Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 00:03   #1101
registracija za potrebe PDV-a u Njemačkoj

Ima li netko iskustva sa registracijom poduzeća za potrebe PDv-a u Njemačkoj?
Koja je procedura?
Hvala!
sandra45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 23:06   #1102
račun je nećemo ga knjižiti. tnx na savjetima
Aleksandar Make is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 01:24   #1103
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post

HR porezni obveznik carini robu u Sloveniji uz primjenu postupka 42 - ne plaća tamo DDV jer roba ide u HR.

Fakturu iz treće zemlje gdje knjižiti u Synesisu ? Obračunani PDV pri uvozu, PDV ne podliježe ?

Šta s obrascem PZ 42 i 63 ? Po meni ne ide jer se ne koristi postupak 42 u RH...

Ajde slušam mišljenja...
Itko ? Apis, Darsey, konto ???

Dali URU iz treće zemlje (postupak 42 ali u Sloveniji) knjižiti u Synesisu kroz obračunani PDV pri uvozu - ne podliježe, ili obična URA - ne podliježe ?

Obrazac 42 po meni ne, jer nije u RH taj postupak, to prijavljuje slovenski špediter, jel tako ?
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:37   #1104
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Itko ? Apis, Darsey, konto ???

Dali URU iz treće zemlje (postupak 42 ali u Sloveniji) knjižiti u Synesisu kroz obračunani PDV pri uvozu - ne podliježe, ili obična URA - ne podliježe ?

Obrazac 42 po meni ne, jer nije u RH taj postupak, to prijavljuje slovenski špediter, jel tako ?
postupak 42 za hrvatsko firmo može se napraviti samo u Sloveniji,
nikdje se ne može napravit postupak 42 u zemlji kupca nego u drugoj državi
mi radimo ovaj pustupak u Sloveniji za kupce iz HU,AT,DE,FR,UK,HR,......
ako želi Slovenska firma carinit po postupku 42 šaljemo ga u Avstijo na granico na carinjenje
lp
RCM Logistics is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 15:58   #1105
rado bi pomogla, al to još nisam radila.
A Synesis nemam pa niti to ne znam. Sorry.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 02:15   #1106
Quote:
RCM Logistics kaže: Pogledaj post
postupak 42 za hrvatsko firmo može se napraviti samo u Sloveniji,
nikdje se ne može napravit postupak 42 u zemlji kupca nego u drugoj državi
mi radimo ovaj pustupak u Sloveniji za kupce iz HU,AT,DE,FR,UK,HR,......
ako želi Slovenska firma carinit po postupku 42 šaljemo ga u Avstijo na granico na carinjenje
lp
Ispravak...ne samo u Sloveniji već u bilo kojoj drugoj članici EU, znači može i u Mađarskoj,

A po meni može i u HR ako roba odmah ide dalje npr. u Sloveniju, da se DDV številka kupca i roba napušta odmah HR.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 11:45   #1107
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ispravak...ne samo u Sloveniji već u bilo kojoj drugoj članici EU, znači može i u Mađarskoj,

A po meni može i u HR ako roba odmah ide dalje npr. u Sloveniju, da se DDV številka kupca i roba napušta odmah HR.
pa može se bilo gdje u Europi ali treba je preveriti na kakav način rade u taj državi. Zavisi šta traže porezni urad od firme i na kakav način se to rade. Znam da roba koja ide iz BIH ili iz Srbije ne mogu carinit na granici prema Madžarske jer traže špediter i porezni urad nemoguče zahtjeve, tako da ide prema granice Macelj za Bugarsko ili Romunijo. Najbolje preverit šta vam treba u toj državi gdje bi želeli napravit postupak 42.
RCM Logistics is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:49   #1108
Nisam vidio konrektan odgovor na jednu temu koja se započela na 33. stranici ovdje, pa da pitam ponovo, prodaja savjetodavnih usluga firmi iz Irske, godišnje bi dogovorili posao u vrijednosti od negdje 100 000 kn, za primanje takvog novca definitivno ću otvoriti obrt, smatram da je najbolje paušalni. Kakve još papirologije i eventualne izdatke moram pazit kad ovako poslujem sa irskom firmom?
MacAnony is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:02   #1109
imam poslovnog partnera u njemačkoj. Ove godine u odnosu na lani zadržali su isto ime i adresu sjedišta ali imaju novi PDV ID broj. Kada taj broj provjerim u VIES-u, dobijem potvrdu da je ispravan ali ga Vies ne povezuje sa nazivom i adresom pa sam poslala upit na provjera valjanosti i dobila odgovor da je PDV ID broj valjan, naziv točan ali adresa netočna. Na memorandumu posl. partnera i njegovoj web stranici je navedena adresa koju sam utipkala i u upit i koja je navodno netočna. Šta bi bilo sada ispravno napraviti, napisati račun na podatke koje imam i zanemariti rezultat provjere da je adresa netočna?
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 15:09   #1110
Vies baza ti samo služi da provjeriš da li je ili nije u sustavu pdv-a. Adresa tu nije bitna, i na račune pišeš adresu koju ti je dao kupac jer ti je bitno da račun dođe na pravo mjesto.

To su česti slučajevi ako se radi o firmi koja ima kompliciraniju organizacijsku strukturu i dio je nekog koncerna. Tako velike firme se svako toliko reorganiziraju, spajaju, razdvajaju....... adresa mogu imati i više, ovisno o odjelu, sektoru, djelatnosti....
Neka te to nepodudaranje adresa, ne brine, tebi je važan pdv id broj jer po njemu se uspoređuju zbirne prijave i prijave stjecanja. Naziv i adresu porezna uprava niti ne gleda sve dok je pdv id ispravan.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 14:33   #1111
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Vies baza ti samo služi da provjeriš da li je ili nije u sustavu pdv-a. Adresa tu nije bitna, i na račune pišeš adresu koju ti je dao kupac jer ti je bitno da račun dođe na pravo mjesto.

To su česti slučajevi ako se radi o firmi koja ima kompliciraniju organizacijsku strukturu i dio je nekog koncerna. Tako velike firme se svako toliko reorganiziraju, spajaju, razdvajaju....... adresa mogu imati i više, ovisno o odjelu, sektoru, djelatnosti....
Neka te to nepodudaranje adresa, ne brine, tebi je važan pdv id broj jer po njemu se uspoređuju zbirne prijave i prijave stjecanja. Naziv i adresu porezna uprava niti ne gleda sve dok je pdv id ispravan.
:klap: HVALA!
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 09:49   #1112
Pozdrav svima,
zanima me da li netko zna što znači ino klauzula o porezu "Non imp.Art 41DL 331/93 Cess. UE
Konkretno se radi o kupovini rabljenog automobila ,zbog daljnje prodaje.
Hvala!
0511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 11:09   #1113
Quote:
0511 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
zanima me da li netko zna što znači ino klauzula o porezu "Non imp.Art 41DL 331/93 Cess. UE
Konkretno se radi o kupovini rabljenog automobila ,zbog daljnje prodaje.
Hvala!

To je njihov članak za prijenos porezne obveze.

Talijanima je posebno teško navesti - reverse charge. Bolje da se mi upoznamo s njihovim zakonodavstvom :klap:
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 11:05   #1114
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
To je njihov članak za prijenos porezne obveze.

Talijanima je posebno teško navesti - reverse charge. Bolje da se mi upoznamo s njihovim zakonodavstvom :klap:
Jucer sam kontaktirala dobavljaca on nema pojma sto mu to znaci,ali sam prevodila i ispalo je reverse charge...budala mi stavi poreznu obvezu,a da nista nije spominjao...hvala na pomoci
0511 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 11:58   #1115
Budući da prvi put kupujemo robu iz druge zemlje članice EU (Slovinije) molim Vas samo potvrdu da li sam dobro razmjela. Kupujemo solarne panele od firme koja je u sustavu PDV-a, ima valjan PDV ID broj, carina se ne plaća, preračunamo osnovicu prema srednjem tečaju HNB-a na dan računa, priznajemo si pdv i obvezu i iskažemo to u obrascu za pdv 6 mjesec i PDV-S obrascu? Jesam li nešto propustila?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:57   #1116
Ako i vi imate pdv id broj, onda je to sve.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 13:26   #1117
Prvi put se susrećem sa ovim pa bi molila pomoć.
Imali smo isporuku robe (koja je uvezena iz Kine) u Rumunjsku. (imaju PDV ID)

1. da li u PDv obrascu moram iskazivat i gore i dole pdv?
2. obrazac ZV? moram ga ispunjavat ili..?
3. da li se još nešto treba knjižit, predat?

Hvala
studen2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 11:02   #1118
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ako i vi imate pdv id broj, onda je to sve.
Imamo, hvala.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 13:38   #1119
Question Trostrani posao?

Molim pomoć ako netko ima ovakvu situaciju:
Tvrtka A (sa Malte, registriran u VIES bazi) prodaje robu tvrtci B (HR, VIES registriran) koja ju prodaje tvrtci C (Italija, Vies registrian).
Hrvatska tvrtka upućuje tvrtku A da dostavi robu tvrtci C. Međutim roba ne ide iz države obveznika A, već iz četvrte (Austrija), gdje tvrtka A izgleda ima nekakvo skladište.
Kako idu knjiženja, i koje obrasce HR tvrtka mora predati? I je li ovo trostrani posao, obzirom da je u igri transport robe iz zemlje koja nije ni A ni B ni C? Sve ovo mi je novo, nisam još imao nikakve trostrane poslove u praksi.
mladjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 13:53   #1120
Vidi jel ti ovo može pomoći:
trostrani posao
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.