Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 23:59   #21
Opet mj. dana prekasno, do tada će film izaći na torrentima u gledljivoj verziji.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 23:33   #22
Meni ovo ispalo srednja žalost. Najsmiješnije fore su u traileru, ali film nije uopće komedija, ali nije ni neka drama. U osnovi, antipatični, netalentirani, bizarni i egocentrični tripaš koji misli da je the best of the best filmskog svijeta si je platio film i glumi primadonu... i to je otprilike to. O likovima se ništa ne doznaje, razvoja karaktera ništa... Ali, eto, sad postoji nada za sve netalentirane frikove da će jednog dana James Franco o njima snimiti film.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:50   #23
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Meni ovo ispalo srednja žalost. Najsmiješnije fore su u traileru, ali film nije uopće komedija, ali nije ni neka drama. U osnovi, antipatični, netalentirani, bizarni i egocentrični tripaš koji misli da je the best of the best filmskog svijeta si je platio film i glumi primadonu... i to je otprilike to. O likovima se ništa ne doznaje, razvoja karaktera ništa... Ali, eto, sad postoji nada za sve netalentirane frikove da će jednog dana James Franco o njima snimiti film.
hm. jesi gledao the room?
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 16:59   #24
Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
hm. jesi gledao the room?
Davnih dana
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:05   #25
Ako kažeš da je tako, baš šteta

A taman se nabrijao jer mi se ovo činilo super. Čak je i Wiseau zadovoljan
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:20   #26
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Čak je i Wiseau zadovoljan
Nakon filma sam išao malo gledati te popratne stvari i u jednom razgovoru Franco kaže da je Tommy bio otvoreno nezadovoljan što mu se nisu ranije javili da snime film o njemu jer je, kao, očekivao da se to dogodi ranije.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:23   #27
A dobro, i Wiseauovo stanje svijesti je isto relevantan kriterij
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:21   #28
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
A dobro, i Wiseauovo stanje svijesti je isto relevantan kriterij
To svakako

Problem je što je Tommy tripaš, koji jednostavno nije zanimljiv, a cijela njegova priča oko "uspjeha" je ta da je lik imao lovu, platio si je snimanje i napravio je film. To mi je kao ekvivalent ovih domaćih muško/ženskih fufa koje si plate objavljivanje knjige i onda dođu u stilu; gdje ste pičke, stigla književnica.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:35   #29
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ali, eto, sad postoji nada za sve netalentirane frikove da će jednog dana James Franco o njima snimiti film.
:Anđelo Jurkas: :fingers crossed:
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:55   #30
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
To svakako

Problem je što je Tommy tripaš, koji jednostavno nije zanimljiv, a cijela njegova priča oko "uspjeha" je ta da je lik imao lovu, platio si je snimanje i napravio je film. To mi je kao ekvivalent ovih domaćih muško/ženskih fufa koje si plate objavljivanje knjige i onda dođu u stilu; gdje ste pičke, stigla književnica.
Ali treba uzeti u obzir da je vjerojatno loših kao Tommy na stotine, a on je s The Roomom postao globalni fenomen, dok za te druge nitko od nas nije čuo. Tu ima još neki faktor X koji ga stavlja u kategoriju s Edward D. Wood Jr. i sličnim autorima.

Kad si toliko loš, ali na neki način dobiješ pažnju javnosti i kritike i o kojem drugi snimaju filmove. To je jedna druga kategorija lošeg od uobičajeno lošeg.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:27   #31
Super je filmek, a Franco je za razliku od Margot Robbie s Tonyom Harding koja je totalno profulani cast, napravio sjajan posao s uspješnom imitacijom Tommya Wiseaua.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 19:37   #32
Pa vjerujem da je The Room dijelom postao popularan i zbog reklame. Ipak si je sam plaćao billboarde od 5000 $ mjesečno i to ne uoči/za vrijeme prikazivanja filma u kinima, nego i nekoliko godina nakon prikazivanja

Realno, gledao sam puno gore filmove s još gorom glumom, scenarijem i čim god, al baš se kod Wiseau-a poklopio cijeli niz toga, što je na kraju widely recognized.

Sad je li zbog isključivo te love sumnjivog porijekla ili nečeg drugog
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:35   #33
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Sad je li zbog isključivo te love sumnjivog porijekla ili nečeg drugog
Ne može to biti samo zbog love. Lova je neophodna da se stvari pokrenu, ali onda treba još nešto da bi stvar postala viralna u ovolikoj mjeri, a to je sadržaj.

Radim u marketingu pa znam koliko se love može ubaciti u promociju, a da rezultati izostanu ako je sadržaj neadekvatan. Content is king.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 13:05   #34
Meni spomenuti Wiseau def nije luzer već ekscentrik mistične prošlosti sa smislom za marketing i određenom karizmom. Ne uklapa se, nije by the book i to mi je fora kod njega, fura svoj film, i ako ga okolina ne prihvaća, sam se izbori za ono što želi. Luzeri su oni koji čube doma kod staraca bez kinte u džepu zdravi i živi s 40 godina. Ili vječni konobari na bulevarima Hollywooda. Ovaj čovjek je sam kovač svoje sreće, stvorio je kultni film koji je milijunima izmamio osmijeh na lice i učinio ih sretnim, a o njemu je snimljen i film. Čini mi se prilični doseg za jednog "luzera". Zanimljvo kako se olako etiketira svakoga tko iole iskače iz zadanih kutija u vrijeme vladavine kvazi političke korektnosti i slavljenja različitosti.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:12   #35
Dobro, ali ovdje je ipak riječ o naivnosti i prevelikoj sigurnosti u svoje kapacitete, podbačaj u svim tehničkim segmentima je više u fokusu od samog filma. Plus to kaj nitko od ekipe nije znao kaj Tommy hoće postić s tim. Nisu ni mislili da bude film htio pustiti u kina i da bude za taj film puno ljudi znalo/gledalo, već da bude samo pušten u prodaju kao vhs/dvd.

Može se reći da su si sami krivi, ali svejedno, pravo je svih uključenih u neki projekt da znaju gdje će na kraju završit.

Za primjer mogu uzet domaći 7sex7 gdje glumci uključeni u to ne bi ni pristali da su znali da budu sve priče spojene u jedan cjelovečernji film. Ovak su bili informirani da se radi o omnibusu od zasebnih kratkih filmova pa ajde.

Sad ako se gleda na uspjeh na to što je Wiseau htio, onda možemo reći da je svakako uspješan. Dobio je pažnju i kultan status, film je gledan i očito ga negativne kritike ne diraju i to je ok, samo kaj on valjda misli da mu je film stvarno super. S druge strane, on vjeruje da je njegov film smanjio stopu kriminala u SAD-u, između ostalog.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:15   #36
James Franco osvojio Zlatni globus. Sve smo bliže tom sudbonosnom danu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:38   #37
To je valjda jedina prilika gdje se Wiseau mogao pokazati na glamuroznoj sceni
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:45   #38
Meni je ovo bilo jako jako dobro ... je, ne sazna se puno o wiseau osim da je ekscentricni, netalentirani egotriper .. ali ga je ovdje franco predstavio tako da ti na kraju bude i drag lik ...

zanimljiv, dosta zabavan i smijesan film i, ne vjerujem da cu ovo reci, s odlicnim glumackim izvedbama brace franco ... inace ih zbilja ne volim, al meni je james franco odlicno utjelovio wiseaua, u nijednom trenutku nisam imao osjecaj da gledam james franca... jedan od boljih filmova godine...

8 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:21   #39
Ode Oscar... Zanimljiv tajming. Tišina. Dobije glubusa... udari vatru.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 17:45   #40
Vjerojatno je napravio tako nešto, izgleda mi kao takav tip, no ove isto rade lijepo na svojoj poromociji i izlaze baš kada se oko njega diže velika prašina te lijepo stvaraju ime za sebe.

Meni baš i nije jasno zašto se te stvari preko suda na rješavaju.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.