Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2008., 19:57   #41
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ZOO trazi si odredbu
ne piše to u ZOO-u
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:59   #42
pise, pise

umjesto da se sa mnom prepucavas, nadji si to sto te zanima
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:09   #43
ma ne piše to je li poslodavac dužan plaćati doprinose za mirovinsko i zdravstveno. pogledao sam. ako ti to nađeš u ZOO-u, imaš od mene
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:11   #44
nisam ni rekla da to pise nego pise sta je duzan. ono sto mislis da sam se spetljala
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 21:58   #45
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
...mene zanima je li mi poslodavac dužan plaćati doprinose (za mirovinsko i zdravstveno) ako sklopi sa mnom ugovor o djelu?
Ako se radi o radnom odnosu tipa poslodavac-zaposlenik onda je ugovor među njima po sili zakona ugovor o radu a ne ugovor o djelu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 01:54   #46
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ako se radi o radnom odnosu tipa poslodavac-zaposlenik onda je ugovor među njima po sili zakona ugovor o radu a ne ugovor o djelu.
radi se o intelektualnom radu. dakle, predavat ću na jednom visokom učilištu, a poslodavac (dekan koji zastupa to visoko učilište) bi sa mnom zaključio ugovor o djelu. je li u tom slučaju to visoko učilište dužno uplaćivati mi doprinose? pitam s obzirom na činjenicu da se to visoko učilište financira iz državnog proračuna.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 08:59   #47
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
na temelju čega to tvrdiš? podloga za tu tvrdnju?


kod ugovora o djelu se ne radi o zapošljavanju... za doprinose, staž itd. trebaš ugovor o radu... ili na određeno ili na neodređeno ....very simple...

a tvrdim to na osnovu svoga znanja i prakse... a nema nikakve veze otkuda poslodavcu lova... a ti ne trebaš nikome vjerovati.... malo si čudan za jednog predavača na faksu prema mom ukusu.. but, tvoj problem...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 09:02   #48
da kec... zato se i iznosi za rad u ugovoru o djelu ugovaraju u Brutto iznosima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:25   #49
tvoje znanje i praksa mi nije dovoljno dobar temelj.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:29   #50
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
radi se o intelektualnom radu. dakle, predavat ću na jednom visokom učilištu, a poslodavac (dekan koji zastupa to visoko učilište) bi sa mnom zaključio ugovor o djelu. je li u tom slučaju to visoko učilište dužno uplaćivati mi doprinose? pitam s obzirom na činjenicu da se to visoko učilište financira iz državnog proračuna.
pošto toliko cijeniš svoj intelektualan rad na veleučilištu a podcjenjuješ rad, znanje te diplomu mog kolege.. ja ću ti odgovoriti.... ODI ODVJETNIKU i plati pravni savjet! Pa kada platiš očito ćeš to onda i poštovati i biti siguran a to će ti biti dovoljan temelj
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 15:37   #51
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 16:23   #52
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
ma ne piše to je li poslodavac dužan plaćati doprinose za mirovinsko i zdravstveno. pogledao sam. ako ti to nađeš u ZOO-u, imaš od mene
Je, duzan je, Ugovorom o djelu je definiran konkretni posao koji treba obaviti, vremenski rok je irelevantan. Npr. uzmimo da taj posao vrijedi 3.000 kn, poslodavac placa:

20% u mirovinski (600 kn),
onda na 2.400 ide porez od 25% (600 kn),
na onih 600 kn poreza se jos odrapi prirez, ajd nek je 18% (108 kn).

Znaci tebi ostane na zircu 3000-1308=1692 kn.

+ kaj poslodavac mora jos platiti 15% za zdravstveno od one pocetne sume, 450 kn.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:03   #53
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pošto toliko cijeniš svoj intelektualan rad na veleučilištu a podcjenjuješ rad, znanje te diplomu mog kolege.. ja ću ti odgovoriti.... ODI ODVJETNIKU i plati pravni savjet! Pa kada platiš očito ćeš to onda i poštovati i biti siguran a to će ti biti dovoljan temelj
nisam napisao da se radi o veleučilištu, već o visokom učilištu. Pročitaj malo ZZDVO pa nauči što se sve smatra visokim učilištem u smislu toga zakona. Tvoje odvjetničko znanje očito nije bilo dovoljno da razlikuje ta dva pojma i izvede pravilni zaključak. Isto tako, nisam podcijenio ničiji rad, ali odvjetnik mora imati pravni temelj na kojem temelji svoju tvrdnju. Bit će da ti nisi odvjetnica pa to ne znaš.
Ako ne možeš šutjeti, onda barem ne piši gluposti
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 18:09   #54
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Je, duzan je, Ugovorom o djelu je definiran konkretni posao koji treba obaviti, vremenski rok je irelevantan. Npr. uzmimo da taj posao vrijedi 3.000 kn, poslodavac placa:

20% u mirovinski (600 kn),
onda na 2.400 ide porez od 25% (600 kn),
na onih 600 kn poreza se jos odrapi prirez, ajd nek je 18% (108 kn).

Znaci tebi ostane na zircu 3000-1308=1692 kn.

+ kaj poslodavac mora jos platiti 15% za zdravstveno od one pocetne sume, 450 kn.
Jedini normalan post u ovoj temi. Hvala, Fosna! Možeš li mi samo napisati gdje je to regulirano? Pretpostavljam, u Zakonu o porezu na dohodak?
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 19:41   #55
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Je, duzan je, Ugovorom o djelu je definiran konkretni posao koji treba obaviti, vremenski rok je irelevantan. Npr...
Prvi put ovo čujem, aj da vidimo kako ćeš mu to "podložiti"

Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
Jedini normalan post u ovoj temi.
pravi biser si
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 14:49   #56
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Prvi put ovo čujem, aj da vidimo kako ćeš mu to "podložiti"
Nemam mu ja sto podloziti, isplatitelj primitka mora znati koje su mu obaveze, ako on ne zeli platiti sto mora to je njegov problem...u vezi vremenskog roka, on je naveden samo kao referenca na period kad je posao obavljen i nema veze sa cijenom rada, za razliku od Ugovora o radu gdje je vremenski rok osnova ugovora i cijena rada je vezana na taj period, a kolicina samog posla je nebitna.

Robby, najbolje nazovi poreznu upravu pa pitaj tocno, ovdje je jedan booklet ali mislim da podaci nisu azurirani (oko vrijednosti porezne olaksice i sl.): http://www.porezna-uprava.hr/content...ROSPEKT_20.pdf -> str.15.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:11   #57
Pitao je da li je naručitelj dužan plaćati doprinose (za mirovinsko i zdravstveno).
Na porez se nije ni osvrnuo.

Gdje je navedeno da je naručitelj dužan uplatit za mir. i socij???
Što se poreza tiče, ovisi o dogovoru, prijavljuje ga sam ili naručitelj (mislim da je to češće?).

(vremenski rok je bitan... ovisno koji se posao ugovara, itekako, no to u ovom pitanju ne igra ulogu)
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:19   #58
ja radim na ugovor o djelu u jednom ministarstvu i placaju mi doprinose, ali iskreno pojma nemam je li to po zakonu ili dobrovoljno, bas idem pogledati u ugovor....
camus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 20:37   #59
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
nisam napisao da se radi o veleučilištu, već o visokom učilištu. Pročitaj malo ZZDVO pa nauči što se sve smatra visokim učilištem u smislu toga zakona. Tvoje odvjetničko znanje očito nije bilo dovoljno da razlikuje ta dva pojma i izvede pravilni zaključak. Isto tako, nisam podcijenio ničiji rad, ali odvjetnik mora imati pravni temelj na kojem temelji svoju tvrdnju. Bit će da ti nisi odvjetnica pa to ne znaš.
Ako ne možeš šutjeti, onda barem ne piši gluposti
aaaa, sad mi je jasno zašto ne mogu s tobom sklopiti ugovor o radu... za zapošljavanje trebaš donijeti uvjerenje o općoj zdravstvenoj sposobnosti... a to je kao što se vidi iz priloženog - tvoj problem...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 21:05   #60
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
aaaa, sad mi je jasno zašto ne mogu s tobom sklopiti ugovor o radu... za zapošljavanje trebaš donijeti uvjerenje o općoj zdravstvenoj sposobnosti... a to je kao što se vidi iz priloženog - tvoj problem...

Javi se kada naučiš razliku između glagola "moći" i "smjeti". Javi se tek tada. Ili se vrati u osnovnu pa pitaj učiteljicu koja je razlika između ta dva glagola.

P.S. Možeš se i dalje nastaviti blamirati i uveseljavati forumaše svojom nepismenošću.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.