Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2005., 18:14   #1
Prc Prc u mozak

Kako se nosit s ljudima koje iz nekog razloga vaše prisustvo kompeksira i imaju konstantnu potrebu podbadati i zajebavati?

Ono, biti svjestan da su takvi kakvi jesu i pustiti ih da se iživljavaju...
Ili udriti svim silama u protunapad?

Napomena - teško ih je odjebati jer prisiljeni ste provoditi vrijeme s njima gotovo svaki dan.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 20:06   #2
uh, ovu subotu sam imala tešku subotu...
najgore je kad vidiš koliko je to sick i jalovo, ali donekle moraš to trpiti to vrijeme
ja nisam znala šta ću i bila sam previše uzrujana pa sam glumila stoika i puštala da se razmaše dokle ide dok joj izostanak povratne informacije ne pokvari veselje. Nadam se s vremenom da kad joj ponovo dođe žuta minuta, ja neću biti među onima za koje smatra da bi joj mogli ublažiti tu minutu na taj način. Računam da ćemo se s vremenom udaljiti

najgore je da nakon jednog druženja koje protekne u redu smatraš da je ta osoba "kao i ostali" - nije. Bježi.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 20:11   #3
imao sam takvo iskustvo i ispalo je prilicno lose po mene jer se nisam branio: izgubio sam samopouzdanje i postao tjeskoban. zato mislim da su takvi ljudi jako opasni ako na njih ne ragiramo na pravi nacin. po meni postoje samo dvije solucije: maknut se ili napast punom snagom (bez licemjernosti i prividnog prijateljstva).
odejbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 20:18   #4
Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Tinchi kaže:
Ili udriti svim silama u protunapad?
definitivno
ti ces mene jebat
__________________
;)
ma ja sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 21:31   #5
Kad mi neko kaze zasto tom ne odgovaras na vredjanja ja prosto kazem-zato sto ga ne cenim.Mislim da je to dovoljno i da se ne treba zamajavati sa skotovima.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:19   #6
Quote:
Truman kaže:
Kad mi neko kaze zasto tom ne odgovaras na vredjanja ja prosto kazem-zato sto ga ne cenim.Mislim da je to dovoljno i da se ne treba zamajavati sa skotovima.
ja sam inače zakočena po pitanju, a kada sam kod jedne forumašice u signatureu vidjela
Quote:
Never argue with an idiot: first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience.
kristaliziralo mi se ono što sam podsvjesno znala
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 22:44   #7
Ako ih ne možeš izbjegavati, ostaje ti protunapad, ali ne njihovim oružjem. Ako ti mašu onom stvari (u prenesenom smislu, ofkorz), onda ih lupi u jaja. Drugim riječima, pronađi im slabu točku i tu ih udari. Jednom. I bit će dovoljno. Vidjet ćeš.

I javi kako je prošlo.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 00:22   #8
Teror ne trpim.
Ja takve ljude ignoriram. Ili izbjegavam.
Ako sam prisiljena biti s njima onda im direktno kazem da nisu u pravu.
Ako se treba posvadjat, posvadjam se.
Ako ovisim o njima onda pokusam pronac way out i rijesit se ovisnosti..
Ako vidim da su namjerno zlobni onda im trostruko vratim i nastojim ih naucit lekciju.
Najgore je popustat.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 01:53   #9
stric mi je jednom ispricao pricu o covjeku kojeg sa kojim je radio, i svi, doslovno svi su ga zejebavali, jer je kao bio "najslabiji" sto god to znacilo.

jednom prilikom stric je sa tim covjekom otisao u neko mjesto i tamo primjetio da je taj covjek, kojeg su na poslu svi zejebavali, u novoj sredini bio ONAJ koji zejebava druge, i cini drugima isto sto i njemu rade na poslu.

poanta ove price je kokos.
najslabiju kokos druge neprestano "kvocaju" te se hrane na njihovoj nemoci. doslovno je tako. kokosi najslabijoj kokosi kljucaju perje i to mozete provjerit.

znaci treba udarit natrag, ne trpit jer ce to prijeci u svakodnevnicu. kad god se sjetim te stricove price o kokosi, osjecam se jacim, ne dopustam si da budem slabiji
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 09:42   #10
Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Tinchi kaže:
Kako se nosit s ljudima koje iz nekog razloga vaše prisustvo kompeksira i imaju konstantnu potrebu podbadati i zajebavati?
Ako mozes, vrati barem istom mjerom.
No neki ljudi nemaju za to talenta, nego blokadu i sjete se mozda kasnije sto su trebali reci...
U tom slucaju ti ostaje narediti joj da zacepi jer ces je zveknuti po gubici.
No nije ni to nacin, ispadas slabija, iako bi se tukla.
Dakle, ukoliko ti ne lezi prvo (a i ako da, postoji rizik da se izrodi u jos gore jer ako joj vratis, ona ce mozda tebi jos vise, pa ti opet njoj i nikad kraja), mozes je najozbiljnije pitati sto je muci i sto tim podjebavanjem zapravo zeli postici. Kaj nju kod tebe toliko smeta i tjera na kojekakve bezvezne primjedbe. Biraj rijeci da ne priznas da te smeta ili pogadja, postavi stvar tako kao da te boli neka stvar za to kaj prica, ali postajes polako znatizeljna i zelis stvarno najozbiljnije razumjeti koje frustracije je jebu u zivotu, mozda joj mozes kaj pomoci...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 09:46   #11
nemojte brkati popuštanje sa ignoriranjem.
izgradi u sebi dovoljno snažnu osobu koja može funkcionirati neovisno o vanjskim faktorima i niti jedan idiot ti više neće moći ništa.
ako uđeš u sukob već si popušio jer si ušao u igru koju je on inicirao i drži kontrolu.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:55   #12
Quote:
spider jerusalem kaže:
ako uđeš u sukob već si popušio jer si ušao u igru koju je on inicirao i drži kontrolu.
to je istina - ponekad netko pokušava napraviti rusvaj radi rusvaja
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 19:44   #13
Re: Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako mozes, vrati barem istom mjerom.
No neki ljudi nemaju za to talenta, nego blokadu i sjete se mozda kasnije sto su trebali reci...
U tom slucaju ti ostaje narediti joj da zacepi jer ces je zveknuti po gubici.
No nije ni to nacin, ispadas slabija, iako bi se tukla.
Dakle, ukoliko ti ne lezi prvo (a i ako da, postoji rizik da se izrodi u jos gore jer ako joj vratis, ona ce mozda tebi jos vise, pa ti opet njoj i nikad kraja), mozes je najozbiljnije pitati sto je muci i sto tim podjebavanjem zapravo zeli postici. Kaj nju kod tebe toliko smeta i tjera na kojekakve bezvezne primjedbe. Biraj rijeci da ne priznas da te smeta ili pogadja, postavi stvar tako kao da te boli neka stvar za to kaj prica, ali postajes polako znatizeljna i zelis stvarno najozbiljnije razumjeti koje frustracije je jebu u zivotu, mozda joj mozes kaj pomoci...
Ta sam. S blokadom, mislim
Mislim, možemo se mi zajebavat, pogotovo ak smo si dobri ali nisam tip osobe koji čim nekog novog upozna ima poriv tražit nekaj s čim se može zajebavat na njegov račun. Tako da se ne mogu ni ufurati u takav mentalni sklop drugih.

Razgovor s njom sam već imala, i skrenuli smo indirektno na njene probleme, i još ja glupača naivna se njoj malo otvorim ali čisto s namjerom da se osjeti shvaćenom, a ona to drugi dan okrene kontra mene

Drugo, ona ni mrtva direktno ne bi priznala svoj problem. Kad ju otvoreno pitaš isuče kandže. Mislim, nije moja briga njen problem, ne zanima me, niti joj želim pomoć, nemam tolko energije ni vremena, ne stignem se ni svojim prijateljima posvetit u životu. Ali jebemu želim da normalno razgovaramo u nekim okvirima u kojima je to nužno. Nisam ja socijalna ustanova.

Nije to čista zajebancija, u tom slučaju se to baš osjeti.. Ovo je baš prikriveno... nešto.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 19:45   #14
Quote:
spider jerusalem kaže:
nemojte brkati popuštanje sa ignoriranjem.
izgradi u sebi dovoljno snažnu osobu koja može funkcionirati neovisno o vanjskim faktorima i niti jedan idiot ti više neće moći ništa.
ako uđeš u sukob već si popušio jer si ušao u igru koju je on inicirao i drži kontrolu.
Na ovome se trudim radit
Hvala bogu, ima puno stvari za koje se u tom slučaju mogu ulovit.

Ali često je teško Jbg.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 19:47   #15
Quote:
eena_ kaže:


najgore je da nakon jednog druženja koje protekne u redu smatraš da je ta osoba "kao i ostali" - nije. Bježi.
danas je recimo bilo ok
Al sutra.. ko zna?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 19:48   #16
Re: Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ako mozes, vrati barem istom mjerom.
No neki ljudi nemaju za to talenta, nego blokadu i sjete se mozda kasnije sto su trebali reci...
U tom slucaju ti ostaje narediti joj da zacepi jer ces je zveknuti po gubici.
No nije ni to nacin, ispadas slabija, iako bi se tukla.
Dakle, ukoliko ti ne lezi prvo (a i ako da, postoji rizik da se izrodi u jos gore jer ako joj vratis, ona ce mozda tebi jos vise, pa ti opet njoj i nikad kraja), mozes je najozbiljnije pitati sto je muci i sto tim podjebavanjem zapravo zeli postici. Kaj nju kod tebe toliko smeta i tjera na kojekakve bezvezne primjedbe. Biraj rijeci da ne priznas da te smeta ili pogadja, postavi stvar tako kao da te boli neka stvar za to kaj prica, ali postajes polako znatizeljna i zelis stvarno najozbiljnije razumjeti koje frustracije je jebu u zivotu, mozda joj mozes kaj pomoci...
ne slazem se. prvo ce se otvoriti, a onda ce joj to biti izlika za sljedeci put, jer, kao, ona je jadna frustrirana. been there, done that
kenaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 20:03   #17
Svaki,ali ama baš svaki čovjek ima bolne točke..
Treba ih samo pronaći..
No pitanje jest jesi li ti sposoban nadići njihove sposobnosti ?
Nisu svi ljudi isti..
Kevin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 22:38   #18
Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Tinchi kaže:
Kako se nosit s ljudima koje iz nekog razloga vaše prisustvo kompeksira i imaju konstantnu potrebu podbadati i zajebavati?

Ono, biti svjestan da su takvi kakvi jesu i pustiti ih da se iživljavaju...
Ili udriti svim silama u protunapad?

Napomena - teško ih je odjebati jer prisiljeni ste provoditi vrijeme s njima gotovo svaki dan.
ne otvaras li ti stalno teme na tu foru? ili sam te zamijenila s nekim?

ako je samo podjebavanje,uzvrati istom mjerom.
ako je i vise od toga-ako to osoba radi namjerno i zato da bi ti ucinila zlo-onda razmisli kak bi se mogla maknuti iz te okoline.
jer,to ubija,znam.
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 22:40   #19
Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Tinchi kaže:
Kako se nosit s ljudima koje iz nekog razloga vaše prisustvo kompeksira i imaju konstantnu potrebu podbadati i zajebavati?

Ono, biti svjestan da su takvi kakvi jesu i pustiti ih da se iživljavaju...
Ili udriti svim silama u protunapad?

Napomena - teško ih je odjebati jer prisiljeni ste provoditi vrijeme s njima gotovo svaki dan.
Poznata situacija...jednostavno se pravim kao da nisam cula...to ih nervira...
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 23:32   #20
Re: Re: Re: Prc Prc u mozak

Quote:
Tinchi kaže:
Razgovor s njom sam već imala, i skrenuli smo indirektno na njene probleme, i još ja glupača naivna se njoj malo otvorim ali čisto s namjerom da se osjeti shvaćenom, a ona to drugi dan okrene kontra mene
Je, to tak bude

O kojoj vrsti prcanja se radi? Jeste li u neravnopravnim odnosima, na tvoju štetu?
Ako ste samo kolege, a ne da ti se prejebavat, nađi joj jednu (1) slabu točku, spusti jednom (1), nježno. Obično je dovoljno za mir.
Ako ne možeš, ili nać ili izgovorit, gledanje u oči, bez riječi, a uz blag osmjeh je prilično demotivirajuće To možeš i sa nadređenima, ili onima u nejasnim odnosima.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.