Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 06:38   #3481
i još nešto...

ovdje cnc operateri zarađuju 25$/h...ima nekih koji beru više ima nekih beru manje...ovisno...

25$/h bez sata prekovremenih ti donosi 1400$ svaka dva tjedna što je 2800$ mjesečno...bez prekovremenih! ako budeš radio po 10h ta se cifra može popeti na 1800-1900$ svaka dva tjedna...
ako dođeš preko LMO-a, koliko znam možeš sponzorirati ženu i ona je na otvorenoj radnoj vizi...
2800$ istina nije neka lova za tročlanu obitelj...ali da ti žena nađe posao i da onda zarađuje još recimo 1600$(što mislim da može dobiti ako radi za 11, 12$ negdje) i mjesečno možete sasvim ok živjeti od te love...rentanje (dobrog)dvosobnog stana ovdje u Edmontonu je cca 1200$...
to je recimo nekakav početak kakav bi bio realan da recimo dolazite u Edmonton...

isto tako u tom početku morate računati na povećane troškove svega jer prepostavljam da ćete trebati kupiti sve, od igle do aviona...

BC je skuplji i vjerojatno su nabrojani troškovi veći

na kraju...ako ti ponude ispod 25$ za taj posao, dobro se raspitaj za ženu, jer je jako bitno ako ona bude mogla raditi...ovako samo sa tvojo lovom, ne bu vam bilo lako

moje skromno mišljenje
amstel is offline  
Old 03.04.2012., 10:27   #3482
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
i još nešto...

ovdje cnc operateri zarađuju 25$/h...ima nekih koji beru više ima nekih beru manje...ovisno...

25$/h bez sata prekovremenih ti donosi 1400$ svaka dva tjedna što je 2800$ mjesečno...bez prekovremenih! ako budeš radio po 10h ta se cifra može popeti na 1800-1900$ svaka dva tjedna...
ako dođeš preko LMO-a, koliko znam možeš sponzorirati ženu i ona je na otvorenoj radnoj vizi...
2800$ istina nije neka lova za tročlanu obitelj...ali da ti žena nađe posao i da onda zarađuje još recimo 1600$(što mislim da može dobiti ako radi za 11, 12$ negdje) i mjesečno možete sasvim ok živjeti od te love...rentanje (dobrog)dvosobnog stana ovdje u Edmontonu je cca 1200$...
to je recimo nekakav početak kakav bi bio realan da recimo dolazite u Edmonton...

isto tako u tom početku morate računati na povećane troškove svega jer prepostavljam da ćete trebati kupiti sve, od igle do aviona...

BC je skuplji i vjerojatno su nabrojani troškovi veći

na kraju...ako ti ponude ispod 25$ za taj posao, dobro se raspitaj za ženu, jer je jako bitno ako ona bude mogla raditi...ovako samo sa tvojo lovom, ne bu vam bilo lako

moje skromno mišljenje
Iz te firme su me pitali sto mi je zena po zanimanju, .radi u vrticu kao odgajateljica ...i kao ne bi joj trebalo biti problem naci posao u struci ..malo ce tu biti problem jezik ..ali da se i to nauciti..
Ona automatski dobiva papire kad i ja ..tako su mi iz firme obecali, oni sreduju i meni i njoj papire ...i jos jedna stvar ..nije troclana nego cetveroclana obitelj ...kcer 7 i sin 4 god .....
Da znam da krecem doslovce od dna ..ali nekako se nadam ..
Znaci trebao bi ocekivati oko 25 po satu ,,...
trebao bi biti kao senior cnc machinist ..sto bi trebalo biti ipak malo vise ..
iako dogovor je bio da krecem prvo na stroju, pa polako ...dok s ene uhodam ....
veceras ce me zvati pa cu onda vidjeti..javim vam sve nakon razgovora ...
trazit cu ih nakon sto mi sve ponude da jos jedan dan razmislim ...a onda ocekujem savjete od vas ...
ii jos jedno pitanje ...za moju suprugu ...ako netko zna ..ako je odgojiteljica ..ili kako se to akze na engleskom kindergarthen teacher ...kakve su snase da bi tamo dobila posao u struci ..naravno imat ce sve potrebne papire ..radnu dozvolu ...hrvatsku diplomu da je zavrsila faks .....itd ..
pozdrav svima pa se cujemo veceras ....
tendi is offline  
Old 03.04.2012., 11:59   #3483
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
i još nešto...

ovdje cnc operateri zarađuju 25$/h...ima nekih koji beru više ima nekih beru manje...ovisno...

25$/h bez sata prekovremenih ti donosi 1400$ svaka dva tjedna što je 2800$ mjesečno...bez prekovremenih! ako budeš radio po 10h ta se cifra može popeti na 1800-1900$ svaka dva tjedna...
ako dođeš preko LMO-a, koliko znam možeš sponzorirati ženu i ona je na otvorenoj radnoj vizi...
2800$ istina nije neka lova za tročlanu obitelj...ali da ti žena nađe posao i da onda zarađuje još recimo 1600$(što mislim da može dobiti ako radi za 11, 12$ negdje) i mjesečno možete sasvim ok živjeti od te love...rentanje (dobrog)dvosobnog stana ovdje u Edmontonu je cca 1200$...
to je recimo nekakav početak kakav bi bio realan da recimo dolazite u Edmonton...
Malo mi nije jasna tvoja računica,jedino ako si ti tu odbio sva davanja poreze i to?
25$/h x 40h tjedno =1000$ x2 tjedna 2000$-zar je tamo porez 30% ?

A što se tiće smještaja,da se svašta naći od 600$-pa do par tisuća $.Ja sam sam pa nemam briga takvih,meni je dosta frižider,nekakva peć,kupaona i obični madrac za početak dok ne krene kako spada.A onda nabavit rabljeni namještaj malo po malo.
Priznam meni je lakše jer me tu za Hrvatsku ništa ne veže (osim kredita ),isto imam kuću u izgradnji al vidim da to nikada nebude izgrađeno sa ovom našom situacijom u državi.
I još jedna stvar-posla u HR ima kolko hoćete al ne pitajte za novce i kad će te ih dobit.Na taj način mi svi možemo bit poslodavci.Ako netko želi posao bez plaće budem ga ja zaposlio bez brige,posla ima i za prekovremene nabit.Nemamo svi sreću da radimo u državnoj firmi ali kolko vidim ni tamo uskoro nebude dobro.
Exorcist is offline  
Old 03.04.2012., 12:04   #3484
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Iz te firme su me pitali sto mi je zena po zanimanju, .radi u vrticu kao odgajateljica ...i kao ne bi joj trebalo biti problem naci posao u struci ..malo ce tu biti problem jezik ..ali da se i to nauciti..
Ona automatski dobiva papire kad i ja ..tako su mi iz firme obecali, oni sreduju i meni i njoj papire ...i jos jedna stvar ..nije troclana nego cetveroclana obitelj ...kcer 7 i sin 4 god .....
Da znam da krecem doslovce od dna ..ali nekako se nadam ..
Znaci trebao bi ocekivati oko 25 po satu ,,...
trebao bi biti kao senior cnc machinist ..sto bi trebalo biti ipak malo vise ..
iako dogovor je bio da krecem prvo na stroju, pa polako ...dok s ene uhodam ....
veceras ce me zvati pa cu onda vidjeti..javim vam sve nakon razgovora ...
trazit cu ih nakon sto mi sve ponude da jos jedan dan razmislim ...a onda ocekujem savjete od vas ...
ii jos jedno pitanje ...za moju suprugu ...ako netko zna ..ako je odgojiteljica ..ili kako se to akze na engleskom kindergarthen teacher ...kakve su snase da bi tamo dobila posao u struci ..naravno imat ce sve potrebne papire ..radnu dozvolu ...hrvatsku diplomu da je zavrsila faks .....itd ..
pozdrav svima pa se cujemo veceras ....
A da se ti probaš malo stisnut pa da odeš sam za početak i dobro pripremiš teren?Ako neide ipak je lakše tebi samom opstat nego kad vas je 4.Znam da to nije nimalo lako ali stari ovdje će se uskoro desit grčki scenarij jer druge nema.Na bolje nemožemo od trgovine a proizvodnja više skoro ni ne postoji kod nas.
Eto moj savjet je stisni zube kreni sam,vidi sve šta se nudi i cijene svega,stekni neku kolko tolku sigurnost pa onda vuci obitelj na sigurno.
Exorcist is offline  
Old 03.04.2012., 12:54   #3485
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Malo mi nije jasna tvoja računica,jedino ako si ti tu odbio sva davanja poreze i to?
25$/h x 40h tjedno =1000$ x2 tjedna 2000$-zar je tamo porez 30% ?
.
ne placa se samo porez nego i Canada Pension Plan i Employment Insurance

Payroll Deductions Online Calculator

Result
Employee's name:
Employer's name:
Pay period frequency: Biweekly (26 pay periods a year)
Date the employee is paid: 2012-04-01
Province of employment: British Columbia
Federal amount from TD1: Minimum - 10,822.00 (Claim code 1)
Provincial amount from TD1: Minimum - 11,354.00 (Claim code 1)
Salary or wages income 2,000.00
Total cash income2,000.00
Taxable income for the pay period 2,000.00
Pensionable earnings for the pay period
2,000.00 Insurable earnings for the pay period 2,000.00
Federal tax deduction 238.13
Provincial tax deduction 88.20 Total tax deductions 326.33
CPP deductions 92.34
EI deductions 36.60
Total deductions455.27

Net amount1,544.73

a za slucaj da nisi upoznat, u hr iznos poreza i doprinosa je preko 50% od bruto place
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 12:58   #3486
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Volim kopati u ovim noćnim satima u miru i tišini.
Title: Industrial welder (NOC: 7265)

Terms of Employment: Permanent, Full Time, Overtime, Weekend, Day, Night

Salary: $40.07 to $52.00 Hourly for 50 hours per week, As per collective agreement

Anticipated Start Date: As soon as possible

Location: Edmonton North, Alberta (8 vacancies )

stvarno ima posla za zavarivače kolko hoćeš.
Ali sad je najteže odlučit za koga jer ih je previše hehe...to su slatke brige sad
Poslao sam par mailova tek toliko za info da vidim dal su spremni borit se sa radnim dozvolama ili ne.Vidjet ćemo oće li bit uspjeha
budi oprezan sa usporedbama, jer ovo izgleda da je za unionized position, za varioca koji ima sve njihove dozvole/certifikate i iskustvo.
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 13:42   #3487
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
ne placa se samo porez nego i Canada Pension Plan i Employment Insurance

Payroll Deductions Online Calculator

Result
Employee's name:
Employer's name:
Pay period frequency: Biweekly (26 pay periods a year)
Date the employee is paid: 2012-04-01
Province of employment: British Columbia
Federal amount from TD1: Minimum - 10,822.00 (Claim code 1)
Provincial amount from TD1: Minimum - 11,354.00 (Claim code 1)
Salary or wages income 2,000.00
Total cash income2,000.00
Taxable income for the pay period 2,000.00
Pensionable earnings for the pay period
2,000.00 Insurable earnings for the pay period 2,000.00
Federal tax deduction 238.13
Provincial tax deduction 88.20 Total tax deductions 326.33
CPP deductions 92.34
EI deductions 36.60
Total deductions455.27

Net amount1,544.73

a za slucaj da nisi upoznat, u hr iznos poreza i doprinosa je preko 50% od bruto place

Da al kod nas je sistem da recimo ako radiš za 25kn/h i imaš recimo 200h mjesečno ti ćeš dobit 5000kn plaću a sva davanja plaća poslodavac.


A što se tiče ovih poslova što sam kopirao,ma daleko sam ja od toga da dobijem toliku lovu u startu i toga sam svjestan.20-25 za start bi me zadovoljilo a pošto naši certifikati ne vrijede tamo,ko zna jednog dana položim i to al sve u svoje vrijeme.Cigla po cigla i eto kuće.
Exorcist is offline  
Old 03.04.2012., 14:03   #3488
svagdje u civiliziranom svijetu plaća se izražava kao bruto plaća, kod nas je uvriježeno to vjerovanje da ovo što odlazi na porez i osiguranja nije dio plaće, možda zato što su ta davanja toliko abnormalno velika.
to je inače česta glavobolja za ljude kad pišu eu projekte u državnim institucijama i budžetiraju plaće. svaki put treba posebno dokazivati da je potrebno budžetirati dvije tisuće pa i više (postoje još neka davanja na plaću koja se ne vide na bruto-neto izračunu, u hrvatskoj doslovno postoji, bar je prije tri godine postojalo, naplaćivanje poreza na poreze iz plaće, službeno se to zove bruto 1 i bruto 2, guglajte ako ne vjerujete ) da bi mogao isplatiti tisuću eura. eu stalno misli da ih ljudi žele derat i preuveličavaju si plaće, kadli tamo....
spishka is offline  
Old 03.04.2012., 14:33   #3489
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
A da se ti probaš malo stisnut pa da odeš sam za početak i dobro pripremiš teren?Ako neide ipak je lakše tebi samom opstat nego kad vas je 4.Znam da to nije nimalo lako ali stari ovdje će se uskoro desit grčki scenarij jer druge nema.Na bolje nemožemo od trgovine a proizvodnja više skoro ni ne postoji kod nas.
Eto moj savjet je stisni zube kreni sam,vidi sve šta se nudi i cijene svega,stekni neku kolko tolku sigurnost pa onda vuci obitelj na sigurno.
Ako i budem isao po meni je scenarij ovakav..
ja odlazim pocetkom pretog mjeseca ...ili polovicom ...ovisi o tome koliko ce mi trebati da dobijem papire ..oni iz Kanade kazu dva do tri tjedna ..
A ako bi sve bilo u redu moji bi dosli negdje polovicom sedmog mjeseca ..
Ja se nadma da ce mi to biti dosta vremena barem da nesto pripremim za njih...koliko cu vec moci ...
tj da li cemo uopcde ici ovisi o vecerasnjem razgovoru ..pa cemo vidjeti ...
kako god bilo .. netko je tu na forumu rekao kao ono jos nisma na kriticnoj tocki da bi morao ici ...sigurno necu ici glavom kroz zid ..
trazit cu i jos malo vecu sigurnost nego sto bi inace ....
vidjeti ce mo ..
tendi is offline  
Old 03.04.2012., 14:47   #3490
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Da al kod nas je sistem da recimo ako radiš za 25kn/h i imaš recimo 200h mjesečno ti ćeš dobit 5000kn plaću a sva davanja plaća poslodavac.
placa i ovdje dio poslodavac, samo kaj to na svojem odresku na placu ne vidis...

razlika je u tome kaj se individualni porez (porezne stope su progresivne) na placu odvaja od bruto iznosa, a porezne osnovice nisu svima iste (radi drugacijih osobnih situacija) al previse je detalja ukljuceno u to da bi to diskutirali u ovom kontekstu...

znaci, razlicita je forma kak se place prikazuju i isplacuju. porezne stope su manje.
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 14:55   #3491
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Iz te firme su me pitali sto mi je zena po zanimanju, .radi u vrticu kao odgajateljica ...i kao ne bi joj trebalo biti problem naci posao u struci ..malo ce tu biti problem jezik ..ali da se i to nauciti..
Ona automatski dobiva papire kad i ja ..tako su mi iz firme obecali, oni sreduju i meni i njoj papire ...i jos jedna stvar ..nije troclana nego cetveroclana obitelj ...kcer 7 i sin 4 god .....
Da znam da krecem doslovce od dna ..ali nekako se nadam ..
Znaci trebao bi ocekivati oko 25 po satu ,,...
.
sorry...jbg pomiješao sam...

a gle, ako ti ponude 23-25$ i žena dobije 100% radnu vizu, ja bih ti preporučio da dođeš...jer to su uvijeti i ponuda kakve ne budeš dobio svaki dan...pogledaj samo hrvatsku i kanadsku ekonomiju...

ali nemoj samo mene slušat, nego pročitaj i što će ti drugi reći/napisati i sam zaključi... ovdje bi rekli "it's up to you"...mi ti možemo samo napisati kakav je trenutni život/cijene ovdje...


-exorcist...da mislim da je 30%, ne bavim se porezom nešto

dosta ekipe ovdje se pjeni kad im država na 25$ uzme toliko poreza...ali za razliku od hrvatske i ovdje će ti uzeti dosta, ali će ti i dati dosta...

s 25$/h ako ne dolaziš štediti lovu za hr, ovdje možeš jaaako dobro živjeti...

i vjeruj mi, ni kredit te ne veže
amstel is offline  
Old 03.04.2012., 15:07   #3492
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
sorry...jbg pomiješao sam...

a gle, ako ti ponude 23-25$ i žena dobije 100% radnu vizu, ja bih ti preporučio da dođeš...jer to su uvijeti i ponuda kakve ne budeš dobio svaki dan...pogledaj samo hrvatsku i kanadsku ekonomiju...

ali nemoj samo mene slušat, nego pročitaj i što će ti drugi reći/napisati i sam zaključi... ovdje bi rekli "it's up to you"...mi ti možemo samo napisati kakav je trenutni život/cijene ovdje...


-exorcist...da mislim da je 30%, ne bavim se porezom nešto

dosta ekipe ovdje se pjeni kad im država na 25$ uzme toliko poreza...ali za razliku od hrvatske i ovdje će ti uzeti dosta, ali će ti i dati dosta...

s 25$/h ako ne dolaziš štediti lovu za hr, ovdje možeš jaaako dobro živjeti...

i vjeruj mi, ni kredit te ne veže
Tako su mi barem bili rekli...da mi i zena dobiva radnu dozvolu , u biti oni bi htjeli da ostanem za stalno raditi kod njih, naravno ako se snadem,
Znaci ..radna dozvola i za mene i za zenu na dvije godine, s tim da sma ja valjda obavezna raditi za njih , a ako budemo htjeli, tj ja budem zelio ostati poslije raditi za njih obecavaju mi srediti papire za stalni boravak ,
..
Ovak ..AKO MI PONUDE IZMEDU 23-25 DA PRIHVATIM ...
sto je sa zdravstvenim osiguranjem , kako to ide tamo ..da li to ja sam placam ili firma ..ili je kako gdje ...
Da li netko zan da li se sa njima moze cjenkati o placi ..kao ovdje ili ..
samo pitam ..da znam koliko i kako da izvucem sto vise mogu ....
tendi is offline  
Old 03.04.2012., 15:11   #3493
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Tako su mi barem bili rekli...da mi i zena dobiva radnu dozvolu , u biti oni bi htjeli da ostanem za stalno raditi kod njih, naravno ako se snadem,
Znaci ..radna dozvola i za mene i za zenu na dvije godine, s tim da sma ja valjda obavezna raditi za njih , a ako budemo htjeli, tj ja budem zelio ostati poslije raditi za njih obecavaju mi srediti papire za stalni boravak ,
..
Ovak ..AKO MI PONUDE IZMEDU 23-25 DA PRIHVATIM ...
sto je sa zdravstvenim osiguranjem , kako to ide tamo ..da li to ja sam placam ili firma ..ili je kako gdje ...
Da li netko zan da li se sa njima moze cjenkati o placi ..kao ovdje ili ..
samo pitam ..da znam koliko i kako da izvucem sto vise mogu ....
osnovno zdravstveno je placeno, bolje firme imaju i dodatno zdravstveno koje placaju za radnike...
cjenkati se uvijek mozes i ne treba te biti sram. u cjenkanju se ne moras ograniciti samo na placu, nego i ostale uvjete, beneficije, godisnji, prekovremene itd.
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 15:16   #3494
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
osnovno zdravstveno je placeno, bolje firme imaju i dodatno zdravstveno koje placaju za radnike...
cjenkati se uvijek mozes i ne treba te biti sram. u cjenkanju se ne moras ograniciti samo na placu, nego i ostale uvjete, beneficije, godisnji, prekovremene itd.
Hvala na informaciji ..e jos samo da je moj engleski malo bolji, da to znam izvesti ..jer dok se ja sjetim kako se sto kaze prode vlak ..heheh
a bude valjda nekak ..
moram se sad pripremiti za veceras ..na papir da znam sto sve tocno traziti ..
tendi is offline  
Old 03.04.2012., 15:32   #3495
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji ..e jos samo da je moj engleski malo bolji, da to znam izvesti ..jer dok se ja sjetim kako se sto kaze prode vlak ..heheh
a bude valjda nekak ..
moram se sad pripremiti za veceras ..na papir da znam sto sve tocno traziti ..
aj, drzim ti fige i sretno!
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 20:07   #3496
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
buraz...ovdje gdje sam ja u nestašici varioca traže i ljude koji nikad nisu varili samo da rade...mislim da je to zanimanje broj jedan po deficitu, bar u edmontonu...
Da li možda znaš da li bi zaposlili nekoga sa baznim znanjem o varenju,nemam certifikate nikakve ali varim po potrebi već jako dugo..ovaj mjesec planiram ići za Albertu/Ed..
Maxx 22 is offline  
Old 03.04.2012., 21:16   #3497
Quote:
Maxx 22 kaže: Pogledaj post
Da li možda znaš da li bi zaposlili nekoga sa baznim znanjem o varenju,nemam certifikate nikakve ali varim po potrebi već jako dugo..ovaj mjesec planiram ići za Albertu/Ed..
Ideš preko working holiday projekta ili?
Ajde javi kako ti bude i kakve su opcije i što se sve nudi,ja planiram za otprilike 2 mjeseca.Sad mi je izbor na 2 grada-Calgary ili Edmonton.
Exorcist is offline  
Old 03.04.2012., 21:41   #3498
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
I.Sad mi je izbor na 2 grada-Calgary ili Edmonton.
zaboravil si na jedan di ima najvise "akcije": Fort McMurray
šatro gospon is offline  
Old 03.04.2012., 23:37   #3499
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Tako su mi barem bili rekli...da mi i zena dobiva radnu dozvolu , u biti oni bi htjeli da ostanem za stalno raditi kod njih, naravno ako se snadem,
Znaci ..radna dozvola i za mene i za zenu na dvije godine, s tim da sma ja valjda obavezna raditi za njih , a ako budemo htjeli, tj ja budem zelio ostati poslije raditi za njih obecavaju mi srediti papire za stalni boravak ,
..
Ovak ..AKO MI PONUDE IZMEDU 23-25 DA PRIHVATIM ...
sto je sa zdravstvenim osiguranjem , kako to ide tamo ..da li to ja sam placam ili firma ..ili je kako gdje ...
Da li netko zan da li se sa njima moze cjenkati o placi ..kao ovdje ili ..
samo pitam ..da znam koliko i kako da izvucem sto vise mogu ....
Odluci ti prije da li zelis ici ili ne, neovisno o placi, u tvojoj situaciji nemas bas prostora za pregovaranje, placa ti nesmije biti glavna za odluku. Pazi da u pregovaranju sve ne izgubis
Osobno mislim da na nevidjeno neces dobiti takve novce, naravno da kad pocnes raditi ovisno o tebi, mozes dobiti vjerojatno i vise u toj struci, za start je dobro sve preko $15, ne znam u kakvoj si kombinaciji sa tom kompanijom....
Racunaj da ti je veliki benefit da ti kompanija sve sredjuje, to je san vecine ovdje na forumu...

Svakako puno srece...
Ivo R is offline  
Old 04.04.2012., 00:16   #3500
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Langly, ali koliko sam uspio vidjeti to je nekakva industrijska zona, sve okolo su samo firme ..ma nije problem uopce auto ..neci ce se valjda nesto blizu, bar ja tako mislim ...
Langley nije industrijska zona nego manji gradic, tako da ako radis i zivis u Langley - nece to biti neke velike razdaljine...

Jeli ti zena dala kakvo obrazlozenje - zasto nece u Kanadu?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.