Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 18:03   #1
Drva za kamin

ok, cijeli dan se natezemo sa ljudimo oko toga koja su drva najbolja za kamine. neki vele bukva(koja je i najrasprostranjenija) , dok drugi kazu grab. sad koja?
neki pale brezu jer ona kao daje bijeli dim i plavkast plamen.
dva pitanja-1. koja su drva ipak najbolja(najkaloricnija) za kamin?
2. jel zna tko koga tko vozi kvalitetna drva ?

thx
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 20:27   #2
bukova ili grabova, nema neke velike razlike , hrastovina isto lijepo gori ali pucketa pa može biti nezgodno pošto se radi o otvorenom ložištu.
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:07   #3
ma zatvoreno je loziste tako da nije bad.
al hrasta vele da nema bas.
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 21:59   #4
bukva ako ikako moze

zahebi sve ostalograb je odma do bukve i isto kostaju pa uzmi bukvu ak mozes.radio sam godinama ko pizza majstor na krusnoj peci i vjeruj nema do bukve
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 23:12   #5
bukva ili grab ali pazi da ne uzmeš baš svježa tj. da drva odstoje neko vrijeme po mogućnosti na otvorenom da se prosuše... Ako su vlažna, ne mislim sad pokisla nego svježa, onda i ne gore baš.
Breza je lijep aza gledanje jer zaista ima plavkasti plamen i ima više iskrica pa je efektna ali je dosta rijetka za pronaći...
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:23   #6
thx. stari narucio bukvu al je uzeo i par metara graba i breze da experimentira malo
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 15:56   #7
Bukva i grab. Ove godine narucio sam 18m3 vecinom bukve, manje graba. Svakako drva ostavi vani da se suse. Idealno da su natkrivena, ali na otvorenom.. nikako nemoj drzati drva u podrumu, jedino ako su stvarno jako suha.
O drvima za kamin, kako, gdje i koliko biti će uskoro na www.mojkamin.net.
Trenutno imate na stranicama usporedbu energetske vrijednosti drva, ali to nije najbitnije kod odabira vrste drva. Najvažnije je da drvo ne bude smolasto i da što manje stvara naslaga u dimnjaku tijekom gorenja.
---
www.mojkamin.net
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:00   #8
Quote:
korisnik kaže: Pogledaj post
Bukva i grab. Ove godine narucio sam 18m3 vecinom bukve, manje graba. Svakako drva ostavi vani da se suse. Idealno da su natkrivena, ali na otvorenom.. nikako nemoj drzati drva u podrumu, jedino ako su stvarno jako suha.
O drvima za kamin, kako, gdje i koliko biti će uskoro na www.mojkamin.net.
Trenutno imate na stranicama usporedbu energetske vrijednosti drva, ali to nije najbitnije kod odabira vrste drva. Najvažnije je da drvo ne bude smolasto i da što manje stvara naslaga u dimnjaku tijekom gorenja.
---
www.mojkamin.net
ak se može znati, koja si lokacija i koja je bila cijena?

ja prošle godine kupovala po 230kn, zbilja dobra drva, već prosušena, bliža okolica zagreba
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:06   #9
lokacija: Velika Gorica
ove godine po 280 zajedno sa prijevozom i utovarom/istovarom. nekih 30-tak km od Gorice. Prošle godine sam prošao značajno jeftinije jer sam kupovao direktno sa šumarije, jedino što sam prijevoz morao sam organizirati. Mislim da je bilo po 160 i još smo mogli na rate. I još kad kupujete od šumarije, tu nema trgovačkih mjera. No, ove godine sam se malo kasno sjetio pa nisam imao izbora. U principu bi drva trebalo naručivati na prolječe.

---
www.mojkamin.net
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:14   #10


da znam otprilike kako se ravnat ... moj dostavljač je već prošle godine svima naplačivao 250 al meni je dao loyalti popust valjda... tako da se nadam tome i ove godine
Agy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:25   #11
Quote:
korisnik kaže: Pogledaj post
lokacija: Velika Gorica
ove godine po 280 zajedno sa prijevozom i utovarom/istovarom. nekih 30-tak km od Gorice. Prošle godine sam prošao značajno jeftinije jer sam kupovao direktno sa šumarije, jedino što sam prijevoz morao sam organizirati. Mislim da je bilo po 160 i još smo mogli na rate. I još kad kupujete od šumarije, tu nema trgovačkih mjera. No, ove godine sam se malo kasno sjetio pa nisam imao izbora. U principu bi drva trebalo naručivati na prolječe.

---
www.mojkamin.net

sumarije? kako doc do njih?

mi smo juce bili platili 270kn/m plus jos prijevoz iz zapresica 15kn po metru drva koje smo narucili.
Nikki_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:39   #12
Quote:
Nikki_87 kaže: Pogledaj post
ok, cijeli dan se natezemo sa ljudimo oko toga koja su drva najbolja za kamine. neki vele bukva(koja je i najrasprostranjenija) , dok drugi kazu grab. sad koja?
neki pale brezu jer ona kao daje bijeli dim i plavkast plamen.
dva pitanja-1. koja su drva ipak najbolja(najkaloricnija) za kamin?
2. jel zna tko koga tko vozi kvalitetna drva ?

thx

ako ti treba trenutno jako vatra za to je grab zakon....relativno brzo izgori
ako ti treba odrzavati vatru onda je tu hrast (cer)....slabija vatra ali gori duze

negdje izmedju su bukva i jasen
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 20:06   #13
A sad jedno, malo cudno, pitanje.
Naime na gradilistu imam jako puno bukovih letvi od onih nepovratnih paleta.
Te letve u sebi imaju one male cavlice/zice koje je jako tesko izvaditi.
Da li navedene letve mogu ispiliti i "skuriti" u kaminu sa zatvorenim lozistem?
Da li ce ti cavli smetati kod gorenja i kasnije, ciscenja ili ce se oni jednostavno pocistiti s pepelom?
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 23:33   #14
Malo ćeš pizditi kod čišćenja ložišta, al da se preživiti. ložili smo svašta, bilo je i čavala i tih žičica, sve se to da očistiti, samo nekad zaglavi pa ima više zezanja.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:50   #15
Pa zapravo ne smetaju ni kod gorenja ni kod čišćenja ložišta,bar meni nisu.
Jedini je problem kamo odložiti te metalne zakovice i čavle nakon spaljivanja,jer pepel može ići negdje ispod drveća i grmlja u vrtu,a metalni ostaci baš i nisu poželjni.
Na sreći te letvice od paleta izuzetno dobro izgore,pa je pepela malo.Ja sam spakirala u deblju vreću i otišlo je s ostalim odtpadom.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 19:34   #16
Hvala na odgovorima.
Inace, danas sam malo cistio grunt pa sam naletio na tri korpe parketa, zrezanog, ostecenog i sl. Na nekima ima stvrdnutog dvokomponentnog ljepila. To bas i nije pametno paliti?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:48   #17
Ma ja sam se grijao na bukvu, grab i agaciju (bagrem). Vjerujete agacija je dosta jeftinija, a malo kaloričnijia. Ubojita kombinacija.

Najbitnije je da prvi puta kupite duplu količinu drveta (ako ga imate gdje smjestiti) te koristiti 2 godine suho drvo. Tu su najveće uštede.

Ljudi su mi govorili da agacija brzo igori i ne daje dobar žar no napravio sam pokus i samog sebe uvjerio da nije tako:

http://kamin.16mb.com/savjeti/uspore...je-za-ogrijev/
tom.bombadil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2019., 00:34   #18
Vrijedi li jelovina i smreka za grijanje? Imam za porušit, pa da se ne baci? Neki vele da užasno čađi i smoli dimnjak, da je poslije to nemoguće očistiti?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2019., 09:13   #19
Ne čađi i ne smoli ako je suho.
Znači sada ispili na komade, iscjepaj, i stavi da se suši. Na jesen pod krov, i ložiš u jesen 2020te. I nemaš nikakvih problema.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2019., 12:57   #20
Dakle, samo dobro osušiti i nema problema...
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:55.