Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2023., 07:39   #281
teniski lakat - molim pomoć oko alternativnih vježbi za upright row i bicepse (radim klasičan biceps pregib i hammer curl) koje sad ne mogu raditi.
laganu bol trpim ali zadnja 2 tjedna me toliko boli da me budi bol kad se okrenem u krevetu
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2023., 10:52   #282
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
teniski lakat - molim pomoć oko alternativnih vježbi za upright row i bicepse (radim klasičan biceps pregib i hammer curl) koje sad ne mogu raditi.
laganu bol trpim ali zadnja 2 tjedna me toliko boli da me budi bol kad se okrenem u krevetu
Ja sve ozljede rješavam sa turom BPC-157. Nema šta nije ubrzalo oporavak za valjda 70%.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2023., 12:14   #283
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
teniski lakat - molim pomoć oko alternativnih vježbi za upright row i bicepse (radim klasičan biceps pregib i hammer curl) koje sad ne mogu raditi.
laganu bol trpim ali zadnja 2 tjedna me toliko boli da me budi bol kad se okrenem u krevetu
Fleksije ručnog zgloba znaju upalit za rehab od teniskog...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2023., 07:27   #284
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Fleksije ručnog zgloba znaju upalit za rehab od teniskog...
npr koja vježba? sa opeterećenjem ili bez?
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2023., 19:35   #285
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
npr koja vježba? sa opeterećenjem ili bez?
To ti je ono kada staviš podlakticu na koljeno ili klupicu pa ili radiš "curl" to je fleksija ili okreneš dlan pa šaku dižeš prema gore(kao da na motoru daješ gasa) to je ekstenzija.
Ja nisam ruku mogao izravnat nekoliko dana koliko sam sjebo lakat na benchu, radio to kakva 3-4 dana za rehab i ruka se uredno izravnala, e sad da li je tebi to nemrem znat ali mislim da ti vrijedi pokušat.
Ja sam radio sa opterećenjem ali mizernim, 1-4kg, možeš probat i na "suho", ništa na silu samo pumpat ponavljanja dakle tipa 3x20
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2023., 08:06   #286
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
To ti je ono kada staviš podlakticu na koljeno ili klupicu pa ili radiš "curl" to je fleksija ili okreneš dlan pa šaku dižeš prema gore(kao da na motoru daješ gasa) to je ekstenzija.
Ja nisam ruku mogao izravnat nekoliko dana koliko sam sjebo lakat na benchu, radio to kakva 3-4 dana za rehab i ruka se uredno izravnala, e sad da li je tebi to nemrem znat ali mislim da ti vrijedi pokušat.
Ja sam radio sa opterećenjem ali mizernim, 1-4kg, možeš probat i na "suho", ništa na silu samo pumpat ponavljanja dakle tipa 3x20
aaa, razumijem
probat ću
hvala
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2023., 14:37   #287
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
aaa, razumijem
probat ću
hvala
Prošlo skoro mjesec dana, kako ide? ili ?
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2023., 07:38   #288
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Prošlo skoro mjesec dana, kako ide? ili ?
akutna faza je difinitivno prošlost
vrlo malo me boli i to samo ponekad
ne pomaže što sam cijelo vrijeme išla u gym i na boks
mogu raditi neke vježbe koje su bile nemoguće čak i prije 2 tjedna )npr. upright row
biceps curl-još ne
zaboli me kad napravim hiperkestenziju na boksu , ali doslovno 1 dan i onda bude ok
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2023., 22:28   #289
Ajde super, ići će to pomalo

Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
biceps curl-još ne
Za to mi je najduže trebalo, krenuo sam sa hammerima i to je išlo ali full pravi bicep curl...e to je potrajalo
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2023., 09:10   #290
Quote:
Brain32 kaže: Pogledaj post
Ajde super, ići će to pomalo



Za to mi je najduže trebalo, krenuo sam sa hammerima i to je išlo ali full pravi bicep curl...e to je potrajalo
Hammer mi ide uz laganu bol, radim sa 9 kg naizmjence, 1x tjedno, oko 10 ponavljanja. Ali fali mi moja kilaza.., no polako
__________________
Carpe diem
bug_lady is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2023., 00:51   #291
Molim savjet....
Naime, već sigurno 6 mjeseci osjećam bol u stražnjem djelu mišića nadlaktice (triceps?) tijekom izvrtanja desne ruke npr. u oblačenju jakne kada izvijem ruku unazad da gurnem ruku u rukav, kad trebam nešto dohvatiti sa stražnjeg sjedala auta tom rukom, kada se držim za šipku tom rukom visoko i rotiram se oko nje, odjevanje općenito gornjih djelova odjeće, dohvaćanje predmeta sa visokih polica......

Pretpostavljam da je malo teža upala za koju si nisam dopustila odmor....naime imam 3x tjedno cardio treninge.

Da li riješiti problem:
1. masažom i nekim kratkim odmorom od cardio vježbi uz možda ibruprofen koji djeluje protupualno

ILI

2. otići fizioterapeuti, obaviti slikanje......

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 12:28   #292
Prije nekih 2 mjeseca sam radio rameni potisak na masini i malo naglo krenuo sa dizanjem te me zaboljelo u desnom ramenu i uzeo 8 dana pauze od treninga te nakon toga nastavio vjezbati par tjedana i nakon bencha i potiska za lrsa me vec pocelo jace bolit te bol se produljila do sada.
Mislio sam da ce samo proc, da je neko laganike istegnuce.
Ne boli stalno, ali osjetim.
Sta da radim, ima ko iskustva sa tim ozljedama?
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 14:54   #293
Jesi radio obicni bench ili kosi?
Blablabla0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 15:24   #294
Quote:
Blablabla0 kaže: Pogledaj post
Jesi radio obicni bench ili kosi?
Obicni, a presa za prsa nije ravan potisak od tijela vec se uzdize do iznad glave
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 21:05   #295
Imao sam problem sa ramenom i napravio sam pauzu od treninga. Nakon sto mi je proslo vratio sam se u teretanu i nakon treninga prsa opet mi se vratila bol u ramenu. Opet pauza i opet isto i shvatio sam da mi se bol vrati samo kad bi radio prsa i to na kosom benchu. Izbacio tu vjezbu skroz i od tada nikakvih problema. Probaj mozda tako raditi prsa na vjezbama gdje ti ne radi prednje rame odnosno gdje nema nagiba.
Blablabla0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2023., 22:35   #296
Da, samo sto sam ja na ramenom potisku sjebo rame.
Svakako hvala na savjetu, razmislit cu i o tome i o vjezbama koje budem radio kada krenem, no uskoro sam kod fizijatra pa cu vidjeti sa njim smjernice sta i kako da oporavim rame.
-.Toni.- is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 12:58   #297
kak riješavate žuljeve na rukama? počel sam si sad mazat s nekom basic nivea kremom a nosil sam rukavice koje su već pucale, sad imam nove al i kroz njih osjecam bol i uranjeno odustanem na zgibovima. traje već mjesecima tak da nisu bas svjezi.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 15:40   #298
Radi zgibove bez rukavice i ponosno nosi žuljeve. Žuljevi nastaju s razlogom da se zaštiti šaka ispod toga. Osim ako radiš retardirane crossfit zgibove...
__________________
If you love life, don't waste time, for time is what life is made up of.

Bruce Lee
vknez is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:45   #299
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
kak riješavate žuljeve na rukama? počel sam si sad mazat s nekom basic nivea kremom a nosil sam rukavice koje su već pucale, sad imam nove al i kroz njih osjecam bol i uranjeno odustanem na zgibovima. traje već mjesecima tak da nisu bas svjezi.
Slušaj ovog ispod, s vremenom se ruke naviknu.
balzag is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:47   #300
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
kak riješavate žuljeve na rukama? počel sam si sad mazat s nekom basic nivea kremom a nosil sam rukavice koje su već pucale, sad imam nove al i kroz njih osjecam bol i uranjeno odustanem na zgibovima. traje već mjesecima tak da nisu bas svjezi.
Imaš taj neki nožić (ustvari držač) u koji se umetne mini žilet - callus remover. Koristim to već godinama. Recimo 2 puta mjesečno, obriješ ta tri žulja na svakoj ruci. Ja sam naručio još se eBaya, sigurto ima i na Ali ex, a vjerovatno i kod nas po petostrukoj cijeni. Uglavnom, imao sam iste muke kao i ti, ovo pomaže.
Evo ti youtube clip da vidiš što je...
https://www.youtube.com/watch?v=tFTX...annel=UnityGym
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.