Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 20:13   #5181
Šta je to I. G. Vitez snimio da je vau i koju smo dobru seriju imali od Bitangi ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:37   #5182
Snimio je Zakon!, ponajbolju ali slabo gledanu seriju. A od filmova Šuma Summarum i Narodni heroj Liljan Vidić-film i nije nešto ali je postigao gledanost. Negdje sam pročitao da je u preprodukciji filma nešto kao talačka kriza. Uglavnom ne radi ratne "teške" drame koje nitko ne gleda.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:57   #5183
Kad je Zakon! prvi puta prikazan bio sam klinac i bio sam oduševljen. Kad sam ga išao gledat drugi puta nije mi bio baš nešto ali ipak mi je ok. Serija za određenu publiku. Gradonačelnik mi je najjači lik. Što se tiče filmova, pogledao sam oba točnije 1 i pol. Ljiljana Vidića sam baš očekivao ali kad mi je došao u ruke nisam bio oduševljen pa ga nisam niti pogledao do kraja. Krivo mi je što to moram reći jer je prošlo to vrijeme kad sam prekidao filmove. Danas svaki film pogledam do kraja ma koliko naporan ili dosadan bio. Da ga opet idem gledat mi se baš i neda. A što se tiče Šume Summarum ni taj film mi nije nešto genijalno kao što sam znao pročitati na forumu.

Nedavno sam pogledao Ne gledaj mi u pijat i bio mi je čisto ok film. Jedan od boljih filmova koji bi bio i među najjačim hrvatskim da je pratio književni predložak po kojem je snimljen su Metastaze.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 01:58   #5184
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li upoznati sa krahom Milićevog filma Mrtve ribe? U Hrvatskoj i BiH nije ga pogledalo ni 150 gledatelja. Katastrofa za film koji je koštao preko 4 mil kuna.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Grozan film. Krajnje nezanimljiv. Gledao sam ga u pulskoj Areni na pretpremijeri ovo ljeto, uopće ne znam kako sam izdržao do kraja. Ali bilo je svakako više od 150 ljudi Ovo je informacija, bit će, za kina samo.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:44   #5185
Ljiljan Vidić je privukao publiku, zbog toga bi od mene prošao na HAVC-u za razliku od ovih što snimaju filmove za rodbinu. Film kao film, ono, mogao je i bolje..puno bolje. Mislim da su pogriješili sa izborom glavnog lika koji je doslovno mutav.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 23:10   #5186
8 povjerenik

dosadno razvuceno nasmija se 2 puta


jel svaki nas film mora imat nadnaravni tupavi dio?
tradicija dobrog para sisa nek se nastavi



Sent from my SM-A510F using Tapatalk
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:19   #5187
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Snimio je Zakon!, ponajbolju ali slabo gledanu seriju. A od filmova Šuma Summarum i Narodni heroj Liljan Vidić-film i nije nešto ali je postigao gledanost. Negdje sam pročitao da je u preprodukciji filma nešto kao talačka kriza. Uglavnom ne radi ratne "teške" drame koje nitko ne gleda.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Ironično to što kažeš, jer mu je najbolja (ne-humoristična) scena koju je režirao/napisao baš teška ratna drama (u posljednjoj pričesti, scena ratnog zločina).

Nevezano,

što se tiče aktualnih filmova


Matija Babić upravo pohvalio osmog povjerenika na stranici facebook.com!

https://www.facebook.com/matijababic...56065741078088

(pošto ima jako puno pratitelja, ovo moze biti znacajno)

Zadnje uređivanje Patak15 : 28.01.2018. at 22:20. Reason: nadodavanje da se ne duplira
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:13   #5188
Pa za Osmog povjerenika i nije čudo da bi mogao imati povoljan odaziv. Dobro, već je rečeno i ovdje da se s materijalom možda trebalo drugačije, ovamo, onamo. Al nitko u principu ni ne kaže da se radi o lošem ostvarenju. Kod nas ako govorimo o nedostacima nekom od tehničkih pristupa, to su već finese koje kod publike ni ne stvaraju pomutnju. Pa makar to bilo ne više od solidnog filma.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 20:47   #5189
HAVC: Gledanost hrvatskog filma i domaća kinodjelatnost u 2017.

Čujem danas na radiju HAVC objavio to izvješće. Odem na sajt očekujući detaljnije informacije no nisam našao ništa više, a ovo je zapravo sve:

Quote:
Najgledaniji domaći film prošle godine bila je Uzbuna na Zelenom Vrhu... u režiji Čejen Černić, produkciji Kinorame i distribuciji 2i Filma sa 64.642 gledatelja. Tijekom 2017. u kinima prikazano 20 naslova hrvatskih autora, a ukupno gledajući - rezultati hrvatskog filma u 2017. - su četvrta najbolja godina u ovom desetljeću. Osim toga, prošla je godina bila rekordna po broju posjeta kino dvoranama općenito pa je tako film na velikom platnu gledalo više od 4,5 milijuna ljudi što je 5,7 posto više u odnosu na 2016. godinu kada je u kinu bilo njih 4,3 milijuna.

Drugo mjesto Anka u režiji Dejana Aćimovića sa 30.885 gledatelja.

Na trećem je mjestu, sa 15.764 prodanih karata, češko-slovačko-hrvatski animirani film Neparožderi (Lichožrouti) čiju režiju potpisuje češka animatorica Galina Miklinova.

Prema podacima box-officea prošle je godine zabilježen i rekordan rezultat ukupne posjećenosti kinodvoranama, pa je tako u kinu bilo više od 4,5 milijuna posjetitelja (4,54 mil.). Inače, rast posjeta zabilježen je drugu godinu uzastopce - naime, 2016. po prvi puta u povijesti u kinu je bilo više od 4 milijuna gledatelja (4.,3 mil.). Sukladno tome rekordni utržak iz 2016. godine od 126,7 milijuna kuna, premašen je za 5,8 posto i u 2017. godini iznosi 134,1 milijuna kuna.

Raste i broj posjeta kinima po glavi stanovnika ('admissions per capita'): sa 1,02 u 2016. povećana je na 1,09 u 2017. godini.
A redosljed od 4-20 mjesta kao i broj gledatelja? Kao i koji su strani filmovi bili najgledaniji i koliko. Po gradovima možda... Kolko je stranih filmova prikazano?

Postoji li negdje potpuno izvješće?

Omjer gledanosti hrvatskog i stranog filma mislim da su na radiju rekli 1:50. Idemo u kino jednom godišnje.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 22:01   #5190
Baš sam i ja otišao na sajt i nisam našao podatke. Najgledaniji film ne može doći do 100k gledatelja hah.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 23:33   #5191
Ja imam sigurno 5-10 odlazaka u kino godišnje, a ne sjećam se kada sam zadnji put gledao naš film. Možda onu parodiju o partizanima i ustašama, kad je to bilo, prije 3 godine?

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:07   #5192
Na ovoj se stranici, drugari, možete informirati o boxofficeu u Hrvata.


http://www.boxoffice.hr/2018-01-25/weekend/
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 00:54   #5193
Mnogo vise ste upoznati s hrvatskim filmom pa ako tko zna kada se planira General prikazivati,tj kada je plan zavrsiti film?
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 01:12   #5194
Koliko znam biti ce film i serija. Snimanje su zavrsili krajem 6og. A datum emitiranja, koliko ja znam, nisu jos objavili.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 09:54   #5195
Quote:
bezobrazno lud kaže: Pogledaj post
Mnogo vise ste upoznati s hrvatskim filmom pa ako tko zna kada se planira General prikazivati,tj kada je plan zavrsiti film?
Quote:
theabyss kaže: Pogledaj post
Koliko znam biti ce film i serija. Snimanje su zavrsili krajem 6og. A datum emitiranja, koliko ja znam, nisu jos objavili.
Imaju za snimati po nekim informacijama još jedan tjedan, po nekima dva, a po nekima još 20 dana. Tako da je upitno kad će sve skupa biti gotovo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:27   #5196
Vrdoljak je na kraju snimanja prošlog ljeta dao izjavu za HTV da im je ostalo još mjesec dana snimanja koje će odraditi u listopadu 2017. Očito nisu...
Film se čak i po našim mjerilima snimao jako dugo. Ako se ne varam počeli su početkom 2017. Sjećam se da je prvi dan snimanja padao snijeg.
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:18   #5197
Kad izađe General onda gledajte ili samo seriju ili film pošto će film biti srezana serija kao što je bilo s Dugom mračnom noći.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 23:18   #5198
Znaci da mozemo ocekivati oko bozica premijeru .
Vise me zanima cjelina kao film na sto ce liciti,sa serijama izgubim osjecaj,razumijem da cjepaju zbog gledanosti,ali radije pogledam u kinu.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:14   #5199
Znate li što je bilo na kraju sa Grickom vjesticom i Jadran filmom. Citao neke clanke, kaze da su u stecaju. To je trebao biti najskuplji projekt u Hrvatskoj. Ima li netko inside informacije sto se događa?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 15:41   #5200
Quote:
bezobrazno lud kaže: Pogledaj post
Znaci da mozemo ocekivati oko bozica premijeru .
Vise me zanima cjelina kao film na sto ce liciti,sa serijama izgubim osjecaj,razumijem da cjepaju zbog gledanosti,ali radije pogledam u kinu.
Iz izvora bliskog montaži "Generala" doznajem da bismo mogli dobiti dva filma: General (1) i General (2). Naime, ima toliko snimljenog materijala da Vrdoljak planira izbaciti dva filma
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.