilo nešto onako kako to nama paše.

Ja čak tu i ne vidim neki sukob izmađu Batarela i Predsjednice

Točno je ovo što piše Jammer - gdje će se Batarelo svrstati
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:50   #8
Morate samo čitati komentare na proHDZovskim portalima gdje je Batarelo postao SDPov igrač, jer eto kritizira sveticu Kolindu. Isti su štitili i Sanadera, blateći sve koji ga kritiziraju.

Batarelo ima tvrdi konzervativac, koje u HDZu i nemamo.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:10   #9
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Morate samo čitati komentare na proHDZovskim portalima gdje je Batarelo postao SDPov igrač, jer eto kritizira sveticu Kolindu. Isti su štitili i Sanadera, blateći sve koji ga kritiziraju.

Batarelo ima tvrdi konzervativac, koje u HDZu i nemamo.
Tema je započeta s tendencioznim postom koji temu očito želi usmjeriti na HDZ-SDP sukob ili sukob unutar desnice, dok je Batarelo manje bitan iako tema nosi njegovo ime, a mogao si ime udruge točno napisati, što ti je i ukazano.

Da me se ne bi krivo shvatilo, ja sam u crkvi jedan put u dvije godine kao i većina Hrvata, te nisam neki fan boy dotičnog gospodina.
jammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:21   #10
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
---

Batarelo - sakriveni SDPov provokator ili zaštitnik konzervativnih vrijednosti, koji uzaludno troši vrijeme da educira balkansku desnicu?
Konzervativni luđak.
Da je musliman bio bi u ISIL-u.
Stavove slične njihovima već naime ima.
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:23   #11
Quote:
jammer kaže: Pogledaj post
Tema je započeta s tendencioznim postom koji temu očito želi usmjeriti na HDZ-SDP sukob ili sukob unutar desnice, dok je Batarelo manje bitan iako tema nosi njegovo ime, a mogao si ime udruge točno napisati, što ti je i ukazano.

Da me se ne bi krivo shvatilo, ja sam u crkvi jedan put u dvije godine kao i većina Hrvata, te nisam neki fan boy dotičnog gospodina.
Nisam trenutno u prilici promijeniti naslov teme.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:48   #12
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nisam trenutno u prilici promijeniti naslov teme.
Ja sam ....................je li sad OK??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 15:05   #13
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja sam ....................je li sad OK??
Sad je OK.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:10   #14
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Morate samo čitati komentare na proHDZovskim portalima gdje je Batarelo postao SDPov igrač, jer eto kritizira sveticu Kolindu. Isti su štitili i Sanadera, blateći sve koji ga kritiziraju.

Batarelo ima tvrdi konzervativac, koje u HDZu i nemamo.
ne moram
dosta mi je što čitam pdf politika na forumu
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:39   #15
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Morate samo čitati komentare na proHDZovskim portalima gdje je Batarelo postao SDPov igrač, jer eto kritizira sveticu Kolindu. Isti su štitili i Sanadera, blateći sve koji ga kritiziraju.

Batarelo ima tvrdi konzervativac, koje u HDZu i nemamo.
Hajd priznaj da si I tamo otvorio slicnu temu sa slicnim pobudama.
Ili ti ili netko tvoje opcije list.

Da ne bude zabune, cestitam na lukavosti.
Nas `desnicare` je lako zapaliti...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 22:11   #16
Suvremeni inkvizitor.
Zalim,nema vise lomaca Batarelo!
Scott Assouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:09   #17
Quote:
Scott Assouw kaže: Pogledaj post
Suvremeni inkvizitor.
Zalim,nema vise lomaca Batarelo!
Pises budalestine.
Batarelo
Ima pravo kritizirati predsjednicu!
Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:26   #18
ne znam gdje je problem, kritika je na mjestu.

nije batarelo nikom platio da ga prenosi dan i noć.
casqc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:38   #19
Quote:
Elio kaže: Pogledaj post
Pises budalestine.
Batarelo
Ima pravo kritizirati predsjednicu!
Budalaštine misliš po pitanju demokracije da svatko ima pravo reći što želi..?

U redu,prihvaćam..Oda će uslijediti kritika gospodin uda bira riječi.Ja nisam glasao za dotičnu gospođu predsjednicu,jer sam u Savez za promjene,ali ipak bi treblo odmjeriti riječi kada se korsti religijska udruga,barem mislim tako...

Uglavnom,Batarelo govori budalaštine,to je točnija definicija..A kada kritiziraš onda moraš imaš suvisli argument.
Obitelj Clinton zastupa koga želi,i to ne znači da su time isključivo u pravu.To samo znači da može postojati neslaganje sa tom politkom koju promiču,a KGK ne vidim da promiče tu njihovu tezu..Ona sudjeluje u politici i zastupa interese RH.Ako je interes RH izolacija i bunker-politika,onda je to katastrofalna politika.
Batarelo mora znati,da je inkvizicija svoje učinila i da to više nije prihvatljivo.
Scott Assouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:50   #20
Dobro netko napisa, inkvizitor koji bi spaljivao ljude.

No, ono što se zaboravlja u cijeloj priči oko ovog Opus Dei lika, kao i ostalih pajdaša, npr. Bartulice jest da su oni veliki zagovaratelji neoliberalnog kapitalizma, smanjivanja državnog aparata i socijalnih izdavanja, dok sami žive kao obični paraziti koji ne zarađuju lovu već žive od poreznih obveznika. Svojedobno je tportal donio članak o ekonomskim stajalištima ove turbo-konzervativne katoličke ekipe.

Quote:
Da bi novi hrvatski konzervativci mogli nakon što su 'zacementirali' brak zagovarati manje države, a više tržišta, i tako se postaviti ekonomski liberalnije od svih postojećih stranaka, otkriva i John Vice Batarelo, predsjednik udruge Vigilare. Njegov svjetonazor blizak je američkom pokretu konzervativnih čajankara: protivi se abortusu, ali i glomaznoj socijalnoj državi. 'U Hrvatskoj se stalno govori o stečenim pravima. Ako nemamo novca, ne možemo ni govoriti o stečenim pravima', izjavio je Večernjem listu, naglasivši da 'proždrljivoj državi treba smanjiti apetit'. Uz takve stavove jasno je da zagovara liberalizaciju tržišta rada, odnosno lakša otpuštanja, i vjeruje da bi takav potez olakšao i nova zapošljavanja.
Njihovi životopisi su prava slika njihovog licemjerja. Nemaju nikakvu struku, osim kaj su profesionalni katolici koji žive od love koju zarađuju ljudi koji bi trebali imati još manje, ako se pita ove pametnjakoviće. Ali im smeta socijalna država. Treba se svatko boriti sam za opstanak. Kako to uspješno rade ovi likovi. A vi ovce ih sljedite.

Evo vam biografije povratnika iz Australije, u svom sjaju. Koristi od njega, ova država nema. Ali on ima i to vrlo opipljive.

Quote:
Vice John Batarelo rodio se u obitelji hrvatskih iseljenika u Sydneyu u Australiji 1969. godine. Pohađao je katoličku srednju školu "John Therry Catholic High School - Campbelltown, Sydney". Diplomirao je i magistrirao na sveučilištu "Macquarie University" u Sydneyu. Preselio se u Hrvatsku 1990. godine. Najprije je radio kao znanstveni novak u Institutu "Ivo Pilar", pa na engleskim vijestima Hrvatskog radija, a onda je održavao seminar o socijalnoj pravdi na zagrebačkom Filozofskom fakultetu Družbe Isusove.[1] Tijekom Domovinskoga rata volontirao je u Uredu Foreign Pressa, čije je sjedište bilo u zagrebačkom hotelu InterContinental. Ured je bio zadužen za pružanje asistencije stranim novinarima u Hrvatskoj, od opskrbljivanja informacijama, prijevoda dokumenata do odlaska s njima na ratište.[2]

Djelovao je u Caritasu od 1998. godine, a 2002. godine postao je zamjenik ravnatelja Hrvatskoga Caritasa. Predstojnik je Ureda za pastoral obitelji Zagrebačke nadbiskupije od 2010., koji je glavni koordinator i predvodnik bračnih i obiteljskih pitanja, inicijativa i smjernica na području Zagrebačke nadbiskupije.[3] Jedan je organizatora pohoda pape Benedikta XVI. Hrvatskoj 2011. godine i višednevnog boravka američke konzervativne znanstvenice i publicistkinje dr. Judith Reisman u Hrvatskoj 2013. godine.

Kao predsjednik udruge Vigilare priređuje javne skupove, internetske akcije, tribine i predavanja u svrhu promicanja dostojanstva osoba i zajednica na življenje i izražavanje duhovnih, nacionalnih i obiteljskih vrjednota i uvjerenja bez diskriminacije, ismijavanja i ponižavanja u javnom životu, kao i poučavanje društva o važnosti jačanja demokracije kroz aktivno sudjelovanje građana u njegovim civilnim i političkim sastavnicama.

Jedan je od sudionika šire koordinacije građanske inicijative "U ime obitelji", koja je skupila 749.316[4] potpisa građana za raspisivanje Referenduma o ustavnoj definiciji braka.

Obranio je doktorski rad 2013. godine s temom "Tipovi dijaspore – poslijeratno hrvatsko iseljeništvo i njihovi potomci u Sydneyu" i time postao doktor znanosti iz sociologije na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. To je prvi doktorat na Sveučilištu u Zagrebu, koji se bavi hrvatskom dijasporom u Australiji i prvo sociološko istraživanje drugog naraštaja hrvatske dijaspore.[5]
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.