Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 10:50   #5081
Dakle,nosiva konstrukcija je debljine 12 cm, 12 cm vertikalne i obje horizontalne grede.
Letve su 5 cm i nisu konstrukcija .
Dakle,iznad tih letvi nebi trebao biti horizontalni nosivi element.
baustelac99 is offline  
Old 17.01.2018., 17:31   #5082
Montažne kuće

Jbg ja sam nisam isao u neke studiozna istrazivanja, pokusao sam par puta da dobijem da mi elektro instalacija ide po tavanu ali oni su to kategoricki odbili.
bruce80 is offline  
Old 17.01.2018., 19:46   #5083
Ne znam kada si radio kucu no sada vecina toga ide po stropu. Meni su na katu komplet instalacije na tavanu.
Mekto is offline  
Old 17.01.2018., 20:28   #5084
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ne znam kada si radio kucu no sada vecina toga ide po stropu. Meni su na katu komplet instalacije na tavanu.
Pretpostavljam da na katu ti ne ide estrih, pa cak mora sve u potkrovlje. Ispravi me ako grijesim.
EphGus is offline  
Old 17.01.2018., 20:30   #5085
Pa ako je podno, mora estrih imati.
davorradman is offline  
Old 17.01.2018., 20:33   #5086
Ide estrih, ide podno i ne mora sve ici po tavanu. Na katu imam i cijevi po podu i odvuci cu nesto struje po podu. Ali hrpa toga je provucena na tavan.

Zadnje uređivanje Mekto : 17.01.2018. at 21:34.
Mekto is offline  
Old 17.01.2018., 20:50   #5087
Prije 2god.
Stvar je u tome sto mozda..opet kazem mozda je to neka stvar koja je laksa za njih. Na taj nacin oni puno brze zatvore zidove gdje su predvidene instalacije i udri dalje.
Zato ti kazem da ti zidovi nisu u vaser-vagi i da ti nisu pod 90..nemaju oni vremena za fino stelanje. Treba kucu dignut u jedan dan..he, he
bruce80 is offline  
Old 17.01.2018., 21:05   #5088
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Prije 2god.
Stvar je u tome sto mozda..opet kazem mozda je to neka stvar koja je laksa za njih. Na taj nacin oni puno brze zatvore zidove gdje su predvidene instalacije i udri dalje.
Zato ti kazem da ti zidovi nisu u vaser-vagi i da ti nisu pod 90..nemaju oni vremena za fino stelanje. Treba kucu dignut u jedan dan..he, he
Upravo tako.
Instalacije na tavan si trazio iz nekih posebnih razloga?
EphGus is offline  
Old 18.01.2018., 07:56   #5089
Evo da se i ja uključim u ovu nadasve zanimljivu temu.
Tu sam prvo počela proučavati prije nego smo odlučili za montažnu kuću.
Nismo dugo vagali, s cijelim procesom smo krenuli u svibnju 2017 godine, obišli milijun kuća, prošli većinu izvođača i donijeli odluku, kuća je 92m2 netto, izvođač će nam biti domusplus.
Građevinsku očekujemo svaki tren, zahtjev predali u prosincu.
Ono što nas muči najviše je izvođenje temelja, ljudi moji pa jel normalno da od 10 mailova i telefonskih poziva nitko nije baš previše zainteresiran, da li je to stvarno zbog manjka radne snage, ali ovo je katastrofa dobit ćemo građevinsku a još nećemo imati izvođača temelja, a nije baš da se radi o maloj cifri
Ako tko ima kakav savjet, stojim na raspologanju.
moja sloboda is offline  
Old 18.01.2018., 08:14   #5090
A gdje je kuća?

Jesu li oni ponudili kakvo rješenje ili baš morate nekoga sami naći?

Ako te tješi, velika većina ne bi odgovorila ni da si poslala upit za gradnju "normalne", "ne-montažne" kuće jer većina njih traži drugačiji pristup, a i nije da nema posla.
Sad će biti malo nezgodno jer vjerujem da je većina, ajmo reć povoljnijih i bržih majstora, bookirana barem do ljeta (i neki od njih već naveliko grade jer je vrijeme za sad bilo povoljno).
Kad ste saznali da ćete morati sami naći majstora za temelje?
Fitz is offline  
Old 18.01.2018., 08:24   #5091
Pa prvo, nitko ne zna u kojem djelu hr bi vi radili taj temelj
Drugo, da, nikome se to ne da raditi jer mu je to posao, a kao, mala zarada. Svi vole zgrade, velike poslove, barem cijele kuce i tako. Nema se tu sto pametno reci. Ali nikakvi mailovi, samo telefon u ruke i deri.
Mekto is offline  
Old 18.01.2018., 08:29   #5092
E to ti je najveci minus gradevine, nisi ni temelj iskopao i vec slom zivaca. Svi mi trazimo sto vise ponuda da si predocimo bolju sliku. Kod MK bude strucna osoba koja ti ponudu detaljno slozi u kratkom roku, a vecina gradevinara mora sam na vecer i vikendom, a od 20 ponuda jedan posao dobiju. Nije ni njima bas lako.
EphGus is offline  
Old 18.01.2018., 09:07   #5093
Slom živaca imam svaki dan.
Kuća je Novi Marof, Varaždinska županija.
Dobili smo dvije ponude jedna iznosi 105 000 a druga 160 000 wtf
POslali smo fakat na deset adresa, zvali milijun puta svi imaju posla pa budu... i to se tako vuče već dobra 3 mjeseca.
Govoriš da će biti plaćeno s kešom, ali više ne znam kako motivirati te ljude, ko da moliš da to bude besplatno.
Užas, nismo ni krenuli a već smo jadni, očekivala sam da će to ići puno brže.
moja sloboda is offline  
Old 18.01.2018., 09:19   #5094
Quote:
moja sloboda kaže: Pogledaj post
Slom živaca imam svaki dan.
Kuća je Novi Marof, Varaždinska županija.
Dobili smo dvije ponude jedna iznosi 105 000 a druga 160 000 wtf
POslali smo fakat na deset adresa, zvali milijun puta svi imaju posla pa budu... i to se tako vuče već dobra 3 mjeseca.
Govoriš da će biti plaćeno s kešom, ali više ne znam kako motivirati te ljude, ko da moliš da to bude besplatno.
Užas, nismo ni krenuli a već smo jadni, očekivala sam da će to ići puno brže.
A zasto oni ne rade temelje (D+)? Meni su rekli da je i to moguce.

I ja skoro krecem s time, trenutno samo skupljam ponude ali vec vidim da ce mi biti veselje... Vec su mi malo i uspjeli dignuti tlak neki svojom nezainteresiranoscu...
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Old 18.01.2018., 09:28   #5095
Quote:
Mighty Harby kaže: Pogledaj post
A zasto oni ne rade temelje (D+)? Meni su rekli da je i to moguce.

I ja skoro krecem s time, trenutno samo skupljam ponude ali vec vidim da ce mi biti veselje... Vec su mi malo i uspjeli dignuti tlak neki svojom nezainteresiranoscu...
Domusplus nam nije ponudio,a na naš upit bilo je rečeno da bolje da mi to samostalno odradimo...
moja sloboda is offline  
Old 18.01.2018., 10:29   #5096
Quote:
Mighty Harby kaže: Pogledaj post
A zasto oni ne rade temelje (D+)? Meni su rekli da je i to moguce.

I ja skoro krecem s time, trenutno samo skupljam ponude ali vec vidim da ce mi biti veselje... Vec su mi malo i uspjeli dignuti tlak neki svojom nezainteresiranoscu...
Quote:
Mariga kaže: Pogledaj post
Moze li montazna kuca imati podrum?
mi ga imamo u našoj kući, dolje garaža, a gore kućica
moja sloboda is offline  
Old 18.01.2018., 10:55   #5097
Ispada da su nezinteresirani jer im je slaganje ponuda velika zajebancija, au startu znaju da ce posao i tesko dobit. Bolje pokazat i vasu zainteresiranost pa direktno u 4 oka, bolje to nekako. Recimo ja se time nisam previse zamarao, direktno sam dao u ruke stricu..ne u fusu, vodi on svoju gr. Firmu. Mozda sam cijenom mogao bolje proc, ali tako znam da je kvalitetno bez propusta. Npr kasnije sam si sam ljepio stiropor na taj zidani suteren, prvi put to radio i ispalo lagano i zabavno, jer zidovi bili ravni skoro u nulu. Vise szm investirao u startu, kasnije ustedio!
EphGus is offline  
Old 18.01.2018., 11:14   #5098
Nije takva drama i zivciranje. Ja sam potrosio nekih mjesec dana ali sam nasao izvodaca temelja i odradio to.
A sto se tice ponuda, da drasticno variraju, meni su varirale preko dvostrukog iznosa.
osobno se odite naci sa izvodacima radova, zovite firme i slicno.
Mekto is offline  
Old 18.01.2018., 11:38   #5099
Quote:
Mighty Harby kaže: Pogledaj post
A zasto oni ne rade temelje (D+)? Meni su rekli da je i to moguce.
Više puta se pisalo da su skup(lj)i nego kad sami nađete i da je problem s drugim županijama jer bi trebali voziti materijale iz Zagreba.
matija* is offline  
Old 18.01.2018., 13:04   #5100
Tebi treba cijeli podrum ili samo temelj? Ako je samo temelj, obje ponude mi se čine preskupe.

Nema ti druge, u auto i obilaziti okolicu, kad vidiš da se negdje nešto radi, za rukav, projekt u ruke i ajmo.

Žao mi je što nije bliže ZG-u, znam dečke koji u okolici ZG-a rade dobro i povoljno, a ti temelji im nisu toliki problem za ubaciti u raspored.
Fitz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.