Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 00:54   #61
Quote:
petarom kaže: Pogledaj post
gigi se nalazi u centru opicine tj. vozite do njihove crkve i kad dolazite iz rijeke odmah kod njihove crkve skrenete na desno u jednu malu uličicu i vozite po njoj nekih 200 m i onda je jedan mali parking. ako vam je ovako teško vozite do crkve u opicine i tamo pitajte za gigija.
Samo bi dodao da na kružnom toku treba slijediti putokaz sa križevima kakav mi koristimo za groblje. On će vas dovest do crkve koju petarom spominje.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 09:55   #62
Quote:
Pru kaže: Pogledaj post
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija.
Što se kave tiče i tu sve ovisi o ukusu ... recimo, meni se Lavazza uopće ne sviđa u kućnoj verziji. Uvijek mi daje dojam preprženosti, ne znam kako bih to opisala. Jednostavno mi je gorka (a ja uvijek pijem kavu bez šećera). Meni su draže neke druge vrste, a izbor broj jedan mi je Vergnano, koju obavezno kupujem na ponudi jer baš i nije jeftina.


Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Kakav je koncept trgovine Eurospin-a ...

Ima li u Eurospinu tuna Rio mare ili imaju svoju marku i da li imaju tortilja i umake od čilija kao Mexican čili?
Najprije da ti velim za tunu - prije par godina, sada više nisam sigurna jer davno nisam ušla u Eurospin, prodavali su tunu Palmera (koja je meni bolja od riomare) pod svojim imenom i bila je jeftinija nego Palmera kao brand u drugim trgovinama.

Eurospin ne volim, razlog je sljedeći: kada kupujuem sireve tipa maasdamer ii gouda podrazumijevam da ću dobiti holandske sireve, u Eurospinu su to sirevi proizvedeni u Poljskoj. Može biti i da su ti sirevi proizvedeni u Poljskoj fantastični po okusu i kvaliteti, ali nisu original. Ako me pilaju da parmigiano može biti samo talijanski onda i brandovi drugih zemalja po mome trebaju imati isti tretman i zato ne kupujem leerdamer iz Poljske.
Jednom sam kupila njihove pelate calypso ili tako nešto i ne valjaju.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:02   #63
Evo da se i ja uključim s dojmovima...Isli jucer u Trst po špežu, jer sam od mnogo ljudi načula da se isplati...budući da sam što se tiče hrane dosta oprezna, odlučila sam se primarno usmjeriti na kućnu "kozmetiku"...I ovako stanje je slijedeće:
DASH - cca 3,5 - 4 Eur po kg....nije jeftinije nego kod nas ali valjda je kvalitetnije
CALGONIT/FINISH - tablete za posuđe - cca 7,5 Eur za 26 kom - približno isto kao i kod nas, osim što se kod nas nađe 52+26 gratis za cca 100 kn
Gel za tuširanje - NIVEA, ADIDAS.... - cca 2,7 - 3 Eur - približno isto kao i kod nas
Tu sam uglavnom ostala razočarana....
Stvari koje se isplate:
NUTELA - 2.17 Eur / 400g - kod nas je najjeftinija u Metrou cca 22,5 kn
BARILLA - skoro sve vrste - 0,79 Eur /500g - kod nas je cca 9 kn

Sve u svemu - ne isplati se ići samo po to....ali ako imaš nekog da ide pa mu uvališ 20 Eur da ti kupi ono što ti je bolje nego ovdje (npr 4-5 kg dasha, 2-3 nutele i malo pašte) ajde...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:45   #64
Nama se uvijek isplati ići u Trst/Palmanovu, jer napravimo od toga cjelodnevni izlet i uvijek uz špežu, kupimo i nešto od bijele tehnike/stvari za kuću u outletu u Palmanovi, te nezaobilaznu robu. S druge strane, suprug je lud za Union pivom (3x0,33) u Pamu, tako da moramo ići
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 14:24   #65
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
...
Eurospin ne volim, razlog je sljedeći: kada kupujuem sireve tipa maasdamer ii gouda podrazumijevam da ću dobiti holandske sireve, u Eurospinu su to sirevi proizvedeni u Poljskoj. Može biti i da su ti sirevi proizvedeni u Poljskoj fantastični po okusu i kvaliteti, ali nisu original. Ako me pilaju da parmigiano može biti samo talijanski onda i brandovi drugih zemalja po mome trebaju imati isti tretman i zato ne kupujem leerdamer iz Poljske.
Jednom sam kupila njihove pelate calypso ili tako nešto i ne valjaju.
devedeset posto gaude što se uvozi je iz južne amerike(argentina, urugvaj...) il istočne evrope(slovenija, češka...) a iz nizozemske ni par postotaka, barem je tako bilo prošlih godina.
uvezemo godišnje nekih 5000 tona gaude i još 4000 tona svih ostalih sireva zajedno.

Zadnje uređivanje ursamajor : 05.10.2009. at 14:45.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:58   #66
Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje
Možda i jest nešto jeftinije al kada pribrojiš bengu dođe na isto.
Mislim da je više do toga da se ispadne faca
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:54   #67
Ja to ne smatram preseravanjem. Ne kupujemo samo hranu, nego i sitnice za kuću, male kućanske aparate, alat, sportsku opremu, ribolovni pribor, odjeću i obuću. Isplati nam se, i to jako. S obzirom na raspon stvari koje kupujemo, čak i kad se pribroji trošak benzina, još uvijek smo uštedili.
Da idem samo po nutellu, dvije tune, parmezan i dash, naravno da ne bi bila neka računica
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 12:19   #68
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
evo, da podignem temu:

ipak nismo otišli u Ilirsku Bistricu kako je bilo planirano, nego smo produžili opet u Gigi.
kupili smo:
-2,6 kg parmezana
-5 litara maslinovog ulja
-nekih 6 kg barilla pašte (od toga polovica integralne)
-6 paketa rio mare -- onih sa 4 konzervice od 90 grama
-2 najveće nutele
-nekoliko velikih konzervi pelata
-tekuća rajčica sa bosiljkom u boci
-mozzarela i sir ricota
-usoljeni inćuni
-integralna riža
-tortelini

ceh je ispao oko 700 kuna.

a sad sam na brzinu pokušala to sve zbrojiti da sam kupovala u konzumu ( konzum sam izabrala jer ima sve cijene na netu)- i račun za to sve bi ispao oko 1330 kuna.
[/QUOTE]Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje
Možda i jest nešto jeftinije al kada pribrojiš bengu dođe na isto.
Mislim da je više do toga da se ispadne faca[/QUOTE]

je luka, vazda pravo imas, cista preserancija. 630 kuna benza do trsta i nazad. mozda ako ides iz beograda.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:51   #69
Vidim da je bilo puno govora i straha od carinika. Imala sam priliku boraviti u TS i vraćati se svaki vikend nazad u Hr. i nebrojeno puta sam prenosila cijelu baksu ulja (12 komada) ili po 5, 6 litara maslinovog i kile i kile sira. Kao što je netko napisao, kažeš da imaš malo špeže, ako carinik i otvori bunker, uopće ne tlače. Eto.


Dajci, što se tiče kućne kozmetike, nikad je nisam kupovala u Italiji, u većini slučajeva čini mi se da je skuplje u TS nego kod nas. Ono što je definitivno jeftinije, i to puno, su parfemi. Dash zna biti na jako dobrim scontima, samo, treba ga potrefiti. Isto tako i Finish (za mašinu za suđe). Ako se ide u Trst samo za par stvari, ne isplati se, treba ići u veću špežu za točno određene stvari pa se uštedi kao extreme.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:40   #70
Quote:
Pru kaže: Pogledaj post
e da kavu sam zaboravila spomenuti. ja kupujem lavazzu. naravno da je ona skuplja od recimo frankove kod nas, ali mislim da je i puno kvalitetnija. usporedi kvalitetu i cijenu pa kupi prema tome
ja najčešće kupujem u coopu u torri d'europa jer oni imaju veći izbor od gigia i iskreno ne pamtim kad sam bila zadnji put u coopu a da kava nije bila na akciji. sad nemojte me uzet zdravo za gotovo, ali stvarno uvijek naletim kad imaju neku kavu na offerti
koliko dođe illy...nju naviše volim, ali kod nas je 60 - 70 kn za 250 g...kako gdje...

__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 22:06   #71
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Nemojte se zapjeniti ali meni je to preseravanje
Možda i jest nešto jeftinije al kada pribrojiš bengu dođe na isto.
Mislim da je više do toga da se ispadne faca

jbt, do gigi dućana mi treba sat vremena.
a uvijek nas ide više pa dijelimo i gorivo. auto mi troši max 7,5 l.

pa eto, računaj...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 08:47   #72
Jučer je u TS bila totalna hr. navala . Dovoljno je bilo baciti pogled u kolica i odmah znaš radi li se o našima ili Talijanima . U 'našim' kolicima, pod obavezno - Barilla, Nutella, maslinovo ulje, Rio Mare tuna, Dash (na scontu ), riža.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:28   #73
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Jučer je u TS bila totalna hr. navala . Dovoljno je bilo baciti pogled u kolica i odmah znaš radi li se o našima ili Talijanima . U 'našim' kolicima, pod obavezno - Barilla, Nutella, maslinovo ulje, Rio Mare tuna, Dash (na scontu ), riža.
Istina, jučer je Trst i okolica bio pod opsadom . Gužva na granici
Krenuli ljudi opet van po špežu...
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:52   #74
Trst je i jučer bio naš

Nego, mnogi Riječani idu u Bistricu u Hofer...nisam bila pa ne znam...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:56   #75
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

jbt, do gigi dućana mi treba sat vremena.
a uvijek nas ide više pa dijelimo i gorivo. auto mi troši max 7,5 l.

pa eto, računaj...
Od Rijeke do Gigija treba samo sat vremena? Koliko ti voziš
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:07   #76
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Trst je i jučer bio naš

Nego, mnogi Riječani idu u Bistricu u Hofer...nisam bila pa ne znam...
Bio sam ja u Hoferu. Ušao i izašao te preparkirao auto 100 metara dalje u Spar. Neka njima te super cijene, ali ja se stvarno grozim od tih ultra jeftinih XY robnih marki. Još uvijek se sjećam članka od prije par godina u Novom Listu kad su u Češkom Kauflandu testirali neku dječiju hranu poput našeg Čokolina te u njemu pronašli dvadesetak supstanci nepoznatog sastava. Zatim prije par mjeseci mlijeko u prahu u Kini... hvala, ali ne hvala. Neka ide tko voli, ali ja i moji bližnji ne.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 21:17   #77
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Bio sam ja u Hoferu. Ušao i izašao te preparkirao auto 100 metara dalje u Spar. Neka njima te super cijene, ali ja se stvarno grozim od tih ultra jeftinih XY robnih marki. Još uvijek se sjećam članka od prije par godina u Novom Listu kad su u Češkom Kauflandu testirali neku dječiju hranu poput našeg Čokolina te u njemu pronašli dvadesetak supstanci nepoznatog sastava. Zatim prije par mjeseci mlijeko u prahu u Kini... hvala, ali ne hvala. Neka ide tko voli, ali ja i moji bližnji ne.
Mi isto izbjegavamo te ultra jeftine. Rađe kupimo manje hrane, ali da je kvalitetnija.

Ja jučer bila u Sparu u Ilirskoj Bistrici. Na parkingu je bilo najmanje 50-tak automobila s RI tablicama. Lova nam opet odlazi iz države u enormnim količinama...
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:09   #78
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Mi isto izbjegavamo te ultra jeftine. Rađe kupimo manje hrane, ali da je kvalitetnija.

Ja jučer bila u Sparu u Ilirskoj Bistrici. Na parkingu je bilo najmanje 50-tak automobila s RI tablicama. Lova nam opet odlazi iz države u enormnim količinama...
Da i ja na to pomislim...ali opet na taj način mi direktno uštedimo...a novci iz države se ionako spaljuzgaju kojekako. A država neka se malo zapita...kako može biti kod nas tako skupo. Sorry na OT.

Ja kupujem u Pamu u Giuliji, ne kompletnu spezu, ali klasika: riža, pašta, tuna, salse, nutella, dash, coccolino....
Coccolino je cca 3x jeftiniji. Zna biti pakiranje od 4 lit koje košta malo više nego kod nas 1 lit! Kod nas ga ne kupujem, nema šanse! Pa nisam luda! hebe mi se državu, ne dam i gotovo.
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:19   #79
Hofer je i meni koma , samo jednom sam bila i nikad više. Ali zato često odem u Spar u I. Bistrici-1 kg njoka (njihove proizvodnje) dođe 4 eura a fenomenalni su.
U Trstu najčešće kupujem u Famili. Uvijek imaju odlično povrće, naranče sa sicilije (1. kvaliteta a opet jeftinije nego kod nas), salata im je bagatela, kava, nutela, tuna, pelati, dash, omekšivač- tamo kupim 3 l za cijenu 1 l kod nas itd. ma stvarno jako puno toga vani kupujem i isplati mi se, i zbog cijene i zbog kvalitete.
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:23   #80
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Mi isto izbjegavamo te ultra jeftine. Rađe kupimo manje hrane, ali da je kvalitetnija.
Ultra jeftine xy marke ne kupujemo nikada. Kako imamo svoj vrt, što donosi znatne uštede, možemo si priuštiti da ostatak hrane koji kupujemo bude kvalitetan.

Quote:
Bubi Trubi kaže: Pogledaj post
Da i ja na to pomislim...ali opet na taj način mi direktno uštedimo...a novci iz države se ionako spaljuzgaju kojekako. A država neka se malo zapita...kako može biti kod nas tako skupo. Sorry na OT.

Ja kupujem u Pamu u Giuliji, Pa nisam luda! hebe mi se državu, ne dam i gotovo.
Razmišljamo isto. I kupujemo u istom dućanu
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.