Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 14:24   #1
Mogu li ljudi osjetiti/pročitati tuđe misli?

Dogodilo se...

primjer 1) išla sam u dućan i razmišljala o jednoj osobi iz kvarta koju nisam dugo vidjela, nije prošlo pet sekundi i ta osoba se stvorila ispred mene

Primjer 2) trebam se naći sa frendicom, dvoumim se dal da joj pošaljem poruku istog trena ili sat vremena kasnije da potvrdimo termin.
Odlučujem se za kasnije, ne prođe sekunda i dolazi frendičina poruka sa potvrdom termina.

Primjer 3) trebam se naći sa poznanicom na kavi. Isto kao i u gornjem slučaju, trebam potvrditi termin.
Ovog puta ne čekam, nego joj istog trena pošaljem poruku. Kada sam poruku poslala, shvatila sam da mi se na tu kavu baš i ne da. Razmišljam kako neću baš biti u najboljem svjetlu na toj kavi. Odgovara mi poznanica preko poruke da li ipak možemo kavu odgoditi za drugi put jer je umorna i ne da joj se


Vjerujem da se svakom čovjeku bar par puta dogodila slična situacija. Šta vi mislite? Da li ljudi osjećaju tuđe misli? I ako da, da li to možemo raditi svjesno?

Nadam se da je tema stavljana na dobar podforum
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:01   #2
Nije nemoguce, samo mehanizmi nisu jasni, a objasnjenja i teorijski modeli - od starih religijskih do Jungivih sinkroniciteta ili Sheldrakeovih polja u stvari nista ne doprinose, samo popunjavaju rupe iluzijom "znanja". Mislim da jos nemamo dovoljno dobar model koji bi objasnio mehanizme djelovanja, vjerojatno zato sto se pojave kose sa postojećim meinstream znanstvenim trendovima pa onda ima i malo ljudi koji bi se na njima usudili raditi.

Ali dok modeli i tumačenja nisu zadovoljavajući osobno ne odbacujem niti osobna pred-znanstvena razmatranja Junga niti moderna znanstvena kod Sheldrakea (iako po mnogima pseudoznanstvena, ali se svakako poziva na istu metodologiju pa su cak i neki oponenti priznali da je tu malo toga za prigovor). U osobnom iskustvu takodjer ima primjera za koje nisam siguran da je moguce svesti na uobičajene psiholoske modele i objasnjenja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:27   #3
Pošto se ne može kontrolirati to je štetno,može postati paranoja teško ludilo ako o tome razmišljaš.
Paranoidni manijaci znaju što tko misli,bace bombu susjedu jer ovaj ga navodno špijunira itd

Gdje nema totalne kontrole to je potencijalno opasno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:13   #4
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
...išla sam u dućan i razmišljala o jednoj osobi iz kvarta koju nisam dugo vidjela, nije prošlo pet sekundi i ta osoba se stvorila ispred mene
Za takve slučajeve se koristi naziv sinkronizacija. Samo čitanje tuđih misli već je dugo poznato kao telepatija.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:21   #5
@Ivchy26
Izvinjavam se, umjesto quota sam stisnuo edit i odgovor stavio u tvoj post koji je pri tome obrisan. SToga cu sad sve skupa obrisati, nadam se da nece biti prevelika tkaka napisati opet, nemam mogucnosti vracaja na prijasnje stanje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 04.07.2017. at 17:02.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:28   #6
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
... Mislim da jos nemamo dovoljno dobar model koji bi objasnio mehanizme djelovanja, vjerojatno zato sto se pojave kose sa postojećim meinstream znanstvenim trendovima pa onda ima i malo ljudi koji bi se na njima usudili raditi.
Telepatija se je, i još se istražuje u vojne svrhe. Ako nešto pronađu nije im interes da to ide u javnost.
Što tu mogu "neovisni" znanstvenici ako ih nakon prvih radova kontaktiraju službe čija je zadaća blokirati takve informacije javnosti, ili se takve osobe regrutiraju još prije.
Prema ovome već je razrađen sustav takve komunikacije, selekcija i obrada najboljih kandidata, i korištenje tehnike.
Izvan toga telepatija je dostupna svima osim ljudima, to jest životu na nižim i višim stupnjevima razvoja. Ljudi ju također imaju ali im je blokirana i trebaju se puno bolje potruditi.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:33   #7
Možda (i samo) u ovom smislu, za sve drugo (telepatija) sumnjam.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:52   #8
@Beljki, u redu je


Htjela sam zapravo pitati da li možemo svjesno utjecati na tok tuđih misli ili se radi o tome da netko osjeća naša razmišljanja?

Npr. znala sam svjesno nekad misliti o nekome u nadi da ću ga vidjeti ili sresti i nikad ništa.
A na nekog, na kog često ne mislim a proleti mi kroz misli, vrlo često uskoro susretnem.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:21   #9
Osjetiti, naslutiti mogu. Pročitati sa nekom razumnom razinom točnosti koja bi izašla izvan okvira nagađanja i statističke pogreške, ne mogu. Nemamo alata koji bi nam omogućili takav podvig ili nam oni do sada nisu poznati.
Speare Shaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:26   #10
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Telepatija se je, i još se istražuje u vojne svrhe. Ako nešto pronađu nije im interes da to ide u javnost.
Što tu mogu "neovisni" znanstvenici ako ih nakon prvih radova kontaktiraju službe čija je zadaća blokirati takve informacije javnosti, ili se takve osobe regrutiraju još prije.
Prema ovome već je razrađen sustav takve komunikacije, selekcija i obrada najboljih kandidata, i korištenje tehnike.
Izvan toga telepatija je dostupna svima osim ljudima, to jest životu na nižim i višim stupnjevima razvoja. Ljudi ju također imaju ali im je blokirana i trebaju se puno bolje potruditi.
Nekad se svakako istrazivalo, koliko se danas istrazuje je upitno. Nije poznato, ali moguce da je u tajnosti.

S druge strane postoji indicije da su vecinom napustena - djelom jer je opala hladnoratovska atmosfera gdje se svaka, pa i najmanje vjerojatna potencijalna prednost nastojala iskoristiti, djelom jer su se, bez bzira na eventualne pozitivne rezultate u smislu postojanja takvih fenomena (ne znam jel ih bilo ili ne odnosno koliko im je metodologija uopce bila znanstveno rigorozna) pokazali nedovoljno korisnim i kontrolabilnim, djelom jer je konvencionalna spijunska tehnologija toliko napredovala da donosi neusporedivo konzistentnije i bolje rezultate. Nema se bas svrhe bakcat sa necijim nepouzdanim grubim skicama dojmova nekog postrojenja iza zeljezne zavjese putem navodne astralne projekcije ili remote viewinga (ne ulazeci u to je li njihova korist ikakva ili nikakva u startu) kada satelit moze snimit svaki saraf u istom.

Neovisni (pseudo?)znanstvenici koji se bave istrazivanjima takvih fenomena poput danas najisturenijeg Sheldrakea se znaju zalit na stav znanstvene zajednice prema njima, ali ne sjecam se da je ikad spominjao pritske, blokiranja, prijetnje ili ista slicno od strane vojnog sustava. Stoga bih rekao da je to ipak u sferama teorija zavjere.

Sto se istrazivanja tice ona u najboljem slucaju pokazuju na mogucnost nekakve intuitivne informacije/spoznaje/veze van slucajnosti i potencijalno (tu se najvise lome metodoloska koplja) van mogucnosti dobivanja i procesiranja informacija objasnjivih uobicajenim trenutnim modelima.

Stoga kada govorimo o "telepatiji" treba napomenuti kako je predosjetit tko ce te nazvat na telefon vise nego sto bi to bilo cistom slucajnoscu (u kontroliranim uvjetima, slucajnim odabirom pozivatelja itd) daleko od onoga sto se u sferama fantazije i SF-a misli pod telepatijom, nekakve gotovo radijske komunikacije sa prenosom jasno definiranih i artikuliranih verbaliziranih misli. Koliko mi je poznato tako nesto nikada niti jedno istrazivanje nije utvrdilo cak niti u sferi u startu upitne parapsihologije.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 17:40   #11
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
@Beljki, u redu je


Htjela sam zapravo pitati da li možemo svjesno utjecati na tok tuđih misli ili se radi o tome da netko osjeća naša razmišljanja?

Npr. znala sam svjesno nekad misliti o nekome u nadi da ću ga vidjeti ili sresti i nikad ništa.
A na nekog, na kog često ne mislim a proleti mi kroz misli, vrlo često uskoro susretnem.
Tesko je uopce reci ista na individualnom primjer van kontroliranog istrazivanja.

Npr taj preosjecaj moze biti:

- slucajnost uparena sa subjektivnom interpretacijom - kao sto cesto imamo dojam da stalno nailazimo na crveno svjetlo zato sto nas vise iritira pa nam ostaje vise u pamcenju, iako je statisticki slabo vjerojatno (doduse ovisi o ruti kojom vozimo itd), tako je moguce da nas specificnost i zacudnost dogadjaja kad netko na koga mislimo nazove zavara i cini da taj slucaj misljenja na tu osobu iskozi iz mozda jes 3x u danu kada smo na nju mislili, ali se nije poklopilo sa pozivom pa ignoriramo.

- neki oblik nesvjesnog procesiranja inofmacija - npr postoji sklonost odredjene osobe da zove u neko specificno vrijeme ili nekog specificnog dana. Nakon nekog vremena zbog stvorene navike u tom razdoblju pocnemo, esvjesni uzroka i mehanizma iza istog, ocekivati pozav, vise misliti na tu osobu i slicno, pa nam se kad zaista nazove krivo povezu uzroci te im pridamo nekom misticno svjstvo.

- vjerojatno jos tih objasnjenja.

Jednom kada/ako uspjemo ustanoviti da postoji neki nepoznati mehanizam djelovanja to je realno najdalje sto smo po tom pitanju danas dosli. Nema IMHO dovoljno dobrog objasnjenja/modela mehanizama po kojima bi isto djelovalo da bi mogli suvislo spekulirati o ome sto se zasto i u kojim dosezima i mogcnostima odvija.

Svakako izstrazivanja za sada pokazuju, ako opce ima icega, da pasivni predosjecaj ima puno vise sanse biti dokazan od aktivnog utjecaja mislima na ista van nas samih. No, zivi bili pa vidjeli.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:00   #12
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Dogodilo se...

primjer 1) išla sam u dućan i razmišljala o jednoj osobi iz kvarta koju nisam dugo vidjela, nije prošlo pet sekundi i ta osoba se stvorila ispred mene

Primjer 2) trebam se naći sa frendicom, dvoumim se dal da joj pošaljem poruku istog trena ili sat vremena kasnije da potvrdimo termin.
Odlučujem se za kasnije, ne prođe sekunda i dolazi frendičina poruka sa potvrdom termina.

Primjer 3) trebam se naći sa poznanicom na kavi. Isto kao i u gornjem slučaju, trebam potvrditi termin.
Ovog puta ne čekam, nego joj istog trena pošaljem poruku. Kada sam poruku poslala, shvatila sam da mi se na tu kavu baš i ne da. Razmišljam kako neću baš biti u najboljem svjetlu na toj kavi. Odgovara mi poznanica preko poruke da li ipak možemo kavu odgoditi za drugi put jer je umorna i ne da joj se


Vjerujem da se svakom čovjeku bar par puta dogodila slična situacija. Šta vi mislite? Da li ljudi osjećaju tuđe misli? I ako da, da li to možemo raditi svjesno?

Nadam se da je tema stavljana na dobar podforum
Pozdrav, meni se to dešava svakodnevno, vremenom sam počeo više da obraćam pažnju na to, te su se iskustva još više intenzivirala ali ponekad su išla do izuzetnosti koja se dokazuje sa obe strane zato ptošje to prosto najprirodnija pojava koja, usled neadekvatnosti objašnjenja sa naučne strane a nedovoljne mogućnosti objašnjenja kroz iskustvo skoro da predstavlja nekakav kuriozitet iako se svima dešava kao potpuno prirodna pojava vezana ze svačiji nervni sistem osim što većina je izgubila sposobnost registrovanja ovakve pojave.

Naime, sve što je ispod praga svesnog doživljaja za prosečni nervni sistem čoveka koji usled "zapadnjačkog" modela življenja je okupiram svim mogućim stimulusima spolja, prekomernmi transferom informacija sa kojima u toku dana mozak pokušava da operiše, naravno, to je neizvodljivo a da pri tome ne dolazi do postepenog oštećenja nervnog sistema kroz brojne stresove i štetne emocije koje su nus pojava iscepkane percpecjie i pogrešnog reagovanja na svakodnevne situacija, jer mozak u velikom broju slučajeva doživljava jednako "realnu" situaciju koja je projektovana kao što bi reagovao u stvarnoj situaciji gde instinktivno nastupa - u tom smislu čovek je sposoban sedeti ispred televizora i iznervirati se usled najvećeg broja gluposti koje mu prođu kroz glavu.

Elem, kao što većini nije poznato ali mozak je izuzetno moćan relej koji odašilje sferne talase misli poput radio stanice, pošto je čovekov energetski omotač (sa svojih 10 slojeva i neizmerno suptilnijiom strukturom od čovekovog tela) poput antene koja ne samo da prihvata brojne energetske talase suptinije prirode već svakako je aktivna u tom smislu i koorespondira sa okolinom 24/7. U tom smislu talasi koji su usmereni ka nekome svakako dospeju do svog ilja, problem je zatrpanost u svesti čoveka čiji je fokus na drugom polju, kao i u najvećem broju slučajeva loše funkcionisanje nervnog sistema kao što nije ni svačiji nervnis sistem prirodno senzibilniji da doživi vrlo suptilne nadražaje odnosno da ih prenese u svest no, osoba koja nije posebno koncentrisana na određeni spoljni sadržaj, već je rasterećena u tom momentu, prirodno prepoznaje sadržaj koji prispeva u njenu svest (ne želim da zalazim u detalje).

Ne čudi na koji način ljudi iz primitivnijih zajednica koji ne žive "modernim" načinom života prosto "znaju gde, šta i kako" činiti određene stvari, od toga da znaju kakvo će vreme biti narednih dana a da ne gledaju vremensku prognozu, do toga da "znaju" gde da pronađu vodu na nekom mestu na kome se nađu prvi put, ili zašto biljke reaguju na različite emocije ljudi iako su ljudi udaljeni i izolovani od njih itd. Dakle, potpuno je prirodno i autonomno doživeti sloj impulsa koji je za većinu vrlo suptilan u odnosu na mogućnost nervnog sistema da ga doživi, nazovimo to "subnormalan" nadražaj bez kojeg ni samo ljudsko telo ne bi bilo u stanju da funkioniše i opstane, to sve svakako sve jako izgubilo načinima kako se čovek "udaljava od prirode" odnosno stvara mogućnost da funkcioniše uz pomoć nekim drugim stvari čime se od prirorodnih mehanizama stvaraju atavizmi.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:20   #13
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
- slucajnost uparena sa subjektivnom interpretacijom - kao sto cesto imamo dojam da stalno nailazimo na crveno svjetlo zato sto nas vise iritira pa nam ostaje vise u pamcenju, iako je statisticki slabo vjerojatno (doduse ovisi o ruti kojom vozimo itd), tako je moguce da nas specificnost i zacudnost dogadjaja kad netko na koga mislimo nazove zavara i cini da taj slucaj misljenja na tu osobu iskozi iz mozda jes 3x u danu kada smo na nju mislili, ali se nije poklopilo sa pozivom pa ignoriramo.

- .
Neznam zašto ali ne vjerujem da su to baš slučajnosti. Prije bih rekla da ima veze sa tom nekom energijom koju naše ili tuđe misli šalju.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:22   #14
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Pozdrav, meni se to dešava svakodnevno, vremenom sam počeo više da obraćam pažnju na to, te su se iskustva još više intenzivirala ali ponekad su išla do izuzetnosti koja se dokazuje sa obe strane zato ptošje to prosto najprirodnija pojava koja, usled neadekvatnosti objašnjenja sa naučne strane a nedovoljne mogućnosti objašnjenja kroz iskustvo skoro da predstavlja nekakav kuriozitet iako se svima dešava kao potpuno prirodna pojava vezana ze svačiji nervni sistem osim što većina je izgubila sposobnost registrovanja ovakve pojave.
.
A što misliš, možemo li namjerno utjecati da se takva situacija dogodi?

Npr. namjerno i svjesno želim nekog određenog dana vidjeti.

U mom slučaj kad namjerno nešto želim, to se ne dogodi...
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:34   #15
Kad se time baviš onda ti se to i događa.
Meni su posebno fascinantni snovi a da nisu dejavu...npr. ujutro piješ kavu i sjetiš se sna i ono zaboraviš, ono bezveze sanjaš nešto nekoga, sebe u situaicji...i kad ono kasnije tokom dana, dogodi se identična situacija.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 13:31   #16
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Neznam zašto ali ne vjerujem da su to baš slučajnosti. Prije bih rekla da ima veze sa tom nekom energijom koju naše ili tuđe misli šalju.
Vjera ili nevjera nije bitna, takva pogresna uparivanja i zakljucivanja, seljenje dojmova na krive objekte koji ih nisu zaista izazvali itd su sasvim normalna i prilicno dobro istrazena stvar u sferi osjecaja, intuicija, procjena i dojmova, bas kao sto su opticke i druge senzorne iluzije u njihovoj sferi. Nasi sustavi percepcije nisu savrseni i nisu mjerilo istine, samo pogresivi instrumenti sa relativno uskim pojasom evolucijski razvijene namjenske percepcije. Da bi bili sigurni u nesto moramo iskljuciti ogucnosti krivih tumacenja, ne mozemo se pouzdati u vlastiti osjecaj za filing.

Isto tako da bi imali suvisao model koji koliko-toliko kvalitetno objasnjava sto se desava nema smisla govoriti o energiji koju salju misli samo zato sto su to nekakvi popularni kolokvijalni izrazi kojima izrazavamo neki opet nejasan i nedefiniran dojam. Kako to misao generira "eneriju", koja je to energija, kako je izmjerena? Misao je apstraktan pojam, enerija je fizikalna pojava koja ne postoji odvojena od fizickog nositelja. Mislis li da mozak generira neke valove ili cestice koji se prenose do drugog mozga?

Ili mozdapostoji neki mehanizam slicniji kvantnom entanglentu?

Ili morficka polja i rezonanca?

Mozda neki ofbaceni fizikalni eterski mediji?

Ili je u sumi?

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 06.07.2017. at 13:47.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:17   #17
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Dogodilo se...

primjer 1) išla sam u dućan i razmišljala o jednoj osobi iz kvarta koju nisam dugo vidjela, nije prošlo pet sekundi i ta osoba se stvorila ispred mene

Primjer 2) trebam se naći sa frendicom, dvoumim se dal da joj pošaljem poruku istog trena ili sat vremena kasnije da potvrdimo termin.
Odlučujem se za kasnije, ne prođe sekunda i dolazi frendičina poruka sa potvrdom termina.

Primjer 3) trebam se naći sa poznanicom na kavi. Isto kao i u gornjem slučaju, trebam potvrditi termin.
Ovog puta ne čekam, nego joj istog trena pošaljem poruku. Kada sam poruku poslala, shvatila sam da mi se na tu kavu baš i ne da. Razmišljam kako neću baš biti u najboljem svjetlu na toj kavi. Odgovara mi poznanica preko poruke da li ipak možemo kavu odgoditi za drugi put jer je umorna i ne da joj se


Vjerujem da se svakom čovjeku bar par puta dogodila slična situacija. Šta vi mislite? Da li ljudi osjećaju tuđe misli? I ako da, da li to možemo raditi svjesno?

Nadam se da je tema stavljana na dobar podforum
To je intuicija, nesvjesni dio mozga radi kalkulacije. Sve vrlo znanstveno utemeljeno.
Hammerstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:15   #18
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
A što misliš, možemo li namjerno utjecati da se takva situacija dogodi?

Npr. namjerno i svjesno želim nekog određenog dana vidjeti.

U mom slučaj kad namjerno nešto želim, to se ne dogodi...
Da, pozoveš ga (je) i ugovoriš viđenje - i eto, gle, čudo.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 06:13   #19
Meni se takve stvari često dešavaju. Sumnjam da su rezultat npr. nesvjesnog procesuiranja informacija jer se tako ne može objasniti ovaj moj slučaj: nazvali su me da trebam obaviti nešto što nisam ni znala da trebam i baš mi je bio bed što to moram obaviti, razmišljala sam ma kako ću ja to, samo ću se dovesti u nelagodnu situaciju. I ništa za par dana spremila se ja da to obavim, krećem u auto, kad doslovno 10 sekundi prije nego sam krenula meni zvoni mobitel da ipak ne trebam to obaviti i da je sve u redu. To me tada baš zapanjilo, kakav tajming.

Također, u razgovoru međusobnom s nekom osobom mi odjednom iz čista mira (a nevezano uz temu o kojoj smo pričali) padne na pamet to nešto i za par sekundi osoba upravo to izjavi.

Primjera ima mnogo.

Jedna od teorija je da se sve događa istovremeno, dakle da vrijeme nije linearno, tako da bi imalo smisla u kontekstu toga da ako smo 10000.put proživjeli isti događaj, da se povremeno desi to ''prepoznavanje'' u vidu tih sinkroniciteta, predosjećaja, intuicije, što bi onda povezali s postojanjem više dimenzija i tako.
Ne znam, voljela bi znati istinu, ali vjerojatno neću nikad.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 08:17   #20
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Isto tako da bi imali suvisao model koji koliko-toliko kvalitetno objasnjava sto se desava nema smisla govoriti o energiji koju salju misli samo zato sto su to nekakvi popularni kolokvijalni izrazi kojima izrazavamo neki opet nejasan i nedefiniran dojam. Kako to misao generira "eneriju", koja je to energija, kako je izmjerena?
Paaa, ne šalju/emitiraju misli energiju, nego sama misao jest energija. Cjelokupni živčani sustav, dakako najviše mozak, emitira energiju u obliku misli (i emocija) -- izazvane djelovanjem nekih podražaja.

Quote:
Misao je apstraktan pojam, enerija je fizikalna pojava koja ne postoji odvojena od fizickog nositelja. Mislis li da mozak generira neke valove ili cestice koji se prenose do drugog mozga?
Misao je energija, a ono što sadrži nosi apstraktno značenje. Naravno, dok se ne pretoči u neko ostvarenje.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.