Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2006., 14:34   #1
Ajmo vako: dajte top 5 vama NAJZABAVNIJIH knjiga!

Znači kad kažem najzabavnijih ciljam, dakle, na knjige koje su vam ponajprije bile zabavno štivo, a da dubljeg smisla možda ni nemaju! ajde, ajde, nemojmo se stalno pametni pravit, nekad je fora i nešto lako i duhovito pročitat

Ja ću, ajde, prva probat:

1. Robert Pauletić: Nepal i Brazil u 77 priča
2.Helen Fielding: Dnevnik Bridget Jones
3.Renato Baretić: Osmi povjerenik
4. od Sheldona svaka, idealna laka zabava
5.Mike Gayle: Jack i Amy

a odmah su tu i Hornby, Kishon, C.D. Payne (presmiješan mi je taj mladac njegov ), Kinsella (ja sam od onih kojoj su shopingholičarke vrlo duhovite, aj popljujte me sad...), Harry Potter naravno, ali i Lodge, Sue Townsend, pa i Murakami iako on mi ne spada ipak tolko u "zabavne" pisce. a jebiga, sad sam sve valjda nabrojala! al da vidim vas!
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 14:58   #2
meni je forest gump definitivno najsmjesnija knjiga koju sam procitala. doduse, nije da spada u neke zabavnjake, ali jednostavno sam je morala pohvaliti i evo, preporucujem da ju procitate ako vam se da i imate vremena.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 15:18   #3
He he, "Forrest Gump"... Ne znam jesam li više uživala u knjizi ili u filmu...
Od nedavno pročitanih - "Vodič kroz galaksiju za autostopere", "Restoran na kraju svemira" i "Život, univerzum i sve ostalo" (trenutno sam u fazi Douglasa Adamsa...). Zatim, "Ja, Lucifer" od Glena Duncana. Kidala sam se od smijeha na to!
__________________
Lady of the Lake Scrolls
niniane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:01   #4
- svi nastavci Sopingholicarke - Sophie Kinsella
- Vaginini monolozi - Eve Ensler
- Prakticni Feng Shui - Simon Brown
- Jegulje, grah, bukkake - Velimir Grgic
- Zapisi iz 3 zenska kuta - Rijavec/Miljkovic
- Kompas osobnosti - Diane Turner

Eto, navela sam ih 6 i bile su mi zabavne i vedre
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 16:07   #5
Može 4?

Михаил Булгаков, Мастер и Маргарита
Stanislaw Lem, Ze wspomnień Ijona Tichego
Terry Pratchett & Neil Gaiman, Good Omens
Лесь Подеревянский, Гамлет, або Феномен датського кацапiзму
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 19:46   #6
Quote:
niniane kaže:
Od nedavno pročitanih - "Vodič kroz galaksiju za autostopere", "Restoran na kraju svemira" i "Život, univerzum i sve ostalo" (trenutno sam u fazi Douglasa Adamsa...).
Obožavam svih pet knjiga serijala. Adams me uvijek nasmije.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 10:08   #7
Quote:
niniane kaže: Pogledaj post
He he, "Forrest Gump"... Ne znam jesam li više uživala u knjizi ili u filmu...
Od nedavno pročitanih - "Vodič kroz galaksiju za autostopere", "Restoran na kraju svemira" i "Život, univerzum i sve ostalo" (trenutno sam u fazi Douglasa Adamsa...). Zatim, "Ja, Lucifer" od Glena Duncana. Kidala sam se od smijeha na to!
potpisujem.....
__________________
...my shit always works...sometimes....
bloddyhell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 04:04   #8
Uh nemrem se sada sjetiti svih pet ali evo jedne: I Bog stvori dadilju -doslovno sam se previjala od smijeha na svakoj stranici dok sam ju čitala
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 18:16   #9
Begemotica, kuzim ja da si fensi i da citas rusku literaturu, ali mogla si "Majstora i Margaritu" napisati na latinici, tako da razumiju i oni koji ne znaju cirilicu. Sta je ovo zadnje, to jos nisam skontao.

OT, ne mogu se sjetiti svih knjiga, ali uzasno su mi zabavni bili Heri Poteri, sve knjige Bukowskog i "Nexus" od Henryja Millera. Ima ih jos sigurno.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 21:17   #10
Quote:
Sudden Sid kaže:
Begemotica, kuzim ja da si fensi i da citas rusku literaturu, ali mogla si "Majstora i Margaritu" napisati na latinici, tako da razumiju i oni koji ne znaju cirilicu.
Begemotici je to materinji jezik, onda bi i oni koji pišu naslove na engleskom ili njemačkom trebali pisati i na hrvatskom

Baš sam se sjetio Brixija, mislim da je on meni bio naš najzabavniji pisac
Od stranih mi se sviđali kao i Bergemotici Bulgakov, onda Guliver i Robizon i Odiseja Homerova
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:04   #11
Quote:
g2sl kaže:
Begemotici je to materinji jezik, onda bi i oni koji pišu naslove na engleskom ili njemačkom trebali pisati i na hrvatskom

Baš sam se sjetio Brixija, mislim da je on meni bio naš najzabavniji pisac
Od stranih mi se sviđali kao i Bergemotici Bulgakov, onda Guliver i Robizon i Odiseja Homerova
Šta Bulgakov piše zabavno štivo? nisam znala, al sad mi zbilja nema druge nego da se uhvatim Majstora i Margarite, imam ju godinama u planu, a uvijek sam mislila da se radi o relativno teškom i neprohodnom djelu. kakva u zadnje vrijeme, valjda zbog stalnog backanja po stručnoj literaturi, izbjegavam. a vidim da je i pola ljudi ovdje ta među najboljim knjigama.
nego, ajde i vi ostali, pišite mi svoje zabavne knjižice! a ja se sjetila još jedne prvoklasne: Ivo Brešan: "Ptice nebeske" , fantastična, vrlo duhovita, zabavna... A znate li možda kakav mu je ostatak opusa? nisam ga dalje čitala, a u planu mi je.
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:07   #12
Quote:
Vekki kaže:
Ivo Brešan: "Ptice nebeske" , fantastična, vrlo duhovita, zabavna... A znate li možda kakav mu je ostatak opusa? nisam ga dalje čitala, a u planu mi je.
Čitaj, pogotovo drame. Hamleta, Nečastivog, Nihilista... Odlične su, zaista.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:28   #13
Quote:
Vekki kaže:
Šta Bulgakov piše zabavno štivo? nisam znala, al sad mi zbilja nema druge nego da se uhvatim Majstora i Margarite, imam ju godinama u planu, a uvijek sam mislila da se radi o relativno teškom i neprohodnom djelu. kakva u zadnje vrijeme, valjda zbog stalnog backanja po stručnoj literaturi, izbjegavam. a vidim da je i pola ljudi ovdje ta među najboljim knjigama.
Ovisi što smatraš pod zabavnim
Ali teško svakako nije, lako se prati
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 16:21   #14
Quote:
Vekki kaže:
Šta Bulgakov piše zabavno štivo? nisam znala, al sad mi zbilja nema druge nego da se uhvatim Majstora i Margarite, imam ju godinama u planu, a uvijek sam mislila da se radi o relativno teškom i neprohodnom djelu. kakva u zadnje vrijeme, valjda zbog stalnog backanja po stručnoj literaturi, izbjegavam. a vidim da je i pola ljudi ovdje ta među najboljim knjigama.
nego, ajde i vi ostali, pišite mi svoje zabavne knjižice! a ja se sjetila još jedne prvoklasne: Ivo Brešan: "Ptice nebeske" , fantastična, vrlo duhovita, zabavna... A znate li možda kakav mu je ostatak opusa? nisam ga dalje čitala, a u planu mi je.
Majstor i Margarita je odlicna knjiga, aline spada bas u kategoriju zabavnog ilakog stiva!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 01:02   #15
Quote:
barbika kaže:
Majstor i Margarita je odlicna knjiga, aline spada bas u kategoriju zabavnog ilakog stiva!
Svakako si u pravu, ali ima sjajnih urnebesno zabavnih dijelova. Zapravo sve što Woland, Azazelo i Korovjev (valjda nisam kaj fulao ) čine onim tupoglavim aparatčicima meni je uistinu urnebesno zabavno. A to zaprema dobar dio knjige.
Uostalom, "Majstora i Margaritu" lako će pročitati i oni koji nemaju asocijativne podloge u kršćanskoj vjeri i/ili životu iz doba komunizma, tako da će njima knjiga u većini slučajeva uistinu biti zabavna, a bez dubljeg razmišljanja o njoj.
No, naravno da ona u sebi sadrži nešto puno dublje. Evo, ja sam ju pročitao tri puta - i svaki put mi se je činila kao drugačija knjiga. Bit će da starim.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 10:11   #16
Quote:
Sudden Sid kaže:
Begemotica, kuzim ja da si fensi i da citas rusku literaturu, ali mogla si "Majstora i Margaritu" napisati na latinici, tako da razumiju i oni koji ne znaju cirilicu. Sta je ovo zadnje, to jos nisam skontao.
Nisam fensi nego mi na kompu rusko je defoult pismo, pa neki put napišem pola posta kad skužim da je na pogrešnoj abecede, a ono zadnje je na mojem materinskom jeziku (koji nije ruski), a dosta je teško za prevesti jer je zadnja riječ (кацап) je podsmješljiv izraz koji ukrajinci koriste za ruse, ali u kontekstu ispada nešto posve deseto. Žalim onog prevoditelja koji će Lesja prevoditi na bilo koji jezik.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 18:24   #17
jab sve vorkosigane, asprina, pratchetta, prva tri pottera i sherlocka holmesa stavila medju knjige koje citam iz zabave i stripove- corto, tin tin, sve mooreove, zograf .
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 17:09   #18
pada mi na pamet 'vodic kroz galaksiju za autostopere'. znam da sam se jako smijala citajuci tu knjigu...

mozda simmel, 'moze i bez kavijara', ta je isto bila zabavna...

'oliver twist'?

uf, jos dvije...

'robinson crusoe' i 'strah od letenja'
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:29   #19
1. Andrej Nikolaidis MIMEZIS
2. Janko Polić Kamov ISUŠENA KALJUŽA
3. Miljenko Jergović MAMA LEONE
4. Ivica Đikić CIRKUS KOLUMBIJA
5. Daglas Adams AUTOSTOPERSKI VODIČ KROZ GALAKSIJU
Vjestica pripravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:32   #20
neki dan pročitah jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince od emira imamovića i baš mi se svidjela...moje preporuke
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.