Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2003., 16:05   #41
Quote:
el_mariachi kaže:
"smrti" tzv. free jazza (1967)
jel' ti to ozbiljno?
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 12:21   #42
Evo ja preporučam Tinu Brooksa i njegov album "Minor Move" (sumnjam da ste baš čuli za njega,al..)
Inače odličan album,malo drugačiji i fluidniji od jazza u to vrijeme kad je nastao...šteta što je Tina rano umro!!!
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 13:44   #43
Quote:
funky kaže:
tinchi, nabavi "agharta" milesa davisa.
to je sve sta treba mladom covjeku
super je "agharta", jos bih pridodao i "on the corner" iz te ere (pocetak '70tih), te odlicnog gil scott-herona ("the revolution will not be televised").
 
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 14:37   #44
Vidin da je puno ljudi ovde koji se prema jazzu odnose samo ka prema novon derivatu elektronike (prvenstveno acid jazz). Nazalost, vidin da je pravih jazzera jaaako malo i sve mi se cini da ce jazz jako brzo bit zvuk nestalih generacija, a elektronika ce u potpunosti zavladat ovon predivnon granon glazbe.
... da je bar Gershwin ziv...
__________________
ROCK 4ever

Alkohol nije nuzno zlo... zapravo: samo nije zlo, a ono nuzno... hehe :)
elezdee25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 00:34   #45
Ja mislim da se muzika treba razvijati, čemu stati na najstarijem jazzu? Mislim, ima on svojih trenutaka (to say the least) ali vrijeme teče, glazba evoulira, i nije sve novo loše!
Dakako da treba poslušati legende, ali ne se ubit u njima...

Jel čuo netko za čoeka po imenu clifford gilberto? Slušam njegov album "i was young and i needed the money" i unatoč svojoj nevelikoj tradiciji slušanja jazza sviđa mi se to što čujem. Da li sam pao pod loš utjecaj? Koji je to tip jazza? Jel ga trebam nastavit slušat? Ta i mnoga druga pitanja vrzmaju se meni po glavi svaki put kada čujem tog čoeka kako derenči.
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 13:19   #46
Quote:
elezdee25 kaže:
Vidin da je puno ljudi ovde koji se prema jazzu odnose samo ka prema novon derivatu elektronike (prvenstveno acid jazz). Nazalost, vidin da je pravih jazzera jaaako malo i sve mi se cini da ce jazz jako brzo bit zvuk nestalih generacija, a elektronika ce u potpunosti zavladat ovon predivnon granon glazbe.
... da je bar Gershwin ziv...
Ja sam dugo imala otpor prema elektronici... Sad ju više ne gledam kao kugu koja će akustiku požderati već kao 'pojačanje' koje će ju obogatiti.

Još uvijek sam alergična na velike doze elektronike... Ali kombinacije znaju biti zanimljive i vrlo slušne...

I dobro da netko prepoznaje ljepotu jazza i drugih 'dosadnih' žanrova. Roditelji me ne shvaćaju, deru se da 'gasim to' a i frendovi se izruguju mom ukusu (imam 20).

A ja samo slušam što mi paše. Da su to cajke - slušala bi njih (sva sreća da mi nimalo ne odgovaraju ).
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 23:41   #47
Thumbs up Jazz

Dakle, ima li tu, na forumu, ljubitelja jazza?
KOji su vam naj drazi izvodaci? Preporuke?
Da vas cujem!
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2003., 23:52   #48
Nije da sam veliki ljubitelj jazza i bluesa, ali povremeno volim poslusati Johna Coltranea i Taj Mahala... Onako za promijenu...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:01   #49
ja volim jazz i blues. preporučio bi ti da poslušaš billie holiday, ona je baš ok za cure no samo ako zabriješ na to jer je malo neobično za čut taj zvuk. neki dan je bi neki člančić u novinama o bluesu i oni su ti preporučili BBKINGA i Kennya Browna i Roberta Belfoura i Shemekiu Copeland. Onda još imaš Bennya Goodmana, Glen Miller I Duke Ellingtona (jazz). baš ti nebi mogo reći ništa o njima, jer si taj zvuk čuvam za malo poznije (hehe) godine.
__________________
NEPRILAGOĐENI GLAS RAZUMA
rebel_kick_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:05   #50
Thumbs up

Ma ono što ja slušam nije baš čisti jazz, već fusion. Npr. Weather Report, US3 (acid), Mahavishnu Orchestra, Jaco Pastorius (basist), John McLaughlin (a valjda i Di Meola, a ne smijem onda izostaviti i De Luciu ), Jeff Beck (dobro, on je više blues ali ima i jazz elemenata).

A dobri su još i Miles Davis, Chick Korea, Joe Zawinul, Chet Baker, Wes Montgomery, Duke Elington...
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:08   #51
Da, da, Glen Miller Orchestra je zakonski... Mozda jos da poslusas Arethu Franklin... Mislim mogla bi.
Louis Armstrong je OK...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:15   #52
Meni su Coltrane, Diana Krall, Jeff Beck, Norah JOnes i Kenny Dorham
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:36   #53
Aretha Franklin je OK, ali to je soul, nema veze s Jazzom.
Lako se navuć na Ellu Fitzgerald, ona ima onaj neki univerzalni appeal (bogati, zaboravili smo svoj jezik), još nisam srela nekog kome se nije svidjelo njeno pjevanje.
Za početak, lako legne i Oscar Peterson (pijanist).
Meni osobno Billie Holiday je najbolji vokal ikad, ali kad sam ju prvi put čula, negdje u srednjoj, dakle prije petnaestak godina, nije mi odmah legla. Kod nje nema bravura, bijesnih improvizacija i vokalnih egzibicija... ali zato ima osjećaja za tri života. Ona pjeva s takvom lakoćom, nepretenciozno, samozatajno, kao da priča, kao da... kao kad rijeka teče, eto, patetično ali ne mogu nać' bolju usporedbu. Kad ju slušam, čini mi se - to je tako lako, to bih i ja mogla... (naravno da ne bih).
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 00:48   #54
miles davis - on the corner, remek djelo, i sasvim dovoljno za početak.
 
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 01:14   #55
đez je meni najkperfektnija vrsta muzike definitivno... volim poslusati Johna Pattitucia na bassu ... cojk nije normalan... imam malo toga od njega a htio bi imati vise...
jazz je zakon...
p.s. nisam neki ljubitelj...
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 01:22   #56
Ti tražiš preporuku za jazz muziku, ili se samo raspituješ što mi volimo

Ako je prvo - možda za početak nešto "lakše", recimo acid jazz - U.F.O., Stereo MCs, James Taylor Quartet, Brand New Heavies, De Phazz...

Ako je drugo, ja osobno volim Jobima, Billie Holliday, Keith Jarretta, Ellu Fitzgerald, Pat Methenyja...
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 15:32   #57
Ja volim jazz ali me isto tako zanima sta vi volite
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 15:35   #58
Quote:
Alyssa Milano kaže:
Ja volim jazz ali me isto tako zanima sta vi volite
Pa eto mi smo svoje rekli, a sad da čujemo tebe
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 15:37   #59
ja volim mainstream jazz, da ne kažem swing. Ima tona jazza koji mi je totalno nepristupačan, u smislu da za vrijeme stvari izgubim nit i da mi postane dosadno. Za to slušat valjda moraš malo uškolovati uho, kao npr. za klasiku.
Ellu, Billie i Petersona sam već spomenula, volim još i Thelonius Monka. Ostalo - stavim ploču npr. Gilespia ili Charlie Parkera, uživam u prve dvije stvari, onda polu-otrpim još dvije, onda skinem s gramofona ili playera i vratim se popu. A to još, vjerojatno spada, u mainstream jazz. Onaj neki eksperimentalni, to ni ne pokušavam...
__________________
All my lies are always wishes
ljastfm
rutvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2003., 17:16   #60
alisa

u jazzu sam zapravo počela s onim pravim, tvrdim, okorjelim.. George Benson - Cookbook

ima jedan odličan Musica Jazz cd s muzikom Johna Scofielda.. i taj cd je definitivno najbolja i najreprezentativnija kolekcija njegovog rada. IMO.
mike stern - play
tribal tech - fantastičan, bizaran i zabavan jazz(primjese funkyja, bluesa..)
herbie hancock - the new standard
pat metheny group- ooobavezno si nabavi Road to you (live) - prekrasno!! jedan od meni najdražih albuma uopće.
weather report - heavy weather (ok, fusion )
e ako ti se sviđaju (suvremene) vokalistice, dobra je Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves... btw Aziza Mustafa Zadeh je na jednom albumu nenormalno dobro otpjevala Parkerovu Scrapple from the apple Vjerujem da bi ti se svidjela Cassandra Wilson, mračan alt...

ajme ima toliko toga...... ovo mi je trenutno palo na pamet..
~Jesen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.