Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 15:23   #4181
Ja neočićeni burag naručim u mesnici, bude velik, od 6 do 8-9 kilograma, 20kn kilo.

Isto tako naručim govedji i/ili teleći jezik, srce, jetru, pluća u toj mesnici koja to inače ne drži ili odem vidjeti u drugu koja drži srce i jezik. Tu uzmem i kost za glodjanje.

U ovih što drže perad uzmem pileće vratove za juhu i kokošje nogice koje dam sirove.
U običnom dućanu uzmem pileća srca i jetru, te papaline.
__________________
Don`t be racist.
Hate everyone.
JoleneJW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:58   #4182
Kako cuvate Barf ako se vrecica ne pojede u jednom obroku? Stavila sam vrecicu u posudu s poklopcem i u frizider, ali je jedan dio promijenio boju.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:40   #4183
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Kako cuvate Barf ako se vrecica ne pojede u jednom obroku? Stavila sam vrecicu u posudu s poklopcem i u frizider, ali je jedan dio promijenio boju.
Čuvam isto kao i ti. Da, promijeni boju.
Svaki put kada joj dajem obrok pola HB i pola papaline, ostane mi pola vrećice za sutrašnje miješanje. Ne znam koliko dugo to već tako radimo. Možda se Didi sjeća kada sam ju ispitivao za papaline
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:47   #4184
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Možda se Didi sjeća kada sam ju ispitivao za papaline
Ne sjećam se, ali ima već neko vrijeme. Da, BARF promijeni boju, pa što? Znam da nije pedagoški, ali kad odemo u prirodu, a Sitko vrlo često i po kvartu, nažderu se svega i svačega. I to sve i svašta sigurno nije taj čas posluženo iz frižidera.

Mislim da je Andrej sugerirao da se BARF, dok je još zamrznut, razbije na obroke i vrati u zamrzivač. Što je sigurno bolje nego odmrznuto ponovo zamrzavati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:33   #4185
Ok, hvala
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:56   #4186
Oksidira , da. Neka vas to ne brine. Ja ni ne spremam sve u skrinju , ostavim i frizideru ( plastika s poklopcem ) par kila, cca oko tri kile da imam za par dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:33   #4187
Super. Ja sam mislila da se pokvarilo pa sam bacila ️ sada znam
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:36   #4188
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Oksidira , da. Neka vas to ne brine. Ja ni ne spremam sve u skrinju , ostavim i frizideru ( plastika s poklopcem ) par kila, cca oko tri kile da imam za par dana.
I ja sam to znala raditi: stavljala sam u one Frigoverre staklene posude s hermetičkim poklopcem. Ili se bar nadam da je hermetički. No ne dulje od tri dana: prvi dan u običnu plastiku, a druga dva dana u Frigoverreu. Međutim, moje beštije imaju zdrav želudac, a Vidin je pas osjetljiva zdravlja pa razumijem zašto se brine.

P. S. Vido, što je bilo s pretragama?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:42   #4189
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post

P. S. Vido, što je bilo s pretragama?
Uh ne znam sto bih rekla, srce i pluca su navodno skroz ok s obzirom na godine i pasminu, skinut je s Enapa i Fursemida, mrvicu je zivnuo, kaze dr. da ga je Fursemid jako iscrpljivao. Biokemija, mislim da su radili 13 parametara, je ok, krvna slika pokazuje anemiju ali jos uvijek nista alarmantno, svi organi na rtgu su ok osim malo povecane slezene. Jos treba napraviti uzv abdomena, ne znam zasto nisu odmah. Poslali su krv jos negdje na neke dodatne pretrage i danas smo nosili urin. Valjda cemo dobit neku dijagnozu kada ti nalazi dodu.
Dobio je Portalak sirup za probavu i tablete (nemam sad uz sebe recept, ne znam kako se zovu) za poticanje apetita. Koliko sam izguglala to su antidepresivi, ali to mu treba dati ako nista nece jesti.
Bas je slab na nogama, njise se. Pojede malo barfa, treba ga mrvicu nagovarati ,ali kad krene lakomo jede. Samo zaista malo, ne znam je li cijeli dan pojeo onu vrecicu od 125 grama.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 23:04   #4190
Pa ta je povećana slezena vjerojatno i uzrok njegovoj anemiji. Bar je kod ljudi tako.

Koliko sam shvatila, ne jede puno, ali uz BARF falabogu ipak jede.

Nadajmo se da će se stanje popraviti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 08:10   #4191
Ne znam, mozda mi mama nije sve rekla, mozda zaista ne zna. Ja uvijek postavim 100 pitanja veterinarima, ona nije taj tip. A taman sam promijenila posao i nisam odmah mogla traziti da me puste.
Portalak jos nije prodjelovao

Da, pojede nesto, preko vikenda nije skoro nista.
Hvala.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:41   #4192
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Kako cuvate Barf ako se vrecica ne pojede u jednom obroku? Stavila sam vrecicu u posudu s poklopcem i u frizider, ali je jedan dio promijenio boju.
Mi inače vrećicu raskomadamo na gramažu koja nam treba za obrok i ponovno izvakumiramo. :-)
-Ni-na- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:53   #4193
Sad je firma promijenila vlasnika, jel zna netko mozda kako ce bit dalje s karticama, uzeli smo onu BARF karticu, to nam je bas bilo super 10 posto popusta..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 20:38   #4194
Poslala sam i upit o cijenama odmah prvi dan kad sam dobila obavjest o promjeni, i za sad nema odgovora... netko mozda saznao ista o Palmer barfu?
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:29   #4195
mm je prošli tjedan naručio i sve je stiglo kak su se dogovorili. članska iskaznica i popusti uz nju i dalje vrijede. cijena je ista.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:05   #4196
I ja imam karticu te sam prije naručivao i plaćao odjednom po 20 kg s isporukom po 5 ili 10 kg, kako mi je kad odgovaralo. Na te narudžbe je bilo 20% popusta. Taman kad sam ponovo naručio 20 kg, počeli su problemi, pa smo dogovorili isporuku i plaćanje 10 kg s istim popustom. I još jednom tako nedavno.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 17:27   #4197
Ljudi ako netko zna molila bih inf. gdje kupiti meso noja?
Prijateljica ima bolesnog psa pa joj je to preporučeno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:02   #4198
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ljudi ako netko zna molila bih inf. gdje kupiti meso noja?
Prijateljica ima bolesnog psa pa joj je to preporučeno.
Svašta, ali dobro... Mislim, ako je preporučio vet, onda taj nije od ovoga svijeta.

Uglavnom, sjećam se da je svojevremeno u Metrou bilo egzotičnih vrsta mesa - aligator, noj, zebra pa su se vi zgražali nad tim. Mislim da kod nas više nema uzgoja nojeva, nego da je najbliža farma u Brežicama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 18:11   #4199
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Sad je firma promijenila vlasnika, jel zna netko mozda kako ce bit dalje s karticama, uzeli smo onu BARF karticu, to nam je bas bilo super 10 posto popusta..
Firma je samo formalno promijenila vlasnika i ime.Sad je to Palmer barf a hrana ostaje ista kakva je i bila: imenom i kvalitetom, jer je kao takva i zaštićeno intelektualno vlasništvo.
Što se tiće naručivanja i članskih kartica, sve ostaje isto osim što se ne mogu uplatiti nova članstva, a stara vrijede do isteka Što će onda biti još ćemo vidjeti. Za sada se narudžbe mogu vršiti, dok se ponovno ne digne stranica na mail [email protected]. Moram odmah reci da još uvijek nismo do kraja posložili stvari nakon pokušaja neprijateljskog preuzimanja tvrtke(iznutra) pa molim za razumijevanje i strpljenje u slucajevima nepravovremenih isporuka.
Hvala!
Vaš animacanis
animacanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:42   #4200
Pozdrav svima, da li mi netko tko priprema psu sirovu hranu kod kuće može reći koliko otprilike potroši na mjesec na takvu hranu? Hvala
lunar3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.