Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 13:15   #61
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
To ti nitko ne moze reci. Ponekad razmisljam jesu li subvencije namjerno pumpanje cijena stanova. Jer profitiraju svi osim gradana.
Subvencije su zavrsile i nadam se da ih nece niti biti narednih xy godina haha. Ne isplate se, mozes max dobit 10.000e subvencijom a podigle su cijene na trzistu za vise od tog. Znam da ne moze to nitko reci, ali mozemo imati neko misljenje, gore dolje? A i ne cine mi se nesto fine kamate za stambene kredite, preko 4,5.
Arienrhod is offline  
Old 14.01.2018., 13:18   #62
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Subvencije su zavrsile i nadam se da ih nece niti biti narednih xy godina haha. Ne isplate se, mozes max dobit 10.000e subvencijom a podigle su cijene na trzistu za vise od tog.
Plus, ne zaboravi da su ukinuli oslobadenja poreza na prvu nekretninu. Sto je cca 30 000 kn recimo.

Kad je HDZ bio prije na vlasti subvencije su isle 3 ili 4 godine zaredom. I zapravo, nemam sto razmisljati, politicari nikad ne rade za gradane, te subvencije su bas to, pumpanje cijena nekretnina. Profitiraju gadevinari i banke. Da zele zbilja pomoci gradanima onda bi spustali cijene nekretnina tako da bi radili stanove s povoljnijim cijenama, a ne da se subvencioniraju jebeni krediti.
Zli Mali Medo is offline  
Old 14.01.2018., 13:22   #63
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
Nisu ti to ''4 zelena'' nego ''2 zelena'' stana..u tome je caka

veliki su stanovi, a cijena nije baš jeftina

Malo sam brzoplet , vidim sad i ja da su 2 stana.
Cijena je malo to much, još dodaj garažu i spremište i eto te na cifretini, ali ajde to bi kao trebala biti nekakva kvaliteta itd, a i lokacija nije loša. Jedino kog vraga će mu taj poslovni prostor u prizemlju, taman za birtiju i onda pod balkonom slušaš pijance
hrd is offline  
Old 14.01.2018., 13:26   #64
Quote:
hrd kaže: Pogledaj post
Malo sam brzoplet , vidim sad i ja da su 2 stana.
Cijena je malo to much, još dodaj garažu i spremište i eto te na cifretini, ali ajde to bi kao trebala biti nekakva kvaliteta itd, a i lokacija nije loša. Jedino kog vraga će mu taj poslovni prostor u prizemlju, taman za birtiju i onda pod balkonom slušaš pijance
A i nije bas neka lokacija. Ta je zgrada tamo kao govno u puncu. Bila je ok lokacija dok nije bilo te zgrade.
Zli Mali Medo is offline  
Old 14.01.2018., 13:27   #65
Ja nemam osjećaj da će cijene u narednom vremenu padati, već lagano rasti kao što je i krenulo
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 14.01.2018., 13:57   #66
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/maps/@45.76546...=hr&authuser=0

ta lokacija ima veze sa Laništem ko moja baba sa Tajlandom

To bi ti bilo Blato
Uvjek mi srce zaigra kad vidim novogradnju za 120 000e bez dodatnog wc-a. Jel kupci dobiju đabe lobotomiju skupa sa predugovorom?

Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Sto mislite u kojem smjeru ce ici cijene u naredne 2 godine? Pocele su rasti i malo me vec prpa. Ne znam da li kupiti ove godine ili cekati malo..Imala sam neki budzet u glavi, al izgleda da bi ga trebala jos malo povisit i preko tog budzeta a to me vec ostavlja vise hladnom za kupnju nego da mi se zuri. Recimo da trazim godinu dana kako rijesit stambeno pitanje. Zivcira me ova obveza kupnje parking mjesta i pod kojem koeficijentu, jos ne znam..
Kako mi se čini, ako se ne dogodi veća ekonomska kriza, cijene lagano idu gore.
Što je najgore, i najlošijim stanovima cijena polako ide gore (tipa raznorazne Limenke, zgrade s kojih otpada fasada, a iznutra igledaju ko Geto ili Skvot).
baustelac99 is offline  
Old 14.01.2018., 20:01   #67
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Subvencije su zavrsile i nadam se da ih nece niti biti narednih xy godina haha. Ne isplate se, mozes max dobit 10.000e subvencijom a podigle su cijene na trzistu za vise od tog. Znam da ne moze to nitko reci, ali mozemo imati neko misljenje, gore dolje? A i ne cine mi se nesto fine kamate za stambene kredite, preko 4,5.
Isplate se itekako onima koji su ih dobili. Platit će manje (zajedno s kreditom) nego što je plaćena cijena stana. Plus ako dobiju dijete računica bude znatno povoljnija. Kamate su bile i oko 3.5%. Velika ti je to razlika taj jedan postotni poen na 30 godina. Pa ako imaš mozga stavljaš tu polovicu subvencije sa strane i možda kasnije ranije zatvoriš kredit (mislim da je bilo dozvoljeno nakon 15 godina).
pohranjujte is offline  
Old 14.01.2018., 20:03   #68
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Isplate se itekako onima koji su ih dobili. Platit će manje (zajedno s kreditom) nego što je plaćena cijena stana..
Kako si samo dosao do te racunice?

100 000 eura na 30 godina, uz 3% kamate je 423 eura mjesecno. Drzava daje 70 000 kn.

Kamata je 52 000 eura. Sve te kosta 142 000 eura. Skoro pola stana.
Zli Mali Medo is offline  
Old 14.01.2018., 20:12   #69
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Isplate se itekako onima koji su ih dobili. Platit će manje (zajedno s kreditom) nego što je plaćena cijena stana. Plus ako dobiju dijete računica bude znatno povoljnija. Kamate su bile i oko 3.5%. Velika ti je to razlika taj jedan postotni poen na 30 godina. Pa ako imaš mozga stavljaš tu polovicu subvencije sa strane i možda kasnije ranije zatvoriš kredit (mislim da je bilo dozvoljeno nakon 15 godina).
Nisam rekla da se nije isplatilo onome tko je uletio, ali da je podiglo cijene na trzistu onima koji par mjeseci nakon tog nisu ulovili subvencije jer se dijelilo po kriteriju tko prvi njegova subvencija. Da, to je realno da ce netko stavljat polovicu sa strane, a mozda nema ni kauca nit kreveta.
Arienrhod is offline  
Old 14.01.2018., 20:44   #70
3, 4, 5% kamate... Blago vama! Mi smo svoj otplatili sa kamatom od gotovo 7% (krediti sa valutnom klauzulom u eur). A, opet, u to vrijeme nije bilo povoljnijih!
Stvarno su nas ogulile te strane banke.

Ne pratim više kredite, ali da ih trebam brinula bi me jedino promjenjiva kamata - tko zna, što ako se dogodi da je nakon roka u kojemu se ugovara kao fiksna neće ponovo podići do "naših" 6 ili 7%!?
saurus is offline  
Old 14.01.2018., 21:02   #71
Kažeš, STRANE banke. Kao da su domaće povoljnije? Ops, neznam dal je ijedna domaća osim HPB, a ona nije spektakularno povoljnija od ostalih.
baustelac99 is offline  
Old 14.01.2018., 21:04   #72
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
3, 4, 5% kamate... Blago vama! Mi smo svoj otplatili sa kamatom od gotovo 7% (krediti sa valutnom klauzulom u eur). A, opet, u to vrijeme nije bilo povoljnijih!
Stvarno su nas ogulile te strane banke.

Ne pratim više kredite, ali da ih trebam brinula bi me jedino promjenjiva kamata - tko zna, što ako se dogodi da je nakon roka u kojemu se ugovara kao fiksna neće ponovo podići do "naših" 6 ili 7%!?
7%?! Svicarci?
Zli Mali Medo is offline  
Old 14.01.2018., 21:11   #73
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Kažeš, STRANE banke. Kao da su domaće povoljnije? Ops, neznam dal je ijedna domaća osim HPB, a ona nije spektakularno povoljnija od ostalih.
I ja mislim da je HPB jedina.

A kada sam rekla strane, to je zato što mislim da nas je taj razvijeni zapad EU lijepo nasanjkao, znajuć' dobro da smo ekonomski i financijski needucirani i naivni, netom izašli iz socijalizma, pa ćemo biti lak plijen, samo ako nam g.... lijepo upakiraju u celofan! I uspjeli su, bome!
saurus is offline  
Old 14.01.2018., 21:11   #74
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
7%?! Svicarci?
Ne, napisala sam već, Eur...
saurus is offline  
Old 14.01.2018., 21:41   #75
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Kako si samo dosao do te racunice?

100 000 eura na 30 godina, uz 3% kamate je 423 eura mjesecno. Drzava daje 70 000 kn.

Kamata je 52 000 eura. Sve te kosta 142 000 eura. Skoro pola stana.
Neki od sličnih portala je imao te izračune. Što kraća otplata više dobiješ.

Velike su šanse da će netko tko nema djece dobiti bar jedno dijete nakon što kupi stan pa se ta subvencija produljuje sljedeće dvije godine.

Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da se nije isplatilo onome tko je uletio, ali da je podiglo cijene na trzistu onima koji par mjeseci nakon tog nisu ulovili subvencije jer se dijelilo po kriteriju tko prvi njegova subvencija. Da, to je realno da ce netko stavljat polovicu sa strane, a mozda nema ni kauca nit kreveta.
To je njihov problem što ne mogu staviti pola sa strane a da su uzeli kredit bez subvencije onda bi tu drugu polovicu morali dati bankama tj. uštediti ju. Kako bi onda mogli????? Jebemu više i ljude i matematiku na prste. Ovako ne možeš a onako možeš. Zar bi se u tom drugom slučaju odjednom materijalizirao namještaj, kauč, krevet?

Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
3, 4, 5% kamate... Blago vama! Mi smo svoj otplatili sa kamatom od gotovo 7% (krediti sa valutnom klauzulom u eur). A, opet, u to vrijeme nije bilo povoljnijih!
Stvarno su nas ogulile te strane banke.

Ne pratim više kredite, ali da ih trebam brinula bi me jedino promjenjiva kamata - tko zna, što ako se dogodi da je nakon roka u kojemu se ugovara kao fiksna neće ponovo podići do "naših" 6 ili 7%!?
Nitko ali baš nitko ti nije stavio pištolj na čelo i natjerao te da potpišeš zahtjev za kredit. Kao ni bilo koga drugoga.

Imaš kredita i s fiksnom kamatom u kunama na 15 godina pa otplatiš u tom roku i nemaš brige.
pohranjujte is offline  
Old 14.01.2018., 21:42   #76
Koja banka daje fiksnu kamatu na 15god?
baustelac99 is offline  
Old 14.01.2018., 21:50   #77
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Nitko ali baš nitko ti nije stavio pištolj na čelo i natjerao te da potpišeš zahtjev za kredit. Kao ni bilo koga drugoga.

Imaš kredita i s fiksnom kamatom u kunama na 15 godina pa otplatiš u tom roku i nemaš brige.
A što si se narogušio!? Nisam to ni napisala. Slobodno smo pristali na izbor koji nam je u to vrijeme, 2003., bio ponuđen: ili stan uz ponuđenu kamatu ili nikakav stan!
Danas su uvjeti kreditiranja znatno povoljniji, a izbor veći.

Kao što rekoh, mi smo svoj kredit uredno otplatili, no odnos banaka prema građanima tranzicijskih država bio je krajnje nemoralan i svatko sa zrnom osjećaja za pravedno toga je svjestan.
saurus is offline  
Old 14.01.2018., 22:10   #78
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Koja banka daje fiksnu kamatu na 15god?
10 daju sigurno, mislim da je imala PBZ za mlade do 45 godina. Nisam više siguran. 10 godina fiksno kune imaš banke na izbor.

Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
A što si se narogušio!? Nisam to ni napisala. Slobodno smo pristali na izbor koji nam je u to vrijeme, 2003., bio ponuđen: ili stan uz ponuđenu kamatu ili nikakav stan!
Danas su uvjeti kreditiranja znatno povoljniji, a izbor veći.

Kao što rekoh, mi smo svoj kredit uredno otplatili, no odnos banaka prema građanima tranzicijskih država bio je krajnje nemoralan i svatko sa zrnom osjećaja za pravedno toga je svjestan.
Stalno slušam kako je ljude netko prevario pa zato takva reakcija.
Odeš kupiti auto i lijepo pristaneš na cijenu ili ne pristaneš. Isto je i s kreditima. Oš, neš, Bangladeš. Nitko nikoga ne vara niti prisiljava a to ljudi ne kuže. Ljudi potroše te novce posuđene od banke. Nije to poklon kako mnogi misle.
pohranjujte is offline  
Old 14.01.2018., 22:20   #79
Nije tema, a svoj stav o spomenutom pitanju sam objasnila već u odgovoru Baustelcu. No, kada si već ti prvi spomenuo prijevaru, samo jedan primjer: http://net.hr/danas/hrvatska/korisni...zele-izigrati/.
Upravo kako sam napisala: neprofesionalno i nemoralno ponašanje prema našim građanima.
saurus is offline  
Old 15.01.2018., 00:07   #80
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
10 daju sigurno, mislim da je imala PBZ za mlade do 45 godina. Nisam više siguran. 10 godina fiksno kune imaš banke na izbor.
Da se nisi možda zabunio? Uobičajeno je 5god fiksno. Nedavno sam se raspitivao, 10god nigdje nisam vidio.
baustelac99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.