Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 18:58   #41
Quote:
sorrentine7 kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš kasno, ako usporediš s drugim narodima.
Govorio sam u odnosu na druge Hrvate, ne u odnosu na druge narode.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 10:03   #42
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Jesu li bili na udaru Albanaca? To mi se ne uklapa u predodžbu o Albancima kao saveznicima Hrvata.
Vrlo jednostavnoi pitanje, svako ti je "saveznik" (iako je i to upitno, vidjeli smo nedavno oko famozne kupovine) dok ste geografski daleko, obavezno nesmijete imati zajedničku granicu. Ako ste susjedi i blizu, odmah je netrpeljivost.

Pogledajte samo Makedonce i Grke, Makedonce i Bugare, Srbe i Albance, Hrvate i Srbe. Srbi i Rumunji su danas dobri jer je granica između njih dosta stara pa su nove generacije zaboravile stvari iz prošlosti.
alcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 11:39   #43
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavnoi pitanje, svako ti je "saveznik" (iako je i to upitno, vidjeli smo nedavno oko famozne kupovine) dok ste geografski daleko, obavezno nesmijete imati zajedničku granicu. Ako ste susjedi i blizu, odmah je netrpeljivost.

Pogledajte samo Makedonce i Grke, Makedonce i Bugare, Srbe i Albance, Hrvate i Srbe. Srbi i Rumunji su danas dobri jer je granica između njih dosta stara pa su nove generacije zaboravile stvari iz prošlosti.
Nije nužno tako. Neke države se politički hrane na podgrijavanjima sukoba sa susjedima. Mi znamo koje su to države koje izvoze nestabilnost zadnjih 150 godina.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 13:15   #44
Nisu li Dubrovčani osnovali koloniju Janjevo ?
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 01:47   #45
Prije sam gledao neki stari dokument s osobnim imenima Janjevaca, ne znam gdje je, ali se sjećam da su to bila imena tipa Ujk, Deda, Zef, Pljak, P(j)etrit, Nik.....Albanska antroponimija, uz nešto možda malo slavenske, ne sjećam se.
Najprije će biti da su to albanski katolici koji su "naučili" slavenski dijalekt od Srba, pa se kasnije preko katoličanstva identificirali s Hrvatima. Oni govore torlački, nema u njihovom govoru ništa što bi "mirisalo" na Dubrovnik.
WONG FEI HONG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 09:24   #46
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Prije sam gledao neki stari dokument s osobnim imenima Janjevaca, ne znam gdje je, ali se sjećam da su to bila imena tipa Ujk, Deda, Zef, Pljak, P(j)etrit, Nik.....Albanska antroponimija, uz nešto možda malo slavenske, ne sjećam se.
Najprije će biti da su to albanski katolici koji su "naučili" slavenski dijalekt od Srba, pa se kasnije preko katoličanstva identificirali s Hrvatima. Oni govore torlački, nema u njihovom govoru ništa što bi "mirisalo" na Dubrovnik.
Albanci na Kosovu su originalno stočari.
Prvi Slaveni na Kosovu su Bugari, Srbija osvaja istok Raške/Sandžaka, grad Ras/Novi Pazar tek krajem 9. st-a.
Govor Janjevaca i Lepenice ima i nekih dubrovačkih karakteristika.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Janjev...%8Dki_dijalekt
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 03:37   #47
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Albanci na Kosovu su originalno stočari.
Što ćemo s činjenicom da se jedina katolička mahala u Janjevu 1570. zove Arbanas i da je puna albanskih imena?
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:10   #48
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Što ćemo s činjenicom da se jedina katolička mahala u Janjevu 1570. zove Arbanas i da je puna albanskih imena?
Originalno se odnosi na doba doseljavanje Slavena.
Oko Skadra je bilo dosta katoličkih Albanaca (kao i na Metohiji), međutim ni kod jednih nemaš legendu o hrvatskom doseljenju.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 10:23   #49
Quote:
WONG FEI HONG kaže: Pogledaj post
Prije sam gledao neki stari dokument s osobnim imenima Janjevaca, ne znam gdje je, ali se sjećam da su to bila imena tipa Ujk, Deda, Zef, Pljak, P(j)etrit, Nik.....Albanska antroponimija, uz nešto možda malo slavenske, ne sjećam se.
Najprije će biti da su to albanski katolici koji su "naučili" slavenski dijalekt od Srba, pa se kasnije preko katoličanstva identificirali s Hrvatima. Oni govore torlački, nema u njihovom govoru ništa što bi "mirisalo" na Dubrovnik.
A šta ćemo s onim da je Janjevo ustvari dubrovačka kolonija, napravljena radi trgovine?
Albanskih uticaja svakako ima, verovatno su imena koja pominješ dospela među JAnjevce preko katoličke crkve, s obzirom na to da među Albancima ima određen broj katolika.
Uostalom zar nisu Sloveni primili mnoštvo imena upravo preko crkve, pogotovo jevrejska i grčka, Pavle, Lazar, Avram, Jovan (Ivan), Mitar, itd itd...

A što se tiče njihovog govora koji je isti kao govor Srba sa tih područja, pa ono, s kim si takav si, s kim komuniciraš, od njega preuzimaš narečje ako si u manjini, ako si u većini, on preuzima od tebe.
Uostalom,i Srbi iz Hrvatske govore isto kao i Hrvati, zavisno od područja na kome su.

Inače, bio sam skoro u Janjevu, albanska kasaba, sem one velike katoličke crkve, ništa ne govori da su tu nekad živeli Hrvati ili bilo kakvi drugi Sloveni. To je bar ono što sam ja mogao da vidim, nisam se mnogo zadržavao tamo, nisam imao vremena.
Miljojko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 20:14   #50
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Originalno se odnosi na doba doseljavanje Slavena.
Oko Skadra je bilo dosta katoličkih Albanaca (kao i na Metohiji), međutim ni kod jednih nemaš legendu o hrvatskom doseljenju.
Da su Dubrovčani osnovali izvornu janjevačku koloniju nije upitno, no ponašati se kao da je katoličko stanovništvo Janjeva koje se prvi put spominje 1303. istovjetno s onim koje je 600 godina kasnije dočekalo pad osmanske vlasti je u najmanju ruku naivno.

Korijeni modernog Janjeva su u Velikom turskom ratu. Prije toga je Janjevo pravoslavna varošica sa značajnim manjinama katolika i muslimana. 1700. je u Janjevu samo 10 kuća katolika, pravoslavni su potpuno raseljeni a čini se i muslimani. Od 1300. do 1700. je 4 stoljeća i puno migracija. Imamo katoličke izvještaje iz XVI stoljeća koji govore o naseljavanju Albanaca u rudarska naselja po Kosovu. Imamo i gore spomenuti defter u kom je stanovništvo mahale Arbanas(još jednom ću ponoviti da je to jedina katolička mahala Janjeva u to vrijeme) ima uglavnom albansku antroponimiju.



Pogotovu je značajno što 10 kuća koje su pri dnu posebno popisane kao skori doseljenici ima potpuno albansku antroponimiju.

I ne tvrde svi Janjevci da su im preci došli iz Dubrovnika već jedan dio. U stvari, radi se najviše o rodu Glasnovića koji su bili najveći rod u Janjevu i koji tvrde da su najstariji rod u mjestu i da su došli iz Dubrovnika. To je naravno moguće, ali ne mijenja činjenicu da u Janjevu imamo rodove koji su doseljeni s raznih strana, uključujući one čija prezimena očito govore o podrijetlu iz sjeverne Albanije kao što su Berišići, Mazrekići i Paljići. Samo ova tri roda su činila dvije petina katoličkog stanovništva Janjeva.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 21:40   #51
Čuj da je stanovništvo bilo iz samo jednog naselja, vjerojatno bi bilo genetskog uskog grla, a to nije zabilježeno.
Okolna populacija je vjerojatno "popravila" genetiku s vremena na vrijeme, ali koliko ja znam, svi Janjevci tvrde da su porijeklom Dubrovčani.
Palići, Berišići i Mazarekići pogotovo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 22:13   #52
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Da su Dubrovčani osnovali izvornu janjevačku koloniju nije upitno, no ponašati se kao da je katoličko stanovništvo Janjeva koje se prvi put spominje 1303. istovjetno s onim koje je 600 godina kasnije dočekalo pad osmanske vlasti je u najmanju ruku naivno.

Korijeni modernog Janjeva su u Velikom turskom ratu. Prije toga je Janjevo pravoslavna varošica sa značajnim manjinama katolika i muslimana. 1700. je u Janjevu samo 10 kuća katolika, pravoslavni su potpuno raseljeni a čini se i muslimani. Od 1300. do 1700. je 4 stoljeća i puno migracija. Imamo katoličke izvještaje iz XVI stoljeća koji govore o naseljavanju Albanaca u rudarska naselja po Kosovu. Imamo i gore spomenuti defter u kom je stanovništvo mahale Arbanas(još jednom ću ponoviti da je to jedina katolička mahala Janjeva u to vrijeme) ima uglavnom albansku antroponimiju.



Pogotovu je značajno što 10 kuća koje su pri dnu posebno popisane kao skori doseljenici ima potpuno albansku antroponimiju.

I ne tvrde svi Janjevci da su im preci došli iz Dubrovnika već jedan dio. U stvari, radi se najviše o rodu Glasnovića koji su bili najveći rod u Janjevu i koji tvrde da su najstariji rod u mjestu i da su došli iz Dubrovnika. To je naravno moguće, ali ne mijenja činjenicu da u Janjevu imamo rodove koji su doseljeni s raznih strana, uključujući one čija prezimena očito govore o podrijetlu iz sjeverne Albanije kao što su Berišići, Mazrekići i Paljići. Samo ova tri roda su činila dvije petina katoličkog stanovništva Janjeva.
spominješ katolike kao da oni i dalje nakon 100, 200, 500 ili 1000 godina boravka u tom području moraju biti katolici..neki su postali i pravoslavci kasnije i muslimani, vrlo vjerojatno su se asimilirali kroz vrijeme u one skupine koje borave u tom području...i to vjerojatno u albance..i to je to..

netko je pisano došao iz dubrovnika, hvala bogu da živimo u vremenu genetike pa će to vjerojatno i genetika odgonetnuti, tko i kada...onda možemo biti pametniji..

inače kada se govori o pravoslavcima većina albanaca u tom dijelu balkana su pravoslavci u pred tursko doba, inače s time sam dokazivao da su i srpski manastiri na kosovu vrlo vjerojatno ako ne i sigurno građeni od tih lokalnih pravoslavaca albanaca..sada kako ih pisani zapisi navode ne znam ali znam da je izvorno pravoslavno stanovništvo prije dolaska turaka i albansko stanovništvo, ti pravoslavni albanci su morali negdje ići na misu..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 22:41   #53
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
ali koliko ja znam, svi Janjevci tvrde da su porijeklom Dubrovčani.
Danas možda i tvrde. Istraživanja u XX stoljeću su pokazala bitno drukčija predanja.

Čak i da svi tvrde, ne možemo valjda uzeti usmena predanja o podrijetlu prije 700 godina kao mjerodavnija od izvora.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 22:47   #54
Quote:
hrvat22 kaže: Pogledaj post

inače kada se govori o pravoslavcima većina albanaca u tom dijelu balkana su pravoslavci u pred tursko doba, inače s time sam dokazivao da su i srpski manastiri na kosovu vrlo vjerojatno ako ne i sigurno građeni od tih lokalnih pravoslavaca albanaca..sada kako ih pisani zapisi navode ne znam ali znam da je izvorno pravoslavno stanovništvo prije dolaska turaka i albansko stanovništvo, ti pravoslavni albanci su morali negdje ići na misu..


Albanaca na Kosovu pre Turaka ima samo u tragovima, bez ikakve kulturne bastine i drzavnosti na toj zemlji...

Albanci zidali srpske manastire... duboko neznanje stoji iza ovoga... srpski manastiri na Kosovu su zaduzbina srpskih vladara, kraljeva i careva koji su za zivota zidali te manastire, unutra su i dan danas ikone sa njihovim likovima, pisani ostaci o njihovom zivotu...

Gracanica, Banjska, Bogorodica Ljeviska, Pecka Patrijarsija... i stotine drugih crkava i manastira, tacno se zna kad su sazidani, ko je bio ktitor, i za vreme cije vlasti... te crkve stoje dan danas, neke su srusene i zapaljene... od Albanaca, jer su ih oni zidali

Crkve se nisu zidale za vreme Turaka, to je bilo zabranjeno, tako da sve sto stoji dole jos, kulturno je nasledje Srba... Albanci nemaju nikakav spomenik svoje kulture, i boravka na tim prostorima... dzamije su im Turci sazidali, to je nesto ostalo, ali njihovo autenticno.... tabula raza...

Koliko je Albanaca bilo na Kosovu, najbolje svedoci turski defter, knjiga popisa zarad poreza, iz 1455. godine, kad su Turci uspostavili svoju vlast dole...

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/tur...ca/179890/vest

Tek nakon tog perioda je veci priliv Albanaca koji su ziveli u planinama severne Albanije, bili stocari, i oni su spusteni u pitomije predele Metohije i Kosova, vecina je primila islam, i postali su odane sluge te azijske imperije...

https://www.youtube.com/watch?v=0tPjxwpN7_g

Ovako Janjevci prolaze na "slobodnom" nezavisnom Kosovu... idila, procvetali su...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 00:15   #55
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
Danas možda i tvrde. Istraživanja u XX stoljeću su pokazala bitno drukčija predanja.

Čak i da svi tvrde, ne možemo valjda uzeti usmena predanja o podrijetlu prije 700 godina kao mjerodavnija od izvora.
I tu će ti biti bitna genetika o kojoj Hrvat priča
Ak će imati E ili J, onda će vjerojatno biti kroatizirani domoroci. Ako će imati I2a ili R1a, onda su vjerojatnije porijeklom Hrvati.

Svaki muškarac u svojim genima nosi tko mu je bio pra-pra-pra-....-pra djed po izravnoj muškoj liniji, a i baka po izravnoj ženskoj.
Žene imaju samo izravnu žensku liniju, za izravnu mušku se mora testirati njihov otac
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 08:21   #56
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post


Albanaca na Kosovu pre Turaka ima samo u tragovima, bez ikakve kulturne bastine i drzavnosti na toj zemlji...

Albanci zidali srpske manastire... duboko neznanje stoji iza ovoga... srpski manastiri na Kosovu su zaduzbina srpskih vladara, kraljeva i careva koji su za zivota zidali te manastire, unutra su i dan danas ikone sa njihovim likovima, pisani ostaci o njihovom zivotu...

Gracanica, Banjska, Bogorodica Ljeviska, Pecka Patrijarsija... i stotine drugih crkava i manastira, tacno se zna kad su sazidani, ko je bio ktitor, i za vreme cije vlasti... te crkve stoje dan danas, neke su srusene i zapaljene... od Albanaca, jer su ih oni zidali

Crkve se nisu zidale za vreme Turaka, to je bilo zabranjeno, tako da sve sto stoji dole jos, kulturno je nasledje Srba... Albanci nemaju nikakav spomenik svoje kulture, i boravka na tim prostorima... dzamije su im Turci sazidali, to je nesto ostalo, ali njihovo autenticno.... tabula raza...

Koliko je Albanaca bilo na Kosovu, najbolje svedoci turski defter, knjiga popisa zarad poreza, iz 1455. godine, kad su Turci uspostavili svoju vlast dole...

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/tur...ca/179890/vest
prvo mi navedi konkretne turske deftere koji spominju srbe, koliko ja znam gledajući srpske forume spominju se kršćani sa slavenskim imenima i prezimenima ako se dobro sjećam..
inače blizu 20% bosansko srpske populacije sa E1b haplotipom imaju slavenska imena i prezimena ali i dalje po muškoj liniji većina njih nema nikakve veze sa slavenima te imaju mušku rodbinu u albaniji i tom području...znači postoji i asimilacija..prvo mi pokaži turske deftere i onda ću odgovoriti..

"Od prezimena koja su popisivači zapisali 95,88 bila su srpska, 1,98 bila su romanskog, 1,56 odsto neutvrđenog, 0,26 odsto albanskog i 0,25 odsto grčkog porekla."

mislim da se etničko stanje utvrđivalo imenom i prezimenom zato kažem da zbog asimilacije ne možemo samo na osnovu toga donositi konačne zaključke..mogli bi donijeti konkretne zaključke ali tamo je epicentar E1b, R1b pa i J2 haplotipa za koje ne znamo od kada su tamo, kada to genetika kaže onda će se točno znati tko su ti ljudi iz turskog deftera..

Quote:
Tek nakon tog perioda je veci priliv Albanaca koji su ziveli u planinama severne Albanije, bili stocari, i oni su spusteni u pitomije predele Metohije i Kosova, vecina je primila islam, i postali su odane sluge te azijske imperije...
znam da imate neke teze o doseljenju albanskog stanovništva na kosovo ali za to možete usporediti genetiku albanaca iz albanije i onu sa kosova..

albanija E1b 27,5% J2 19,5% R1b 16%, I2a 12% R1a 9% I1 2%

kosovo E1b 47,5 J2 16,5 R1b 21% I2a 2,5 R1a 4,5 I1 5,5%

bez detaljnih grana navedenih haplotipova koje dokazuju smjer kretanja u tom području na prvu možemo reći da za sada nije vidljiva masovna genetska migracija iz albanije na kosovo..da je takve migracije bilo onda bi postojala slična genetika kosovara i albanaca..ako kreće migracija gdje nekog haplotipa ima manje (E1b ili R1b) kako to da ga kod kosovara ima više..na granici ne postoji detektor za haplotipove da propušta samo E1b i R1b ljude a kada seobe kreću (ako uopće kreću) onda idu svi..i I2a, R1a, I1 albanci..gdje su oni na kosovu..?

u svakom slučaju ako imaš genetske podatke odnosno mlađe grane da dokazuju takvu migraciju slobodno priloži..

Quote:
Ovako Janjevci prolaze na "slobodnom" nezavisnom Kosovu... idila, procvetali su...
mi govorimo o porijeklu neke skupine a ne kako su oni prošli, ipak je bio rat i ludilo na sve strane..

inače što se tiče manastira oni služe lokalnom stanovništvu i vjerojatno ih lokalno stanovništvo gradi i čuva..ako je genetika nekih ljudi tamo autohtona u ovom slučaju albanska ne slavenska genetika onda su oni te manastire gradili, pohodili i čuvali..da li je to građeno za srpsku vlastelu vjerojatno je ali mi govorimo o stanovništvu oko tih manastira, i sami albanski povjesničari tvrde da je dio tih manastira njihov, ne možemo im zamjeriti jer su oni za vrijeme bizanta pravoslavci i žive tamo..onda vjerojatno i grade te manastire...normalno sve ovisi o genetici koja će reći iz kojeg su vremena E1b, J2 i R1b haplotipovi u području kosova..po meni oni su tamo autohtoni barem većina..

što se tiče arheoloških dokaza o životu na kosovu, nađeni su nalazi od neolitika..

to je vrijeme od 5 tisuća godina prije nove ere..

https://www.mkrs-ks.org/repository/d...isht_final.pdf

Quote:
Pismeni dokazi, osim onih materijalnih, potvrđuju prisustvo autohtonog stanovništva koji se pretvorio od prvih elemenata
državnog formiranja Dardanskog Kraljevstva iz IV-I veka pre Hrista, u
jednoj Dardansku Provinciju u 297 godine posle Hrista, konstituirana
od samog Imperatora Diokleciana sa Ilirskim poreklom.
stranica 78

Quote:
Nekad selo Matičane, danas predgrađe Pristine je poznat u
arheološkoj literaturi tokom evidentiranja i dokumentiranja jedne nekropole na mestu zvano kao Donji Matičane, koja na osnovi materijalne
kulture i arheološkoj hronologiji datira se negde između X-XI vekova.
Posebno na nekropoli ukazuju ostatci skeleta, u kojoj su bili sahranjeni
hrišćanski autohtoni stanovnici
stranica 92

ima tu još podataka pa pregledaj i navedi ako ima šta zanimljivog..
hrvat22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 11:14   #57
Ivan Franjo Jukić, inače bosanski nacionalist u Janjevu vidi Hrvate, čak kaže da se sami tako nazivaju.

https://books.google.hr/books?hl=hr&...lume&q=janjevo
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 00:16   #58
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavnoi pitanje, svako ti je "saveznik" (iako je i to upitno, vidjeli smo nedavno oko famozne kupovine) dok ste geografski daleko, obavezno nesmijete imati zajedničku granicu. Ako ste susjedi i blizu, odmah je netrpeljivost.

Pogledajte samo Makedonce i Grke, Makedonce i Bugare, Srbe i Albance, Hrvate i Srbe. Srbi i Rumunji su danas dobri jer je granica između njih dosta stara pa su nove generacije zaboravile stvari iz prošlosti.
Ne znam sta su nove generacije i mogle da pamte kada je u pitanju Rumunija i Srbija. Bas sam ovde (Kanada) pre par dana upoznao jednog Rumuna koji je dosao u Kanadu nakon vladavine Chauseskua, covek mozda 50 i neku, i pricali smo o ovoj temi. On sam mi kaze da ne zna da je postojao neki ozbiljan sukob izmedju Rumuna i Srba, posebno u Banatu, odnosno Vojvodini. Baba sa ocheve strane je rodjena u sadasnjoj Rumuniji ali tada je to selo pripadalo Srbiji, zaboravih kako se zove. Cak i za vreme WWII, ja nisam nikad chuo da je bio nekakav teror od strane Rumuna koji su bili na strani Hitlera, dok Madjari jesu pochinili razne zlochine u Vojvodini. Nikad nisam dublje ushao u prichu zasto je bio tako dobar odnos sa Rumunima.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 00:22   #59
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ivan Franjo Jukić, inače bosanski nacionalist u Janjevu vidi Hrvate, čak kaže da se sami tako nazivaju.

https://books.google.hr/books?hl=hr&...lume&q=janjevo
Meni jedan dobar prijatelj zivi u Pristini, on sam mi je rekao da na Kosovu postoje i Hrvati, pre nekih par meseci, kad je tamo poceo da radi. Onda sam guglao i nasao Janjevce. Nisam siguran da sam zapamtio otkud oni tamo morao bih da ponovo proverim) ali mi je bilo interesantna ova informacija.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 13:16   #60
Ne razumijem cemu tolika frka da li su Janjevci Hrvati ili Albanci?

Trecina ako ne i vise danasnjih srpskih "Spartanaca" i sandzackih Bosnjaka su porijeklom Albanci. To svi znaju i sve je OK.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.