Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 21:54   #2501
Otprilike (bez kredita) :

Haljina - 1500 kn ( 50% popusta) koja nije tipična vjenčanica nego dizajnerska, uska. Znači nije bacanje novca, mogu je i kasnije nositi.
Odijelo - 3000 kn
Cipele - 500 kn
Šminkanje + frizura 500 kn
Fotografiranje + snimanje 0 kn (frendica)
Zahvalnice + buket + buket 2 + reveri 1100 kn (50% popusta - frendica dizajnerica)
Prstenje -1000 kn (bilo valentinovo 60% popusta)
Domaći kolači + zakuska kod kuće 2000 kn
Janjci + pršut iz Italije 2500 kn
Glazba u sklopu restorana + restoran 12000 kn ( 60% popusta jer su nam to prijatelji)
Svadbena torta 900 kn ( 20% popusta jer smo poznanici)

Obilna i kreativno postavljena hrana i piće, dekoracija u restoranu u sklopu cijene.

Prošli smo odlično!!! Zadovoljna!!!
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 00:01   #2502
Moja računica - 200 ljudi

Sala - cca 50.000 kn
Bend - 15.000 kn
Foto, video - 8100 kn
Crkva, matičar, tečaj - 300 kn
Pozivnice - cca 500 kn (ja radila)
Pokloni za goste - 960 kn
Cvijeće - cca 2.500 kn
Reveri - cca 400 kn
Probna šminka i frizura - 300 kn
Šminka i frizura na dan - 550
Vjenčanica - 3000 kn
Grudnjak za haljinu - 200 kn
Moje cipele - 200 kn
Odijelo, košulja, kravata - 3000 kn
Prstenje - 3000 kn
Svadbena torta - 1500 kn
Kolači - 1000 kn
Rasvjeta - 1500 kn
Smještaj za goste - 1040 kn
Prijevoz za goste - 2000 kn
Manikura - 100 kn

jesam šta zaboravila?

još kupiti mašne za auta, konfete, podvezicu, njemu remen
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 18:40   #2503
Ja sam sebi pripremila 15000kn, a još ću šparati godinu dana da skupim još toliko jer hoću pozvati tridesetak ljudi koji si ne mogu platiti sami famoznu stolicu, a ja ih baš želim na svadbi i želim da mi dođu jer im je moje vjenčanje događaj desetljeća

Sa druge strane svi me pitaju za tu famoznu stolici jer kao ne žele da me uvaljuju u dugove, a u principu to je i moj način, ja ne idem na svadbu ako ne mogu dati barem 100e po osobi, dakle 200e za mene i dragog ili ako je riječ o nekom baš dragom prijatelju ili osobama onda dajemo 2000kn, pa sad pretpostavljam da se tako i ljudi žele odnositi i prema nama.

Od roditelja ne očekujem ništa osim da budu tamo i da se vesele, to mi je najveća sreća.

I želim si prije svadbe prijuštiti neke luksuze kao što je unikatna vjenčanica rađena po meni, šminkanje, solari, frizuru, nokte i medeni mjesec na drugom kontinentu tako da već sad mislim na to.

I dragi isto špara, ali ne idem u tako dobro kao meni
Pero2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 19:21   #2504
Quote:
Pero2014 kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi pripremila 15000kn, a još ću šparati godinu dana da skupim još toliko jer hoću pozvati tridesetak ljudi koji si ne mogu platiti sami famoznu stolicu, a ja ih baš želim na svadbi i želim da mi dođu jer im je moje vjenčanje događaj desetljeća

Sa druge strane svi me pitaju za tu famoznu stolici jer kao ne žele da me uvaljuju u dugove, a u principu to je i moj način, ja ne idem na svadbu ako ne mogu dati barem 100e po osobi, dakle 200e za mene i dragog ili ako je riječ o nekom baš dragom prijatelju ili osobama onda dajemo 2000kn, pa sad pretpostavljam da se tako i ljudi žele odnositi i prema nama.

Od roditelja ne očekujem ništa osim da budu tamo i da se vesele, to mi je najveća sreća.

I želim si prije svadbe prijuštiti neke luksuze kao što je unikatna vjenčanica rađena po meni, šminkanje, solari, frizuru, nokte i medeni mjesec na drugom kontinentu tako da već sad mislim na to.

I dragi isto špara, ali ne idem u tako dobro kao meni
hahah super si. Tako i treba
Ovo za roditelje je apsolutno moja ideja isto..

Ja sam decku rekla... Ja znam kakve cipele hocu, a za drugo sve mi je lako.. ajd ajd i vjencanicu :P
kseceric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 20:07   #2505
Ja isto planiram do svadbe uštedjeti određenu cifru, a nešto već imam. Za vjenčanicu planiram izdvojiti najviše novaca. To mi je najbitnije, cipele možda niti neću kupovati. Da starci plaćaju svadbu mi je samo po sebi bedasto. Ako se dvoje ljudi odluči vjenčati onda bi valjda trebali biti dovoljno odrasli da sami svadbu i organiziraju i plaćaju. Opet, nešto je sasvim drugo ako se starci ponude platiti bend ili fotografa kao svadbeni poklon.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 20:25   #2506
Quote:
Pero2014 kaže: Pogledaj post
Ja sam sebi pripremila 15000kn, a još ću šparati godinu dana da skupim još toliko jer hoću pozvati tridesetak ljudi koji si ne mogu platiti sami famoznu stolicu, a ja ih baš želim na svadbi i želim da mi dođu jer im je moje vjenčanje događaj desetljeća

Sa druge strane svi me pitaju za tu famoznu stolici jer kao ne žele da me uvaljuju u dugove, a u principu to je i moj način, ja ne idem na svadbu ako ne mogu dati barem 100e po osobi, dakle 200e za mene i dragog ili ako je riječ o nekom baš dragom prijatelju ili osobama onda dajemo 2000kn, pa sad pretpostavljam da se tako i ljudi žele odnositi i prema nama.

Od roditelja ne očekujem ništa osim da budu tamo i da se vesele, to mi je najveća sreća.

I želim si prije svadbe prijuštiti neke luksuze kao što je unikatna vjenčanica rađena po meni, šminkanje, solari, frizuru, nokte i medeni mjesec na drugom kontinentu tako da već sad mislim na to.

I dragi isto špara, ali ne idem u tako dobro kao meni
Ovo mi je super razmišljanje, tako nekako i ja i dragi planiramo

Roditelji, moji i njegovi, ne mogu financirati vjenčanje, a svakako im to ne bih niti dopustila. Mislim, vjerojatno će nam dati neki veći poklon (moji će nam kupiti namještaj za spavaću sobu, to je kod nas još uvijek običaj ), ali u samom financiranju svadbe vjerojatno neće sudjelovati

Samo mi nije jasno, kako tim nekim ljudima (koje spominjete u prethodnim postovima) toliko puno novaca zafali pa da moraju dizati te neke ogromne kredite na više godina? Mislim, jasno mi je da se nekome može dogoditi da ipak manje novaca dobije nego što mu košta svadba pa ostane u minusu nekih 5-10 tisuća kuna, ali znatno više od toga... (Naravno, ako ne troši neke sumanute cifre, ne dovodi slavne pjevače, što mislim da većina nas ne radi.)

Dragi i ja ćemo pokušati uštedjeti, da što više toga platimo prije svadbe (ili da bar imamo spremne novce), a ostatak naravno, od darova.

Ne želim štedjeti na snimci i fotografijama, bendu i vjenčanici

I isto želim neki ultrasuperfantastičan medeni mjesec u nekom hotelu s 5 zvjezdica, da jednom u životu živimo par dana kao u raju I da tako započnemo zajednički život I jako ću se potrudit da se sve to ostvari.
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 01:11   #2507
Očito ovdje ima još cura koje su kao ja, i meni je baš drago zbog toga jer ipak onda nije sve tako crno u ovoj državi

Ja bi iskreno voljela da mi Jole pjeva na svadbi-ali gle to se neće desit jer mi je to stvarno previše, zapravo da malo jače stisnem dupe i dignem mali kreditćić koji bi si možda i mogla prijuštit bi i mogla platiti Joleta, ali čemu? Na spram čega? Pa nisam ja neka Todorićka ili Mesićka.....

Jedino na čem ne štedim će biti fotograf i snimatelj, to starno mora biti vrhunsko jer sam čitala što se desilo kad su cure na tome šparale.
I na vjenčanici neću štediti, već sam odabrala najfinije materijale, "krojačodizajnerica" je spremna i psihički i fizički, već sam bila na dvjema konzultacijama i znam da ću izgledati kao kraljica i može govorit tko šta hoće ali uz sreću moga dragoga i zadovoljstvo mojih uzvanika moj izgled mi je prioritet.
I nema mi preskupe šminkerice, frizerke i krojačice ako ću ja izgledati isto od početka do kraj pa i do kreveta
Pero2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:00   #2508
Quote:
Pero2014 kaže: Pogledaj post
Očito ovdje ima još cura koje su kao ja, i meni je baš drago zbog toga jer ipak onda nije sve tako crno u ovoj državi

Ja bi iskreno voljela da mi Jole pjeva na svadbi-ali gle to se neće desit jer mi je to stvarno previše, zapravo da malo jače stisnem dupe i dignem mali kreditćić koji bi si možda i mogla prijuštit bi i mogla platiti Joleta, ali čemu? Na spram čega? Pa nisam ja neka Todorićka ili Mesićka.....

Jedino na čem ne štedim će biti fotograf i snimatelj, to starno mora biti vrhunsko jer sam čitala što se desilo kad su cure na tome šparale.
I na vjenčanici neću štediti, već sam odabrala najfinije materijale, "krojačodizajnerica" je spremna i psihički i fizički, već sam bila na dvjema konzultacijama i znam da ću izgledati kao kraljica i može govorit tko šta hoće ali uz sreću moga dragoga i zadovoljstvo mojih uzvanika moj izgled mi je prioritet.
I nema mi preskupe šminkerice, frizerke i krojačice ako ću ja izgledati isto od početka do kraj pa i do kreveta

skroz se slažem s tobom, ima slučajeva kad se štedi na vjenčanici pa je mlada taj dan sama po sebi nezadovoljna, mislim ko ti kriv, danas se manje-više najmanje godinu dana unaprijed zna za svadbu tako da se stignu neki novci pripremit

a kaj se tiče joleta bolje te novce potrošit na putovanje
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 23:36   #2509
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
skroz se slažem s tobom, ima slučajeva kad se štedi na vjenčanici pa je mlada taj dan sama po sebi nezadovoljna, mislim ko ti kriv, danas se manje-više najmanje godinu dana unaprijed zna za svadbu tako da se stignu neki novci pripremit

a kaj se tiče joleta bolje te novce potrošit na putovanje
Najgore je još kad daš puno para za vjenčanicu a dobiješ prljavu sivu haljinu, i to još iz salona o kojem svi pričaju, to ja zovem bačenih 8000kn
Pero2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:05   #2510
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Moja računica - 200 ljudi

Sala - cca 50.000 kn
Bend - 15.000 kn
Foto, video - 8100 kn
Crkva, matičar, tečaj - 300 kn
Pozivnice - cca 500 kn (ja radila)
Pokloni za goste - 960 kn
Cvijeće - cca 2.500 kn
Reveri - cca 400 kn
Probna šminka i frizura - 300 kn
Šminka i frizura na dan - 550
Vjenčanica - 3000 kn
Grudnjak za haljinu - 200 kn
Moje cipele - 200 kn
Odijelo, košulja, kravata - 3000 kn
Prstenje - 3000 kn
Svadbena torta - 1500 kn
Kolači - 1000 kn
Rasvjeta - 1500 kn
Smještaj za goste - 1040 kn
Prijevoz za goste - 2000 kn
Manikura - 100 kn

jesam šta zaboravila?

još kupiti mašne za auta, konfete, podvezicu, njemu remen
Smještaj i prijevoz za goste, ako možeš malo detaljnije o tome jer ću isto morati i ja organizirati.
virgin69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:21   #2511
Evo, napokon sam napravila grubu procjenu troskova pa da podijelim ovdje.

Nadam se da osim procjene troskova ovaj topic sluzi i za kuknjavu buducim mladenkama oko one klasicne - tko ce to sve platiti?

Da, istina... svatko prema svojim mogucnostima, ako nemas love za pir, onda ga ne radis... ali sto god mi pricali, uvijek postoji onaj uzak krug ljudi (sto od obitelji, sto od drustva) koji moras pocastiti... uostalom, i ZELIS pocastiti necim malo vise od okretanja runde u kvartovskom kaficu.

I jos jedna stvar koju sam primjetila citajuci ovaj podforum... svi pricaju kako se vise isplati organizirati veci pir nego manji jer su vece sanse da ces se pokriti, ali to meni nikako nije logicno.
Kako god okrenemo, manje mi se gace tresu na 30tis kn kojih nemam nego sto bi mi se tresle na 80tis kn kojih isto nemam.

No, dobro, sad kad sam se iskukala, krenimo...

Nece biti svadbe vec nekakav kasni rucak u krugu najblize obitelji (njih 30ak), a dva-tri tjedna kasnije tulum za ekipu (njih 40, broj je velik jer su svi upareni )

Fiksni troskovi:
- vjencanica - 350 kn (nasla haljinu u H&Mu, tocno otprilike kakvu sam trazila)
- prstenje - procjena 3500 kn (odlucila da necu stediti)
- fotograf - nemamo
- glazba - usb stick
- buket - nece biti, umjesto buketa zelim buket od 15-20 sarenih balona punjenih helijem, procjena 250 kn
- pozivnice - radit cu sama, procjena 300 kn (zelim pozivnice unatoc tome sto nije svadba jer su prakticne, ljudima lijepo pise vrijeme i mjesto)

Tulum za ekipu koji pocinje oko podneva i traje dok traje (40ak ljudi):
- najam prostora - 7000 kn (je, puno, ali odlucila da necu stediti)
- odojak - 2000 kn (u drustvu se pokazalo izuzetno prakticnim dati da ti ispeku odojka i dofuraju narezanog)
- cuga - procjena 3000
- baloni kao dekoracija - procjena 1000 kn
- laterne - ebay, procjena 500 kn (moram jos vidjeti sto je s tim potrebnim dozvolama)
- klopa - procjena 4000 (trebaju mi prilozi uz odojka i nekakvo predjelo, a kak je ideja da tulum bude vise dnevni, skepticna sam oko kolicine jer je ideja da ce svatko pojesti nesto kad dodje i jos kasnije, predvecer)
- grickalice - procjena 500 kn (ipak je tulum, jel)
- kolaci - procjena 15kg po 100 kn/kg je 1500 kn (dio je za tulum, dio za restoran za onaj rucak uz obitelj)
- torte - 4 torte po 250n kn (2 torte na tulum, dvije u restoran)

Restoran, kasni rucak za obitelj (njih 30ak):
- restoran - 140 kn/osoba, ukupno 4200
- restoran cuga - procjena 3000

I evo nas... stigli smo do 32tis kn

Fiksni troskovi su svedeni na minimum (osim prstena) , naglasak je na klopi i cugi.

Kako vam izgledaju ovi troskovi i procjene?
Mislim da su realne.

A kako to sve platiti?
Nekakav grubi plan je do kraja godine ustediti za prstenje i najam prostora za tulum (jer su to jedini luksuzi) pa onda do 5 i 6mj pomalo stediti za ostalo.

Istovremeno mozda predati papire u banku za nekakav nenamjenski kredit za cifru koja ce eventualno faliti ... cisto kao plan B.

Na koverte ne racunam.

Ajte, utjesite me.
Mislim da sam stvarno relativno skromnu svadbu zamislila, ali svejedno me jeza od cifre hvata, kao i panika da to tako bas i nece ici...
tika-taka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 15:26   #2512
Mi imamo 55 ljudi, planiramo da nam troškovi ne prijeđu 30 000 kn. Moram priznati, kad sam čitala ovu temu još prije nego smo se odlučili na vjenčanje, bila sam sigurna da se neći nikad udavati, bar ne na način kao većina cura jer iznosi od 50 000, 70 000 ili više tisuća kuna su mi nezamislivi. Tako da smo sve fino stavili na papir, odredili maksimalni iznos od 30 000 kn i tu povukli crtu te gledali gdje možemo nešto izbaciti tj. da nije potrebno. Vjenčanica 3 000, odjelo još nismo kupili/dali šivati ali max 2 000 kn (košulja i kravata 300 kn - akcija u galileu), cipele imamo, frizura i šminkanje 500 kn (i to kod vrhunske šminkerice), DJ 3500, kolači i torta 1400 (peče jedna teta privatno doma, kolači prefini), restoran 10 000 (s tim da nemamo standardni meni već neke malo posebnije stvari - dvije vrste juhe, pureće rolice u umaku, pohanu piletinu sa sezamom, okruglice od sira, dvije vrste salate i da ne nabrajam dalje, umjesto kasne večere imamo roštilj...), cuga oko 2500 kn (uzeli u dućanu, vraćamo višak, s tim da uzimamo najkvalitetnije sokove (juice, pago i slično, a kod dočeka gostiju imamo i koktele)), fotograf 1500 kn (cura radi prekrasne fotke, vidli smo albume, tek se probija pa ima male cijene), cvijeće (1300 kn; buket, 8 stolova u sali, naš svadbeni stol - uzela ruže i margarete tako da se neće štedjeti, auto i crkvu nemamo (crkva će biti ukrašena ionako)), prsteni 2500 kn, mašne 35 kn, pozivnice i zahvalnice oko 150 (sami radimo dizajn i printamo, kupili papir i potreban materijal), pokloni za goste oko 250 kn (naše buteljirano vino, zahvalnica i kutijica sa 7 pralina iz kraša ). Eto, ja sam dokaz da se može i s puno manje novaca, tak da vi koje tek planirate, bez panike i samo smireno gledati gdje se troškovi mogu srezati.

Zadnje uređivanje Mali Jez : 29.07.2014. at 15:28. Reason: dopuna
Mali Jez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 23:27   #2513
Cure, po ne znam koji put - ako zelite neke informacije u privatnoj poruci, posaljite toj osobi privatnu poruku umjesto da zatrpavate temu postovima "posalji mi poruku". Isto vrijedi i kad nekome saljete poruku - ne morate dodatno naglasavati na temi da ste je poslali. Druge to ne zanima i nepotrebno spamate temu.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 13:56   #2514
Slučajno naletih na temu, pa kad već imam pripremljeno da doprinesem temi. Ovo je bilo 2011. Svadba za 120 ljudi. Doduše, bez svesrdne pomoći supruginih i mojih roditelja bili bismo vjerojatno oko nule, ali mi smo ionako imali osigurane novce za svadbu, tako da nam je ovo dobro došlo za uređenje stana. Evo naših troškova...

Pozivnice - 800
Izvadak iz matice rođenih - 50
Bend - 13500
Zaručnički tečaj - 100
Vjenčanica - 5000
Prstenje - 4300
Papiri za vjenčanje - 160
Orguljaš - 400
Cvjećarka - 3500
Crkva - 500
Odijelo muško - 3600
Cipele ženske - 500
Sala - 46000
Vaze - 300
Momačka - 1000
Plesni tečaj - 150
Frizura i šminka - 600
Konobari - 600

Troškovi - 81.060 kn

Prihodi - 106.220 kn

TOTAL - +25.160 kn
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 16:51   #2515
Uh... mislim da jako puno ovisi o tome gdje živiš. Moja svadba za isti broj ljudi će doći upola manje, a ne štedi se ni na čemu.

Očito u Zagrebu i većim gradovima nema večere ispod 50 eura.
U mojem je kraju najluksuzniji meni u najfensi restoranu oko 30 eura. Znam jer sam hodala po restoranima kad smo tražili.
Manje popularni bendovi su oko 6000 kn, popularniji 1100, 1200 eura, takav je naš.
U cijenu cvjećarke mi ulaze i vaze, ne trebam posebno kupovati.
Crkva, orguljaš, papiri, tečaj - to je isto.
Zaboravila si fotografa, on mi je uz bend i salu najveća stavka - 4000 kn.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:23   #2516
Gdje zivis,koka? Ja sam iz Bjelovara a bogme mi nisu cijene niske kao tebi.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:31   #2517
Ja sam kod Krapine.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 18:56   #2518
oko 40-50k je sve skupa kostalo za 100 ljudi, ne sjecam se vise
__________________
http://www.weboteka.net/
zbuzanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:01   #2519
Pa to je to. Otprilike kao i moje. Samo ja imam 20 ljudi više, a recimo uštedjela sam na pozivnicama, odijelu (outlet), haljina mi je stara kolekcija...
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:24   #2520
Quote:
Velika_kokos kaže: Pogledaj post
Zaboravila si fotografa, on mi je uz bend i salu najveća stavka - 4000 kn.
Fotografa nisam računao jer mi sestrična ima studio za slikanje i snimanje, pa mi je ona poklonila snimanje, slikanje, farbanje sale i efekte (lightshow i mašinu s balonima)
Da, mi smo stolicu plaćali 42€ ali to je samo hrana bez janjetine. Kad se pribroji piće i janjetina dođe se do cifre od 62€/osobi
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.