Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 18:37   #81
To je ova u Rutingu?
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 19:27   #82
corolla 1.6 benz, 2003... od susjeda, zadnje 2 g, odjavljena, garazirana, on drugi vlasnik, nema ni 70 tisuca... kad su rijeseni imovinski odnosi i on postao vlasnik, izvezao ju van na ulicu i stavio na nju papir za prodaju, drugi dan stao covjek iz obliznjeg mjesta, i kupio ju... dobio koliko je mislio..
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:38   #83
Japanska kola nece u moju butigu!! Em su skupa em nema delova na svakom cosku a i sused mi to ne zna popravit!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 12:17   #84
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Japanska kola nece u moju butigu!! Em su skupa em nema delova na svakom cosku a i sused mi to ne zna popravit!!
A i sused nece zavidit.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:28   #85
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Japanska kola nece u moju butigu!! Em su skupa em nema delova na svakom cosku a i sused mi to ne zna popravit!!
I sto jos ima na zasjedanju centralnog komiteta? Ti kao da pises gdje jos uvijek zivis u 80tima.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:51   #86
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Japanska kola nece u moju butigu!! Em su skupa em nema delova na svakom cosku a i sused mi to ne zna popravit!!
Lol, uđi u 21. stoljeće...
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:14   #87
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Lol, uđi u 21. stoljeće...
Teško to ti je bolest ,,japanske kamikaze""
samo druga das marka
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:21   #88
KOD mene stigla japanska jurilica pa da se uvjerimo u japansku kvalitetu :-)
Honda rules :-)
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:43   #89
Ljudi pisu iskustva s kolegama/rodbinom/poznanicima, ali samo cu spomenuti svoje aute...

Skoda Favorit '91 - kupio kao klinac vec sa 100kkm, vozio 3 godine i jedini kvar bio da mi nije radio pokazivac goriva (5-6 puta ostao bez goriva, ali uvijek punio za 50 kn) Presao otprilike 30kkm

Fiat Brava '98 - bez ijednog kvara, a odrzavanje prilicno skrto (od 30 do 90 kkm)

Hyundai Accent '02 - bez kvara, nikad stao od 100 do 140 kkm

Mazda 6 2.0 CD '06 - dvaput ostao na cesti, prvi puta DPF fault, drugi puta je otisla bregasta. Prodan u nevoznom stanju, popusio valjda 20000 kn vrijednosti... 110 - 160 kkm

Ford Focus '05 - manje sitnice, ali i mala kilometraza...

Novi Grand Scenic - nije za usporedbu (u 65 kkm nisam niti zaruljicu promijenio).

--> meni je najgori auto po pouzdanosti bila sveta Mazda, a iskazali se jeftini Talijani i Korejci...

Zakljucak po vlastitom iskustvu: BMK koji cu auto iduce kupiti, moze biti europski, korejski, pa cak i americki - ali nece biti Mazda
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:04   #90
Evala svima, ovo mi je prvi post pa ću valjda s tehničke strane napraviti sve kako treba.
Što se tiče teme, ne vidim neku korist, osim za ljude koji razmišljaju o kupnji Japanca da se dodatno (dez)informiraju. Mogu se pročitat svakakva iskustva vlasnika, dobra i loša, što vrijedi za sve automobile. Vozim Toyotu i prezadovoljan sam njom, ali, je li pouzdanija od neke druge marke? Generalno MOŽDA i jest, ali to je samo generalno, statistika. A još kad pričamo o kupnji polovnjaka...
X-ecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:16   #91
Kakvih sve nebuloza oko japanskih auta. Vozio sam i njemce, francuze, polovne , nove i zadnjih 7 godina mazdu 6 2003. godina .
Nikad kvalitetniji auto , ali skup za održavanje za popizdit.
Istina dijelovi su skupi ali traju duplo više nego na pasatu. Neka netko iskreno kaže šta je sve promijenio i koiko puta na ovjesu passata ( kao najpoželjniji naroski auto navodim za primjer )
Moja mazgica ima 325.000 km i do sada je mijenjano kvačilo sa zamašnjakom cca. 8.000 kn na 290.000 km , injektori na 250.000 km , na ovjesu su promjenjenje gornje vilice na 270.000 , na 310.000 amortizeri , seleni i to je to.
Auspuh , klima , elektronika nikad ništa osim zamjene žaruljica .
I dalje pali ko metak , ulje nisam nikad nadolio između servisa - 20.000 km , potrošnja 6-6,5 l , 120 ks , od opreme i više nego što treba.
Samo se bojim da ove novije neće bite takve kvalitete.
MMP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:00   #92
Meni su do sada pouzdani bili : Yugo 55 , Astra G i sad mazGa

Nepouzdani : reno megane 2 i laguna 2 , ostalo nisam vozio

A jesu skupe , zato sto sve na vjesanju ide skupa
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 00:21   #93
Hmm... sve do jednog Japanci!

10 Cars Owners Keep 10 Years Or More
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 07:48   #94
Evo i ja se u to uklapam.
Jedini auto u životu koji vozim preko 10 godina je Jazz.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 07:59   #95
U Europi ako hoces kupiti pouzdan auto kupis Daciju. I onda Japance i Renault.
Najgore prodjes sa VW iako imas noviju tehnologiju u njima. Ali si pokusni kunic. Sve naravno statisticki gledano.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 08:28   #96
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Hmm... sve do jednog Japanci!

10 Cars Owners Keep 10 Years Or More
Normalno kad japance i inace kupuju ljudi koji nisu zahtjevni, kojima auto nije bitan, i nista ih ne smeta. Tak je i dacia u vrhu zadovoljstva vlasnika.

A onaj kom svaka dlaka smeta kupi mercedes, i onda i po zadovoljstvu vlasnika, i po broju prijavljenih kvarova bude nisko. Bas se pitam kako..
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 08:38   #97
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
Normalno kad japance i inace kupuju ljudi koji nisu zahtjevni, kojima auto nije bitan, i nista ih ne smeta. Tak je i dacia u vrhu zadovoljstva vlasnika.

A onaj kom svaka dlaka smeta kupi mercedes, i onda i po zadovoljstvu vlasnika, i po broju prijavljenih kvarova bude nisko. Bas se pitam kako..
popis je za aute koji ljudi drze 10 godina i vise. da se kvari i nepouzdan je ne bi ga drzao 10 godina nego ga isao uvaliti nekom jelenu kad garancija prodje. zar ne? A svaka cast dizajnu, materjalima i voznim osobinama te imageu ali auto mora primarno biti pouzdano i komforno prijevozno sredstvo. A ne da stalno nesto crkava a ti se vozis tramvajem i taksijem dok je na servisu. ili kupis auto nov a odljepljuje ti se armatura kod prozora (kia) ili ti ode motor (vw)
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 11:27   #98
Kolega e2s, ti sad isto izazivaš vraga. I nije baš istina da su drugi nešto puno bolji u odnosu na VW. Evo ja vozim renola (Megane III) i bio bi nepošten da kazem da je nepouzdan. (ali to ne znači da neki drugi nemaju problema) Ja sam drugi vlasnik, auto sad ima 5 godina i na malo je ispod 100 000 km, nisam do sada osim dvije pregorene zarulje imao nikakav kvar (a nije ni prvi vlasnik prema stanju servisne) ALI auto ima masu cvčaka, završna obrada je dva koplja ispod njemaca (i VW, Škoda, Opel, za premium da ne govorim), ergonomski gledano neke stvari nemaju nikakvog smisla (HINT - gumb za tempomat i limitator).

Auto je pun opreme pa posljedično i razno razne elektronike i za sada sve funkcionira jako dobro, ponavljam za sada. Ono što sam poprilično siguran, picajzla bi dobio zivčani slom radi cvrčaka.

E da, auto je tvrd za popizdit iako je u pitanju francuz.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 12:30   #99
Puno ovisi i vozacu odnosno osobi.
Eno forumas Knorac, prvo Kia pa sad mazda, pola auta je rastavio radi izolacije, puno toga mu smeta, tockice na laku itd.
Tako da ima osoba koje su picajlze i zele sve da bude savrseno po njihovim shvacanjima.
Da se razumijemo nije ovo kritika nego samo primjer kako smo svi razliciti i razlicito reagiramo na neke stvari.

Meni je bitno da nema cvrcaka, da se plastika unutra ne izvija i da ne skripi, da su svi dosjedi napravljeni kako treba, da sjedala ne skripe.
Sto se tice buke, meni je bitno da nije bucan do 100-120km/h jer ne vozim cesto autocestom. Onaj koji vozi puno ima puno pravo traziti auto sa boljom izolacijom ili se zaliti na trenutnu.

Imam i ja na civicu tockice na laku ali to me ne tangira uopce, tim vise sto imam kasko pa to rijesim poliranjem ili farbanjem.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:01   #100
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Kolega e2s, ti sad isto izazivaš vraga. I nije baš istina da su drugi nešto puno bolji u odnosu na VW. Evo ja vozim renola (Megane III) i bio bi nepošten da kazem da je nepouzdan. (ali to ne znači da neki drugi nemaju problema) Ja sam drugi vlasnik, auto sad ima 5 godina i na malo je ispod 100 000 km, nisam do sada osim dvije pregorene zarulje imao nikakav kvar (a nije ni prvi vlasnik prema stanju servisne) ALI auto ima masu cvčaka, završna obrada je dva koplja ispod njemaca (i VW, Škoda, Opel, za premium da ne govorim), ergonomski gledano neke stvari nemaju nikakvog smisla (HINT - gumb za tempomat i limitator).

Auto je pun opreme pa posljedično i razno razne elektronike i za sada sve funkcionira jako dobro, ponavljam za sada. Ono što sam poprilično siguran, picajzla bi dobio zivčani slom radi cvrčaka.

E da, auto je tvrd za popizdit iako je u pitanju francuz.
Sa m3 coupeom sam napravio ohoho kilometara. 1.9dci. solidan auto ali kak si i rekao unutrasnjost mu je losa. polozaj tempomata i fiksni naslon za ruku su mi bili katastrofa. nije mi se svidala ni ona digitalna tabla. ali auto sve u svemu nije los. nas je okrenuo 200tkm i nije imao puno sranja. ali zato je bilo cvrcaka koliko zelis. usudio bi se rec da insignia sa 450tkm nije imala ni priblizno toliko zvukova u unutrasnjosti kao megane na 150tkm.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.