Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2017., 19:38   #1
Wonder (2017)

Wonder




ŽANR: drama

REDATELJ: Stephen Chbosky

ULOGE: Jacob Tremblay, Owen Wilson, Julia Roberts, Izabela Vidovic, Mandy Patinkin

TRAJANJE: 113 minuta


Quote:
Temeljeno na bestseleru New York Timesa, Čudo je nevjerojatna inspirativna topla priča o Augustu Pullmanu, dječaku s teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu.

August je desetogodišnji dječak koji mora živjeti s teškim genetskim poremećajem zbog kojeg od rođenja ima unakaženo lice i glavu. Nakon 28 operacija zbog kojih nikad nije mogao normalno pohađati školu, s deset godina ga roditelji ipak upisuju u peti razred osnovne škole Beecher. Auggie u školu kreće s puno straha i nevjerice i boji se kako će svakodnevno biti izložen pogledima, zgražanju i komentarima svojih školskih prijatelja.
IMDb



__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:25   #2
Pogledala, meni osobno je lijep film. Svidjelo mi se to što nije samo jedna priča nego više njih. Baš nekako paše u ovo predblagdansko vrijeme.
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:48   #3
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
Pogledala, meni osobno je lijep film. Svidjelo mi se to što nije samo jedna priča nego više njih. Baš nekako paše u ovo predblagdansko vrijeme.
Da ova tema ima samo 1 odgovor

Meni se također dopao. Iako je taj dječak nesumnjivo centralno lice filma, ovo što je boldano je prava vrijednost tog filma.
Ima još barem 10 osoba u filmu koji imaju neke svoje probleme,doduše ne takve kao taj dječak, ali imaju ih, svojom krivicom ili tuđom. Ljudski je griješiti ali još je više ljudski ispravit pogrešku.
Na kraju Happy The End. tipično američki, ali meni osobno ne smeta. Zapravo bi se mnogo sličnih priča moglo naći u stvarnom životu, ako i taj film nije snimljen po istintom događaju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:52   #4
Film je simpatičan.Klasični američki feel good film sa sretnim krajem gdje i glavi "antagonist" uviđa grešku i postaje dobar.Pomalo patetičan, ali savršen za ovo doba godine.
RonjaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:35   #5
Predivan film,topla preporuka
svenjohnpetrucc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 08:22   #6
Divan film
I drago mi je vidjeti Juliu R. u nekom uspješnom filmu
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 11:42   #7
Divan film na svim razinama. Kao što je već netko napisao, svi likovi u fimu se pokušavaju nositi sa svojim problemima, zato mi i je nekako poseban, iako je središnji lik meni osobno oduševljenje. I Owen i Roberts

Knjiga mi je nešto bolja (kao i uvijek).

Baš mi se svidio, od mene tople preporuke!

Zadnje uređivanje ajam24 : 11.01.2018. at 11:42. Reason: .
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 16:00   #8
Super film, ima emocije, topline, tuge, ima sve. Tko se osjeća loše nakon gledanja nema dušu jednostavno

Priče su međusobno povezane i prikazuje kako svih zapravo nešto muči i imaju probleme iako se na prvu možda ne bi reklo, a tako nekako ide i inače u životu. Svi su mi likovi jednako sjeli, tako da ne mogu nekoga specijalno izdvojiti. Kraj je očekivan, ali mi nije pokvario ukupan dojam.
ReachTheRoad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:25   #9
Mislim da sam ja jedina kojoj je ovaj film čista bljuzga
Najprije ak je već onaj mali kao najbolji učenik odabran da tokom ljetnih praznika pomogne Auggieu da se prilagodi na novu okolinu kak je na kraju postao najveći govnar? Ok, čak i ako je postao govnar još mi je nevjerojatnije da je sam postao svjestan svojih gluposti (ono klišej na neviđeno) ali zato njegovi roditelji nisu U RL vrlo vjerojatno bi bila obratna situacija ili čak i da je postao svjestan, to bi u RL bilo nakon nekoliko godina, al ne, ovdje je od vrijednog učenika postao najveći bully i odjednom ponovno instant osjećajni dječarac
Nadalje, Via mi je olako prihvatila činjenicu da je čitav život zanemarena zbog roditelja, kao u tipičnoj američkoj sladunjari pati u sebi ali je naravno jako razumna, nimalo buntovna i trpeći u sebi guta čitavu svoju bol
Potom Miranda, najveći WTF u filmu.
BFF s Viom, odjednom se bez objašnjenja prestala javljati Viji nakon ljetnog kampa a razlog je fenomenalan: postala je popularna jer je lagala da ima deformiranog brata što joj je omogućilo veliku popularnost pa si je ženska čak i pramenove napucala
Ali naravno, pošto su u ovoj sladunjari svi likovi u svojoj srži gospe od cukra, tako je i dobra vila Miranda prepustila glavnu ulogu Viji u kazalištu i dok si rekao keks bila je ponovno u kući Pullmanovih
O Auggienoj pobjedi na školskom natjecanju kao i nagradi na kraju filma ću reći da sam bila baš šokirana Ironična sam, naravno.
Auggijevi roditelji. Ne znam, po meni previše dobri i složni. U RL bi vrlo vjerojatno bio par nadrkanosa jer pored svih životnih problema nose se s ovim najvećim: deformitetom vlastitog sina. Al ne, Pretty woman i Owen su jako dobri, brižni, složni Malo prave životne realnosti ne bi bilo naodmet a čega nema u ovom filmu.
Očekivala sam malo više RL situacija, tj. karaktera likova.
Ukratko, po meni nevjerojatno precijenjen film. Nije loš ali onolike ocjene i popularnost koju je stekao po meni zaista ne zaslužuje niti malo. Nisam nezadovoljna ali da bih ga uvrstila među must watch filmove apsolutno ne, odgledala sam ih masu boljih. Za mene je ovo jedna tipična američka sladunjava pričica bez iti jednog negativnog lika, o dječaku koji se unatoč svim nedaćama uspješno prilagodi okolini koja ga u potpunosti prihvati takvog kakav je i dječak živi sretno 300 godina
carolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2023., 20:31   #10
Quote:
carolinaaa kaže: Pogledaj post
Mislim da sam ja jedina kojoj je ovaj film čista bljuzga
Dakle sudeći po tvome odgovoru svi su složni and all ends well. Tko želi takav film to će i dobiti.

Vidiš ja sam si predočio film i kakav si ti opisala svi su majmuni i mlate se i vrište jedno na drugo - i takav film bi bilo intrigantno snimiti.

Nastavak filma White Bird (2023) nakon što je nekoliko puta otkazan za prikazivanje, od prvoga plana 25.08.2023., napokon će se prikazati u Hrvatskoj pod nazivom Golubica: Čudesna priča 4.1.2024. i to mnogo prije nego u puno mjesta u svijetu (ne znam zapravo svjetski plan prikazivanja).
Mudandketchup is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2024., 23:40   #11
Quote:
Mudandketchup kaže: Pogledaj post
od prvoga plana 25.08.2023.
Trebali su ga prikazati i ranije 16.9.2022., krivo sam vidio.

Wonder (2017) je poseban, kvalitetan film.

Prošlo je već 6 godina, tko bi rekao, ja sam mislio da je prošlo možda 2 godine, Wonder je među kvalitetnijim filmovima koji prikazuju obitelj.

Golubica: čudesna priča (White Bird, 2023) Prekrasan film. Odličan ratni film, koji prikazuje zaseban prijateljski odnos između Sare i Juliena (nije ljubavna priča kako su predstavljali), nije ništa slično filmu Wonder (2017). Julian (Bryce Gheisar, drugačiji lik od onoga iz prošlosti u ovome filmu) aktivno ne sudjeluje u priči. Gillian Anderson je odlična u ovome filmu. Film nije nikako povezan uz Wonder (2017), ali ako želite vidjeti jedan malen film o 2. svjetskome ratu koji je dovoljno zainteresirano snimljen da sve izgleda dobro u cjelini i da vam je na kraju drago da ste pogledali ovaj film onda je ovo film za vas.

Ocjena: 3/3

Spoiler (mislim da su ovaj film jedva pokušali povezati uz prvi film jer jedan od likova ima tjelesnu manu, ali je skoro zdrav, ništa ekstremno kao prvi film, a kroz što sve prođu kroz film ako film povežemo sa prvim filmom ispada da je unuk od Sare Julian još i u budućnosti mučio jednoga izdeformiranoga dječaka kada je Sara imala u prošlosti povezanost sa jednom osobom, ispada da Sara nije znala dobro odgojiti potomke, ali ako se zasebno gleda film može imati vrijednost, zapravo je to film o 2. svjetskome ratu)
Mudandketchup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.